Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

aduskatt
17. aug 2012

@pectore a preco by som nemala byt?.....ved aj ty vyzeras byt so sebou spokojna....

didulka85
17. aug 2012

@pectore ty si neskutocne drbnuta zena.

adra22
17. aug 2012

Ahojte @manof @petot @hajanka a aj ostatní
len sa chcem opýtať dnes som sa dozvedala že keď dieťa dostane transfúziu krvi že to kontraindikácia pre ktorú by sa nemalo očkovať. Viete mi podať k tomu nejaké bližšie info.
Ďakujem veľmi pekne ide o to že mi sme mali 4 transfúzie a aj výmenu krvi tak by som mala čím argumentovať pred Dr.

tamix
17. aug 2012

@pectore 1. moje dieťa bolo predčasne narodené vďaka super amniocentéze(predpokladám, že podľa teba nemalo byť zachraňované), no napriek tomu je to zdravé dieťa. Boli sme 3roky pod kontrolou, či sa dobre vyvíja, a na počudovanie bola prvý krát chorá mesiac pred 3.narodeninami. Čo sa o normálne narodených, plno-očkovaných deťoch v našom okolí nedá povedať.
2. nie sú to lekári zo sloboda v očkovaní. Tam nepoznám ani jedného. A ani neviem, či tam nejaký lekár je. Sú to lekári z môjho okolia. Keď som sa rozhodovala o ne-očkovaní, tak som sa samozrejme informovala u každého lekára, ktorý sa mi dostal do cesty. Boli takí zástancovia očkovania, čo sa sami zaplietli do vlastných nevedomostí o očkovaní. Naša pediatrička len prijala moje rozhodnutie, ale je jednoznačne zástanca očkovania.
3. o besnote som sa tu už vyjadrovala, a nechce sa mi to tu písať ešte raz, prepáč.
4. jednoznačne blahodarnosť očkovania - málokedy stretnem rodičov, ktorí by súhlasili s ne-očkovaním
4.

pectore
17. aug 2012

@molka ja ti to poviem inak... vezmime si zeitgeist... da sa takym mylienkam ake su tam prezentovane s prepacenim uplne podlahnut...a zmagoria ta za dlzku trvania filmu... ale pravda nieje taka jednoducha a jasna ako licia...propaguju totiz svoju rekonstrukciu situacie...transformuju a hraju sa zo slovami tak ako obycajny pravnici...pravda nemoze byt a hlavne nebude nikdy ciernobiela... a rovnako to bude aj s vakcinami... to je len obicajny extremizmus co tu niektory prezentuju...ja sa tu nebijem za ockvanie ale zato ze sa krmite nezmislami zo stranky sloboda v ockovani co nevedu ani len doktori ale nejaky IT co maju od mediciny pekne daleko...potom homeopati co by sli sami proti sebe a psychologovia... prekladaju clanky doktorov hladajucich senzaciu a castokrat kontroverznych doktorov... ktory su viac spisovatelia nez doktory.. a ked je dieta zdrave ...pred ockovanim by sa mala odobrat CRP, a dokladne vysetrit dieta, jeho osobnu a rodinnu anamnezu. Pri zdravom jedincovi nevidim dovod zmetkovat a neockovat. Lenze matky su ustrachane a bojazlive..."logicky " si vysvetlia ze davame do dietata oslabene patogeny a to je predsa hrozne pre male telicko, napchat ho chorobami od vymyslu sveta... bojazlivej mamicke toto " logicke" vysvetlenie vazne staci k tomu aby nesla dat dieta ockovat... A niektore nepotrebuju nic viac len senzaciu, ci konspiraciu...

pectore
17. aug 2012

@aduskatt nestudujem tvoj profil...myslela som ze ked pises o ockovani ze budes nejaka liecitelka napriklad...ale tak cukrarka mozes byt vyborna...a tam statistiky vazne netreba...no to som nemohla vediet ze nou si 🙂

gubcikova
17. aug 2012

bilancia zatiaľ 14detí s nežiaducimi účinkami a jedna ip.som zvedavá koľkí ešte napíšu

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
17. aug 2012

@pectore no vidis🙂) a studovala som vedecku chemiu.takze to, ze si v niecom dobra vobec nevylucuje, ze nemozes byt dobra aj vo viacerych veciach, ktore su od seba na mile vzdialene🙂

nikimax
17. aug 2012

@pectore Naše dieťa bol zdravý jedinec- do očkovania!!! Moje poškodené dieťa, ktoré teraz piplem ako sa dá, je konšpirácia???Jediná senzácia si tu ty PECTORE, vieš to?

gubcikova
17. aug 2012

ty k.kos tak muž v tej nemocnici má vziať malej stolicu a oni nemajú k dispozícii ani nočník ani misu.má to chytať na záchode do papiera 😔 😔 škoda reči

manof
17. aug 2012

@martinba jej, tak to srdečne blahoželám a manželke prajem zdarný pôrod.

sirael
17. aug 2012

Uz sa to tu pisalo niekolkokrat, ale prosim vas, nereagujte uz na nu! Na co? VEd to nema zmysel - toto nie je ziadna diskusia, ktora niekomu nieco prinesie. Ked sem pride teraz novy clovek a bude sa chciet nieco dozvediet, precita poslednych 10stran, tak sa zvrtne a pojde prec, ved tu sa nic normalne posledne strany nic nerozobera...☹ A je to smutne...... (samozrejme az na minimum vynimiek 🙂 )

sirael
17. aug 2012

@gubcikova Boze a to co je???? Fakt chore! A nepustia ich teda domov? Nepodpisal muz reverz?

gubcikova
17. aug 2012

@sirael dnes jej brali krv a do pondelka tam musia vydržať na výsledky.zatial prišli iba výsledky na obličky,pečeň a krv a to je ok.

petah82
17. aug 2012

@adra22 aby si ta vsimli ti, co by mozno vedeli odpovedat, kopirujem tvoju spravu pre @manof @prevenar @petot @racerunner 🙂
Ahojte, len sa chcem opýtať dnes som sa dozvedala že keď dieťa dostane transfúziu krvi že to kontraindikácia pre ktorú by sa nemalo očkovať. Viete mi podať k tomu nejaké bližšie info.
Ďakujem veľmi pekne ide o to že mi sme mali 4 transfúzie a aj výmenu krvi tak by som mala čím argumentovať pred Dr.
Sprava od @adra22

lyongirl
17. aug 2012

neviem, či to už niekto videl, alebo sem dal, nepozerala som, ale je to okopčené z FB zo stránky Modré z neba, nie je to k téme, za čo sa ospravedlňujem, ale je to na zamyslenie o slovenských lekároch...
Malá Vaneska z Handlovej. Brutál pôrod maminky. Lekári zistili, že nemá plodovú vodu. Ona ale nevie, že by jej odtiekla. Operácia rázštepu pery. Strava jej vytekala naspäť z nosa kvôli rázštepu podnebia. Lekári nič neporadili. Nakoniec si sama mama našla cez internet jednoduché zariadenie, ktoré to vyriešilo. Ale lekári nepovedali-🙂. Potom operácia rázštepu ústneho podnebia. Potom sa zistilo, že má diagnózu, že nebude nikdy môcť chodiť. Podľa lekárov vraj genetické. Genetické testy rodičov ale dopadli úplne v poriadku. Ale aby bolo jasné: Vaneska príde do štúdia po svojich-🙂. Lebo sa nespoliehame na liknavosť zodpovedných. Ide ma poraziť. Mám pre vás dobrú radu: nemajte nikdy ťažkú chorobu. Lebo skôr než by ste umreli na ňu, umrete na to, že vás porazí. VIVAT SLOVAKIA!

mimi
17. aug 2012

@adra22 napisala som ti do IP.

petah82
17. aug 2012

@keziah @sana15 ohladom posledneho choreho na prave kiahne: Buchwaldovu knihu mam v pdf a co som rychlo kukla, nenasla som o tom zmienku, ci bol/nebol ockovany predom...na wikipedii pisu, ze mu vakcinu dali, ale ze bola vadna, cize nezabrala 😠 ... potom sa vraj isiel nakazit do susednej dediny, dostal ich a vyliecil sa 😲 . potom bol velkym vyslancom ockovania WHO za polio... 😒
http://en.wikipedia.org/wiki/Ali_Maow_Maalin

syrik
17. aug 2012

Mamičky, sú tu medzi vami také, čo odmietli očkovanie? Aké sú sankcie?

zigzag
17. aug 2012

@lyongirl cim dalej od lekarov, tym lepsie.. 😉

zigzag
17. aug 2012

@syrik ja som odmietla vsetky ockovania, a zaial nic sa nedeje, realne ti hrozi predvolanie na urad zdravotnictva a pokuta 330 e, ked ta tvoja lekrka nahlasi, ked ta nenahlasi tak nic 😉 a treba ratat, ze urad na teba moze prist pri kontrole v ordinacii lekara, je to o stasti, moj ma 14 mesiacov a zatial sa nic nedeje, niake predvolanie som nedostla

zigzag
17. aug 2012

@gubcikova drzime palce, velmi...

nae
17. aug 2012

@gubcikova chúďatenko, držím palce, aby to dobre dopadlo... určite je to zaberačka aj pre tatina...

zigzag
17. aug 2012

@pectore ocividne ma tvoje dieta zdravotne problemi kedste potrebovali pomoc neurologa... pri zdravotnych komplikaciach treba zvazovat ockovanie...stym suhlasim. Poznas lekarov co nesuhlasia s ockovanim zo strany sloboda v ockovani? Homeopati a psychologovia? Alebo osobne sa este navise stretavas s pediatrami a pytas sa ich na nazor...??? A co myslis malo by sa prestat ockovat proti besnote aby nahodou zvieratka netrpeli neziaducimi ucinkami...vsak ockovanie je predsa zbytocne nie?

...reagujem na tvoj prispevok, hlavne poslednu vetu,,,, ockovanie je zbytocne ako aj tvoja existencia na tejto stranke .... nikto ta tu nema rad, nikoho nezaujimas, chod prec 😉

zigzag
17. aug 2012

a co sa tyka ockovania zvierat,,, to len vysvetluje preco domestikovane zvierata trpia rovnakymi chorobami ako ludia....lebo do seba dostavaju rovnake svinstvo ako ludia, vakcinami pocnuc a jedlom konciac 😝

petah82
17. aug 2012

@zigzag presne tak. a kde sa tie panelakove psi stretnu s besnotou? kto ich nakazi? sak ich ockujeme len preto, aby mali ochranu svojho mena, keby nahodou niekoho pohryzli. pre nic ine! je to na hlavu postavene. keby sa moj pes stretol s besnou liskou alebo aj besnym psom, asi by som o tom vedela... ☹ spominam len besnotu, lebo to tu nasi polisi kontroluju, ostatne choroby su asi podla uvazenia majitela...

syla
17. aug 2012

@gubcikova och bože, ešte že je tvoj manžel s malou. Hrozné, čo sa tam deje 😀 Chúdence detičky, ktoré sú tam bez rodičov.
Mne po prvom pôrode jedna sestrička z novorodeneckého povedala "len buďte zdraví, aby ste sa nikdy nedostali na detské oddelenie". Dúfam, že sa tam nikdy nedostaneme a budeme chodiť do nemocničného dvora len pozerať sanitky 😝

zigzag
17. aug 2012

@petah82 presne tak, ved oni ockuju aj zvierata v ZOO, vsetko co zije, nehovoriac o chudakoch psoch, tie si to nase priatelstvo obnasaju najviac, vsetko to slahtenie, psy bez srsti a podobne vylepsienia si chudata vytrpia oni,,,, nehovoriac o tyrani , ako clovek vie byt velmi zly.... 😒 my mame vlciaka, a ja s ockovanim fakt nesuhlasim, neviem ako to budeme riesit, ale nechcem ani do neho nic davat pichat... ako sa riesi neockovanie u psa ?

molka
17. aug 2012

@zigzag už to niekto spomínal, že zvieracie vakcíny sú oveľa čistejšie, bez hliníka a iných vecí. Treba sa na to spýtať veterinára. Ja by som psa očkovať dala, náš dostal psinku doslova zo vzduchu, mali sme ho iba na dvore a aj tak ochorel, nakoniec nám zdochol.