Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zuanach
6. dec 2011

Po očkovaní tbc sa nam vytvorila pod pazuskou hrcka, na plucnom nam predpisali liek ISOZID proti tuberkuloze....- máte s ním skúsenosti?leták je len v nemeckom jazyku, nežiaducich účinkov cely lajster, ale same odbornosti.....napiste prosim

prevenar
6. dec 2011

@zuanach

dietatko dostalo TBC z ockovania . ma chytene lymfaticke uzliny. osobne s tym skusenost nastastie nemam , ale stava sa to casto. dieta dostane tu chorobu na ktore je ockovane. najviac sa to stava s TBC , ale vynimkou nie su ani dalsie ockovania. su deti ktorym to preslo na rakovinu lymfatickych uzlin. ta "liecba" TBC bude tiez pekny zaber pre imunitu.

ten "lajster" plny vedlajcich ucinkov a taketo pripady su presne tym dovodom preco nase deti neockujeme vobec. osobne by som ti odporucil ziskat viac informacii z nezavislych zdrojov o ockovani pred dalsim ockovanim. v zasade , ked malo tvoje dieta takuto skaredu reakciu je tentencia ,ze dalsie reakcie sa budu len zhorsovat. kludne to moze skoncit aj smrtou dietatka, alebo tazkym zdravotnym poskodenim .. nebolo by to prvy krat. v kazdom pripade ti drzim palce aby to dobre dopadlo, je to hroza ☹

tin007
6. dec 2011

@zuanach hladam pribalovy letak, no nic som nenasla, akurat tuto informaciu http://spfs.cme.sk/sz/content/545-47024/oznam-m.... dostala ma tato veta! "Za terapiu neregistrovanym liekom prebera plnu zodpovednost' osetrujuci leMr."

majulienka27
6. dec 2011

@anicka1981 s tými poradňami to je nejaké také všelijaké, ja som šla s malým 21. 11 na poradňu na pol roka a keďže mal soplík tak nám poradňu nespravila že máme prísť keď budeme zdravý, ale to sme ešte neboli a keďže meníme doktorku tak už asi ani nepôjdeme

luciferkax
6. dec 2011

Ahojte. viem, že je tu veľa maminiek, čo ônedali očkovať svoje dietky. Chcela by som odmietnuť očkovanie - tretie dávku povinného plus MMR. P o prvých dvoch dávkach sme mali tri dni teploty, a bojím sa toho, pretože tretia dávka je vraj najhoršia.. a MMr nechcem ... Len neviem, aký spôsob odmietnutia zvoliť, aby nám neprišla vysoká pokuta, ktorú nemám z čoho zaplatiť :/ ako ste to riešili? Resp. platili ste? môžete aj do IP

prevenar
6. dec 2011

@luciferkax
ahoj , riesili sme to tak,ze sme si o danom probleme najprv precitali , aby sme mali aspon aky taky prehlad o tom o co vlastne ide , co sa da a neda ocakavat a ako postupovat. tato diskusia obsahuje uplne vsetky odpovede ktore mas a linky ktore budes potrebovat.

na temu penazi ti musim povedat ,ze mat doma dietatko s celiakiou, alebo inou alergiou, autizmom ..alebo rakovinou tiez nie je zrovna najlacnejsie. teda ked sa bavyme len o peniazoch.

luciferkax
6. dec 2011

@prevenar m diskusiu mám prečítanu... viem, že choré dieťatko tiež stojí veľa... ale bojím sa, že pôríde domov šek nehoráznou sumou, z čoho zaplatím, ked nemám???

prevenar
6. dec 2011

@anicka1981

...z tohto mam vzdy hrozu , ked vidim ako tam cakaju na chodbach. potom idu dnu, vreskot .. a potom uz len pan boh pomahaj, aby to tie deticky nejako prezili. neviem si pomoct, ale pripomina mi to ako ked idu ovce na porazku. vzdy je mi luto tych deticiek, ze sa nevedia branit a nema im kto pomoct. bohuzial aj my sme sa k tejto teme dostali az po prvych problemoch po ockovani. ..nic moc ☹ ..ale aspon sme to stopli v zaciatku. o co v skutocnosti ide sa nam ani jednemu nesnivalo. co ale nikdy nepochopim , ked na to upozornim niekoho znameho , z gympla, skoly ..alebo tak. tak len pozrie ako cez sklenu tabulu " aha, ok ..nieco si o tom pozriem" ..a potom sa dozviem ,ze ockuje vsetko do radu. samozrejme ,ze si neprecital ani pol vety. keby mne niekto o tomto povedal pred ockovanim, tak ani spat nejdem kym by som nepozrel dostatok materialu na to, aby som vedel vyhodnotit o co vlastne ide. holt , kazdy je asi iny. 😔

manof
6. dec 2011

@luciferkax
Predáš debilizátor (televízor) a zabiješ dve muchy jednou ranou.
😀 😀 😀

* * * * * * *

Ako mi nedovolili zúčastniť sa vakcinologického kongresu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-mi-zaka...

prevenar
6. dec 2011

@manof

..mna hadam najviac zabilo oslovenie "vazeny pan inzinier" lol haha ..vidis, nemas tolko "vyryvat" potom sa cudujes,ze ta medzi seba nechcu 😉 keby si pekne drzal hubu a krok, tak to by si tam bol mozno vitanejsi 😝 ..pozitivne je ,ze ti aspon vratili peniaze, heh.

inak pekny pokus 😀

manof
6. dec 2011

@prevenar
Zatiaľ mi ešte neprišli tie peniaze. Tak som zvedavý, kedy mi ich vrátia.

prevenar
7. dec 2011

@manof aha 😎 ..bol si zly , zly chlapec! tak to mozno na to "zabudnu" ..aby si sa naucil.

cavtatka
7. dec 2011

Ja osobne vobec nesúhlasím s povinným ockovaním....Sama som ochorela na diabetes mellitus 1. typu po ockovaní (tetanus)....Dozivotná nevyliecitelná choroba...to som este nepochodila najhorsie....Svoje dieta by som nedala ockovat....Odporúcam kazdej mamicke a oteckovi aby sa poriadne informovali o neziadúcich úcinkoch ockovania....dakujem

crysmile
7. dec 2011

@manof to je riadne, ty si jej ale dal 😀 som sa tu riadne smiala od mailu k mailu..

sofhia
7. dec 2011

@luciferkax no neviem, ale... zdravie nadovsetko.

zaockujte_aj_slnko
7. dec 2011

aha, takze pani doktori sa mozu PRIAMO stazovat na ustavny sud......ale my obycajni ludia na zaistenie osobnej slobody na to potrebujeme az odvolanie a rozsudok krajskeho sudu, alebo ktovie co este 🙂
http://www.sme.sk/c/6171303/nutene-prace-budu-m...

kbeata
7. dec 2011

@luciferkax ja to u lekarky natahujem uz vyse roka s tym,ze malemu je hento toto 😉 ,ale teraz vazne,on mal jacmene na viecku po bcg vakcine,tak som si poziadala o odklad,nie odmietnutie
po dvoch rokoch plati premlcacia doba,znamena ze ta nemusia pokutovat
ak by som chcela v buducnosti nieco ockovat,tak preco platit???pozri stranku slobodavockovani.sk tam je vsetko 🙂

martinba
7. dec 2011

@cavtatka cital som uz viac krat, ze DM1 nie je nevyliecitelna choroba ako si vacsina mysli. Chce to iba nejaku akciu, skus zacat tu ak chces:

https://www.youtube.com/watch?v=EY6Xu4JQ3kc
anicka1981
7. dec 2011

@majulienka27 presne to iste, ze mame prist na poradnu, az ked budeme zdravi, to je na hlavu, zbytocne decko po doktoroch vlacit,,,,povazit ho mohli kludne, ved kolko vela roboty to je, a nabobovat si to mozu na iny datum, vsetko je len o penizoch, my sa tiez stahujeme, ale asi ostanem pri nasom, -nerobi cirkusy s neockovanim,,, a na dalsiu poradnu pojdeme az po zime,,,, popripade im zavolam, ze nemozeme dojst, a na nieco sa vyhovorim... 😉

anicka1981
7. dec 2011

@prevenar presne, to mas ako s tou cervenou a modrou tabletkou z matrixu 😀 , mne sa uz takto podarilo ukoncit par tehu priatelstiev na fb, lebo mi zacali vypisovat mamicky, ze som nezodpovedna a mali by mi zobrat maleho a take, akla som nezodpovedna matka..., urcite poznate, a pritom to bola ona co sa pytala ci ockujem, ja ze nie a dala som jej linky, to je kazdeho osobna vec, ale naozaj chudence deti.. a ta baba ma krasneho symceka, ale niektori luia sa neponaucia ani na vlastnych chybach... a este, nechapem preco sa pytaju na druhy nazor, ked aj tak ten svoj nezmenia za niaku cenu...a naozaj cakaju ako tie jahniatka....a hlupe mamicky este z toho srandu maju ako tie vcera, same hehe hihi 😖

anicka1981
7. dec 2011

@manof hm, mal by si zohnat neaku druhu identitu 😀 najlepsie neakeho studovaneho lekara, alebo aspon sanitara, aby ta pustili, 🙂a nemali uz niake vyhovorky, preco sa na kongrese zucastnit nemozes, a ze vraj demokracia, slobodny pristup k informaciam.Ale na druhej strane viez, ze ta sleduju, ved ked vie o webe, .. sa stavim, ze stranku kontroluje pravidelne a tesi sa co si zase o sebe precita 😀

a este, si sa mal aj ty jej pytat aku skolu a kde vystudovala ona 😀

crysmile
7. dec 2011

@anicka1981 a ona by si tiez mohla zobrat nejaku inu identitu, ze sa vobec moze na seba pozriet do zrkadla.. 🙄

anicka1981
7. dec 2011

@crysmile heh,, si jej dala 😀 , mozno nema zrkadlo 😲

crysmile
7. dec 2011

@anicka1981 hlavna vec ze ma titul, nie? a vzdelanie, ktore my nemame..

anicka1981
7. dec 2011

@crysmile ale to je na hlavu to co mu tam popisala, ze iba lekari a zdravotnici,, z tpoho bolo jasne, ze ho tam nechcu, sa urcite bala, ze keby nahodou jej polozil neaku otazku, alebo by nesuhlasil a argumentoval, ze by jednoducho nevedela odpovedat... to je vsetko,,,, aj tak vieme svoje... ja som kadernicka, a keby, ze chcem ist na neaku vystavu aut, tak ma nepustie, lebo nie som automechanik, alebo, nepracujem na pumpe???, ved oskovanie sa dotyka kazdeho a o to viac, ze nasilu ockuju nase deti, tak si myslim, ze mame pravo sa dostat aj na odborne seminare, a prednasky a kongresy, preco nie, a navyse, keby nemali co skryvat , tak by naseho manofa sami pozvali, aby mu dokazali, ze maju pravdu oni a on sa myli,,, ale ocividne tak neurobili,,, kto vie preco asi ??? 🤐 myslim, ze kazdy vie preco 😠

mahalo
7. dec 2011

Kto este necital, nech si urcite precita knihu NEZIADUCI UCINOK - SMRT a ma aj druhe pokracovanie.

martina646
7. dec 2011

Ahojte mamičky, som v 4.mesiaci tehotenstva a zatiaľ neviem, či súhlasím alebo nesúhlasím s očkovaním, ale keďže chcem pre svoje dieťatko len to najlepšie, čiže nič nezanedbať, ale zase viem, že vlna odporu proti očkovaniu sa nezdvihla len tak, chcela by som vás poprosiť o nejaký návod alebo postup, ako ste zhromažďovali informácie z jednej aj druhej strany, aby ste si vedeli utvoriť naozaj objektivny nazor. Keďže len táto téma má už takmer 1000 strán a priznám sa, že som ju neprelúskala, cítim sa trošku dezorientovaná. Ako mám vlastne začať, čo čítať?. Uvažujem o knihe od Vranskej-Rojkovej, ale obavam sa, aby to nebol len odstasujuci jednostranny pohlad na vec. Ďakujem za všetky vaše rady a informácie.

sorciera24
7. dec 2011

@martina646 ja odporucam knihu Ockvoani - pre a proti - Dr. Hirte .....lekar, kt. podava zaujimavy pohlad na ockvoanie z oboch stran......

manof
7. dec 2011

@anicka1981
To má na webe, to sa netreba pýtať:
http://www.szu.sk/index.php?id=394&menu=

danciacik
7. dec 2011

@luciferkax na moju otázku z čoho to zaplatiť mi manžel odpovedal, nech mu to dajú zrážkami zo mzdy - má minimálnu mzdu, 3 vyživované deti a podnájom a manželku na rodičovskom, tak nech sa páči.
Inak ja som tu písala, že malá ma ekzémiky na nožkách, boli sme na kožnom v pondelok a som povedala dr. že má ekzémiky a že sme si ich všimli deň po očkovaní, tak sa spýtal, že kedy sme boli očkovaní a ja že pred mesiacom, tak len pozrrel na mňa na Nelku a bol ticho.Kázal mi na to dávať 3 dni Locoid a potom som mala v lekárni kúpiť také telové mliečko čisto na prírodnej báze a s tým ju natierať.