Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sabiatko
19. júl 2010

@tean a su popripade lieky proti vsetkym chorobam, ktore sa ockuju?lebo ja by som mozno radsej to potom liecila, nez ockovala, lebo ako si pisal, sanca, ze to dostane, je minimalna, ale keby naaaahodou, da sa to teda liecit?

sabiatko
19. júl 2010

lebo ja som sa stretla aj s ludmi, co boli v afganistane, aj v nigerii, clovek nikdy nevie, ci daco nedonesu. alebo ked cestujem lietadlom, tak tam tiez na vselikoho clovek ntrafi...

maznacik007
19. júl 2010

dnes sme boli s malym u lekarky aj na sone brucha.. slezinu ma stale dost zvecsenu.. a pozerala som tie vysledky...

tak ockovali ho s MMR 16.6.2010
krv na testy mu brali 13.7.2010 cize takmer po mesiaci...

IgG mal slabo pozitivne... to ze mal mat z ockovania to su protilatky... na rubeolu
IgM mal pozitivne na rubeolu

moze mat normalne rubeolu? ci je to len po tom ockovani... ja som z toho jelen...

erikasadek
19. júl 2010

@sabiatko na vsetko skoro existuje medikalna odpoved bud chemicka, alebo homeopaticka.; alebo staci len dohlad lekarsky nekedy 2 tyzdne a tieto choroby su skoro banalne, len niekdy sa stava ze su komplikacie;. ...

inak ak uz hovorime o cestovani pozor na toto... 😉 mozno mnohy ani neviete o tejto potvore chorobe;. 😉
http://fr.wikipedia.org/wiki/Chikungunya
a na toto lieky nie su... 😠

mirocka2000
19. júl 2010

ja som studovala imunologiu a aj napriek všetkým vasim argumentom.....očkovanie treba 😉

sabiatko
19. júl 2010

@maznacik007 ja ked som bola tehotna, robili mi okrem ineho testy na rubeolu. a zistili, ze mam pritomne IgG, co je v poriadku, lebo to boli vlastne tie protilatky z ockovania z detstva. zle by bolo, keby mi nasli aj IgM, to by znamenalo, ze mam rubeolu, tu chorobu. takze bodla tych vysledkov sudim, ze ju asi dostal 😕 ale ako, to neviem, zeby to suviselo s ockovanim? no naozaj netusim. ale podla toho clanku, na ktory sem hodil link manof, by to nemalo byt nic nebezpecne, najma ked je to v detstve. na tvojom mieste by som sa opytala lekara, co tie vysledky znamenaju a aky bude dalsi postup.

mirocka2000
19. júl 2010

maznacik007nesuvisi to s očkovanim......ale je tu predpoklad, že ju dostane, ale nemusi....

maggie2
19. júl 2010

@mirocka2000 a študovala si imunológiu tak že ste tam mali i predmety ako matematika a štatistika ??? Učili Vás tam čo sú to ľudské práva ??? Hovorí Ti niečo pojem pravdepodobnosť ??? Hovorí Ti niečo Liekové riziko ??? Videla si niekedy "live" matku ktorej dieťa zomrelo na následky podania vakcíny ??? Ako by si vyhodnotila Tvoje teoretické štúdium, keby Ti v praxi zomrelo vlastné dieťa "náhodou" po podaní vakcíny ??? Uspokojila by si sa s klasickým, stereotypným a otrepaným tvrdením Tvojich kolegov, že ide o časovú zhodu ??? Ďakujem za pozornosť.

maznacik007
19. júl 2010

@mirocka2000 ono to zacalo teplotami a dost zvecsenymi lymf. uzlinami na krku tie ma stale zvecsene a take stvrdnute...
robili mu testy a vyslo mu
mononukleoza slabo pozitivne
a ta rubeola

medzitym sa mu v ustach vychdoili hnisave afty aj na jazyku aj na brade... pecen mu ze naraza a ma dost zvecsenu slezinu...

ono vsetci sa k tej rubeole stavaju tak ze ako ze nic... no sak uvidime..

co sa tyka nejakej vyrazky tak jemu tazko vidiet lebo on ma dost tmavu pokozku... az ciernu... ale pokial viem mal len stipance od komara...

dakujem za komentare kocky.. mne sa zda ze to moc zlahcuju.. ako nie ze by som chcela nejaku liecbu ale aspon by mohli ze nech necakam s nim medzi tehotnymi mamickami ako dnes.. v cakarni... 😒

mirocka2000
19. júl 2010

maggie2 predstav si , že učili, lenže ty mas v hlave iba svoje že je to hlupost.....jasne , že je to hrozne ked Ti zomrie dieta na nasledky očkovania, co nie je iste na 100% , že to bolo preto, ale zomieraju deti a nielen oni na hlupe bežne ochorenia ako je chripka.............je mi luto sa tu s niekým hadat a natahovat pre a proti....každý ma svoj rozum a samozrejme nazor tak nech nevnucuje svoje nazory iným lebo on to tak citi......a začne vyhadzovat ludske prava, ako keby niekto nebol človek a nesmutil ak niekto zomrie.....koncim ja sa tu natahovat nebudem je to forum a može si tu každí napisat svoj nazor a hned dostane palku , že je DEBIL....Diky moc
maggie2

mirocka2000
19. júl 2010

a moje dieta je očkovane 🙂 a je mu fajn

maggie2
19. júl 2010

@mirocka2000 že je Tvoje dieťa očkované a jemu fajn je v poriadku. Veď áno pravdepodobnosť že by mu nebolo fajn je malá. Ale to, že môjmu dieťaťu je po očkovaní fajn, neznamená, že mi bude osud iných detí ľahostajný. Ja nemám v hlave svoje- že je to hlúposť ako píšeš, vkladáš mi do úst slová ktoré som nepovedala. Reaguješ typicky urazenou hrdosťou. Od koho si dostala pálku že si... atď? Tvoja reakcia naozaj nezodpovedá úrovni komunikácie podľa prijateľnej spoločenskej normy.

Moje otrázky boli legitímne a neboli spôsobilé Ťa nijako uraziť. Ale Ty za to vlastne ani nemôžeš keď ste mali učiteľov akých ste mali. Mala som tú česť v súkromí s jedným peroxidovým imunológom staršej generácie a stačilo mi.

Ja nie som proti očkovanie paušálne. Som proti BCG vakcínam, ktoré mali byť už dávno zakázané na plošné povinné očkovanie, tak ako to urobilo už pred rokmi Rakúsko a Nemecko, kde mirocka Tvoji profesní kolegovia vydali oficiálne stanovisko že tá vakcína robí viac škody ako úžitku (doslovný preklad).

A takisto som proti tomu aby si niekto v tomto štáte vykladal svojvoľne zákony (napr. aj MZ, alebo ÚVZ) a šikanoval a kriminalizoval rodičov ktorí odmietnu dať svoje dieťa "povinne" očkovať.

Minimálne právne okienko Ti nezaškodí pozri si znenie zákona 576/2004 § 11 ods. 8 písm d) v náväznosti na § 6 ods 8 toho istého zákona.

Takže mirocka, samozrejme každý má svoj názor, ale tu ide o to že niekto ide vnucovať niečo niekomu, napriek tomu že človek zo zákona má právo slobodnej voľby. Vieš?

manof
19. júl 2010

Stručná história ľudských diploidných bunkových kultúr:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/strucna-histo...

Článok o výrobe vakcín na bunkových kultúrach pochádzajúcich z umelo potratených detí. Opisuje historické pozadie pre lepšie pochopenie a zváženie etiky výroby takýchto vakcín.

mirocka2000
19. júl 2010

no mne určite osud druhých deti nie je lahostajný......ja to mam vsugerovane tak , že je to dobre ked to očkovat treba.....aj ked každý ma pravo rozhodnut sa sám.....a s tým zákonom je to pravda.....tak isto ako napr.s interupciou.....ja som za a niekto nie a rozčuluje ma jej zakaz.....to je pravda , ale každý lekar to odmietnutie očkovania musi nahlasit, či chce alebo nechce

tean
19. júl 2010

dnes som dostal potesujucu spravu, takze na @mirocka2000 nebudem reagovat.
Ale pochvalim sa trocha OT...
pred par dnami som tu spominal, ze sme od lekarky dostali recept na vsetky mozne vitaminy a zelezo.
Dnes som jej volal, ze ake su vysledky krvi a konkretne hemoglobin. Potvrdila nam vyborne vysledky, lekarka bola spokojna s postupom, ktory zvolila.
Keby vedela, ze sme nasmu dietatu nedali ani kvapku toho co predpisala 🙂 neviem, ako by reagovala.
Zase sa potvrdilo, ze priroda si pomoze sama. Materske mlieko je materske mlieko.

maggie2
19. júl 2010

@mirocka2000 píšeš: "jasne , že je to hrozne ked Ti zomrie dieta na nasledky očkovania, co nie je iste na 100% , že to bolo preto, ale zomieraju deti a nielen oni na hlupe bežne ochorenia ako je chripka" koniec cit.

Ideme sa tu teda hrať na pána Boha? Že ideme plošne očkovať deti vakcínami, kde dokázateľne (napr. v ČR 5 detí už zomrelo v dôsledku podania vakcíny) sú väčšie riziká vážnych vedľajších účinkov, trvalého poškodenia zdravia, ba až smrť, než samotná pravdepodobnosť že dieťa tak vážne ochorie, ba až zomrie v dôsledku choroby ktorú dostane lebo nebolo očkované? Čiže že vyrobíme X mŕtvych detí, XX vážne poškodených a zmrzačených oproti minimálne X-1 (a viac) detí ktoré TEORETICKY zachránime pred nákazou tou ktorou chorobou? Aký je to efekt?

Vysvetliť prosím logiku toho.

maggie2
19. júl 2010

@mirocka2000 nahlasovať lekár musí, to je pravda, môžu si tam na úrade spraviť osobitnú kolonku a čiarku a robiť plány a predsavzatia na iné "preventívne" opatrenia, ale občan už za svoju slobodnú voľbu byť šikanovaný a kriminalizovaný pokutami nemôže (a prax je bohužiaľ iná, pretože v tomto štáte je hmmmm, bordel (sorry za výraz, naozaj výstižnejší výraz neviem)).

maggie2
19. júl 2010

@tean gratulujem 🙂 Ale lekárke by ste mali povedať, že ste to dieťaťu nedali. Prispieva to potom k falošným výsledkom pokiaľ ide o liečebný efekt, t.j. to, že lekárka bude pripisovať ten efekt svojim predpísaným liekom a bude to naďalej aplikovať na iných pacientov 🤐

sorciera24
19. júl 2010

@tean to iste sa stalo nam, maly mal malo zeleza a Dr. hned dala Maltofer, ze to sa musi a min. 2 mesiace...... 😀 ked som si precitala pribalovy letak a ake Ecka a skodliviny obsahuje, tak som mu ho nedala, cuduj sa svete, zelezo po 2 mesicaoch 2nasobne vyssie 😉 dr. si mysli, ze vdaka Maltoferu...ja viem, ze vdaka strave 😉 a tak isto to bolo v nasom pripade so zlatym stafylokokom......skoda reci.....

maggie2
19. júl 2010

@mirocka2000 nuž a ohľadne tej vsugerácie. To si dobre vystihla pretože vsugerovanie niečoho je najväčším nepriateľom zdravého, logického, zvedavého, nespokojného, pochybovačného, triezveho, individuálneho, autonómneho uvažovania jednotlivca.

Zdravé sebavedomie človeku znemožňuje to, aby sa urazil voči svojim oponentom, kritická sebareflexia versus strach zo straty prestíže, spracovanie nových informácii a vedeckých poznatkov než vstrebal človek do seba doteraz , to sú veci s ktorými sa človek potýka.

Ale slepé dôverovanie autoritám, je niekedy na škodu a netreba niekedy zabúdať na to rozprávkové Andersenovo prirovnanie, kde len malý chlapec sa nebál povedať, že Kráľ je nahý...

Nebudem tu ani naznačovať súvislosti, kto všetko je na výplatných páskach farmafiriem, zištné dôvody proklamátorov očkovania (odmeny, jetset zájazdy) a iné.

Opakujem, nie som proti očkovaniu paušálne. Som proti ad1 plošnému "povinnému" očkovaniu, ktoré smie byť maximálne len odporučené, som proti ad 2 neinformovanosti verejnosti o skutočných možných rizikách vakcín a som ad 3 kategoricky proti BCG vakcínam, ktoré by mali byť podľa môjho názoru okamžite ZAKÁZANÉ na plošné podávanie.

luthien.k
19. júl 2010

Když je tu řeč o tom železe, tak se najdou i rozumní lékaři, protože my měli do jednoho roku (ze tří odběrů, které se dělaly i kvůli jiným věcem - alergie atd.) také mírný deficit, spíš prý na hranici. Nicméně naše lékařka to nehrotila, říkala, že počkáme, jak si s tím malý poradí, protože jinak byl v pořádku a neměl jiné anemické příznaky a světe div se - poradil si, v roce už výsledky akorát 🙂 Jsem opravdu ráda za naši lékařku, ani očkování nám nenutí, když zjistila můj postoj, zatím je máme "posunuté"...
@manof, no, je to škoda, že vám tu horní hranici MMR dali natvrdo 😠

tean
19. júl 2010

tak vidim, ze nie sme jedini ignoranti 😀
@maggie2
lekarke to nemozem povedat, lebo by nas urcite poziadala o zmenu lekara, za totalnu ignoraciu.
A podla zakona treba byt minimalne 6 mesiacov u jedneho lekara, nez prejdes k inemu, takze musime pockat.
Nasa lekarka ma na nas tazke srdce, ze vobec neockujeme, ze mame vlastny rozum a dovolili sme si ho pouzit.
Touto informaciou by som ju dorazil 😀
Ale planujeme, ze neskor zmenime lekarku.

maggie2
19. júl 2010

@tean nuž ja som v takýchto jednaniach priama 😀 a vnímam svoje postavenie v zdravotníctve ako postavenie platiaceho si klienta a postavenie lekára ako toho ktorý mi poskytuje svoje služby. Čiže tak ako napríklad v banke. Tiež si nemôžu dovoliť do ničoho Ťa nútiť. Iba odporučiť.

mirocka2000
19. júl 2010

ja si tu pripadam trochu mimo....prepačte, ale vy tu opisuje pediatrov ako neschopných, nenormálnych a nemoralnych ludi......neverim.....jasne , že priroda to dokaže urobit najlepšie, ale niekedy tomu treba fakt pomoct. vy to beriete ako gombičku tie važne ochorenia....a čo sa týka nedostatku železa, tak sa zamyslite a davajte dietatu vyvaženu stravu predovsetkým ovocie bohate na železo.....telo si už urobi zasoby a ked treba doplnit tak doplnte aj doplnkom v krajnom pripade, ale predovšetkým starajte sa o dieta a dbajte aby papalo.....to , že mu chyba Fe tak, to nie je chyba lekara.....ale podla týchto posledných prispevkov asi ano....a rodic je mimo!!!!!!!!!

mirocka2000
19. júl 2010

taen a naco potom vobec chodite k lekarke.....ked taka ignorace 😠

maggie2
19. júl 2010

@mirocka2000 Keby si si prečítala niekoľko strán dozadu, tak by si zistila že NIEKTORÍ pediatri a lekári skutočne sú nemorálni, nedbanliví, ľahostajní a ide im - ako to vyzerá - iba o slepé splnenie neopodstatnených nariadení "zhora" bez ohľadu na malého pacienta. Nikto tu vážne ochorenia neberie ako gombičku. Naopak. Nikto tu nepovedal, že je chybou lekára ak dieťaťu chýba železo. Jednoducho je tu tendencia pediatrov pchať do detí lieky za každú cenu, aj keď to nie je mnohokrát potrebné. Čítaj preto poriadne prosím.

luthien.k
19. júl 2010

Samozřejmě ne všichni lékaři to tak dělají, ale je to pro ně často ta nejjednodušší cesta - něco předepsat a konec zvonec 😖 Opravdu tu už bylo hodně příkladů takového chování lékařů, že nad tím zůstával rozum stát a musel ho vzít do hrsti rodič.

mirocka2000
19. júl 2010

mas pravdu necitam, ale ma to strasne rozčuje , že hadžete, všetkých do jedneho vreca.....normalne mam až nervy, lebo nie su všetci takí....

maggie2
19. júl 2010

@mirocka2000 A jedna malá otázočka: si presvedčená, že post lekára značí automaticky bezúhonnosť charakteru? Myslíš si, že ak je niekto lekár, je vylúčené aby ľudsky zlyhal? Aby nespáchal trestný čin? Aby sa nedopustil klamstva? Aby nebol ziskuchtivý za každú cenu? Nie, aj lekár je takisto človek, môže sa dopustiť nevedome omylu (to my tu neriešime) ale takisto sa môže dopustiť omylu z nedbanlivosti a vedome (a to je problém-to je v našej slovenskej spoločnosti stále TABU)

mirocka2000
19. júl 2010

ved sa treba porozpravat o liečbe svojho dietata a povedat nazor.....a aspon nejaký kompromis a nie hned vyhodit recept a nepodat liek vobec dietatu