Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maggie2
19. aug 2011

@didulka85 to čo znamená´: úprimná snaha poradiť poradiť v súlade so zákonom?

verka888
20. aug 2011

...ahojte..je tu niekto, kto ma skusenosti s RUVZ v KE?..dakujeeeeem..

manof
21. aug 2011

@didulka85 ok, však nikto nie je neomylný. Ten mail z Pfizeru môžem zverejniť pri Tvojom príbehu? Budeš naň odpovedať?

manof
21. aug 2011

@verka888 ja nie, ale poradím Ti niekoho. Napíš na sloboda.v.ockovani@gmail.com

didulka85
21. aug 2011

@manof napisala som im, ze chcem vediet, co sa mojej dcere stalo, nech ma kontaktuje nejaky clovek, ktory mi to vysvetli.
Zajtra sa pokusim dat nieco dokopy. Aj o tom telefonickom rozhovore s Pfizerom.

monuska342
21. aug 2011

ahojte mi sme mali hroznu reakciu na poslednu vakcinu hexy a prevenaru a dr nas tlaci do mmr ockovania v 15 mesiacoch ak by som mu ho dala je neaka pravdepodobnost zeby mal zlu reakciu a mohlo by mu to ublizit?

musko
21. aug 2011

@monuska342 - je to možné
Skús sa aspoň dohodnúť - ak už chceš dať očkovať - na posunutí neskor - u MMR nie je stanovená hormńá veková hranica na to, kedy očkovať, takže pokojne až v 3 rokoch..... Pozri na stránky slaboda v ockovani- tam máš aj popísané reakcie po MMR - nakoniec, sú aj tu - pár stránok dozadu.

musko
21. aug 2011

Ešte sem musím dať toto: http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/onemocneni...
Zas perly - očkovať hlavne tehotné - moje nervy!!!!!!! 😝

hanca82
21. aug 2011

sanofi priznava suvis medzi vakcinami a autizmom...
https://www.vaccineshoppe.com/image.cfm?doc_id=...
strana 11

monuska342
22. aug 2011

@musko a to sa da posunut az na 3 roky?mne sa zda ze iba medzi 15 a 18 mesiacom...povodne som nechcela dat ockovat ale bojim sa ze mi ho nezoberu do skolky

kbeata
22. aug 2011

@monuska342 to ze by mi ho nemuseli zobrat do skolky,teda mojho,toho sa obavam najmenej 🙂 tam chcu hlavne,ci je dieta sposobile,a predstav si,ze by nemohlo byt ockovane kvoli zdravotnemu stavu,a mozno dovtedy bude aj pre neockovancov zvlast skolka 😀 😀 😀

kbeata
22. aug 2011

teraz si robim z toho ha ha ha,ale nechcem predbiehat udalosti,uvidime potom 😉

monuska342
22. aug 2011

@kbeata ja som bola rozhodnuta ze nebudem ockovat touto vakcinou ale dr ma strasi ze ma nahlasi na neaky urad neviem ako sa vola a ze mi mozu zobrat matersku aj tak som maleho nechcela dat do skolky lebo planujeme druhe babo ked bude mat 3 roky tak by nemusel ist...ja neviem je to tazke rozhodnutie

pifina
22. aug 2011

@monuska342 matersku ti nemozu zobrat, je to len strasenie 😝

monuska342
22. aug 2011

@pifina aj ja si myslim a ja by som tak naschval nechcela dat ockovat lebo ten dr sa tak rozculoval a mna to nesmierne bavilo...tak nech si nemysli ze sa zlakne ale urcite nedam v 15 mesiacoch to urcite posuniem

pifina
22. aug 2011

@monuska342 pozri si tuto stranku: http://www.slobodavockovani.sk/
najdes tam vsetko o ockovani, aj navod ako odmietnut a ako sa popasovat s RUVZ 😅

kbeata
22. aug 2011

@monuska342 tak to aj mna nahlasi na RUVZ,ale to je vsetko,dam bud odklad,alebo rovno odmietnem,a zaplatim 330 euro,ten poplatok by ale mohol byt nizsi 😒 ale na matersku,alebo rodicovsky prispevok nesiahnu,ten s tym nema nic spolocne 🙂 ked ti nebude nieco jasne,spytaj sa tu na fore,poradia ti 🙂 vo vsetkom 😉

monuska342
22. aug 2011

@kbeata ved ta pokuta je problem neviem ci si budeme moct dovolit to zaplatit...preto sa bojim odmietnut..

verka888
22. aug 2011

Ahojte..ideme z poradne...chceli sme dat odklad na 2. roka veku nasho maleho, kvoli tomu, ze cvicime Vojtovu metodu a v hlavicke ma nejakuu cystu od narodenia (neurolog, fyziater a peditaer ubezpecuju, ze to je NIC)..no lenze nasa pedi nam dala na vyber, ze bude dame zaockovat na 10. mesiac alebo mame si hladat novu ochotnu lekarku - lekara, co nam vyhovie..ohanala sa nakazenim, ostatnymi detmi, co chodia po vonku, kolektivnou imunitou..ked som jej povedala, ze neziaduce ucinky su pre mna momentalne ovela nebezpecnejsie ako tetanus..tak povedala, ze nemala pocas 30 rocnej praxe ziadny neziaduci ucinok..neviem, co si pod nim myslela..ale teploty a plac poklada za samozrejmost:P..takze teraz velka dilema...manzel ma jasno..len jas a musim dokladne rozhodnut..tazka vec to je..a este k tomu chcela hned ockovat na DTP..ze zidana hexa a prenevar...najprv uz moze toto..no proste..asi tak...myslela som, ze s tym odkladom u nej pochodim..mylila som sa

piacere
22. aug 2011

ľudia pomoc... môj malý je zase chorý - angína.... za posledné štyri mesiace tretie antibiotiká....

@manof kľudne dopíš do toho môjho článku, že do pol roka bolo moje dieťa zdravé ako repa... od pol roka bol chorý: 7,5m, 10m, 11m (antibiotiká), 12,5m (antibiotiká) a teraz 14m (antibiotiká)....

je mi do plaču!! Prekliate očkovanie..... ☹

z.u.z.k.a.
22. aug 2011

@piacere presne ako my, do pol roka zdravucke dieta, od ockovana stale chori...a tiez mame teraz anginu, berieem uz 5 ATB 😔 mame hexa a prevenar, MMR som zatial nedala, chcem ziadat minimalne odklad...

manof
22. aug 2011

@musko
Na Slovensku už vyše roka je horná hranica na MMR a v Česku je to aj tak jedno, keď tam doposiaľ nemožno dávať za odmietnutie očkovania pokuty.

manof
22. aug 2011

@hanca82
Píše sa tam, že bol hlásený autizmus po očkovaní danou vakcínou, avšak nie, že bola potvrdená príčinná súvislosť. Práveže tam vyslovene píšu, že potvrdená nebola.

manof
22. aug 2011

@piacere
Aj toto môžem dopísať:
"je mi do plaču!! Prekliate očkovanie....."
?

manof
22. aug 2011

@monuska342
Odkiaľ si? Možno Ti budeme vedieť poradiť lepšieho Dr.

pifina
22. aug 2011

@piacere
@z.u.z.k.a. dievcata, ono aj samotne antibiotika dost nicia imunitu, viem podla seba, ze ked som brala tretie za sebou, tak som ich sotva dobrala a zase som bola chora ... ale ked som sa popasovala s anginou bylinkami a homeopatiou, tak to bolo ovela lepsie a uz ani antibiotika nebolo treba 😅

manof
22. aug 2011

@kbeata
V BA je typická taxa 66,- € pokuta + 16,- € trovy konania = 82,- €.
Maximálne pokuty nedávajú.

manof
22. aug 2011

@monuska342
Ver tomu, že prípadný vážny nežiaduci účinok očkovania Ťa vyjde na oveľa oveľa viac než zákonom stanovená pokuta.

Takže by som si to na Tvojom mieste poriadne rozmyslel.

piacere
22. aug 2011

@manof áno

@z.u.z.k.a. náš nemá už tretiu hexu ani MMR... a ani mať nebude!... aj keby ma mali do konca života zatvoriť do basy jak posledného vraha....

moira19
22. aug 2011

@manof Ked ju niekto spomenie tlak mi vyleti na 220 (normalne mam 70/50). Uz som uvazovala, ci neskocime na kus reci k jej sefovi (manzelov kamos z karate), ale asi by som tam vybuchla, tak sa na nu snazim zabudnut. Akonahle budem mat kus casu, napisem konecne ten nas pribeh. V septembri sa znova pokusime chodit do skolky (vysledky kvry boli ok... dr vsak upozornila, ze asi zrejme znovu bude casto chora a ze tam ma nejaku hodnotu, kt. naznacuje, ze ma nábeh na alergiu... konzultovali sme len cez telefon).