Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jonas17
12. okt 2010

@maggie2 presne ten, on bude asi mať z každej predanej vakcíny dajaké percento... 😉

959touareg
12. okt 2010

@erikasadek
trosku slusnosti by vam nezaskodilo. preco mam podla vas blbe komentare? to mozem napisat aj ja o vasich. hadam kazdy z nas ma pravo vyjadrit svoj nazor a za ten ma nemusite urazat!
Ja homeopatiii absolutne neverim, nemam ani BLBEHO homeopata, prepacte, ale uvedomte sa, co pisete a to, ze vy verite tejto sarlatanskej vede je vas nazor. ja vas za to neodsudzujem a ani vas neurazam, ze mate iny nazor. to iste ziadam aj od vas. da sa to napisat aj slusne a nie urazat mila pani.

lucula73
12. okt 2010

ahojjte

hlásim,že som dnes podpísala papier,že nedávam očkovať dieťa do 2 rokov veku ,podpísal to síce aj moj mm,ale hneď v aute sme sa pohádali...bože neviem,čo mu mám dať prečítať,aby aspoň trochu porozmýšľal nad tým,čo pchajú do našich detí? ☹ nevie o tom ani ň,....a háda sa so mnou preto 😔

a ohľadom toho platenia hexavakcíny - dnes doktorka trochu sklapla,keď som jej povedala,že vo vyhláške o tom niet zmienky,tak len poznammenala,že ona nevie,ako to bude na budúci rok atď.... 😠

erikasadek
12. okt 2010

@959touareg zatial som bola slusna 😀 😀 😀 😀

sarlatani podobene ma dokazu vytocit!!
samozrejem ak o tom nic neviete tak nechapem preco o tom pisete!!!!

mimo temy iank vsetci ahojte nestiham... 🙂

maggie2
12. okt 2010

@959touareg trochu sa musím zastať prispievateľky @erikasadek, pretože ona len napísala že je blbý komentár porovnávať efekt placeba a homeopatík. Homeopatiká a placebo sú rozdielne veci a to je FAKT. Nemožno ani o homeopatii písať ako o šarlatánskej vede, pretože medicína nie je exaktná veda a stupeň poznatkov v súčasnosti nie je na takej úrovni aby sme mohli jednoznačne povedať že homeopatia je šarlatánstvo. Ako šarlatánstvo môžeme z dnešného pohľadu hodnotiť púšťanie žilou či konzumáciu mletých kostí z obesencov za účelom napríklad neviditeľnosti. Ja sama sa homeopatii nevenujem, osobný názor je taký, že veľmi na to neverím, ale nikdy by som NEHODNOTILA, že je to šarlatánstvo.

erikasadek
12. okt 2010

@maggie2 ty vies vzdy pekne sformulovat pekne vetu .. 🙂 dakujem.. 🙂

divoska
13. okt 2010

negativny postoj lekarov k ockovaniu. ma podrz 😀

tin007
13. okt 2010

@divoska neboj, dnes bude urcite nejake vyhlasenie, ze tym negativnym postojom mysleli iba tuto jedinu vakcinu a pri ostatnych je to postoj priam milostno-milenecky 😀

livo46
13. okt 2010

@tin007 pekne napisane! 😀 😀 😀 😀

eridani
13. okt 2010

Minule sme triedili nejake veci u mojich rodicov a nasla som tam svoj ockovaci preukaz. Celkom zaujimave citanie ked to porovnavam s terajsim ockovacim kalendarom. Ak by bol zaujem, mozem tu rozpisat jednotlive terminy.
Inak, na prednej strane je velky napis 'Pri zapise dietata do skoly predlozte riaditelstvu skoly'. Neviem ako vyzeraju dnesne ockovacie preukazy, kedze maly ockovany nie je, tak preukaz nemame. Chcu to pri zapise tiez? Ci len doklad od lekarky, ze dieta je zdrave?

pifina
13. okt 2010

@eridani no to by ma celkom zaujimalo, ako to vyzeralo vtedy a ako to vyzera teraz 🙂

prsky
13. okt 2010

ja mam tiez svoj ockovak odlozeny 🙂 musim kuk, co mi bolo pichane...ale napr po vakcine proti tbc nemam ziadnu jazvu na ruke ako niektori ludia a celkom by ma zaujimalo, ze cim to je. ale podla ockovaku som bola ockovana (a viem, ze aj preockovavana do ramena, lebo som v uz neviem akom veku nemala protilatky - si pamatam, ako nas nechali v skole nastupit do radu a pichali nam pod kozu a kto nemal reakciu, musel ist na Mytnu na preockovanie)

miliharmi
13. okt 2010

Docela zajímavý článek a shrnutí. http://www.ockovanideti.cz/ocko_den/ockod9/p10.htm

Dr. tam píše, které nežádoucí reakce se mají hlásit, u Trivivaku je uvedeno: postvakcinančí encefalitida nebo neuritida od cca 14 dnů do 42 dnů po očkování, do tohoto období přesně spadá nemoc naší malé a nikdo nic na SUKL nehlásil. Dr. Škovránková tam píše: "Většinou je dítě s touto reakcí hospitalizováno na příslušném oddělení, ale ohlašovací povinnost má očkující lékař." Možná bych ho měla jít upozornit, jestli teda nebude tvrdit, že už je to příliš dlouho. Podle toho, co píše Dr. Škovránková, tak lékaři v nemocnici to po Milenčině smrti neřešili, protože to není v jejich povinnostech, bylo to povinností našeho doktora a ten mi ovšem tvrdil, že nedostal žádnou zprávu nebo oznámení z nemocnice ohledně příčiny Milenčiny smrti, takže to nakonec neřešil a nehlásil nikdo. Obávám se, že podobným způsobem to proběhne často, pak je snadné mít tak nízká čísla nežádoucích účinků.

maggie2
13. okt 2010

@miliharmi treba lekára prinútiť aby to nahlásil. Ak to nenahlási, treba napísať sťažnosť na jeho postup. Neviem v Čechách či je nejaký úrad na to, alebo poslať rovno sťažnosť na ministerstvo zdravotníctva, že odmieta splniť svoju povinnosť

divoska
13. okt 2010

@eridani okolo 544-545 myslim sa to riesilo bo som to preposielala kamoske. @prsky ja detto, ako jedina z celej triedy 😠 akurat ze mne to dosli dat rovno do skoly zase aby som im nahodou neutiekla... 🙂

maggie2
13. okt 2010

@divoska môj tatko sa narodil počas 2. svetovej vojny a vyhol sa očkovaniam v škole tak, že sa priplietol do toho radu kde už boli decká zaočkované, asi neviedli až takú evidenciu, využil ten chaos okolo toho a tak (alebo nejakého nešťastníka pichli dvakrát) Strašne sa bál injekcie aj v dospelosti. Nikdy na nič neochorel z tých chorôb proti ktorým sa očkovalo, samozrejme.

eridani
13. okt 2010

@pifina

Rocnik 1979

Ockovanie proti TBC
treti den zivota
4,5 m(esiaca) monrad +
6 r(okov)
12 r

Zaskt, tetanus a cierny kasel (kombinovana)
2m (zaciatok 10. tyzdna)
3m (5 tyzdnov po prvej davke)
10m (7m po druhej davke)
6r
8r
13r Te

Poliomyelitis
7m
9m
19m (presne rok po prvej davke)
21m (presne rok po druhej davke)
12r

Morbilli
10,5m
17m
13r

Rubeola
11r

Este je tam kolonka na prave kiahne, ale tu mam prazdnu. Zrejme sa v tom case uz neockovalo.

@prsky
Mozes to skontrolovat s tym co mas ty? Zaujimali by ma rozdiely.

eridani
13. okt 2010

@prsky
@divoska
Ja tiez nemam ziadnu jazvu.

bubulka722
13. okt 2010

@prsky Aj mňa by inak veľmi zaujímalo čo znamená keď nemáš po očkovaní TBC jazvu, pretože ju majú všetci čo poznám okrem mňa a syna.
Premýšlala som nad tým prečo nemám nikdy ani pri horšej chorobe žiadnu teplotu. Je to o.k., pretože mi to nepripadá moc normálne...

eridani
13. okt 2010

@miliharmi
Citam akurat knizku 'Jak pecovat o zdravi ditete ... navzdory vasemu lekari'. Autor tam spomina, co sa pediatri ucia hovorit ked sa stane chyba. Frazy ako 'To je jeden pripad z miliona' a 'Neobzerajte sa spat, treba pozerat dopredu'. Ked som to citala, tak som si hned spomenula na vas a co si pisala o chovani lekarov. Zjavne to funguje uplne presne aj na druhom konci planety a aj po tolkych rokoch od napisania.

prsky
13. okt 2010

@eridani @pifina

Rocnik 1979

Ockovanie proti TBC: stvrty den zivota
MO: 4,5 mesiaca, 13r (ale tam mam zaznam v jeden mesiac 2x s trojdnovym rozdielom)

Zaskt, tetanus a cierny kasel (kombinovana)
2m
3m (5 tyzdnov po prvej davke)
10m (7m po druhej davke)
2r a 10m
6r

Poliomyelitis
8m
10m (spolu so zaskrtom, tetanom a ciernym kaslom)
19m (rok po prvej davke)
21m (rok po druhej davke)

Movivac
10m (18 dni po kombinovanej vakcine +obrne)
13m

Rubeola - 11r...ale aj som ju prekonala, len si nepamatam, ci pred 11r (zeby som ju dostala po ockovani? musim sa opytat mamy, ci si nepamata)

eridani
13. okt 2010

@prsky
Dakujem, takze mozme porovnavat.
Ja som rubeolu tiez prekonala. Mala som 4 roky, mama nato dodnes spomina. Ze to bola uplne najlepsia choroba aku som kedy mala. 😀 Nic mi nebolo, len par vyrazok a nesmela som medzi deti. Na ockovanie si pamatam, bolo to v skole. Zavolali vsetky dievcata a ockovali doradu. Ziadne skumanie, kto to prekonal a kto nie. Viem, ze sme sa potom vyhovarali, ze nemozeme pisat diktat.

prsky
13. okt 2010

@eridani ja si to tiez pamatam ..uplne kul choroba, nic mi nebolo, akurat flaky na tele a mohla som sa vyvalovat doma 😀 len ak som to prekonala pred ockovanim, nechapem, naco to do mna pchali

divoska
13. okt 2010

@prsky no pretoze sa to maaaaaaaaaaaaaa 😉 @maggie2 sikovny tata 😉 jj to inak vela chlapov ma problem s injekciami /jedneho mam doma ;) a hovorila mi pri porode PA ze aj lekarov 🙂 reku prekvapive, akurat ze ti nepichaju lebo to sestricky 😀 / takze ta cast ma vobec neudivuje, ale to jak to vyriesil bolo mimoriadne sikovne 🙂

linnetka
14. okt 2010

Top 20 liekov s nežiaducimi účinkami
http://www.pluska.sk/zdravie/top-20-liekov-nezi...
na 1. mieste BCG vakcina, na 20. miesto MMR

jonas17
14. okt 2010

@linnetka tak to som zvedavá, čo teraz na to detskí lekári povedia...

denduska
15. okt 2010

inac tretina z toho su ACE-inhibitory (tie co koncia na -pril)...tie sa vraj musia hlasit ak chce lekar napisat sartan (iny druh)...neviem preco, asi je drahsi....vakcinu mame len jeden druh tak na co by sa hlasilo, aj tak mamicka nemate na vyber 🙄

a ze MMR 9 hlaseni 😀 😀 😀 😀 tu v teme v batolatach je len na jednej strane 9 co by stalo za hlasenie....no grc 😝

jonas17
15. okt 2010

@denduska jaa ked som prišla k mojej dr. po očkovaní s malou, tak sa pýtala, ako bolo. ja , že hnačky, teploty, krv v stolici, opuch miesta a začervenané a ona, že to nevadí, to tak môže byť, to je v poriadku.tak teraz sa jej spýtam, či to zahlásila. a to čistenie ranky po tbc, to nie je na hlásenie? ved nám dva mesiace vytláčali za hrozného kriku malej hnis.a v čakárni sme išli ako na páse, mamička za mamičkou. toto sa tiež nehlási?

vodicka75
15. okt 2010

No, predstavte si, ze o Slovensku a vakcine Fluarix od GlaxoSmithKline pisu az v Amerike 😕
Stranka Dr. Mercolu: http://articles.mercola.com/sites/articles/arch...

Nazov clanku je Co je vo vakcine proti chripke, ktora zapricinuje neplodnost?
A spomina sa tam studia vykonana na Slovensku s novonarodenymi potkanicami, ktore ockovali do tyzdna po narodeni a zistili, ze doslo u nich k poskodeniu vaginy, sliznice maternice, hormonalnym zmenam, deformite vajecnikov a neplodnosti.

A pre ludi je to (zatial) odporucane a v pohode? 😅