Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tinki
23. jan 2012

@manof
@zaockujte_aj_slnko
dnes mi doktorka znova vysvetľovala aké je to prospešné, dať dieťa očkovať a vravela mi čosi o tom, že ešte minulý rok sa dalo len zapísať do karty a nemusela nič hlásiť, ale vraj od nového roka je prísnejšie nariadenie a teda bude musieť hlásiť aj keby nechcela a že nechce ma strasiť, ale pravdepodobne sa pokute nevyhnem. Neviete niečo o tom novom príkaze? Či zákone, či čo to je? Vraj to musia robiť, aby sa evidoval presný počet nezaočkovaných detí, kým vypukne znova nejaká epidémia osýpiek..

zaockujte_aj_slnko
23. jan 2012

@monikamajova
oznac text mysou........stlac lave tlacitko, drz ho a tahaj dole, pust.........vysveti sa ti text co chces sem skopirovet.......stlac naraz. CTRL+C a potom klikni sem pridar prispevok a CRTL + V
nakopiruje sa ti sem ten text emailu

eaka
23. jan 2012

@tinki To by ma zaujímalo, či budú potom počas tej "epidémie" aj kontrolovať, koľko ochorelo zaočkovaných a koľko nezaočkovaných... 😉

zaockujte_aj_slnko
23. jan 2012

@eaka
nie, oni tym chcu povedat, ze maju TOTALNY BORDEL A CHAOS v statistikach chorobnosti a vobec vsetkom........ale to je jasne uz z tych statistik kde im chybaju aj cele 10rocia 🙂

jerryjanka
23. jan 2012

počujte da sa pokuta z RUVZ v pripade že ju nevladzem splatiť naraz rozdeliť na splatky?

jerryjanka
23. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko a čo to ten @manof nosí za opaskom? asi vo štvrtok skontrolujem ak tam nebude s manželkou hehe 😀

vefi89
23. jan 2012

@tinki ja by som jej povedala, že môže nahlásiť, že jedna matka odmietla zaočkovať dieťa, ale bez zverejnenia mena, alebo akejkoľvek informácie osobných údajov 😀

vefi89
23. jan 2012

@eaka určite majú docela presné štatistiky!
........ ale skôr o úplatkoch 😀

zuzana_m
23. jan 2012

Ahojte ,takže tretiu Hexu aj Prevenar som odmietla. Dr. bola celkom fajn (sice len cez tel), a mam si tento tyžden definitivne rozmyslieť či dam malej pichnuť vakcinu na tetanus, záškrt a čierny kašeľ (už som to tu spominala)....no už mam nočné mory z toho, najradšej by som jej to nedala pichnut,ale mam rozne myšlienky, napr. čo ak mala ochorie, čo potom? čo ak som jej mala dať pichnut aj tu tretiu hexu atd.? Viete, myslim na to, že budeme chcieť ist ku moru,niekam na dovolenku, do Egypta napriklad a budem mat v hlave stale taky skryty strach či mi mala neochorie? Bojim sa tej obrny nap.,to mi spominala Dr. Vie mi niekto z vas seriozne napisat na kolko je malá chránená po dvoch dávkach Hexy a Prevenaru? Všade to hľadám a píšu kadejako,niekde že nie je dostatočne ,niekde že je to lepšie ako nič,niekde že len do troch rokov .Pripadam si už ako nenormalna, čo sa tyka toho očkovania. A aj MMR som odmietla. Tam sa bojim tych osypok sice. 🙄 😒

luba41
23. jan 2012

nemáte info, nebol niekto teraz po novom roku odmietnuť očkovanie u detskej lekárky? Ale s tým, že jej pripomenul zákon o poskytovaní zdravotnej starostlivosti /poskytovanie údajov zo zdr. dokumentácie/ a zákon o ochrane osob. údajov? Tak by ma zaujímalo, ako zareagovala. Určite majú už usmernenie z RUVZ ohľadom toho, ked rodičia sa oháňajú ochranou OÚ.

kaja73
23. jan 2012

@luba41 ja som teraz v dakom casaku citala-myslim ,ze v novom casaku ZDRAVIE ,ze pediatri nemaju hlasit meno pacienta odmietajuceho ockovanie,ale len kolki odmietli , aku vakcinu odmietli a dovod z akoho odmietli.
Vtedy by neslo o porusovanie osobnych udajov.
Som zvedava ako to vsak bude v realite.

eaka
23. jan 2012

@jerryjanka Tak to by velice zaujímalo aj mňa... 😖

zaockujte_aj_slnko
23. jan 2012

@tinki
od 1.1.2012 plati zmena vyhlasky 544/2011 cize zmena vyhlasky 585/2008...... urobili to narychlo pocas 14 dnov !!! v decembri minuleho roka 🙂
bola aj peticia uspesna proti......2000 podpisov za asi 4 dni sa vyzbieralo...... stacilo 500....... ale odignorovali to....

http://www.slobodavockovani.sk/news/v-zbierke-z...

jerryjanka
23. jan 2012

@eaka tak ti dam vedieť 😀

prevenar
23. jan 2012

@luba41 @tinki ..je pravda,ze RUVZ si takuto "povinnost" zakotvila vo svojej "dohode" s lekarmi (neviem ako to vlastne nazvat) ..ale to nemeni nic na tom, ze je to stale v rozpore so ZAKONOM z Uradu Na Ochranu Osobnych Udajov. ! vase prano na tuto ochranu samozrejme "nezanika" a ziskavanie vasich osobnych udajou od lekara z karty je proste protizakonne a tresne napadnutelne. toto treba vysvetlit aj lekarovi / lekarke. ..ze v pripade porusenia zakona budete postupovat na svoju obranu v sucinnosti s pravnikom. co by VSETCI poskodeni aj mali .

ked vas predvolaju na RUVZ treba si vypytat kopiu vsetkej dokumentacie ..a minimalne podat podnet na urad na OOU, nech uz zistia akym "sposobom" sa RUVZ dostalo k vasim sukromnym udajom. 😠

zaockujte_aj_slnko
23. jan 2012

@prevenar
Ano ja som na to v tom odmietnuti ockovania konkretnymi vakcianmi pani MUDRU upozornil .

citujem
Upozorňujem, že podľa vyjadrenia Úradu na ochranu osobných údajov zo dňa 22.12.2011 č,12259/2011-Op-2, nie je možné zhromažďovanie a spracovávanie osobných údajov a ich oznamovanie iným subjektom napr. Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva bez súhlasu danej osoby alebo jej zákonného zástupcu.

lemge
23. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ahoj,prave si idem pisat to odmietnutie.len neviem ako to sformulovat...chcem v tom dokumente pouzit napr.toto tvoje upozornenie,a aj odmietnutie ockovacich latok.(podla vzoru co ste tu dali)a este tam chcem dopisat,reakciu co mal 3 dni po ockovani...
co si prosim ta napisal do praveho horneho rohu,a do laveho horneho rohu.neviem kde mam dat adresu svoju.a adresat bude moja pediatricka?
a ako VEC si co napisal?
myslis ze tento papier sa potom dostane aj do ruk RUVZ?

Dakujem 🙂

inac,aj tak si myslim ze dokina uz bude mat nachystany nejaky papier.

prevenar
23. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko daj sem LINK na orginal prosim .

vefi89
23. jan 2012

@lemge aký lavý a pravý roh?
oficiálny list sa píše, že hore bude tvoje meno a adresa -podčiarknuté, pod tým napravo tvoja pediatrička a vec daj odmietnutie očkovacích látok

zaockujte_aj_slnko
23. jan 2012

@jerryjanka
tiez som nad tym rozmyslal a pocul som ze pokuty a sankcie ide poziadat splatit na splatky... vsak poziadat mozes (mozeme).......neviem ci by to ajtak vymohli vcelku cez exekutora, ked ma clovek deti ma aj vyzivovaciu povinnost a vobec...

prevenar
23. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko super, ja som to nevedel najst .. bude dobre , ked to bude viditelne pre kazdeho.

monikamajova
23. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko je to na mňa moc zložité,ved ja neviem ani fotku pridať 🙂 poslala mi to kamarátka,čo pani iva.vranska@gmail.com to je autorka tej knihy o očkovaní..tak som to poslala moira19 a anna1981.

petot
23. jan 2012

@lucula73 Nepoznáš tú starú múdrosť? "Nič nehovor. Keď hovoríš, nepíš. Keď píšeš, nepodpisuj. Keď podpíšeš, tak sa nečuduj."

To, že RÚVZ niečo lekárke narozprávali o podpisovaní, a že ona im uverila, je pre Teba irelevantné. Nijako Ťa to neviaže. Nech Ti lekárka ukáže zákon, podľa ktorého musíš niečo podpisovať. Nič také neexistuje. Ona chce len uľahčiť svoju situáciu, pričom v skutočnosti ju uľahčuje len RÚVZ, a škodí Tebe. Nie si povinná nič podpisovať. Ak lekárka nepozná svoje povinnosti, nech si prečíta vyhlášku 585/2008, tam je v §13 ods. 3 jasne napísané, čo má zapísať pri očkovaní a pri odmietnutí. Má len poznačiť do zdravotnej dokumentácie pár údajov a dôvod neočkovania.

Odmietnutie očkovania je boj, kde musíš v prvom rade hájiť záujmy svojho dieťaťa a seba. Záujmy ostatných len v tom prípade, že neškodia Tebe alebo dieťaťu. Podpisovanie priznaní Ti môže len uškodiť.

prevenar
23. jan 2012

@jerryjanka takto nad tym nerozmyslaj, ze ako budes platit pokutu.. nemas co dostat ziadnu pokutu a musis sa tak pripravit, aby si ju nedostala. odmietnutie ockovacich latok a nie ockovania je dobry zaciatok 😝 zaroven take detaili,ze na pojednavanie dojdes so zapnutym diktafonom a upozornis ich ,ze vsetko co povedia bude pouzite v odvolacom, alebo sudnom konani .. taketo veci ich mozu odradit 🙂

petot
23. jan 2012

@elannor Lekárke to ústne oznámiš a ona to má poznačiť do zdravotnej dokumentácie. Vyhláška 585/2008 §13 ods. 3.

nata_
23. jan 2012

@petot dakujem velmi pekne!

monfat9
23. jan 2012

čo sa týka tuberkulozy a očkovania proti nej.....neviem, ale určite by som neváhala....pretože tie štatistiky sú smiešne, vykazujú rómovia v určitých oblastiach SVK......berie sa celoslovenský priemer, zatiaľ čo na západnom a strednom slovensku nie je žiaden výskyt TBC, na východnom SVK pre rómske komunity..je dosť vysoké percento TBC...naše deti tu žijú popri nich, takže je vysoké riziko... 😖 .. Tetanus a osýpky..to isté, všade sa váľajú hrdzavé klince, dokonca aj na pieskoviskách 😒 ... Keby ste videli v akých podmienkach žijú tunajší rómovia, a potom prenášajú choroby na naše deti...myslím že by ste neváhali dať svoje deti zaočkovať.

luciferkax
23. jan 2012

@monfat9 aj ja som premýšlala nad odmietnutím očkovania... rozprávala som sa s našou imunologičkou, u staršieho syna som dokonca očkovať nemusela, šak štatistiky hovoria... no upozornila ma, že štatistiky sú brané na celú SR. nakoľko bývame na východe, na dedine, všade rômovia... rozhodla som sa predsalen očkovať.. hexu, prevenar, aj tbc. MMR ešte vááááham