Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

saminomimino
27. máj 2011

Ahoj,
právě teď řešíme očkování doma,dcera se má narodit co by dub a už u syna jsem měla pochybnosti zda očkovat či ne,nakonec jsme dali vše povinné krom MMR ty máme odložné ale hodlám je odmítnout úplně,u dcery jsem rozhodnutá nechat očkovat pouze záškrt a tetanus,je to dle názoru lékaře z rozalia.cz kde se on sám rozhodl takto očkovat své dítě po zjištění velkých rizik v případě očkováním dalšími nemocemi obzvláště hepatitida B je dost šílená vakcína..

Mám dotaz holky,teď řeším zápis syna do školky,nevím zda-li mi jej vezmou když nemám MMR,kdesi jsem četla že neočkované MMR není překážkou pro přijetí do školky,u nás v ČR není stanovena hranice do kdy má být dítě tímto naočkováno proto když je očkování odkládáno není to protiprávní ....
Jaké vůbec máte zkušennosti s přijetím do mateřských školek u neočkovaných dětí,oni je asi podle zákona ani příjmout nesmějí,že??To je brutál diskriminace,aby jim nezakázali chodit po venku,že?? 😠 😠 😠

miliharmi
27. máj 2011

@denduska Díky, snad už ano, doufám, že tě to jako lékařku neurazí, ale já měla prostě smůlu na doktory. Ten Tomíkův porod byl totiž taky chuťovka, vyvolávaný umělým protržením plodových obalů ve 38 tt kvůli GDM, když po hodině byly dle monitoru kontrakce prý slabé, tak infuze oxytocínu, pěkně všechno v leže na zádech, pak přišla tíseň plodu, tak místo oxytocínu něco na utlumení kontrakcí, ozvy se zlepšily, tak znovu oxytocín, ozvy šly zase dolu, tak zase stažení oxy, pořád všechno v leže na zádech, dohady jestli cs nebo ne a nakonec že už na to není čas, tak znovu oxy a musela jsem ho ze všech sil vytlačit, bohužel to moc nešlo, prostě při takovém postupu se to dítě nemohlo nepřidusit, po porodu ho odnesli na vyhřávané lůžko někam na novorozence, bez mámy, přidušený, asi se mu ani nechtělo žít, já byla v hrozném psychickém stavu, bylo to rok po Milenčině smrti, nedokázala jsem se bránit, nechala jsem je dělat, co uznali za vhodné, svým způsobem jsem jako matka selhala, měla jsem se postavit, ale neměla jsem k tomu sílu. 2 dny jsem čekala, co bude, pak ho dali na Jip a potom na ARO, byla jsem u toho, když přestal úplně dýchat sám, myslela jsem, že mi umře, byla jsem na dně. Našla jsem sílu u Boha, modlila jsem se a Bůh mi pak řekl, že musím věřit a tu víru a sílu předat Tomíkovi, když budu věřit já, přenese se to na Toma a pak mi řekl, že zítra přijde naděje a ta už nezklame a stalo se to, druhý den se najednou strašně zlepšil, odpojili ho a už ho nemuseli nikdy znovu připojovat, najednou se všechno začalo uzdravovat fakt jako zázrakem. Takže já to spíš vidím tak, že Bůh při mně stojí, učí mě důvěřovat, u Milenky tedy až za smrt, důvěřovat až za smrt je nejtěžší, to čekání na setkání je moc dlouhé. Ale učí mě důvěřovat Jemu a taky sobě, svému mateřství a učí mě se taky postavit falešným autoritám, abych svoje děti ochránila. Byla jsem tak naučená nekriticky přijímat paternalistickou autoritu lékařů, je to doktor, tak to přece ví nejlíp, asi jsem prostě vyrostla v takové hloupé době, dodnes musím hodně bojovat, abych se nebála neposlechnout doktory, proto k nim nyní radši ani moc nechodím, ačkoliv naše nynější pediatrička je docela fajn. Ono to asi není o těch doktorech, je to spíš v nás, v naší neochotě přijmout za sebe zodpovědnost a postavit se jim, když je to třeba. Učím se to. 😉

denduska
27. máj 2011

@miliharmi no porodnice mi lezia v zaludku hlavne ked pocuvam naokolo co vsetko sa tam deje 🙄 🙄 ...mna tiez pri porode druhej dcerky jedna starsia, velmi "prijemna" sestricka uzemnila ze musim lezat na chrbte s rukami vedla tela(!)..ja som chcela byt v polosede a ona ze nie ze tak si budem tlacit na dieta, co je od principu blbost, ja som na chrbte uplne az vedomie stracala, a ozvy malinkej klesali a ona nado mnou stala ako gestapacka ze sa mam pozbierat a ze mam viac dychat ze si zabijam dieta....bol tam so mnou aj mm a ona vedela ze aj on je lekar a akoby sa chcela vyvrsit na nas alebo co, ale nejak som pozbierala sily a som na nu potom zacala vrieskat nech mi dvihne opierku a ze ja budem rodit ako ja chcem a ze si nedam skakat po hlave...ako ked si na to teraz spominam, bola som fakt velmi zla a neviem kde sa to vo mne zobralo. Malinka sa narodila modra a museli ju predychavat a keby sa jej nieco stalo, vlastnymi rukami tamtu osobu znesiem z tohto sveta 😠 Kolkym detom takto "pomohla" na svet, radsej ani nechcem vediet.
Ale odvtedy sa uz neparem s nikym, ci je doktor alebo co je...lebo moze mi hocikto vraviet co chce, aj tak si spravim podla seba a tak to je vzdy najlepsie - pocuvat vlastne srdce 🙂

A ked sa nam postasti niekedy tretie babo - ak bude vsetko v poriadku, narodi sa doma. Mm odrodil ciganky v natriasajucej sa sanitke, postara sa hadam aj o vlastnu zenu🙂

blovitc120
27. máj 2011

@denduska 🙂. Tá posledná veta, resp. dve vety sú krásne 🙂. Mňa tiež tá nemocnica deptá, tak si potom u teba objednávam osobného pôrodníka do natriasajúcej sa sanitky 🙂

denduska
27. máj 2011

@blovitc120 😉 mm stale vravi ze skoda ze nie je gyndos..ze to je iny biznis.. 😀 😀

petot
27. máj 2011

@z.u.z.k.a. Deti s intoleranciou k hovädzej bielkovine majú vysoké riziko, že po očkovaní vakcínou proti čiernemu kašľu (čo je jedna zo zložiek Infanrixu Hexa) dostanú alergický zápal mozgu. Podľa môjho názoru, Tvoje dieťa tú vakcínu vôbec nemalo dostať!

z.u.z.k.a.
27. máj 2011

@petot boze to mi ani nepis toto... teraz aby som ju stale sledovala 😔 ako sa alergicky zapal mozgu prejavuje??? boze preco toto ti doktori robia? oni toto nevedia?????

denduska
27. máj 2011

@petot prosim nemas k tomuto ("hovadzina" + pertussis vakcina) nejake linky? Ja som mala daco ulozene ale neviem to najst. Dakujem velmi pekne 😉

samiana
27. máj 2011

@denduska

no ale toto 🙂

ja veru neviem, či sa mi ešte pošťastí ďalšie bábo, ja sa už skôr pomaly zberám za babičku 🙂 (asi viac než pomaly, ale hádam sa dožijem ) , ale staršia dcéra nemocnicu vidieť nemôže, hovorí, že je príšerne depresívne miesto. Dajaká ste vy mládež revolučná 🙂, očkovať to chce podľa vlastnej vôle, rodiť to chce podľa vlastnej vôle, normálne sa teším na túto revolúciu

manof
27. máj 2011

@samiana
aj Dr. Robert S. Mendelsohn, ak sa na nás z onoho sveta pozerá, z nás musí mať nepochybne radosť.
Viď jeho kniha: http://www.dary-zivota.sk/products/never-doktorum/

manof
27. máj 2011

Dr. Russell L. Blaylock:
"Vakcíny, vývoj nervového systému a poruchy autistického spektra -
Nebezpečí nadměrného očkování během vývoje mozku: vztah k poruchám autistického spektra (ASD)"

1. časť: http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-vyv...
2. časť: http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-vyv...
3. časť: http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-vyv...
4. časť: http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-vyv...

Už je to kompletné.

petot
28. máj 2011

@denduska Ohľadom encefalopatie následkom vakcíny proti čiernemu kašľu v súvislosti s precitlivelosťou na hovädzí proteín, skús pozrieť:

Steinman L, Sriram S, Adelman NE, Zamvil S, McDevitt HO, Urich H. Murine model for pertussis vaccine encephalopathy: linkage to H-2. Nature. 1982 Oct 21;299(5885):738-40. PMID: 7121603.

Steinman L, Weiss A, Adelman N, Lim M, Oehlert J, Zuniga R, Hewlett E, Falkow S. Murine model for pertussis vaccine encephalopathy: role of the major histocompatibility complex; antibody to albumin and to Bordetella pertussis and pertussis toxin. Dev Biol Stand. 1985;61:439-46. PMID: 2872126.

Steinman L, Weiss A, Adelman N, Lim M, Zuniga R, Oehlert J, Hewlett E, Falkow S. Pertussis toxin is required for pertussis vaccine encephalopathy. Proc Natl Acad Sci U S A. 1985 Dec;82(24):8733-6. PMID: 2867545. PMCID: PMC391511.

Munoz JJ, Peacock MG, Hadlow WJ. Anaphylaxis or so-called encephalopathy in mice sensitized to an antigen with the aid of pertussigen (pertussis toxin). Infect Immun. 1987 April; 55(4): 1004–8. PMCID: PMC260453.

Wiedmeier SE, Chung HT, Cho BH, Kim UH, Daynes RA. Murine responses to immunization with pertussis toxin and bovine serum albumin: I. Mortality observed after bovine albumin challenge is due to an anaphylactic reaction. Pediatr Res. 1987 Sep;22(3):262-7. PMID: 3309858.

Redhead K, Robinson A, Ashworth LA, Melville-Smith M. The activity of purified Bordetella pertussis components in murine encephalopathy. J Biol Stand. 1987 Oct;15(4):341-51. PMID: 3680302.

Gross TP, Milstien JB, Kuritsky JN. Bulging fontanelle after immunization with diphtheria-tetanus-pertussis vaccine and diphtheria-tetanus vaccine. J Pediatr. 1989 Mar;114(3):423-5. PMID: 2921685.

Menkes JH, Kinsbourne M. Workshop on neurologic complications of pertussis and pertussis vaccination. Neuropediatrics. 1990 Nov;21(4):171-6. PMID: 1981251.

Barkin RM, Pichichero ME. Diphtheria-pertussis-tetanus vaccine: reactogenicity of commercial products. Pediatrics. 1979 Feb;63(2):256-60. PMID: 440817.

Ehrengut W. Bias in evaluating CNS complications following pertussis immunization. Acta Paediatr Jpn. 1991 Aug;33(4):421-7. PMID: 1792899.

Au-Jensen M, Heron I. Is the acute encephalopathy test in mice suited for control of pertussis vaccines? Dev Biol Stand. 1985;61:447-51. PMID: 3835081.

Immunization: Survey of recent research. US Department of Health and Human Services. 1983 April:76.

petot
28. máj 2011

@z.u.z.k.a. Alergický zápal mozgu (encefalitída) by nastal pravdepodobne do niekoľkých hodín po očkovaní a prejavovať by mohol rôznorodo a nešpecificky. Mohla by nastať zvýšená teplota (dosť všeobecné, však?), neobyčajné zmeny v správaní - apatia, nereagovanie, strácanie vedomia, abnormálna spavosť, alebo naopak veľká podráždenosť, neutíšiteľný krik, vážne poruchy spánku, škúlenie, kŕče (môžu sa prejavovať aj ochabnutím časti tela, rýchlym pohybom očí, podivnými pohybmi končatín, kŕčovitým úsmevom, škúlením apod). Viditeľným znakom by mohla byť aj vypuklá pulzujúca fontanela.

Encefalitída môže prebehnúť viditeľne a dramaticky, alebo aj bez nejakých výrazných príznakov. Aj následky môžu byť rôzne - od ťažkých poškodení mozgu, až po prakticky nebadateľné poškodenia, ktoré sa však môžu prejaviť neskôr napríklad problémami s čítaním, správaním, koordináciou pohybov atď.

Vakcína proti čiernemu kašľu je potvora, nežiaduce účinky sú omnoho častejšie než sa priznáva. Moje dieťa po nej utrpelo poškodenie mozgu, ktoré sa prejavovalo neutíšiteľným krikom v trvaní 6 hodín a abnormálnym 13-hodinovým nepretržitým spánkom. Potom prestalo na 8 mesiacov rozprávať.

Lekári však zvyčajne žiadne súvislosti nepriznávajú a buď je "všetko v poriadku", alebo ak už očividne v poriadku nie je, tak "to určite nesúvisí s očkovaním". 🙄

Sleduj svoje dieťa, či u neho nenastanú nejaké dlhodobé zmeny správania. Zapisuj si to. Ale zachovaj triezvu myseľ, čo sa stalo, už sa nedá vrátiť späť, výčitkami nepomôžeš ani sebe, ani dieťaťu. Aj ja som si to potom vyčítal, ale ako to mohlo dopadnúť, keď som išiel s dieťaťom na očkovanie neinformovaný a nepoučený?

z.u.z.k.a.
28. máj 2011

@petot dakujem velmi pekne a pomoze ked pojdem na detoxikaciu k homeopatovi?aj ked som zatial nejake extra zmeny nezanamenala. po ockovani mala cca 2 dni horucky, teraz je trosku nervoznejsia,a nechce papat nromalne jedlo,iba mlieko ( ale to bol vzdy nas problem), stale ju sledujem a velmi ma to vycerpava psychicky ☹
dnes je 5 den po ockovani

manof
28. máj 2011

Očkované vs. neočkované deti - máme nejaké údaje, a tie sú teda poriadne znepokojujúce:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovane-vs...

Paul Offit Agrees that Vaccines Cause Autistic Spectrum Conditions:
http://www.ageofautism.com/2011/05/paul-offit-a...

denduska
29. máj 2011

@petot fiiiha, no mam co robit 😀 dakujem 😉

denisocka
29. máj 2011

@denduska 😀

musko
29. máj 2011

@z.u.z.k.a. myslím, že detoxikácia by za to určite stála. Ak chceš, mám kontakt na vynikajúceho homeopata v Poporade. A tak ako píše petot - zachovaj triezvu myseľ a nevyčítaj si to.

z.u.z.k.a.
29. máj 2011

@musko dakujem velmi pekne za podporu. uz som sa objednala u nas,som zvedava. verim ze pomoze.

manof
30. máj 2011

Milí priatelia, známi i menej známi,

rád by som vás týmto pozval na posledné besedy o očkovaní v tomto polroku, ktoré sa budú konať

v utorok 31.V.2011 (t.j. ZAJTRA)
v Trenčíne:
o 10:00:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...
o 17:00:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

vo štvrtok 2.VI.2011
v Bratislave:
o 10:00 v Rači:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...
o 16:30 v Starom Meste:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Ďalšie besedy, prednášky a panelové diskusie o očkovaní budú (ak bude záujem) až v druhej polke septembra, resp. októbri 2011.

Teším sa na prípadné stretnutie s vami

alikaa
30. máj 2011

@manof @petot pripadne dalsi... co by ste povedali na napad, oslovit Stefana Hriba, co uvadza "Vecer pod lampou" na STV2? Neviem ci sledujete jeho relaciu. Hrib ma vela kontaktov, urcite by tam vedel dostat aj nejakych velkych proockovatorov na diskusiu. Jeho relacia trva tusim 4 hodiny kazdy stvrtok, takze priestoru na debaty by bolo habadej. Da sa oslovit na Facebooku. Mozte aj vy, pripadne mu mozem napisat aj ja ako nezainteresovana mamicka s navrhom na temu.

petot
30. máj 2011

@alikaa Kľudne, alika, môžeš to skúsiť. 😉

tean
30. máj 2011

@alikaa
suhlasim, ja som pisal uz davnejsie, zatial bez odpovede.
Takymto iniciativam sa medze nekladu 🙂
To mozes opakovat kazdeho stvrtroka a pritom oslovovat aj dalsie media 😉

maroli
31. máj 2011

@alikaa tiez so nedavno Hribovi pisala,ale zatial nist

azarijka
1. jún 2011

Ahojte, chcem sa opytat vas co ste odmietli ockovanie a nasledne dostali predvolanie od RUVZ.
Co vsetko sa vas pytali?
Cim ste im argumentovali?
V akej vyske vam dali pokutu?

ludka78
1. jún 2011

@azarijka zalezi z ktoreho RUVZ ti to prislo. Kazde inac to posudzuje. Ale pokutu, este na SK nikto nedostal.

maggie2
1. jún 2011

@manof, @petot zdá sa, že stále viac lekárov je odvážnych a otvorene hovoria, mimo i.: " že lobisti za vakcinačné spoločnosti sa zbláznili" http://baby-web.topky.sk/Clanky/a3481-Niektori-... čo v podtexte samozrejme i znamená, že sa o týchto lobistoch za vakcinačné spoločnosti vie, potvrdzuje sa tým ich existencia !!!

roo
1. jún 2011

@maggie2 za velke nebezpecenstvo ockovania proti ovcim kiahnam povazujem to, ze to moze dopadnut ako pri ruzienke - malokto prekona toto nekomplikovane ochorenie v detstve, dievcata si nevytvoria prirodzenou cestou protilatky, potom zacnu poukazovat na to, ako su ohrozene tehotne zeny a ich nenarodene deti a prásk, mame to tu povinne a celoplosne...

maggie2
1. jún 2011

@roo s tými tehotnými ženami to nie je také nebezpečenstvo ako sa vraví, pán doktor tam aj dáva čísla. Viď aj vyššie pár strán dozadu ako tu ktorási pani chcela robiť bu bu bu že nejaká učiteĺka musela ísť na potrat. podľa všetkého to bola vykonštruovaná lož, lebo sme jej tu viacerí vyvrátili a spochybnili logickosť toho čo napísala a odvtedy sa tuším ani neozvala

tean
1. jún 2011

@azarijka
1) oni sa nepytaju, oni vedu monolog, v ktorom sa snazia o presvedcenie rodica, ze kona nespravne
2) vsetkym moznym, no uplne zbytocne. Su to sektari, ktorych nic nepresvedci
3) pokuty sa hybu podla toho-ktoreho RUVZ v rozmedzi 0-100,-EUR pokial viem.
Ja viem o styroch pripadoch, kedy rodicia podali zalobu voci UVZ/RUVZ z dovodu udelenia pokuty.
Takze zaloby pomaly pribudaju 🙂