Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
19. júl 2009

zitaje, probiotiká by to mohli byť, ak je to nejaký ekzém

zitaje
19. júl 2009

Vanish, no vyzera to na ekzem. Juj, nechcem to zakriknut, uvidime co bude zajtra, bolo by to super, keby jej to takto pekne zabralo. Fakt som len kukala, taka zmena! 😲 🙂

skolara
19. júl 2009

ahojte
Presne presne ta "odbornicka na ockovanie" z mamy a ja ma strastne stve uz dlhsiu dobu ona proste odporuca ockovat pomaly na vsetko. proste co otazka to odpoved typu toto ockovanie vam odporucam bla bla bla ani sa neunuvam citat odpoved. 😀
Kto je ten Damian. Nejaky liecitel? 😅
zitaje dufam ze to zmizne cim skor a ano probiotika podla mna mozu pomoct.

vanish1
19. júl 2009

skolara, damian je človek, ktorý prevádzkuje túto stránku, nie je to liečiteľ, len má na veci iný pohľad, kontakty na zahr. lekárov a o chorobách asi viac info, ako my www.badatel.sk

skolara
19. júl 2009

Vanish dikes zajtra si tu stranku preklikam. ty si ale pohotova takto v noci 😀 😀
Ja sa uz idem spat ledva klipkam ocami 😖 😀

denduska
20. júl 2009

blovitc, no hej, ja som minule nasla doma taky letak reklamny, z prevenaru ze ako znizovat horucku, a pozeram ze pod tym - spolupracovali - MUDr Marta Spanikova..tak je to jasne 😝
Inak tu som nasla zaujimavu stranku
http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/po...

celkom dobre odpovede, neviem ci sa daju aplikovat v SR, no ale na inspiraciu 🙂

ma76
20. júl 2009

Ahojte,
ako to budete riešit alebo riešite zo škôlkou?Nechcu potvrdenie či je dieta očkovane?Dakujem

denisocka
21. júl 2009

baby,davate už niektora to kozie mlieko??? ja som dnes zohnala na skušku,chcem mu dať na večer,tak neviem či robim dobru vec?

denisocka
21. júl 2009

vanish,nehnevam ..... určite nie,sama som to nečitala 😅 len teraz nemam čas chodiť na MK tak nereagujem

ma76
21. júl 2009

Nikto?Su tu stale ty isty,asi sa rozpravate len medzi sebou...

zitaje
21. júl 2009

Ma76, myslim ze vela bab tu ma mensie deti. 😉
Oficialne nemaju pravo ziadat potvrdenie o ockovani, ale kedze v dnesnej dobe je vela deti a malo miest, tak neviem neviem... 😖
Ja si myslim, ze po mne chceli iba potvrdenie od lekarky, ze dieta moze nastupit do kolektivu (alebo take nieco), ale mozno sa mylim, uz to bolo dost davno (dcera ma 7 rokov).

petot
22. júl 2009

ma76: Teoreticky, podľa Európskej sociálnej charty, škôlka nemá právo ani vedieť, či je dieťa očkované alebo nie. Na Slovensku je blbý zákon, ktorý by sa dal vysvetliť aj tak, že by škôlka mohla pýtať od rodiča doklad o očkovaní dieťaťa, ale nedáva škôlke právo na základe toho dieťa odmietnuť.

Problém je nedostatočná kapacita škôlok, takže rodičia ťahajú za kratší povraz - škôlka by mohla jednoducho rozhodnúť o neprijatí dieťaťa, a zdôvodniť to kapacitou.

V Iniciatíve sme mali informácie o prípadoch, kedy riaditeľka škôlky nechcela prijať neočkované dieťa, a vysvitlo, že niekto z ÚVZ ju strašil, že ak prijmú neočkované dieťa, tak môžu dostať pokutu. Takže naše staré známe úradníčky sa zaoberajú nielen zastrašovaním lekárov, ale aj riaditeľov škôlok, namiesto aby dohliadali na dôsledné poučenie rodičov o vedľajších účinkoch vakcín a ich zložení! 🙄 Ale riaditeľke samozrejme nepovedali, na základe akého zákona by mala odmietnuť dieťa alebo dostať pokutu. O žiadnom takom zákone totiž nevieme.

Prihláška do škôlky musí obsahovať vyjadrenie lekára, či je dieťa SPÔSOBILÉ navštevovať škôlku. Niektorí lekári tam zvyknú dávať poznámku o neočkovaní, aj naša lekárka dala, ale bola moja chyba, že som to dovolil. Bojujte už v tomto bode a nedajte sa! Ak chce lekár niekde zverejňovať informácie o zdravotnom stave, tak to musí mať prikázané zákonom, ináč sa dopúšťa PORUŠENIA LEKÁRSKEHO TAJOMSTVA. Takže lekár musí vedieť citovať presné znenie konkrétneho ustanovenia zákona. Opýtajte sa ho na to! Ak nevie, tak nedovoľte, aby písal čokoľvek o neočkovaní! Pohrozte mu sťažnosťou na porušenie lekárskeho tajomstva. To je vážna vec. Lekár má len napísať či je dieťa spôsobilé alebo nie. To je všetko. Ak by nejaký zákon citoval, dajte vedieť, a overte si to, napríklad na www.zakony.sk alebo www.pravo.sk alebo www.zbierka.sk

Pre úplnosť, v niektorých krajinách, kde je očkovanie dobrovoľné, napr. Austrálii, rodičia predkladajú školskému zariadeniu doklad o vykonaných očkovaniach. Výsledok je taký, že v prípade vážnej epidémie napr. osýpok, môže hygienik rozhodnúť, že neočkované deti ostanú na 2 týždne doma. Nič viac, nič menej.

Keď som (moja chyba) dovolil lekárke napísať do prihlášky "očkovanie neúplné", tak sa na to riaditeľka potom samozrejme pýtala. Vysvetlil som jej, že moje deti mali zlé reakcie na vakcínu. To jej stačilo. Ale ako hovorím, najlepšie je vôbec nedovoliť, aby tam lekári svojvoľne čokoľvek písali, predídete diskriminácii.

denisocka
22. júl 2009

tak mi to kozie odmietol.že nene ... ani s grankom

blovitc120
22. júl 2009

Deni, nechce ani ten ryžový nápoj z DM? Akurát včera som ho tam pozerala. Inak mám pocit, že ten C Salts nám vydrží 5 rokov 🙂. Vôbec neubúda a to fakt poctivo pijeme obidve 😉

denisocka
22. júl 2009

z DM som nekupovala,nemam tu DM .... ale určite by nechcel,ked to kozie nechcel...a pritom sa mi zda že je mnamy,skusim aj poobede,len sa bojim aby sa mi z neho v spanku nazgrcal

a Csalts maš aky? ja mam 1/2 velkeho,tak tiež je stale poloplny 🙂

lenki33
22. júl 2009

baby nebolo by lepsie fakt zalozit dalsiu temu?? napr alternativna liecba, strava a pod, ja neviem
len ked sem niekto pride pre info tak su posledne strany len o Cvit a strave 😒

blovitc120
22. júl 2009

ooops, sorry, tak ja uz len cez ip budem

lenki33
22. júl 2009

myslim ze nova tema by bola lepsia, lebo by tam mohlo prispievat viac ludi, viac skusenosti, viac nazorov
ale ako chcete 😉

denduska
22. júl 2009

ma76, toto som ti nasla na ceskej stranke
Dítě, které nemá splněna všechna očkování a nemá zároveň kontraindikaci nebo není proti nákaze imunní, nemůže být přijato k předškolnímu vzdělávání. Nemůže se účastnit ani zotavovacích akcí na základní škole například lyžařského výcviku, školy v přírodě apod. Zotavovací akcí se podle zákona rozumí více než pětidenní pobyt třiceti a více dětí ve věku do patnácti let.

Pokud by škola takové dítě přijala, vystavuje se riziku vysoké pokuty. Někteří rodiče chápou tuto sankci jako diskriminační a domnívají se, že jejich dítě, kterému zpravidla chybí pouze některá očkování, neohrožuje veřejné zdraví. Obracejí se proto na soudy. Zatím však v této věci není známé žádné rozhodnutí.

predpokladam ze to tuna bude nieco take
🙄

denisocka
22. júl 2009

lenki tema o vit C už je 😉

denisocka
22. júl 2009

a myslím si,že ak chce niekto radu ohladne očkovania,tak baby su tu nato,aby pomohli..a medzi to tu riešime bežne veci spojene s očkovaním ... a tam patri aj zmena stravovania .... vit C .....

vanish1
22. júl 2009

denduska, ale v ČR majú tuším zákon, že ak ide dieťa do škôlky, musí mať za sebou všetky očkovania, u nás taký zákon nemáme, t.z., že očkovanie nie je podmienkou nástupu do škôlky, ako už písal petot

ma76
22. júl 2009

Ahoj,
Dakujem všetkym ...Zitaje

Petot...dakujem za tvoj čas...pokial sa zakony nebudu menit.... vo vlade su stale dookola ty isty ludia....

denduska,čitala som si presne toto...

vanish1,dakujem.

leniciatko
23. júl 2009

určite by som ja osobne očkovania neodmietla. začína sa vracať tbc,čierny kašel a obrna . samé nechutné dg.

vanish1
23. júl 2009

leniciatko, myslíš si, že vakcíny ťa pred nimi ochránia? naopak, vďaka nim ich môžeš dostať, ináč by si sa s nimi možno v živote nestretla

martina46
23. júl 2009

Už to tu bolo písané, epidémia čierneho kašľa, dostali ju aj deti, čo boli očkované a to celkom nedávno.

leniciatko
23. júl 2009

oja určite budem mať zaočkované deti.... ved aj mám. a nezdá sa mi,že vďaka nim tieto pliagy dostávame.

fibi
23. júl 2009

leniciatko, kamoškina malá (cca pol ročná), napriek tomu, že mala očkovanie proti tbc, tak musela brať silné lieky proti tbc len preto, že sa v rodine vyskytol prípad TBC... 🙄 Ale podrobnosti neviem..

denisocka
23. júl 2009

neodbočujme od temy 😀

denisocka
23. júl 2009

sorry, omyl 😝 som myslela že sme v teme Cvit.