Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sorciera24
31. júl 2010

aj ja 😉

lucula73
31. júl 2010

ahojte 🙂

a prečo ste odišli do súkromnej? 😕 ja som vás čítala pravidelne,lebo sa nás očkovanie-neočkovanie akurátne dotýka ☹

tean
31. júl 2010

este jeden moj postreh:
pred par dnami som cital nejaky clanok o vakcinach, konkretne tam spominali, ze davnejsie vo Francuzsku robili nejaku studiu o vakcinach a zistili, ze (okrem inych problemov) trpeli deti reumatickymi chorobami.
Pri citani toho clanku som si uvedomil, ze ja som bol tiez jednou z obeti. Ako dieta som maval casto reumu, vyplakaval som o polnoci pri maminej postely, ze ma bolia nohy.
Urcite sa jednalo o reumu, pretoze ju mam dodnes, ale uz ma trapi len 2-krat do roka.

latvia
31. júl 2010

tean, nastuduj si co je to reuma prosim....tam nebolia len nohy a nepostihuje to ludi 2x do roka....

murinka
31. júl 2010

suhlasim s latviou 😉 reuma je bolest celeho tela stale-nie len 2x do roka.moj otec ju ma a zacali sa mu uz kosti ,,vyskakovat 😉 ,, ☹ 😢 😔

tean
31. júl 2010

pamatam si, ze to moja mama konzultovala s lekarkou, a ta to spomenula a odvtedy to bolo brane v nasej rodine ako fakt.
Ale to boli este komunisticke casy.

latvia
31. júl 2010

@tean spomenut nieco v ramci diferencialnej diagnozy a mat nieco potvrdene testami su 2 velmi rozdielne veci... a kazda jedna choroba sa da zvalit na ockovanie 🙄

tean
31. júl 2010

@manof
teraz som docital ten clanok "Je hliník novým thimerosalom?"
Je to tam pekne a prehladne zhrnute, dokonca zavery toho autora mi pridu az neprimerane, ked ziada "aspon" oddialenie jednotlivych ockovani. Ja by som ziadal uplny zakaz hliniku vo vakcinach (plus dalsich super pridavnych latok).
Toto by si mal precital Dluholucky a Liptak, ktori sa ohanaju ich udajmi o bezpecnych mnozstvach.
Zase vidno, ze sa vlastne neopieraju o nic. Alebo, ze by mali vlastne super tajne studie, ktore maju iba oni ? 🙂

tean
31. júl 2010

latvia
testy sa nerobili a nerobia dodnes v suvislosti s ockovanim.
A samozrejme "nebola zistena pricinna suvislost" .
Ved dnes ak rodic povie, ze nejaka choroba suvisi s ockovanim, tak lekar okamzite bez akychkolvek testov povie, ze je to nezmysel. V tomto sme urcite pokrocili oproti komunistickym lekarom.

sonica
31. júl 2010

holky proc se stehujete nekam do soukrome diskuse? ja myslim ze je tady hodne takovych jako ja, ze sice neprispivam, ale chodim si sem pro nove infosky a rada, ktere tady obvykle najdu, myslim ze takhle pomuzete vic, nez kdyz se nekam zavrete 😉

divoska
31. júl 2010

holt to by sem nemohli chodit robit niektore kolegyne hon na carodejnice. staci pozriet okolo strany 379 a vyssie. 100 stran sa tu neriesilo dokopy nic ine len dotahovacky. inak dohoda bola ze podstatne info sa bude vzdy davat aj sem takze o podstatne informacie neprichadzate. linky a tak sa davaju duplicitne aj tam aj sem. sukromna tema sa spravila ako ustupok naozaj len pre tych ktori riesia seriozne dilemy a diskusie a potrebuju si medzi sebou vymenit skusenosti za ktore tu su odsudzovani a permanentne napadani. koho by stale bavilo a mal cas na hadzanie hrachu na stenu a obhajovat si pracne nastudovany nazor a byt napadany ako skodi tejto spolocnosti...

lucula73
31. júl 2010

@sonica ja som sa pýtala to isté..... 😠 ..tiež nemám čas prispievať,ale čítam každý deň..no zrejme už nebude čo 😒

petot
31. júl 2010

@lucula73: Neboj, bude. Útlm je celkový, nielen na tomto fóre. Vonku je pekne a dovolenky v plnom prúde 😉

oscarka3
31. júl 2010

martinus ma teraz 15% zľavu na knihy o zdraví, aj na knihu:Jak pečovat o zdraví dítěte navzdory vašemu lékaři 😉

manof
31. júl 2010

zaujímavé, lebo na Kosmas.cz píšu, že je vypredaná:
http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=152789&af...

manof
31. júl 2010

@denduska
Povinnosť je síce stanovená zákonom (v najvšeobecnejšej všeobecnosti), ale konkrétne choroby až vyhláškou a to majú tuším v Česku rovnako ako u nás. Takže v prípade slovenského súdu by som očakával rovnaké rozhodnutie.

Čo sa týka veterinárov vs. pediatrov, pred 2 a pol mesiacmi som preložil veľmi šťavnatý článok na túto tému:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie...

Skutočne stojí za prečítanie.

denduska
31. júl 2010

trochu mimo temy ale pre tych ktori sa stazovali ze lekari predpisuju to co im nakaze dealer a za to zhrabnu prachy - bude genericka preskripcia, teda na recept sa bude pisat len ucinna latka. V lekarni vam bud daju na vyber alebo vam daju rovno to s kym maju zmluvu, takze sa pre zmenu nabalia teraz oni 😀

@manof ano viem, citala som a musim len suhlasit aspon co sa tyka nasho veta, ved som raz aj spominala ze keby sa dalo, prihlasim k nemu vlastne deti 😀

molka
31. júl 2010

@denduska to je podľa mňa super spôsob, kedy to plánujú zaviesť do praxe?
Trochu som nepochopila, ako sa na tom nabalia v lekárni, im je predsa jedno, aký liek predajú.

denduska
31. júl 2010

@molka, no nie je im to az tak jedno, lebo za kazdy vydany liek ma aj lekaren daco. tak budu mat co ja viem tri druhy (nemusia predsa objednavat napr. vsetkych 30 druhov amoxicilinov) a daju ti taky z ktoreho maju oni najviac...% co preplaca poistovna je pri kazdom druhu rovnake, rozdiel je vzdy len v doplatku pacienta.
Akurat uz nebudu firemnici platit doktorom za predpisovanie konkretneho lieciva, uz to ostane len na urovni firma - lekaren. Co moze byt obycajnemu cloveku aj tak jedno. Nikdy to nebude uplne ciste, lebo teraz budu firmy tlacit na lekarne aby objednavali to ich liecivo, Stale to bude len biznis.

latvia
31. júl 2010

@tean ja som teraz vravela o tvojej "reume"....a na tu sa testy robia...

tin007
31. júl 2010

@denduska a @molka tu je link s nazorom lekara na zmeny v liekovej politike http://klucho.blog.sme.sk/c/236747/Na-recepte-n...

denduska
31. júl 2010

heh no presne co som vravela a to som ani necitala toto predtym 😀

molka
31. júl 2010

@murinka je zistených vyše 300 druhov reumy, niekoho bolia kĺby celý rok, niekoho len 2x do roka, niekoho vôbec.
To, že ho bolia kĺby len 2x do roka neznamená, že nemôže mať reumu. Ja mám tiež reumu a mám ju z nezistených príčin od malička. Sú týždne, aj mesiace, kedy ma nebolí nič, potom zrazu bolesti mám.
Inak, v reumatickom ústave za posledných 15 rokov prudko stúpol počet malých pacientov, dokonca pribúdajú malé bábätká s reumou.
@latvia pokiaľ viem, tak sa doteraz nedá zistiť príčina vzniku reumy.

molka
31. júl 2010

@tin007 ja som sa na túto tému už dávnejšie bavila s kamarátom-lekárnikom, ktorý by veľmi uvítal, ak by sa písala iba účinná látka a on by potom po dohovore s pacientom vybral pre neho najvhodnejší liek. Je už strašne veľa prípadov, kedy sa predpisujú lieky podľa toho, čo je momentálne v kurze. Ja bývam na dedine, takže tu je to viac vidieť, máme tu len jedného obvodného lekára.
Pohnútky môjho kamaráta nie sú finančné, za to dám bez problémov ruku do ohňa, poznám ho v tomto smere veľmi dobre.
Ten článok písal lekár, takže mňa to až tak neprekvapuje. Myslím si, že sa viacerí lekári budú búriť, veď prídu o darčeky, dovolenky a rôzne iné bonusy.

@denduska bavili sme sa aj o tom, koľko percent dostávajú za predpísaný liek, ale už si to naozaj nepamätám. Určite sa ho na to opýtam, pretože sa mi marí, že to majú presne určené, ale neviem to naisto. Teraz ma to však zaujíma, takže si to zistím.

denduska
31. júl 2010

@molka latvia narazala podla mna hlavne na to, ze z krvi sa da zistit ci mas reumu alebo nie. Ja "mam v rodine" reumatoidnu artritidu a ta osoba na nic ockovana nebola, takze z toho to urcite nema.

A ved lekarnici sa uz teraz nemozu stazovat, ved sa maju velmi dobre aj bez generickej preskripcie 😅 Ale ved nikdy nebolo tak dobre aby nemohlo byt este lepsie 😀 ziadna lekaren nebude mat cely arzenal danej ucinnej latky...a ked budu mat 3 druhy, tak co myslis preco maju prave tie tri druhy? inak bez ohladu na to ako sa to dotkne lekarov - mne to pripada len ako zbavenie sa nepohodlnej "tretej osoby" teda lekara, na ktoreho museli firmy tlacit, zaliecat sa, obdaruvavat atd atd...tak sa budu tocit peniazky uz len vo farmapriemysle 🙂

prsky
31. júl 2010

@molka lenze ten lekar to nepisal iba zo svojho pohladu, vcelku mi ten clanok prisiel dost z nadhladu napisany. ja uz vidim, ako v nasej pidilekarni debatujem s lekarnickou o vhodnosti lieku a ako za mnou ludia frflu, ze co sa tolko vybavujeme. uz teraz byva lekaren preplnena, co bude potom...jedine, ze si tu niekto otvori dalsiu lekaren (alebo 2) 😉

tean
31. júl 2010

@latvia
ak myslis, ze si mam urobit testy teraz, tak to ja ako ignorant nepotrebujem. K lekarom chodim iba s vaznymi problemami.
Nemam cas chodit po lekaroch. A nemam zaujem mrhat casom lekara, ked mi nakoniec nieco predpise a ja to samozrejme odignorujem.

@denduska @manof
keby som mal psa, mozno by som dostal aj depresie, keby som videl, ze veterinar ma viacej rozumu ako pediater.
Rozum sa mi zastavuje z niektorych ludi. Nas pred 2 mesiacmi vyzvala lekarka, aby sme dali dieta zaockovat aspon proti ciernemu kaslu, lebo velmi stupol jeho vyskyt.
Oklamala ma hned 2x (lepsie povedane manzelku). Ziaden extremny narast sa nekonal v prepocte na obyvatelov. A monovakcina u nas nie je pokial viem. Proste by ockovala hexu.

latvia
31. júl 2010

@tean tak ja uz len na upresnenie - citujem ta:
Pri citani toho clanku som si uvedomil, ze ja som bol tiez jednou z obeti. Ako dieta som maval casto reumu, vyplakaval som o polnoci pri maminej postely, ze ma bolia nohy.
Urcite sa jednalo o reumu, pretoze ju mam dodnes, ale uz ma trapi len 2-krat do roka.

ked uz sa povazujes za obet ockovania, tak by si mal mat aj potvrdene ze mas reumu, co sa da zistit testami. moj nazor je ze reumu nemas (tvoje bolenie noh v detstve a 2x do roka teda reuma nebude) a teda nehadz na ockovanie dalsi z tvojich obcasnych problemov, ked vobec ani nemas potvrdene nejake ochorenie....lebo potom su tvoje tvrdenia take blafy do vetra...

petot
31. júl 2010

@latvia, @tean: Reumatoidná artritída ako následok chybnej reakcie imunitného systému nemusí byť vždy nutne spojená s očkovaním, ale môže byť. Môže sa objaviť po ktorejkoľvek vakcíne, ale hviezdi v tomto smere vakcína proti hepatitíde B, ktorou sa úplne zbytočne plošne očkujú malé deti od roku 1998 (@molka, tých 15 rokov je takmer presne...).. Môže byť za tým mechanizmus zvaný molekulárne mimikry. Viac o tom píše expert menom Marc Girard. Jeden jeho prehľadový článok s hutnými referenciami nájdete tu, ďalšie si vygooglite: http://www.vran.org/docs/sdarticle.pdf

Do pozornosti odporúčam tiež http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Hep-B_cl... je tam viacero článkov napísaných lekármi a hromada referencií.

Poznám osobne dospelého človeka, ktorému v pomerne úzkej časovej súvislosti s touto vakcínou úplne zmizla chrupavka na kolene (pritom vôbec nešportuje). Pýtal som sa na názor jedného ortopéda a on súhlasil, že samozrejme to môže súvisieť. Je pozoruhodné, že samotná obeť si súvislosť s vakcínou nepripúšťa, pretože "vakcíny sú predsa odskúšané a bezpečné". 🙄

Okrem toho je známe, že veľké riziko RA je po vakcínach s obsahom skvalénu, pretože intraperitoneálne podaný skvalén vybudzuje imunitnú reakciu proti skvalénu kdekoľvek v tele (čiže najmä v nervových vláknach - neuropatia, alebo v kĺboch - reumatoidná artritída). Zatiaľ sa našťastie bežne nepoužívajú, hoci pandemické už sme takmer schytali skvalénové.

latvia
31. júl 2010

@petot hlavnou pointou reumy je to, ze tean ju zrejme ani nema....a hned nieco hadze na ockovanie....to ma trochu vytocilo....reumatoidnu artritidu poznam a nevravim ze nemoze vzniknut nasledkom ockovania, snad sa uz chapeme 😉