Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ariela22
28. apr 2012

@petot a hepatitída B je iba sexuálne prenosná choroba? Tak prečo proti nej očkuju dojčatá?či mi niečo ušlo?

ariela22
28. apr 2012

@pifina ano ..... a toho sa najviac bojím,.....hlavné je že za neočkovanie môže rodič a berie zodpovednosť ale ak sa niečo stane po očkovaní tak to nikoho nezaujíma ☹

prsky
28. apr 2012

@ariela22 no lebo ked sa na ihrisku pichne striekackou od narkomana, tak aby ju nedostalo 😉 (to som ako argument dostala predostrete ja .. zaujimave ale je, ze ta mamicka sa HIV z toho isteho zdroja neobava 😅 )

tamix
29. apr 2012

@ariela22 Mňa dr. tiež takto strašila, že malá je predčasne narodená a slabá, bez imunitného systému, atď. A to ešte nehovoriac o tom, že keď mala 2týždene a 1300g, tak bola operovaná na srdiečko a aj je neočkovaná a predsa zdravá. má teraz 3roky a 1.x bola chorá vo februári. Jej rovesníci, očkované deti, brali už ATB aspoň 2x do roka. Stále majú nejaké sople, teploty.

tamix
29. apr 2012

@ariela22 To vraj preto, aby ju nechytila v nemocnici - mi vysvetľovala na Dr. A to je už potom dosť smutné, keď by to práve tam mala dostať ☹

tamix
29. apr 2012

tu lekár vysvetľuje to pichnutie sa ihlou - od 4tej minúty

https://www.youtube.com/watch?v=5KMo2-ZlbM0
manof
29. apr 2012

@ariela22
Na vitamín C je tu odborník @petot - na liečbu očkovaním preventabilných prenosných vitamínom C ochorení sa spýtaj jeho.

Homeopatikami sa údajne dajú vyliečiť všelijaké prenosné ochorenia, vrátane spomínaného záškrtu či čierneho kašľa. Na homeopatiu je však väčšou odborníčkou @samiana - spýtaj sa jej.

K liečbe čierneho kašľa vitamínom C (aj u úplne malých bábätiek) viď dvojdielny článok:
http://www.slobodavockovani.sk/news/liecba-cier...
http://www.slobodavockovani.sk/news/liecba-cier...

supocka
29. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko Ahoj,preco to ma byt podpisane len jednym rodicom?

prevenar
29. apr 2012

@supocka lebo potom daju pokutu len jednemu ..ked podpisu dvaja , moze dostat pokutu kazdy zvlast 🙂 -odporucam nepodpisovat nic.

strociatka
29. apr 2012

@prevenar parada, vo stvrtok si nas zavolala pedina na preventivku a ze vpohode, nemusime ockovat, ale mame prist podpisat papier, fuha, tak som zvedava sama, ako sa z toho vyvleciem...

petah82
29. apr 2012

dnes na stv2 bol dokument: Svet podla Monsanta o invazii geneticky modifikovanych plodin do polnohospodarstva a ich vplyv na vsetko ostatne, zdravie, pracu, potraviny... jeden velky otras! a navyse cele by sa to dalo predabovat na temu "vakciny". firma Monsanto sa snazi pretlacit svoje gen.mod. semena za kazdu cenu do kazdeho kuta sveta, pretoze chce ludi chranit pred hladom a neurodou a v realite je vsetko naopak a jediny kto zaraba su Oni pod ruskom ochrany zo strany vlad ☹ zmanipulovane studie, zmanipulovani vedci, vyhrazky, sudy, samovrazdy rolnikov, chore deti, invazia modifikovanych genov pelom na povodne rastliny, nemoznost kupit semena povodnych rastlin... kde to zijeme? a vsetkym je to jedno, sak, ked sa to tu predava, ponuka, tak to musi byt dobre, ved by to inak vlada nedovolila... haha 😒 a vakciny su predsa bezpecne!

kilecko
29. apr 2012

@petah82 stihla som to sledovat sice iba od polovice, ale tiez som bola zdesena. A tiez ma napadla ta obdoba s farma biznisom. Drsne bolo ako skoncil ten vedec, co publikoval proti Monsantu ked napisal, ze GM geny kontaminovali aj bezne odrody. A odpoved Monsanta? - celoplosne osocovanie vedca, diskreditacia a nakoniec vyhadzov z univerzity, silne tlaky na redakciu casopisu "Nature"......... A takto su neskodne GMO.....aj vakciny (grc smajlik)

prevenar
29. apr 2012

@strociatka heh, to je nova strategia. lekar je akoze mily "LEN" mu mas podpisat papier v ktorom sa vlastne priznavas,ze umyselne chces zavrazdit vlastne dieta . skutocne nevidim problem s podpisanim 😀

ide o to,ze 1) podpisanim toho "papiera" sa priznas k priestupku a dobrovolne odovzdas svoje osobne udaje RUVZ.
2) ziaden zakon, ani vyhlaska nehovori nic o podpisovani nejakeho "papiera"

- je to pasca ^^ pisal som o tom na poslednych 20 stranach donekonecna , vyhladaj si k tomu viac detailov ak ta to zaujima 🙂

prevenar
29. apr 2012

@petah82 monsanto je cista smrt.

prevenar
29. apr 2012

@kilecko heh, k tomuto je celkom fasa story , v monsante bola taka mala vzbura, lebo zamestnanci odmietali v podnikovej jedalni jest potraviny pochadzajuce z ich vlastneho portfolia 😀 ..na to asi netreba genia , aby niekomu doslo,ze preco asi 😀

danciacik
30. apr 2012

ahojte, občas vám tu napíšem ale momentálne nestíham. Larka má zapálené uško tak mám veselo.
Ale chcem sa spýtať na váš názor čo hovoríte na alternatívnu medicínu. Konkrétne hodlám vyskúšať aloe vera na pitie pre deti.

lemge
30. apr 2012

@danciacik ahoj 🙂 my ficime na homeopatii,maly ma teraz laryngitidu 😖 tiez mame veselo,hlavne v noci..v homeopatii ked sa trafi spravny liek,tak vie uzasne pomoct 😉
aloe som neskusala,ale tiez ma urcite nieco do seba...

strociatka
30. apr 2012

@prevenar ano, citala som, je to pasca, suhlasim

strociatka
30. apr 2012

@prevenar ako je to s vyhlaskou platnou do januara (hlasenia RUVZ)? Mam info, ze je dobre si pripravit radsej pre istotu dopredu papier o odmietnuti vakcin a zaroven upozornenim, ze si nezelam poskytovat osobne udaje tretej strane?

nae
30. apr 2012

Dnesna buzeracia u dr. (zijeme v CR) - chcela som sa spytat na odklad ockovania hexavakcinou (slusne).
Odpovede: vy chcete byt zodpovedna za smrt dietata na cierny kasel? Na cierny kasel sa umiera dllllho a pomaaaaaly... Chcete vystavit dieta takemu riziku??? A mna? Ja mam dve deti a nechcem ist kvoli tomu do vazenia!
Vravim: ja chcem odklad, nevravim, ze odmietam vsetko ockovanie.
Ona: odklad je odmietnutie, to by ste mi museli podpisat vy aj manzel, ze to odmietate. Pracovali ste v laboratoriu, viete, ze cierny kasel tu stale je, ked sa nakazi dieta, umrie, to vam zarucujem. To chcete dopustit?

A staaaaaale dokola ako gramofon.
Som totalne znechutena. Ak toto bude aj nabuduce, menim pediatra.

luthien.k
30. apr 2012

@nae já bych asi do příště ani nečekala... 😠

prevenar
30. apr 2012

@strociatka

- ta vyhlaska zavazuje hlasit POCTY odmietnuti , nie MENA A ADRESY A RODNE CISLA. ..to je trosku rozdiel, ktori ako si nevnimaju ^^

- tu najdes detaily http://rizikaockovania.sk/dok/Letak_iniciativa_...

- skutocne neodporucam pisat akekolvek odmietnutie 1) je to uplne mimo pravnej normy 2) bude to pouzite proti tebe ako samoudanie.

-jedine co by som podpisal je jedina veta . "ockovanie XY sarza ABC sa nevykonalo, diagnoza Z28.2 . koli moznym neziaducim ucinkom uvedenych v pribalovom letaku tohto vyrobku " takto nejak +/- nic viac , nic menej . toto by mala inak zapisat lekarka do zdravotnej karty. viac najdes v tom linku . je to velmi dobry navod.

prevenar
30. apr 2012

@danciacik tazko povedat, my to pouzivame na malu uz dlho s velmi dobrym vysledkom (ekzem) ..ale len na vonkajsie pouzitie. ja to obcas aj pijem , da z toho pripravit super osviezujuci napoj , ale kedze nemam nejake extra zdravotne problemy neviem povedat, ci to ma nejake pozitivne ucinky, v kazdom pripade som neumrel 😀 -predava sa to v lekarni na priamu konzumaciu, tak toxicke to zrejme nebude 🙂 (aj ked tam sa predava fakt kade co 😀 )

prevenar
30. apr 2012

@nae ma pravdu v jednom , ze odklad sa skutocne = odmietnutie . v slovenskych zakonoch nieco ako "odklad" neexistuje. bud ockujes podla kalendara , alebo nie . nic ine nie je . predpokladam,ze v cechach je to to iste 🙂 a priam ti mozem garantovat ,ze sa u nej na 10000% nic nezmeni. bude to len horsie a zrejme vas uda aj ked od nej odidete.

strociatka
30. apr 2012

@prevenar dakujem 🙂

alikaa
30. apr 2012

Ahojte, v stredu v Reflexe by mal byt odvysielany katrenkin pribeh, ktorej babatko po ockovani v januari zomrelo. Pred chvilou na to bola uputavka.

jerryjanka
30. apr 2012

@alikaa už to mam zadané na nahrávanie aby som to neprepískla
som zvedavá či tam bude jeden z tých pseudoodborníkov na očkovanie hovoriť aka je to náhoda alebo že to na milion percent nebolo z očkovania 🙄

bubu100
30. apr 2012

Dobry vecer, chcem sa spytat ako dam synovi, ktory je ockovany proti tbc, a 2 x hexavakcina + prevenar z tela von latky po ockovani. Ma suche flaky po tele a myslim ze je to po ockovani. Pred druhou davkou hexavakciny a prevenaru mal pokozku peknu. Kozna nam uviedla iny ako atopicky ekzem. Neviem to tu nikde najst, tak ak niekto mate s tym skusenosti budem rada ak mi odpoviete. Inak dalsie ockovania sme odmietli. 🙂

bobocka
30. apr 2012

@bubu100 modra indulona a len premastovat a premastovat.moj drobec to mal tiez po hexe a prevenare-prva davka ,no on mal k tomu este aj bonus cele nozky vyhadzane vyraztickami ako zihlavka ☹.ale modrou indulonou som to "preliecila" a odvtedy mame pokoj.akurat na tvari mu ostala supercitliva kozicka reagujuca na akukolvek zmenu,takze musim davat riadne bacha a davam mu len ozaj kvalitnu kozmetiku.aj dnes mi bubo vyreagoval na toto prasive supersilne slnko a ani padesiatka faktor a siltovecka so siltiskom jak svet ho neochranila ☹ a na precistenie organizmu asi len homeo detox a ten ti odporuci samotny homeopat po konzultacii s nim.drzim palce 🙂

bubu100
30. apr 2012

modru indulonu mame vyskusanu. 🙂 Len ako si zvykne jeho pokozka na urcity krem tak neskor nezabera. 😠 Tak dneska som mu dala kyselinu mliecnu od koznej uvidim ako bude rano. Viem, ze ho to na rukach velmi svrbi, hlavne v noci beham a natieram 🙂 A na svrbenie mu dala locoid ale to musi byt velmi zle aby sme pouzili. On to mal najprv na tvari, teraz na tvari menej ale najviac na celych rukach ako zihlavka a na nozickach suche flaky bez zihlavky. dakujem aj Vam drzim palce