Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mimi
14. júl 2012

@keziah nad tym som uvazovala aj ja, nakolko mam dvojite obcianstvo a taktiez malej by som chcela vybavit, len teraz sa tie zakony akosi pomenili ohladom dvojiteho obcianstva. S malou ale planujem odist na cas do zahranicia, kym som na MD 🙂 Takze skusim aj tento argument, uvidim ako pochodime 😀

erikasadek
14. júl 2012

@keziah urcite pokial zijes v zahranici a nie je povinnna vakcinacia tak nemusis ockovat podla slovenskeho kalendara statna sloveska prislusnost ti to nenariaduje.. moji su narodeni v fr tu zijem maju len slovenske obciantsvo ale ockujem len podla fr kalendara... 😉

bobocka
14. júl 2012

@erikasadek inak tak ako ta maminka som to pred casom vnimala i ja.proste so bola presvedcena,ze ak dieta nejake predispozicie na autizmus nema,tak ho vakcina nevyvola.to je ciste len o slabej informovanosti,ci dovere v lekara.
inak som sa chcela opytat,ze ked rodic odmietne dieta ockovat a teda uz ide na debatku na ruvz a dajme tomu pride k pokute a bla bla bla...je mozne v ramci jedneho konania odmietnut komplexne ockovanie viacerych deti naraz? teda ak ma rodic napr dve deti(dvojicky) a obe nechce dat ockovat,tak je mozne to odmietnut naraz,ci co dieta,to osobitne pojednavanie? lebo by bolo fajn,keby sa dalo odmietnut ockovanie vsetkych deti uz narodenych ci v buducnosti narodenych naraz 😕 ci ak ma rodic 5 deti a kazde odmieta ockovat,tak ide na koberec 5x? 🤐

keziah
14. júl 2012

@erikasadek dakujem 🙂 a chyba mi tvoja predchadzajuca fotka, ked som ju videla, vzdy somm mala pocit, ze som na dovolenke

prevenar
14. júl 2012

@keziah ..hmm ..proste by som ho prihlasil u lekara v zahranici , urobil si tam poistku a tu nasu zrusil :P ..aj lekara , aj cele povinne ockovanie.

prevenar
14. júl 2012

@bobocka za kazde dieta zvlast :/ ..kazde jedno pojednavanie je riesenie pripadu jedneho dietata .. 😕

luciferkax
14. júl 2012

@tamix čťo ja viem, my sme synagis nášmu drobcovi dali pichať dva roky po sebe a trúfnem si povedať, že počas týchto mesiacov býval chorý omnoho menej a choroby mali ovela lahší priebeh. V letáku ani nikde nepíšu, že dáva doživotnú imunitu. Dokonca aj pneumolog, ktorý pichal moje dieťa vysvetloval zakaždým, že to NJIE JE očkovanie, pretože synagis sú hotové protilátky, ktoré nedonoseným deťom chýbajú. Nie som zástanca očkovania, ale s touto "vakcínou" skúsenosť mám a pomohla ,bez nežiadúcich účinkov

kajulka1
14. júl 2012

@luthien.k par stran dozadu si niekomu odpovedala ze neockujes MMR s tichym suhlasom pediatra,kedze ti umiestnia dieta do skolky aj bez MMR. Tvoj pediater nejak suhlasi ze neockujes alebo to skusas nejak uhrat aby si to pooddalovala...No ja mam problem ze ak nedam MMR tak sa zo skolkou mozem rozlucit a hlavne pediatricka mi tiez povedala ze vacsina deti v skolke je ockovana teda nechyti tie choroby z MMR ale ze moje by parazitovalo na inych detoch co ockovanie podstupili tym padom ani moje neochoriea,ze ci je to takto spravodlive voci inym,keby si kazdy ockoval ako chce to by tu vyzeralo...mozno o tom parazitovany ma trosku pravdu ale ja sa strasne bojim tej MMR vakciny.

luciferkax
14. júl 2012

Ahojte. Môj drobec muá 17 mesaicov, ete stále nie je očkovaný proti MMR. Na poradni, ked mal 15 mes. sme ho neočkovali, nebol ešte doliečený. ústne sme sa dohodli,ž e až bude OK, tak prídeme... Prešli dva mesiace a ja som nešla, neviem,s tále váham, nechávam na náhodu, čakám :D Niekde mi však padlo do oka, že ak ho nezaočkujem do 18. mesaica, tak potom ho už očkovať dať nemusím? alebo som to len zle pochopila? Tajne dúfam,že si pediatrička nevšimne, že nemá očkovanie.... Je to vlastne možné?

luthien.k
14. júl 2012

@kajulka1 naše lékařka mi v podstatě řekla to samé, jen nepoužila slovo parazituje, ale že z toho těží 😀 Přesto to pro ni nebyl problém nám to doporučení do školky dát. Já jsem jí ale zatím neříkala, že to nebudu očkovat nikdy, to mi připadá zbytečné, dokud souhlasí s tím, že to oddalujeme. Já mám tu "výhodu", že mám citlivé atopiky a tam ona to oddalování vidí jako opodstatněné.

petot
14. júl 2012

@luciferkax Nie je to pravdepodobne, ale ani vylucene. Ockovanie MMR je vo vyhlaske ohranicene na 15-18 mes. a neriesi, ze co ak sa to nestihne v termine. Mas plne pravo vylozit si to tak, ze v inych terminoch sa uz ockovat nemoze. RUVZ vsak na to moze mat iny nazor a moze udelit pokutu, pretoze oni si zakony vykladaju po svojom. Rozhodnut moze len sud.

petot
14. júl 2012

@kajulka1 O ziadnom "parazitovani" nemoze byt ani reci. Kolektivna imunita je dosial nepreukazana hypoteza, inymi slovami, povera. Prave Tvoje dieta, s imunitou nerozvratenou ockovanim, moze byt odolnejsie voci sireniu infekcie nez deti, ktore nemali to stastie dostat sancu na prirodzeny vyvoj. A ak aj raz ochorenie prekona, tak ziska dozivotnu imunitu, na rozdiel od ockovanych deti. Pozri http://rizikaockovania.sk/dok/Kolektivna_imunit...

kajulka1
14. júl 2012

@luthien.k to aj moja mi da papier akurat tam napise ze nema komplet ockovanie, ze ona tam musi napisat ci ma komplet ockovanie a ak nedam MMR tak to chybat bude ale skolka ze si to nezobere na triko, u vas je skolka ok ze syn nema MMR? A do kedy si "slubila" doktorke ze doockujes mmr? A atopici nemozu byt ockovany zivou vakcinou?

bobocka
14. júl 2012

@prevenar aj ak ide o vojicky,teda deti narodene v ten isty den,teda sa na ne vztahuje ockovaci kalendar rovnako? akoze ak je medzi detmi vekovy rozdiel,tak ok,beriem.ale pokial ide o jednoznacne rozhodnutie rodica neockovat a jedna sa o rovnako stare deti,teda ockovanie sa kona v rovnakom case,tak aspon vtedy by malo byt jedno pojednavanie ked uz,nie? boooze,strasne caviky okolo toho robia 🙄

kajulka1
14. júl 2012

@petot nedavno som citala clanok od dr.Petrasa ze sa preukazalo ze ockovane osoby maju dlhsiu imunitu ako tie co chorobu prekonali, to myslel na tie zive vakciny...

luthien.k
14. júl 2012

@kajulka1 u nás se lékařka zná s učitelkami ze školky a prý se osobně zaručila, že moje dítě nepředstavuje pro ostatní děti riziko. Termín očkování jsem neslibovala žádný. Atopici samozřejmě živou vakcínu dostat mohou, ale zase je to jen o tom přístupu lékaře, naše nás prostě do toho netlačí, je opatrná.

petot
14. júl 2012

@kajulka1 Nuz, na taketo tvrdenie treba velku fantaziu 😀

kajulka1
14. júl 2012

@luthien.k tak to mas dobru lekarku,lebo vacsinou prave lekar povie ze neockovane dieta predstavuje riziko lebo tu chorobu moze chytit..ale to asi mate s lekarkou nadstandardny vztah lebo som nepocula ze by sa lekar zarucoval za neockovane dieta ze neohrozuje ine deti v skolke... nema dr nejaku sestru lekarku tu na SK? 🙂 a ani neskor ked budu synovia starsi nedas mmr?

luthien.k
14. júl 2012

@kajulka1 víš, ono jsme tu na malém městě, spíš na vesnici, takže je to o něčem jiném asi i kvůli tomu. Ale neznamená to, že konflikt nepřijde později. Já ještě nejsem přesně rozhodnutá, jak to bude dál, ale nejspíš bych jim oběma dala příušnice před pubertou, pokud bude k sehnání monovakcína. Uvidíme.

kajulka1
14. júl 2012

jaaaj @petot ja uz mam hlavu ako balon z toho studovania ohladne ockovania. pozrem nielen na stranku Petrasa a on ma celkom triezve uvahy,nieje zaslepeny ockovaniu a ten pise to,potom pozriem na protiockovacie stranky a tam sa to vyvrati a tak to ide dookola a stale neviem comu a komu verit. Asi si dam zistit protilatky ja na osypky ci ich vobec mam,kedze som bola ockovana a na mums ktory som prekonala. Tak aspon uvidim aka je dlzka protilatok.

kajulka1
14. júl 2012

@luthien.k tak urcite hra do karat ak byvas vo vesnici,v meste by to bolo komplikovanejsie...akurat aby ti potom nefrflali ine mamicky,ked sa dozvedia ze nemate nieco naockovane,aj o takych pripadoch som citala...ja mam blby pocit z osypok,nemozem si pomoct ale tato choroba je pre mna strasiak,jedinci s oslabenou imunitou mozu skoncit zle,caste su zapali mozgu,vysoka umrtnost,to som si pozerala v knihe od Berana a spol. aj tie statistiky, keby je monovakcina tak supnem osypky a ostatok necham tak,ale zial nieje ☹

petot
14. júl 2012

@kajulka1 Ten zmatok je v poriadku, vacsina z nas si tym obdobim presla 🙂 Ked sa otrasie jeden zo zauzivanych myslienkovych konceptov, v ktorom clovek vyrastal, tak to da intelektualnu namahu vysporiadat sa s tym a zorientovat 😉 Petras uz ma tiez na triku nejake to zonglovanie s cislami bez naznakov objektivity... http://rizikaockovania.sk/spravy/petras_hlinik_...

mahalo
14. júl 2012

@erikasadek LOL tak cesky pediater vie viac nez vsetci vedci na svete ktory nemaju o vzniku autizmu stale dostatocne vedomosti :D a okrem toho pediater..tu sa casto pediater pouziva ako odbornik na vsetko..pediater praveze nie je odbornik na nic..on len posiela k odbornikom..v Anglicku si dokonca na pacu pediatra staci urobit len kurz a nie studovat. Vsevediaci pediatri LOL

slniecko77
14. júl 2012

@mahalo keby si netarala s tym kurzom na pediatra 😀

kajulka1
14. júl 2012

@petot aj to s tym hlinnikom,aj to som citala aj tvoj clanok aj Petrasov a opat kde je pravda 😕 mne sa nechce verit ze by Petras nejako taral,naco? ved keby zistil ze to s tym hlinnikom nie je vsetko ok myslis ze by sa pustal do takych clankov,ved potom prides ty alebo niekto iny a skusas mu to vyvratit 🙂 mna toto ockovanie stoji strasne vela casu,teda cele toto studovanie,vsetok volny cas stravim citanim clankov a ked docitam tak pride niekto kto to dementuje alebo ze uz je novy poznatok a stary neplati.....aka by bola sladka nevedomost 😖

mahalo
14. júl 2012

@slniecko77 a nie je to tak? To mi povedala sesternica ktora o tom vraj uvazuje. Byva v Anglicku, tak ked sa o to zaujima myslela som, ze asi vie ako to je. Kazdopadne som to sama nezistovala. Ty vies lepsie? Tak ci onak, podstata je nezmenena 😉

mahalo
14. júl 2012

@kajulka1 neviem presne co s hlnikom myslis, ale jeho negativny vplyv na ludsky organizmus vo vakcinach som pred nedavnom citala v knihe Doba jedova..nie je to kniha zamerana na ockovanie, ale jedna z kapitol je o ockovani, inak kniha prebera rozne skodlive veci ktore do seba nevedome davame. Pamatam si, ze hlinik bezne do tela dostavame potravou a podobne. Je aj stanovena tzv bezpecna denna davka pre dospeleho cloveka..no a hlinik v hexe napriklad tuto davku presahuje vraj o 36 nasobok viacv nez maximalna bezpecna davka pre cloveka..a to ju dostane male babatko..tuto knihu pisal toxikolog spolu s nejakou zenou - uz si nepamatam z akeho odboru.

erikasadek
14. júl 2012

@kajulka1 cudne ak myslis zive vakciny tak asi tazko..
pretoze tu uz pred rokmi v fr biju na poplach ze prave ockovane osoby hlavne matky nepodavaju protilatky svojim detom ako matky ktore prekonali osypky a rubeolu normalne. vysledok ze uz aj male deti pod 6 mesiacov sa dokazu nakazit tymito chorobami kdezto doteraz platilo ze prave do jedneho roka drzala imunita vdaka protilatkam matky co chrania dieta...
praveze naopak ockovane deti nemaju dlhodobu imunitu preto sa musi preockovat. casto.. 😉 ked niekto prekona osypky raz uz ich neodstane, nie potrebne davat vakcinu kdezto vakcinuje sa na viac krat.. tazke uz len zdravy rozum hovori ze ta jeho teoria je velmi pochybna.. 😉

kajulka1
14. júl 2012

@mahalo a to je to co mi pride absolutne divne,kde kto to vie vypocitat ze hlinnik v hexe presahuje odporucanu davku ale ti co vakcinu vymysleli myslis ze ten hlinnik tam strelili z brucha,ved tak isto museli robit nejake testy co do toxicity,keby to bolo tak nebezpecne hadam by uz vakcinu stiahli alebo upravili, a keby to bolo tak strasne prekrocene tak by museli byt vsetky babatka dementi,nie? A opat kde je pravda? A to ma se.ie ze sa nedopatram pravdy a tym padom sa nemozem s kludnym svedomim rozhodnut ci mam lebo nemam ockovat.

sara07
14. júl 2012

@luciferkax určite si to všimne,majú to povypisované na prednej strane karty, majú predpísané kolonky a to hend padne do oka že to nie je ok ......prípadne zvýraznené, neboj neprehliadnu toto nie