Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

viera27
17. dec 2010

@kaja73 netusim, som len laik. Nepoznam statistiky, kde je uvedeny narast diabetesu v suvislosti s ockovanim, takze neviem ci je toto tvrdenie spravne. V kazdom pripade cukrovka je znama uz od cca 2000 pnl.
Na diabetes podla toho co citam ma velky vplyv aj miesanie populacii. Napriklad tu, cast Epidemiologie 1.typu http://viewer.zoho.com/api/urlview.do?cache=fal...
Rozmach cestovania a "presidlovania" v poslednych rokoch je samozrejme znacny. Takze dochadza k premiesaniu. Nasledne tu mas dedicnost. Nasledne narast populacie. A samozrejme ak priemerne manzelsky par kde jeden ma cukrovku ma minimalne jedno dieta, to ma geneticku vybavu a uz su v rodine dvaja s cukrovkou a zvysena pravdepodobnost ze jeho deti budu mat cukrovku tiez. Takze rasties a rasties.
Dalsie su virusove ochorenia, ktore sa javia byt tiez v znacnej miere spustacom diabetes.
Takze z faktorov zapricinujucich diabetes (dedicnost, miesanie populacie, virusove ochorenia) mas v kazdom z nich rozmach.
Ale fakt netusim, ako vravim som len laik a nedovolila by som si jasne tvrdit je to kvoli tomu a kvoli tomu.

viera27
17. dec 2010

@kaja73 Aha, a este som zabudla na dalsi z velmi dolezitych spustacov cukrovky - obezita. A ta uz prerasta cez hlavu skoro vsade.

denduska
17. dec 2010

tu su grafy vyskytu DM I. typu u deti 1986 - 2007
http://www.nczisk.sk/buxus/generate_page.php?pa...
Podiel dedicnosti u DM I.typu je cca 10%, to je pomerne malo na uplatnenie "miesania genov" za tak kratky cas (v grafe 21 rokov). Samozrejme nevravim ze len a len vakcina sposobi diabetes, ale urcite je to mozne, jednoducho sa s tym telo nevysporiada ako ma😒 Nehra tu ulohu obezita, uplna vacsina diabetikov I.typu su "vychrtliaci" - az po liecbe inzulinom zacnu priberat, lebo konecne vedia spracovavat glukozu ako treba.

U DM II.typu hra obezita a dedicnost velku ulohu...clovek sa preziera, pankreas sa ide osalit, najprv dochadza k hyperinzulinemii, ale nakoniec to nezvladne..a tiez produkcia inzulinu klesa....ale to az po mnohych rokoch.

a potom su este ine typy, MODY, LADA a uz nepamatam 😅

kaja73
17. dec 2010

@viera27 myslim,že ten graf od dendusky je dost zrozumitelny,aj jej vysvetlenie.Ona je ak viem MUDr.

viera27
17. dec 2010

@denduska dedicnost cca 10%? No a ved pozri na ten graf a pozri si tu pomalu krivku. 10% sa len zda malo.
Zaujimave by bolo vidiet graf s celkovym poctom dospelych ludi na slovensku, ktori maju diabetes 1. typu. Potom z toho vyratat 10% a dostanes sice velmi hrube, ale predsa cislo, ktore by ti ukazalo pocet deti, ktore maju predispozicie narodit sa s cukrovkou.

kaja73
17. dec 2010

@viera27 Ono žialbohu nejde len o rast diabetu,ale aj poruch učenia,poruch spravania,autizmu,alergii a mnohych inych chorob.Tieto problemy sa až do zavedenia celoplošneho očkovania,vyskytovali len v mizivom množstve.Nikdy nik nerobil vyskum,pomocou dvojito zaslepenej studie, kde by porovnal neočkovanu skupinu s očkovanou, aby sa zistili rozdiely vo vyskyte danych problemov.Kym sa tak neurobi,tak nik nemože povedat,že očkovanie je v tom nevinne.Prečo sa takej študie vyznavači očkovania boja?Ved možno by sa potvrdila ich pravda.Kym sa toho boja ,ja im neverim.

viera27
17. dec 2010

@kaja73 to tu uz je vela krat rozoberane zo vsetkych stran, nema zmysel sa znova o tom bavit podla mna, lebo sa nezhodneme. Jednoducho respektujem tvoj nazor, ale ja mam iny 😉, ale ved 100 ludi sto chuti sa vravi 😉 .
Teraz sme predsa diskutovali cisto o diabetes a o jeho naraste.

kaja73
17. dec 2010

@viera27 Tu nejde o nazor.Tu ide o to že taka studia sa NIKDY nekonala.Nazor je niečo ine.

denduska
17. dec 2010

@viera27 neviem sa k takemu cislu dopatrat, mozno niekto iny vie. Ale hocico by nam vyslo, bola by v tom velka chyba merania. 10% ale to sa mysli riziko u dietata rodicov - oboch - diabetikov I.typu...to nie je standardna situacia, u ostatnych je este mensie....21 rokov je hrozne kratka doba aby sa nejaky posun v genoch az tak prejavil...ale ja nie som ani epidemiolog ani statisticky urad, to je len moja uvaha. Ono to nemusi suviset priamo s vakcinou, ze zaockujem sa a bum mam diabetes. Deti su stale "ockovanejsie", chorlavejsie, idu z choroby do choroby (nemyslim skolkarov kde to je typicke ale aj drobcov do 2 rokov), beru vselijake mozne vydumane lieky,kortikoidy na ekzem, imunomodulancia na priedusky, ucho, hrdlo a bohvie co, a neviem co, potom pride dostatocne agresivny virus a dostanu diabetes (ako z ucebnice)... ale preco, ved by mali byt silnejsie, zdravsie...nieco v tom vsetkom nesedi 😒

vodicka75
17. dec 2010

@viera27, @sabiatko,
hovori sa tomu "podobenstvu" molekularne mimikry, spominaju to aj v tomto clanku http://www.zuova.cz/informace/smd/smd169.pdf
takze mozno nejaka geneticka predispozicia na cukrovku v tom nehra az taku dolezitu ulohu, ako skor imunitny system ako taky,...aj zdravi ludia, bez rodinnej historie cukrovky na nu ochoreli.

viera27
17. dec 2010

@kaja73 no a precu ju odporcovia ockovania nespravia?

vodicka75
17. dec 2010

...po ockovani, zabudla som dodat.

kaja73
17. dec 2010

@viera27 Na to by ti určite vedel odpovedat
@manof ,ja sa o tuto problematijku zaujimam len 6 mesiacov.On už roky.Ešte do tohto juna by som s tebou vo všetkom suhlasila.Starši syn ma dokonca aj nepovinne očkovania.Až obrovske problemy s mladšim synom ma donutili zhanat si info.Nielen od propagatorov očkovania.To mam už 20 rokov v maličku.A musim ti povedat,že po podrobnejšom studovani informacii,aj z druhej strany,som na seba nahnevana za svoju dovtedajšiu slepotu.Mm je lekar, ja mam VS humanitneho smeru a presvedčili nas argumenty tej druhej strany.

viera27
17. dec 2010

@vodicka75 diskusia bola o tom, ze po prirodzenom prekonani virusovych ochoreni typu rubeola, mumps a co ja viem co este je podstatne zvysena moznost vzniku diabetes 1 u takejto osoby. Preto nie je ockovanie chlapcov proti rubeole uplne zbytocna vec (kedze castejsie sa propaguje vplyv rubeoly v tehotenstve na plod, a teda vznika dojem, ze iba dievcata ma zmysel ockovat).
No kedy sa to zvrtlo na to ze cukrovku sposobuje ockovanie som naozaj ani pomaly nezaregistrovala 😀.

denduska
17. dec 2010

@viera27 lebo taka studia je neuveritelne draha - ako kazda. Musi byt zabezpecene vsetko. Po posledne pero ktorym sa vypise sprievodka. Firmy vsetko dodaju, nic nenechaju na nahodu. Dokonca aj lepiacu pasku. Mm robi na studiach uz par rokov, takze viem. A firmy si snad nebudu financovat nieco, co by ich mohlo potopit..nuz je to tak. Vacsinou sa dopredu predpoklada vysledok, inac by do toho netlacili tolke prachy (nevravim, stane sa ze to praskne). Ked pride do studie audit, v Europe je to chvalabohu zatial lepsie nez v USA, tam sa zaujimaju hlavne aby bolo vsetko papierovo korektne, tuna zatial aj prakticky..ale dokedy.... 😒

kaja73
17. dec 2010

@viera27 teraz som si uvedomila komu pišem 😝 Takže sorry za pisanie dvakrat toho isteho. 😀

vodicka75
17. dec 2010

@viera27, ja som reagovala na tvoj prispevok z predchadzajucej strany - cast s velkym pismom, to si napisala ty, nie ja
viera27 @sabiatko chlapci a rubeola.
IDDM (diabetes 1. typu) sa často objavuje krátko po vírusovom infekčnom ochorení, a lekári tiež často pozorujú nápadné zvýšenie počtu novo stanovených diagnóz diabetu práve po vírusových epidémiách. O aké vírusy sa jedná? Pôvodcami sú vírusy, ktoré spôsobujú mumps, ružienku a tiež blízki príbuzní vírusu, ktorý spôsobuje detskú obrnu. Ako by mohli vírusy spôsobiť diabetes? Nespôsobujú ho priamo. Skôr je to tak, že VÍRUSY OBSAHUJÚ BIELKOVINU, ktorá JE VEĽMI PODOBNÁ BIELKOVINÁM obsiahnutým v beta bunkách pankreasu, ktoré vytvárajú inzulín. IMUNITNÝ SYSTÉM si pravdepodobne MÝLI beta bunky s vírusovými časticami a ničí ich, čo vedie u danej osoby k strate schopnosti syntetizovať inzulín.
Toto si uz nepisala ty, ale ja, ze pri tom pomyleni vznika vlastne autoimunitne ochorenie.

Ja som citala najskor stranu predtym, az po mojom prispevku som sa dostala na dalsiu stranu, kde ste uz dalej.
Kazdy vidime zaujimave nieco ine 😉

viera27
17. dec 2010

@kaja73 v pohodeee, je skvele ze si presvedcena o tom co robis a mas v tom jasno 😉 . A slusne a ustretove prispevky bez pouzivania invektiv typu "stado" a podobne si rada precitam aj trikrat, nielen dva krat 😀 .

viera27
17. dec 2010

@vodicka75 Jasneee, ja som chapala. Dokonca aj ked to tu zacina byt riadne spletite, mam pocit ze obe zastavame ten isty nazor co sa tejto problematiky tyka .

kaja73
17. dec 2010

@viera27 Ja som zas čitala,že prekonanim tychto horučkovitych infektov -mums,osypky a rubeola-sa zas znižuje riziko rakoviny. 😕 Ale podstatne je, že očkovanim sa len ochorenie presuva do dospeleho veku, pretože tie očkovanie maju najviac 10 ročne posobenie.Takže ty už v podstae možeš na tieto choroby ochoriet a budu prebiehat horšie ako v detstve. 😒 To ich už radšej prekonat ako dieta.A ak my dospely na tieto choroby neochorieme,tak by na ne neochereli ani naše deti,pretože asi virus okolo nas nie je.

vodicka75
17. dec 2010

@viera27, neviem, aky nazor mas na ockovanie, ja asi taky, uz nikdy viac (zakladne mame, aj niektore preockovania - kvoli mojej nevedomosti, ale dalsie ani za milion), zhodneme sa? 😉
snazim sa skladat skladacku z oboch taborov - pre aj proti.

Este pre vsetkych, koho zaujimaju autoimunitne ochorenia po ockovani, alebo dokazane kauzalne suvislosti ockovania a ochoreni link - ambulancia ockovania, poliklinika Motol, takze oficialne od lekarov:
www.pmfhk.cz/WWW/HVD_2009/7_Skovrankova_Ockovan...

kaja73
17. dec 2010

@vodicka75 pekne si to napisala-aj ja skladam skladačku.A zatial je to v prospech neočkovania.

magdal1
17. dec 2010

@kaja73 @manof sa o problematiku intenzivne zaobera rok....od neockovania svojich deti...

kaja73
17. dec 2010

@magdal1 🙂

viera27
17. dec 2010

@denduska ved ale nemusia to financovat farmaceuticke firmy. Je vela grantov vo vedeckej oblasti ktore sa daju cerpat. Mozno skor mam ten pocit, ze odborna lekarska a vedecka verejnost nie je velmi "protiockovaniu" naklonena a teda tie studie nema kto za tu stranu robit 😉. No dobre, Wakefield, ale tak to skor uskodilo ako pomohlo.
@vodicka75 mozno ano, aj ty aj ja sme dali zaockovat nase deti 😀. A urcite aj ja hladim vsetkymi smermi, coho dokazom je ze som aj tu. Inak ten posledny link som nepochopila. To co je? Nejaka studia? Na nejakej vzorke? Kde? Nie, vazne nechapem to, neber to ako rypanie. Lebo je to len nejake ppt.

vodicka75
17. dec 2010

@viera27, neda mi, ako moze byt ockovanie dieta s dg. IDS, ktoru ma dg. od 3 roku oficialne a pride na preventivnu prehliadku v 5. roku a nie je najskor odoslane na kontrolu na imunologiu, ake su hodnoty imunity, ci je este stale znizena, ale ockuje sa a az potom sa posle na odborne ambulancie (myslim, vymenny listok)...nemalo by to byt naopak? U dcerky bola spustena po ockovani v 5. roku celiakia (je to autoimunitne ochorenie, ktore je casto pridruzene aj s dalsimi autoimunitnymi ochoreniami (AI), dokonca sa tie 2. AI mozu prejavit aj neskor, aj pri dodrziavani diety, takze netusim, co nas moze prekvapit)...mozno tie blbe mimikry, ale pravdepodobnost nespravneho zareagovania imunitneho systemu tu je, ak bol este nedozrety. To na vysvetlenie, preco uz viac nie. Provokovat jej imunitny system umelo nebudem.

vodicka75
17. dec 2010

@kaja73, takych nas tu je neurekom a som rada, ze sa mozeme aspon takto cez internet "zdruzovat" 😀

kaja73
17. dec 2010

@vodicka75 Aj u nas zareagoval imun.system nespravne.Na 7 den po hexe sa rozvinula potravinova alergia.Zložka Hib.B je može sposobovat.Tiež dochadza k omylu a organizmus začne tvorit protilatky nielen proti Hib,ale aj proti potrave,ktoru v tom čase dieta papa.Nik v rodine u nas take nema,takže o dedičnost nejde.

vodicka75
17. dec 2010

@viera27, ta prezentacia je od lekarky z ocko. ambulancie, v ktorej je, podla mna, vselico zaujimave 😀 😀
nepamatam si, kto sa tu kedysi pytal napr. na obdobie, kedy je povazovana casova suvislost s ockovanim - tu v prezentacii lekarka uvadza 1 - 8 tyzdnov, potom su tam spominane mimikry medzi vakcinacnym agensom a myelinom (ak si telo zacne tvorit protilatky proti myelinu, je zle), tiez tu boli v diskusii maminy, ktorych deticky po ockovani s tym mali problemy...myslim, ze kto je zvedavy, ten sa pozrie, kto nie, necha to tak...ja to posudzujem podla seba, ze som pred niekolkymi mesiacmi bola priam posadnuta a hocikto mi "hodil" navnadu, tak som studovala dlho do noci, az kym som nedospela k nejakemu ustalenemu nemennemu nazoru. Inak, sledujem novinky stale, ale uz nie ako "trafena" - ale chapem to.

vodicka75
17. dec 2010

@kaja73, aj u nasej dcerky sa objavil najskor ekzem (hned po 1. ockovani), neskor potravinova alergia a nakoniec (dufam teda ze je koniec, lebo naozaj je casto s celiakiou spojene aj ine AI ochorenie) v 5. roku celiakia, dcerka bola ockovana aj v 3. rokoch, uz to ockovanie zrusili...a to boli vtedy vakciny D.T.COQ aj tiomersalom a dcerka bola drobna, takze podla limitov EPA na kg/den, na ktore sa odvolava aj pan najmudrejsi Dluholucky to po vypocte vychadzalo pri jej vyske/vahe v 5. roku 17-nasobok nad limit (a pri ockovaniach v utlejsom veku to vychadza este viac, lebo mnozstvo konzervantu je stabilne).

@manof, co si myslis, ak pominie ucinok vakciny po niekolkych rokoch a predpoklad je, ze zle reakcie boli sposobene tymi molekularnymi mimikry (podobnost bielkoviny vo vakcine a prijimanej biekloviny v potrave), nevrati sa imunitny system spat do normalu,...ci bude za tych par rokov "ucenia" uz uplne "vycviceny" na veky vekov?