Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
6. okt 2010

Vedecké "dôkazy neškodnosti" ortuti vo vakcínach majú vážne trhliny:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vedecke-dok...

manof
6. okt 2010

@petot
No tých 25 mikrogramov na liter sa považuje za v pohode, napr. tu to (nepriamo) vidno:
http://www.accessdata.fda.gov/scripts/cdrh/cfdo...

manof
6. okt 2010

@petot
Konkrétny citát:
"The aluminum content of large volume parenteral (LVP) drug products used in total parenteral nutrition (TPN) therapy must not exceed 25 micrograms per liter ([micro]g/L)."
http://www.accessdata.fda.gov/scripts/cdrh/cfdo...

"Plasma aluminum levels greater than 100 mcg/L put individuals at risk for aluminum toxicity. The precise threshold for toxicity is not known, but it may be lower than 100 mcg/L."
http://aappolicy.aappublications.org/cgi/reprin...

Prvé je z FDA a druhé z AAP. Myslím, že obaja dobre vieme, že obe tieto organizácie nemožno upodozrievať z príliš prísnych noriem na toxické látky v medikamentoch.

Stačí toľko?

manof
7. okt 2010

Tak som to spracoval do článku:
Je hliník v očkovacích látkach naozaj neškodný?
http://www.slobodavockovani.sk/news/je-hlinik-v...

manof
7. okt 2010

Čo vás už všetkých zabásli a mňa si nechali na koniec?
Je to tu nejaké vymreté...

martinka1981
7. okt 2010

Neviem či ste dnes niekto počuvali Fun radio,muž mi hovoril že rano Adela hovorila o očkovani proti chripke a vraj povedala že ona si mysli že je to len biznis 😉 škoda že som nepočuvala 😝

babu9
7. okt 2010

či dať alebo nedať očkovať deti, seba záleží na každom z nás, je o tom popísané mnoho jeden to chvály a jeden to haní ale ja osobne sa proti chrípke nedávam očkovať a ani deti, povinné očkovania čo sú pre detičky podstúpila aj dcéra a teraz aj synček a môžem povedať, že všetko zatiaľ prebehlo OK, klop-klop-klop 🙂 🙂 🙂 🙂 takže je to na každom z nás

jonas17
7. okt 2010

@babu9 teš sa, že nemáte problémy. ja som to tiež tak brala, že moje deti očkovanie zvládajú, tak čo niekto vymýšľa. ale mohla som sa začať informovať skôr, možno by moje zdravé nezaočkované dieťa zdravým aj ostalo. teraz mi je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom. pokiaľ človek nemá problémy, tak nerieši, ale potom už je neskoro.ako tak čítam, tak dôsledky z očkovania môžu prísť aj neskôr, je skoro sa tešiť, že moje dieťa nemá teraz problémy. ☹

babu9
7. okt 2010

@jonas17 treba myslieť pozitívne a dúfať, lebo problémy môžu nastať tak či tak .... tak želám hodne zdravíčka 🙂 🙂

jonas17
7. okt 2010

@babu9 jasné, len niekedy to nestačí. nie nadarmo sa hovorí, pomôž si človeče, aj pánboh ti pomôže. 😉

petot
7. okt 2010

@manof Vďaka. Ale zdá sa mi, že tá hranica FDA je 25ug na liter toho infúzneho roztoku, nie na liter plazmy. Alebo to zle chápem?

prsky
7. okt 2010

a uz zasa v spravach bububu cierny kasel, treba ockovat

prsky
7. okt 2010

@janka79 🙂 sa mi paci, ako ludia veria brozurkam, ktore vydava vyrobca vakcin, ktory dobre zaloboval na ruvz - a vsetci sa tvaria, ze prachy za tym nie su, ale ide im o verejne blaho 😉

kaja73
7. okt 2010

mojmu malemu sa 10 dni po prvom očkovani hexou vyhodil exzem,vyšla z toho alergia na kravsku bielkovinu.Teraz som zistila, že zložka vakciny, ta proti hemofilovy može sposobit potravinove alergie.Jasne,že to dokazať neviem,ale mam tušaka,že to je z toho.Nik v rodine nikdy nič podobne nemal.Po druhom očkovani zas začal mat užasne problemy so spankom a aj exzem sa znovu vyrazne zhoršil.Nasledujuce 3 mesiace sa budil 15-20 krat.Pričom zuby mu vtedy ešte dalšie 2 mesiace nešli.Vraj aj taketo problemy može vakcina sposobit.Asi pred 3 tyždnami som ho začala detoxifikovat homeopatiou určenou na postvakcinačne problemy a po 1 tyždni sa spanok upravil na 2-4 budenia za noc.Takže to vyzera ,že to bolo fakt z toho.Teraz mam strach ho dalej očkovat.Skusime vybavit na začiatok aspon odklad všetkych očkovani.Je diagnoza atopik na to dostačujuca?Alebo ako mam postupovat?Maleho pediater je naš rodinny priatel,ale on je tvrdohlavy zastanca očkovani-hlavne tych povinnych. Fakt v ne veri.Takže už vidim ten jeho dobre mieneny natlak a prehovaranie k pokračovaniu očkovania.On neveri tomu,že problemy vznikli z toho.S cudzim by som sa aj pohadala,ale takto je to ťažke. 😖

janka79
7. okt 2010

@manof ale preco potom nieco take napisu doktori... ☹

bejby29
7. okt 2010

Tak ako som vam slubila, som vyspovedala nasho rakuskeho pediatra a on mi povedal, ze ziadna ortut vo vakcinach uz nie je, teda v tych v Rakusku.. Ze to bolo pred 20 rokmi. A ze on by neockoval keby tam bola. Ked som sa pytala na postihnutia suvisiace s ockovanim, povedal, ze to este nezazil, ale zazil deti umierajuce alebo tazko chore, ktore boli neockovane..
Tolko jeho odpoved 😔

janka79
7. okt 2010

@prsky aha, tak som to uz pochopila...dost smutne

desszi
7. okt 2010

@kaja73 mojmu syncekovi sa po prvej hexe objavil generalizovany ekzem, neskutocne zareagovalo TBC ockovanie (do tej doby sme ani nevedeli, ze ho mal), dvakrat sme s nim boli na TBC vycistit "ranku", teraz ma na ramienku jazvicku, ale to je ten najmensi problem (sama sestra na TBC odd tak medzi recou povedala, ze niektore hexy su nejake agresivne, nevie preco, co obsahuju, ale stupa im pocet takychto pacientov), kazde dalsie ockovanie ekzem zhorsilo, hexy mame za sebou, MMR sme rozhodnuti odmietnut. Od juna sme zamietli klasicku liecbu a liecime drobca prirodne, nastastie s podporou nasej pediatricky (aj tu sme vsak museli vymenit, ta predtym ma nazvala nezodpovednou matkou a obvinila z roznych veci), ide to pomaly, ale vysledky sa dostavuju, len nas upozornili, ze to nejaku chvilu potrva, kym sa vsetok sajrajt vyplavi. Samozrejme takisto mame potravinovu alergiu - nevedela som, ze hexa ju moze vyvolat - takze sme na bezlepkovej, bezlaktozovej diete.

Tu chcem podakovat manof, petot a vsetkym, ktori prispievaju, ja vas pravidelne citam, aj ked teda velmi neprispievam, ale zbieram info a podklady na argumentacie. Vrela vdaka za skvelu pracu.

jonas17
7. okt 2010

aj ja dakujem, manof, petot a všetkým... 😉

manof
7. okt 2010

@petot
Áno, tak to je.

25 mcg/l total parenteral nutrition je max.
100 mcg/l krvi je hranica otravy, ale možno je to aj nižšie - zjavne to nemajú celkom preskúmané. Ale tou stovkou sú si istý, že to na otravu stačí.

manof
7. okt 2010

@babu9
No veď áno, len je to ruská ruleta - netušíš, či práve to Tvoje dieťa po očkovaní nezomrie, alebo trebárs nedostane cukrovku, alebo sa nestane autistom. Je to vždy o pravdepodobnosti, ale v poslednom čase, zdá sa, tieto pravdepodobnosti dosť výrazne rastú.

petot
7. okt 2010

@desszi Poteší 🙂

@bejby29 Mohla by si sa toho pediatra opýtať, koľkých má v opatere alergikov, astmatikov, atopikov, autistov (4xA). Lekári všetko vnímajú úplne oddelene a nevnímajú súvislosti.

@kaja73 V príbalovom letáku pravdepodobne nájdeš ekzém ako jeden z nežiaducich účinkov. Ale pochybujem, že to bude ktokoľvek akceptovať ako kontraindikáciu. RÚVZ nevidí problém takmer v ničom, zaočkovali by snáď aj umierajúceho. Lekári sa boja uznávať kontraindikácie, veď čo ak by to narušilo ich bezchybné tabuľky. Je však veľmi pravdepodobné, že ďalšie očkovanie by vaše problémy ešte zhoršilo. Pozri http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Anafylaktick...
Ohľadom odkladu alebo odmietnutia očkovania prosím pozri http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

manof
7. okt 2010

@janka79
Prečo lekári píšu také bludy? No neviem, stránku sponzoruje Pfizer. Podujatia vakcinológov sponzorujú prakticky všetci výrobcovia vakcín, čo u nás pôsobia...

Ďalej: lekári majú za každé očkovanie peniaze navyše k základnej sadzbe, takže sú motivovaní očkovať čo najviac.

No a mnohí sa bezvýhradne spoliehajú na info od výrobcov vakcín a vôbec neriešia konflikty záujmov, čo je doslova trestuhodné, ale kto by riešil konflikty záujmov na stránke sponzorovanej Pfizerom, všakže?

Pfizer vyrába Prevenar, takže ten hliník mu určite leží na srdci a potrebuje sa s touto otázkou elegantne vysporiadať.

manof
7. okt 2010

@bejby29
Mnohí rakúski lekári sú rovnako tak vymletí ako tí naši. Ale to nie je žiadna novinka. Podobne v UK, Nemecku či USA.

Len si väčšinou k pacientovi nedovolia zďaleka tak veľa ako tí naši.

manof
8. okt 2010

Tvárou v tvár pro-očkovacej dogme:
http://www.slobodavockovani.sk/news/tvarou-v-tv...

karkulka1
8. okt 2010

"Zatloukat, zatloukat, zatloukat"- to je postoj farma firiem ohľadom škodlivých účinkov vakcín. 😖
Teraz mi to pripomína aktuálnu smutnú udalosť z Maďarska 😢 .
Citujem zo SME: "Obyvatelia zamorených oblastí bojujú s toxickým červeným bahnom. Miestna hlinikáreň im odkázala, že nie je nebezpečné, minister vnútra jej šéfov vyzval, aby sa v ňom vykúpali."
Podľa názoru majiteľov maďarskej hlinikárne to vôbec nie je zdraviu škodlivé 🙄, hlavná vec, že kopec ľudí skončilo s popáleninami v nemocnici a následky na zdravie ľudí sa ešte len ukážu. Ale páči sa mi reakcia ministra vnútra. A žiaľ môžem snívať o tom, že by takto reagoval Uhliarik či jeho predchodcovia ohľadom vakcín. Ani Černobyľ zrejme nebol nebezpečný....

magdal1
8. okt 2010

@kaja73 je to urcite tazke, ale vy ako rodicia ste zodpovedny za deti, sprav ako citis, nie tak ako ti niekto radi....alebo chce tlacit
vela veci nie je lahkych
prajem vela odvahy
nakoniec Ty budes v noci so synom, nie tvoj lekar.......

zlatusik28
8. okt 2010

@petot nemyslím, že všetci alergici, autisti, astmatici to majú z toho, že boli očkovaní. Nájdu sa výnimky, to hej, čo im očkovanie nesadlo, ale nemyslím že ich je až tak veľa, aby dieťaťko nebolo zaočkované proti rôznym chorobám. Ja som očkovaná ako malá nebola a poviem vám, dostala som všetko čo som mohla... Moje dve deti zatiaľ z očkovania nič negatívneho nemali a tomu najmenšiemu, 4 mes., dokonca pomohlo, ideme na operáciu a je len dobré, keď má v sebe viac protilátok. Ale každého je to osobná vec

vroni
8. okt 2010

Bejby. aj mne nas doki tvrdil, ze videl umriet dieta na osypky. Ze mna vydesit nie je take lahke, tak som sa informovala, kde to dieta bolo nakolko na uzemi Rakuska sa poslednych par desiatok rokov take nepodarilo (on je pomerne mlady, tak 35 tipujem), tak z neho vyliezlo, ze bol dva roky na stazi v Afrike. Jedina choroba, pri ktorej su v Rakusku zaregistrovane smrtelne pripady (priemerne 2 - 3 do roka) je tetanus. A samotna (cista) ortut (uz) vo vakcinach nie je. Len ortutove primesy (je to aj v pribalovom letaku). To je vyhra, ze?! Takze ak by som chcela byt demagogicka, tak tvrdim, ze v Rakusku je vyssi pocet umrti po vakcinach nez po samotnych chorobach (co je aj pravda, ale Rakusko je prilis mala vzorka na vyvoczovanie akychkolvek zaverovm takze tento vyrok nemozno nijako brat vazne) Ostatne, da sa to overit priamo na urade hlavneho hygienika (mne vtedy poslusne zaslali vsetky tabulky, ktore som chcela, na stranke ich vtedy este nemali, potom ma to uz nezaujimalo)

manof
8. okt 2010

@zlatusik28
No neviem, alergik je dnes už skoro každý druhý... Astmatik v USA 1 z 9, neviem ako u nás, ale myslím, že oveľa menej to nebude. A mohli by sme pokračovať. To je, myslím, dosť vážne, a stojí to oveľa viac peňazí než tých pár prípadov trebárs osýpok alebo čierneho kašľa, čo by sa možno riešilo navyše, keby sa proti nim povinne neočkovalo. Podotýkam, že úmrtnosť na osýpky je v civilizovaných krajinách prakticky nulová pri dodržaní rozumného hygienického štandardu, dostatočnej výžive a tak... Leda že by osýpky dorazili niekoho silne nalomeného niečím iným. Ale to môže aj chrípka a v extrémnom prípade aj nachladnutie.

"Ale každého je to osobná vec"
To si aj ja myslím - aby sa každý mohol bez nátlaku rozhodnúť, ako uzná za vhodné.