Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
27. jan 2009

cat nemas zaco ... bolo to laicke....

kristulatko, to ma stve, tak toto je zanedbanie pece, a deti co ich rodicia zotrocuju, alebo biju zneuzivaju, tak lekari zatvaraju oci, a cele roky ..

ja neviem svet na ruby....

co nato povedat, som rada ze nie som doma.. ale tu..

johanda
27. jan 2009

kristulátko - mám dojem, že hygiena nechodí po doktorech a nehrabe v dokumentaci. Aby se to hygiena dozvěděla, musí dát podnět dotyčný lékař. Dokonce má povinnost to hlásit, se mi zdá :(

tina_
27. jan 2009

lekar to určite hlasi, vo vyhláške (http://zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?Pred...)

na str. 16 je Hlásenie údajov o výkone očkovania, predkladá to lekár jedenkrát mesačne vždy k 15-mu.

Mne je tiež ľúto našej lekárky, napriek jej "tradičnému" postoju voči očkovaniu, je veľmi správna, a je mi ľúto spôsobovať jej nejaké problémy...
Tu treba veci riešiť asi zhora, ale tam o to nie je ani najmenší záujem, skôr naopak... ☹

Ad: beruška: ja jednoducho nemám slov...
Neviem, aký si ročník nar., a či si niečo zažila z "doby minulej", ja teda áno, ale takto to asi vyzeralo vtedy...Píšte všetci modrým perom...
Ak si dovolíš myslieť inak, než "myslí" spoločnosť, tak si škodlivý subjekt a treba ťa potrestať.

Ked o niečom nemám ANI POTUCHY, len opakujem nejaké nazvime to "reklamné spoty" a otrepané pohodné frázy, tak mám toľko súdnosti, že sa nebudem predvádzať v diskusii, kde si myslím, každá máme toho už za sebou dosť načítaného, poznáme ľudí a deti s preukázateľnymi nežiadúcimi účinkami (tiež mám dve kamarátky s deťmi, ktoré ZRAZU majú autistické dieťa ☹ ),...

Ak mám na veci iný názor, tak ho prezentujem slušne, nebudem tu ľuďom nadávať do nejakých asociálov, ktorí podľa teba týrajú asi svoje deti, keď im nedoprajú tú "trošku" ortuti, hliníka a iných svinstiev, čo sú vo vakcínach.
Končím, nechala som sa uniesť...

vanish1
27. jan 2009

erika, cez deň veľmi nemôžem na net, musím sa venovať malej a tak, keď zaspala, tak som aspoň nakukla
a keď náhodou idem aj pri nej, tak mám pocit, že mi rozbije počítač 😀

johanda, neviem, či hygiena, ale kontrola k pediatrom chodí, ale tiež sa mi zdá nepravdepodobné, aby kontrolovali všetky karty

tina, veľmi pekne napísané

tina_
27. jan 2009

tak mi este napadlo, myslim lucia nieco v tom zmysle pisala,...
Myslite, ze existuje realne nejaka moznost, ze by sa to nejakou peticiou dalo zmenit, to "povinne" na "dobrovolne", resp. "odporucane"? Mate niekto skusenosti? Mozno by to stalo za to...

vanish1
27. jan 2009

to veľmi pochybujem, pretože si myslím, že nie je až tak veľa ľudí, čo by sa na ňu podpísali

erikasadek
27. jan 2009

vanish ja viem , ze mas aj ine povinnosti , ja som si len srandu robila..... 😉 ja som dnes mala vynimocne chut a a cas na konika...

denduska
28. jan 2009

tina tak ja sa podpisem.... 😉 a mam minimalne 8 dalsich ludi..... len neviem kolko podpisov by bolo treba aby to nehodili len tak do kosa ☹

vroni
28. jan 2009

Aj ja sa podpisem, mozno by stalo za to sa s takouto peticiou obratit na poslankynu muskovu, ona sa v tomto dost angazuje (angazovala?), aj na Liptaka trestne oznamenie podala 😀 😀 😀 (hoci ja by som ho skor zbavila svojpravnosti)

denduska
28. jan 2009

vroni 😀
no aj ja som na to myslela...niekde na nete som na nu videla aj mailovu adresu..len ci to cita... 😕

erikasadek
28. jan 2009

http://www.ta3.com/sk/relacie/5_tema-dna/3120_d...

denduska a aj vy ostatne, napadlo ma pri pozerani toto, ze , mozno by nebolo zle sa skontaktovat s touto osobou, ktora zastupuje, vlastne vas...a nieco poriesit, co s atyka peticie..
mozno bude mozne urobit potom technicky aby sme sa aj my tu podpisali... a verim ze bude vela , zienok co sa podpisu pod...

barborka08
28. jan 2009

tiez podpisem a poznam dalsich minimalne 10 osob, co bez vahania podpisu...

sashka.mst
28. jan 2009

ahojte, neviem, ci ste uz citali tento clanok, je tiez podnetny;) http://ockovanie.org/reakcia-na-rozhovor-bakos....

denduska
28. jan 2009

tak uz potrebujeme len organizatora kto sa v tom najviac vyzna, lebo ja v tom zasa az tak zbehla nie som a s uradmi neviem komunikovat velmi 😒 ale mozem byt lacna pracovna sila 😀 😀

barborka08
28. jan 2009

myslim, ze ako pise erika, bolo by dobre skontaktovat sa s dotycnym panom z iniciativy, mozno uz nejaka peticia existuje 🙂

denduska
28. jan 2009

sashka, citala som to 😉
barborka, este som ti chcela povedat, imunodeficity su aj dedicne, takze to nie je pravda co vam povedala dokina, ze sa nededia, priklad agamaglobulinemia X viazana, teda na X chromozom, to je sice uz uplny extrem ale potvrdzuje to to ze sa dedia

erikasadek
28. jan 2009

http://ockovanie.org/ako-pomoct.html

kocky tu je ich stranak, ako pomost co poviete ak tam teraz napiseme, a poziadme o peticiu, trebars aby ju oni robili cez net a neskor sa moze poslat aj na eu...

kolko krat sa stane ze su urcite prava na ue riesen, ako aj potrat v polsku stasilo ze jedna polka zazalovala, na sud v eu a pripad sa riesil mezdinarodne a to bola sama...
skusme to, ved nie sme katerogicky proti, len nie povinnost....!!

erikasadek
28. jan 2009

http://www.ockovanie.org/polio-liecba.html

tak toto som nevedela..; poviem vam cim viac clovek do toho sprta tym viac je znechuteny..

xsipm04
28. jan 2009

Čauky holky,

hezký články sem dáváte 😉 taky jsem koukala, že tu byla zase nějaká paní Chytrá, tak to jsem ráda, že teď už všichni víme, proč máme dát své děti očkovat - protože to říká zákon !!! a ten má přeci vždycky pravdu !!!

Jinak v Čechách teď docela smršť očkovacích článků. Ten v Respektu byl jedinej super, objektivní informace, žádný zastrašování. Jenže to je Respekt. Ostatní deníky házejí populistické články, třeba tohle
http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/stovky-pr...
to mě zase dostalo, hlavně že mají přesně zpočítáno, kolik dětí by bez očkování zemřelo, to by mě zajímalo, jak to můžou vědět.

Ale docela mě překvapilo ta anketa u tohoto článku
http://www.novinky.cz/clanek/159606-pribyva-rod...
přecijen skoro 9 procent by bylo pro zrušení povinného očkování, což mi přijde, na to že o rizicích očkování ví málokdo, až dost.

denduska
28. jan 2009

asponze tam pisu ze vacsina to chce len oddialit nie uplne zrusit, to uz aby z nas fakt neurobili bioteroristov 🙄

hlavne ze fajcenie je povolene..... 🙄

denduska
28. jan 2009

barborka, nasla som ti v ucebnici dalsie dedicne imunodeficity - deficiencia adenozindeaminazy, tazky kombinovany imunodeficit T-B+, a T-B-, syndrom hyperIgM, Wiskott-Aldrichov syndrom, Omennov syndrom, Familiarna hemofagocytujuca lymfohistiocytoza, lymfoproliferativny syndrom X viazany, familiarny lymfoproliferativny syndrom s autoimunitou..... nazvy su otrasne, uznavam, ale toto je len vrchol ladovca, len tie uplne ocividne. Takze mozes poucit tetu doktorku 😉 😎

lurosa
28. jan 2009

ahojte, som tu nova, ale urcite peticiu podpisem a viem o dalsich ludoch. okrem ockovanie.org existuje rizikaockovania.sk, prave sa maka na stranke. obe organizacie spolupracuju. urcite sa oplati oslovit obe. do rizikaockovania sa da prihlasit, tym padom mate pristup k diskusiam a mozte spoluvytvarat stranku, pripadne s niecom pohnut...ma sa napr hlasovat o novelizacii podla ktorej rodic ak nezaockuje riadne dieta, pride o rodicovsky prispevok. dufam ze to neprejde! z toho oz tam bola clenka, dostala priestor vyjadrit sa o tom preco ockovanie nema byt povinne. ak niekto uz ma natahovacky s hygienou - uvz a pod, da sa sem obracat, mne velmi pomohli. pokial viem, hygiena robi kontroly u pediatrov a mala by prechadzat karty, ale ci to naozaj dokladne robi netusim. iste je, ze ak vas lekar nahlasi, mozu vas predvolat, doteraz vlastne ockovanie povinne nebolo, ale teraz zas je, aj ked male legislativne medzery sa najdu. hrozi zatial pokuta a natahovacky. po novom ma byt elektronizacia plnenia ockovani, to znamena ze lekar posiela pravidelne spravy, tabulky na uvz. takze na nas lahko dojdu 😒. osobne dufam ze sa podari aby ockovanie nebolo povinne cim skor, ale bez velkeho trvaleho tlaku zdola, od nas rodicov, zdruzeni obcanov a pod, to nevidim ruzovo. musime to dosiahnut my, tam hore v parlamente sa to same nespravi urcite... drzim nam a nasim detom paste!
o tom ci je ockovanie dobre alebo nie by mal rozhodovat nezavisly vyskum, ten neexistuje, ale existuju dokazy o oboch variantoch. osobne som deti prestala ockovat po zlych reakciach na ockovanie. regresivny autizmus spusta ockovanie mmr, rozne ine vakciny sposobuju rozne ochorenia, to je davno dokazane, staci vyhladat relevantne vyskumy.zlozenie vakcin nie je bezpecne, to je tiez lahko dokazatelne. co poklada rodic za vacsi benefit pre dieta je na nom. pri rakovine ci dmo tiez rodic rozhoduje o prijimani liecby, moze zvolit aj alternativu. avsak ockovanie je len primarna prevencia, ktora nemoze byt nikdy nezvratny zasah do organizmu, a nemoze byt vynucovany pod hrozbou represii, to citujem zakony a medzinarodne dohovory...

denduska
28. jan 2009

normalne v ucebnici imunologie je napisane - kazde ockovanie nesie so sebou riziko vyvolania danej choroby. je to tam ako fakt, hlavne ze bakos a ini tvrdia ze to nie je mozne.... a to je dokonca ceska ucebnica vydana 2002

barborka08
28. jan 2009

denduska dakujem, si zlata 🙂

vanish1
28. jan 2009

ahojte, no tak asi zmením názor, vidím, že je nás dosť, čo by sme sa na ňu podpísali, ak by každá z nás ešte obehala svoje okolie, tak by sa možno niečo nazbieralo

lucia123
28. jan 2009

Ja sa radsej vzdam tej zavratnej materskej 🙂 s ktorej platime hypoteky, tankujeme, kupujeme plienky, potraviny a este nam vyjde aj na hracky 😀 ako dat svoje dieta zaockovat.

Taktiez sa s radostou podpisem pod peticiu, pretoze viem, ze robim spravnu vec.

Dokonca som dnes rano pocula, ze :

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Povinné preočkovanie dospelých proti tetanu bolo vzhľadom na nedostatočnú imunitu dospelých rozšírené aj o povinné preočkovanie proti záškrtu. Preočkovanie sa vykonáva jednou vakcínou proti obom infekciám každých 15 rokov. Záškrt je infekčné ochorenie, ktoré spôsobuje zápal horných dýchacích ciest, pričom môže prejsť na pľúca.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ma to byť aj proti TBC, lebo Slovaci vraj často cestujú na dovolenky, tak sa treba chranit a kazdy, aj kto na dovolenky nechodi.

Mozno pri tejto prilezitosti viacerym "SVITNE" ze to tak bude aj s osotatnymi povinnymi ockovaniami.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A este toto: Pravidelné povinné očkovanie u dospelých je bežné v okolitých štátoch. Kým v očkovaní detí je Slovensko najlepšie v Európe, vo vakcinácii dospelých veľmi zaostáva.

Autor článku: TASR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To nam naozaj zostavaju len dve moznosti:

"Dohodnut" sa s mudrou, ze ockovanie zapise
Zaplatit pokutu a cakat co urobia, urobit nemozu nic, len pokutovat a strasit BUBUBU, lebo by to nepreslo cez najvyssi sud.

Najlepsia moznost je, presadzovat zrusenie povinneho ockovania.

Je tu niekto taky, kto ma viac casu a vedel by zistit zoznam povinnych ockovani v ostatnych krajinach EU, prip. aj Amerika a pod.?
Ja som chcela napisat na ministerstva zdravotnictva do kazdej krajiny, nech mi poslu zoznam povinnych ockovani od kojencov az dochodcov, alebo aspon od 0-mes. do 15 rokov u deti.
Neviem tak dobre anglicky a vyzaduje to dost casu, ktory teraz nemam... 😔

Dalej mam predstavu vytvorit (ako anjeliky.sk) bohuzial smutne pribehy mamiciek, ktore maju vdaka ockovaniu postihnute dietatko.

Nas stat sa ohana ich statistikami, ktore nie su uplne, su take, ake potrebuju. Treba vytvorit skutocnu statistiku...

barborka08
28. jan 2009

lurosa, pokial by bolo mozne hlasovat a nase hlasy by sa nestratili niekde v tme 😠 , bolo by naozaj dobre. urcite je nas viac nez dost co by sme hlasovali 😉

jarka007
28. jan 2009

baby nechcem vam brat vas entuziazmus, ale v Cechach uz takato peticia bola
http://www.matrix-2001.cz/prispevky/ruzne/troni... 2005 ?
a pokial viem, stale je to ockovanie povinne. Co tak si skor nasadit ciel : vynimka zo zakona, v pripade predpokladanej neziaducej reakcie alebo povolenie prelozenia ockovania na neskorsi vek ? Je to zaciatok, ktory mozno bude realnejsi. A ak sa potom v praxi potvrdi, ze deti neochoreli a boli zdravsia ako deti, ktore sa ockovali podla platneho kalendara, vtedy sa moze argumentovat aj zrusenim povinnosti.

Zriadit stranku na zle reakcie na ockovanie povazujem za super napad Lucia.

ZAHRANICIE:
Nemecko: odporucane ockovanie (niektore krajiny (Hessen) maju ale zakotvene, ze skolka NEMUSI zobrat neockovane dieta)
Rakusko: odporucane ockovanie
Svajciarsko: odporucane ockovanie
Belgicko: Obrna, ak rodic preukaze moznost neziaducich ucinkov, da sa mu vyhnut
USA: povinne, ALE da sa mu vyhnut z nabozenskych a filozofickych dovodov, casto ale az pomocou sudu.

erikasadek
28. jan 2009

JARKA JA PRIDAVAM FRANCUZSKO::, povinnne je len tetanus diphteria polio.. teda pentavac vo vatsine, ostatne su odporucane... 😉