Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujteajslnko
13. aug 2012

@manof
skusal uz niekto po zamietnuti rozkladu (odvolania) RUVZ na UVZ poslat toto rozhodnutie s navrhom na zacatie trestneho stihania (trestnym oznamenim) na prokuraturu?!........ pretoze toto mne pride ako najrychlejsia cesta ako nieco dosiahnut.
Dokonca toto sa da urobit aj hned este pred pravoplatnym rozhnodnutim hned po prvej zapisnici a prvom konani na RUVZ.
Prokuratura uz niekedy toto konanie RUVZ preverovala a odmietla trestne oznamenie pre zneuzitie pravomoci verejneho cinitela?.....ved tam RUVZ pise uplne sprostosti a ich "vyklady" zakonov su jasne nezakonne.....

petot
13. aug 2012
monky978
13. aug 2012

@manof mne to hneď v úvode navrhli, že nemusím teda hexu, ale aspoň záškrt+tetanus+čierny kašeľ a keď ani toto nie tak aspoň nech dám len tetanus.... že potom sa uspokoja a bude to bez pokuty... úplne trapné... to už potom nehrozia žiadne epidémie? To je už v poriadku? Nerozumiem tejto politike teda 😕

koran
13. aug 2012

@petot aha. takže uvidím ako to dopadne toho 31. ...

zaockujteajslnko
13. aug 2012

@monky978
aha, takze tetanus uz staci, to je taka politika ze su posrati teda z toho, sami vedia ze pachaju nelegalny natlak, cize to chcu riesit "dohodou". Som zvedavy dokedy tento stat mieni teda porusovat ludske prava ohladom ockovani

petot
13. aug 2012

@racerunner Okrem odkazov na prof. Struneckú, ktoré Ti dobre poradila @tara môžeš venovať čas aj samoštúdiu - pozi napríklad článok http://rizikaockovania.sk/dok/Aktualne_poznatky...
Článok som musel dosť zjednodušiť a zostručniť, aby neunikla pointa, ale je tam dosť veľa odkazov na odbornú literatúru, ktorú si môžeš prečítať.

Hneď vopred Ti však poviem, že detská farmakokinetika a toxikológia hliníka vo vakcínovej forme je jedna odfláknutá oblasť. A to tak odfláknutá, že je to až absurdné.

monky978
13. aug 2012

@zaockujteajslnko a pritom mi tam rozprávali, že v BA straší divý kašeľ (odborný názov)... a stačí len tetanus... fakt som to nepochopila... ale však nemusím všetko chápať 😝
Pýtala som sa na tú logiku, že aký to má význam keď zaplatím pokutu a takto nás všetkých šikanujú a hotovo. Už sa nemusí očkovať... Povedali, že sú z toho nešťastní... ale zákony nepustia.

koran
13. aug 2012

@sirael presne akoby som to písala ja o tých brožúrkach o očkovaní... ja som ale chvalabohu tá maminka, ktorú zaujímalo čo pichajú jej dcérke...

syla
13. aug 2012

@luthien.k nemáš prosím niečo bližšie k imunite ohľadne beta-glukánov?

zaockujteajslnko
13. aug 2012

@monky978
ak ja budem musiet zaplatit pokutu za svoje ludske pravo tak sa ma naco firma Glaxo smith kline a Pfizer tesit, straty budu mat vacsie ako zisk zo mna a mojho dietata, kedze zisk budu mat nulovy 😀

luciferkax
13. aug 2012

Odmietali ste niekto očkovanie z okolia Kežmarku a Popradu, aké "milé" tety sú na RUVZ? :D

luthien.k
13. aug 2012

@syla určitě najdeš dost informací na netu o tom, jak beta glukany stimulují zejména makrofágy a další druhy bílých krvinek, spolu s důležitou součástí imunity - komplementem - vytvoří vysoce aktivovanou buňku, která pracuje efektivněji, než za běžného stavu. Na téma beta glukanů proběhla už pěkná řádka studií . Já osobně je nepoužívám u dětí preventivně, ale až při nemoci (děti naštěstí netrpí žádnými imunodeficity). Teď zvažuju, že začneme dávat před nástupem do školky...

luthien.k
13. aug 2012

@petot, hezky vysvětlené s těmi ekzémy... Z praxe se nejlépe osvědčuje odstranit ostatní možné alergeny (hlavně potravinové), zapracovat na slizniční imunitě ve střevech a posilovat nespec. imunitu.

syla
13. aug 2012

@luthien.k my teraz užívame pred nástupom do škôlky, som zvedavá, ako sa bude vyvíjať naša chorobnosť, ale musím napísať pozitívne "zdravosť" 😵

berenika39
13. aug 2012

@luthien.k ahoj, jen tu čtu, chtěla bych se zeptat na beta glukany - přečetla jsem už ledacos.....dá se to nějak porovnat s obyčejným imunoglukanem? dávkování? i preventivně? imunoglukan se mi osvědčil u prcka preventivně od srpna do února první školkový rok, až jsem se divila, pár virových "akcí" bylo, ale vše zvládnuto doma bez medikace, pár dnů....je srpen, řeším září a nástup mezi unudlené děti☹
děkuji

majusqwa
13. aug 2012

ma niekto skusenosti s odmietnutim ockovania v senici? najma postup RUVZ. lebo som sa dostala po nejaky list ci tlacivo (ci ako to nazvat), ktore posielaju na podpis

manof
13. aug 2012

@zaockujteajslnko neviem o nikom, kto by drísty z RÚVZ posielal na prokuratúru. Bolo by to treba vyskúšať, i keď ja by som si od toho veľa nesľuboval. Ale vyskúšať to určite treba.

luthien.k
14. aug 2012

@berenika39 Imunoglukan obsahuje bega-glukany 😉 Takže to je ono, dávej ho klidně dál 🙂
@syla držím pěsti (nám taky 😀).

Všespásné to ale není, je to samozřejmě i o stravě, otužování atd.

sartira
14. aug 2012

@petot dakujem 🙂

@manof dakujem za info, povodne som planovala sama,ale manzel je tak nasr*** z celej situacie,ze ide so mnou 🙂 a zapis do registru trestov tiez okrem pokuty?

@monky978 aha takze v pohode, to som rada

kveta
14. aug 2012

@majusqwa Nie si povinna nic podpisovat.. Kasli im na to.n

gubcikova
14. aug 2012

@petot dakujem.IgG (serove) a IgE (alergicke) toto máme v poriadku.aj naša pediatrička povedala,že tam kortikoidy nepomôžu,že to bude niekde v tele.vylúčila alergiu pretože alergia by zmizla no nám to pretrváva.

tamix
14. aug 2012

@hajanka nečítala som si to celé, len to, čo si sem skopírovala, ale podľa mňa si to nikto nedal do súvisu s očkovaním. Prípadne keby áno, tak by si ju nechali na pitvu a rozobrali ju podrobne (ako jedno dievča - bol o nej aj dokument) a výsledok pitvy by bol, že mala 1000 iných chorôb na ktoré v podstate zomrela. Tak to bolo aj v dokumente, tam sa to snažili zhodiť na rakovinu. Vraj by bola zomrela aj tak. No neviem ☹

zaockujteajslnko
14. aug 2012

@sartira
ked spachas priestupok tak ten nema nic spolocne s registrom trestov kde sa zapisuju veci po odsudeni sudom. Podla mna nech je RUVZ rado ze tie ich kydy nekoncia zatial na sude, lebo register trestov by sa plnil zneuzitim pravomoci verejneho cinitela pracovnikom ruvz!

berenika39
14. aug 2012

@luthien.k děkuji, jsem si to myslela, ale chtěla jsem to potvrdit od někoho chytřejšího, jsi hodná. ono je v tom i kousek toho věření 🙂 , samozřejmě nevím, jak by Petr první rok mezi dětmi přestál bez Imunoglukanu, ale budu mu ho dávat i letos přes podzim a zimu. Děkuji!
a vlastně se omlouvám za vstup do diskuse a OT🙂

luthien.k
14. aug 2012

@berenika39 😉 Příště klidně napiš IP, když budeš něco potřebovat.

zaockujteajslnko
14. aug 2012

samotny pribalovy letak ockovacej latky obsahuje aj varovanie pred negativnymi ucinkami daneho lieciva, cize v zmysle predpisov ked povolis pouzitie tejto ockovacej latky, tak suhlasis aj s rizikami tejto ocovacej latky, cize nemas narok na ziadne odskodnenie, a teda ani nemoze ziaden sudca tvrdit ze neockovanim pachas nejaky trestny cin alebo precin, lebo nie si povinna sama sebe alebo svojmu dietatu sposobit ujmu na zdravi, to by bolo cele na hlavu postavane, naopak si povinna vzdy chranit zdravie svojmu dietatu a ockovanim ho vystavujes do rizika negativnych ucinkov daneho lieciva, ktore mozu sposobit aj vazne poskodenie zdravia alebo aj smrt.

hajanka
14. aug 2012

@tamix reagujes na to 14-rocne dievcatko co zomrelo (1.feb.2012) po podani 2. davky Gardasil-u, o pitve sa v clanku nepisalo nic, takze neviem... len ze uz po 1. davke mala problemy, vracala, bola zmatena, nemohla hovorit ani chodit ☹ vzali ju do nemocnice, kde jej diagnostikovali migrenu a poslali ju domov ☹
Druhu davku dostala v skole 😨 a opat nasledovali problemy. O dva tyzdne ju nasli vo vani mrtvu. Matka zazalovala Merck Frosst Pharmaceutical kliniku, pediatricku, neurologicku aj rodinnu doktorku, lebo nebola informovana o vedlajsich nez. ucinkoch a dr. zo zanedbali liecbu jej dcery.
FDA za rok 2008 dokumentuje 6723 vedlajsich ucinkoch Gardasilu, z toho 1061 zavaznych, 142 zivot ohrozujucich.

To druhe dievca, ktore zomrelo (v spanku) 6 mesiacov po podani poslednej davky (sept. 2009), dr. potvrdil, ze tam bol "nejaky" hlinik pritomny v jej mozgu, ale nie je zaznam/dokaz o tom odkial sa vzal a ze prave on bol spojedny so smrtou. Matka bola poucena o nez. ucinkoch Gardasilu.
Po prvej davke trpela bolestami v roznych castiach tela, buseni srdca, slabostou, brnenim v rukach a nohach, bola unavena a podrazdena. Zacali jej vypadavat vlasy a spala takmer vzdy ked mohla. Matka sa stazovala dr. o tych bolestiach na hruci a buseni srdca par tyzdnov pred smrtou, co lekari zlozili len na uzkost a zvyseny adrenalin. Dr. tvrdi ze nasledkom smrti bol vrodeny srdcovy problem, ale matka to odmietla, lebo v rodine nebol nikdy ziaden vyskyt ochorenia na srdcer, ani u dcery. Expertka kardiologie potvrdila, ze netrpela genetickou srdcovou slabostou, ale nevylucila ine problemy so srdcom. Matka vsak prave na tieto problemy, ktore sa vyvinuli po podani vakcin upozornovala lekarov, ale za kazdym bola odbita ze je to len uzkost a zaroven tieto problemy boli pripisane antikoncepcii, ktoru v tom case dievca bralo, ale pri antik. ktoru brala neboli hlasene ziadne pripady umrtia. Na pojednavani medicinsky poradca vypovedal, ze kedze sa to stalo viac ako 2 mesiace po podani poslednej davky, znamena to, ze zdravotny problem NEsuvisle s vakcinou. Sarza Gardasilu, kt. bola ockovana bola testovana a neexistuje ziadny dokaz o nejakom vyrobnom probleme 😠 vysetrovanie stale pokracuje...

hajanka
14. aug 2012

@elbe fuha, dalsia 0-nulka krv. sk. a zle reakcie ☹
kolko vas tu takych uz je? mohli by sme spravit nejaku taku nasu diskusnu studiu 😀 lebo je nas tu vela co mali reakcie, ci vsetci su nulky...?

tara
14. aug 2012

@petot tak si to dobre vystihol, presne co som pisala, ze nie je len take jednoduche tu zacat pisat o hliniku vo vakcinach. a vraj nechcem povzdelavat inych, ked to nezverejnim. no ako som pisala, tuto temu uz nechavam tak. az ked zacne clovek nieco o tom studovat, tak zisti, ze jednym slovom sa to neda len tak popisat. 🙂

tara
14. aug 2012

@irenkask ano, s tou stitnou zlazou je vsetko pravda. presne aj moja sesternica, ktora mala v 16rokoch zhubny nador vajecnikov, chodila na liecbu k liecitelovi ( zistim od nej meno ), niekde pri trencine, ktory je byvaly lekar a ktory liecil presne stitnu zlazu, pretoze jej vyliecenim zlikvidoval aj nador. pomohol jej, zatial je 14rokov ok, ale samozrejme aj ju operovali a brala chemo. ale ked zacala k nemu chodit a zacal ju liecit, tak sa stav zacal rapidne zlepsovat. takze velmi dobre, ze si to tu napisala, je to naozaj tak. 😉