Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lenaluci
31. aug 2012

@sorciera24 Ak percento zaočkovanej populácie nedosiahne určitú hodnotu, očkovanie má len malý význam. Ziadne imunita nevydrží opakované nápory.

sorciera24
31. aug 2012

@lenaluci trosku tomu nerozumiem? aku hodnotu?

kaja73
31. aug 2012

@lenaluci a potom ma aky vyzam nepovinne ockovanie-kde nie je kolektivna imunita ani omylom?
Ved tych vakcin je spusta druhov. Podla teba sa teda vakcina stava ucinnou len zavedenim do povinneho ockovania?
Ale vacsina vysplych krajin nema vobec povinne pockovania,popripade ma povinne napr 2-3 vakciny.

pectore
31. aug 2012

@didulka85 tak si zvykaj...ze spochybnovanie je cesta ku pravde....

kaja73
31. aug 2012

@pectore .ze spochybnovanie je cesta ku pravde.... tak s tymto suhlasim na 100% a preto aj vznikaju protiockovacie hnutia a hnutia za slobodu v ockovani-spochybnuju to comu sa roky slepo veri a to aj bez studii-dvojito zaslepenych a kontrolovanych placebom

pectore
31. aug 2012

@lenaluci oni nemaju dost logickych argumentov ....aby sa ubranili...nevedia tak moc aby dokazali obhajovat svoje postoje stale novymi a novymi protiargumentmy...ktore by zavazili s pohladu objektivity.... to je velka medzera tejto temy ze ani oni nevedia pravdu...len v nu dufaju a veria ze vsetko co si "nastudovali " je 100%.... preto ta nervozita v jednani...preto te posielacky prec a vysmievacky....konkretne nepovedia nic co by zavazilo...a ked aj povedia ako vravel mafon...tak prides nato ze je to polovicate, odlisne od zdrojov...neuplne...pouzite su len veci co vyhovuju konceptu.... ale take veci oni nevidia...nechcu vidiet......a ked sa nedas.... tak si medialna prostitutka... 😀 😀 😀

pectore
31. aug 2012

@kaja73 tak podme na to odkazi a linky na tie studie ohladom placeba na SR.... ale ziadne slobodavockovani...zdroje...

kaja73
31. aug 2012

@pectore ved praveze nie su-nik nikdy nerobil take studie na bezpecnost vakcin a pritom na lieky sa povinne robia.Asi nechapes o co ide.
Ale na teraz sa lucim,dieta vola,ide sa von.

sorciera24
31. aug 2012

@pectore mne sa napriklad uz nechce po stykrat dokola tu tie linky davat.(nemyslim teraz na placebo, ale vsetky ohladom ockvoania)..keby si si tuto temu precitala tak ako ja....takto blbo by si sa nevyjadrovala.....ci nemas cas si to precitat?...mne sa zda, ze si tu stale (neviem, co sice robi tvoje dieta, ekd si stale tu....)...ale budis, precitaj si tych 1500 stran a mozeme sa bavit.....potom sa uz vlastne ani nemusime, lebo by si nasla odpovedena vsetky tvoje otazky.....

lyongirl
31. aug 2012

@lenaluci tak nič, ja s tým problém nemám 🙂

pectore
31. aug 2012

@kaja73 prave... ze nic nieje ....tak ako vies ze to je?

pectore
31. aug 2012

@sorciera24 takehoto zaveru by som sa nebala

majusqwa
31. aug 2012

@manof @zaockujteajslnko no, ved som si myslela, ze na nase urady neplati ziadny zakon a beztrestne si robia co chcu. ale co uz, ved my sme len nevzdelani hysterici.

@mikymiky vratim sa k prispevku na neviem ktorej strane, kedze je to tu cele zahadzane blbinami. naozaj, okolie tlaci na to, dat ockovat. napr. moja mamina aj ocino. obaja su zdravotnici, ale obaja svorne trvdia "ockovat, ockovat, povinne urcite. ano, su nejake neziaduce, ale to sa nasej malej nestane, uvidis." stara skola a nechcu si to dat vyhovorit. vsetky moje sesternice aj bratanci tak dali ockovat, lebo "stari rodicia povedali". a mozem ti naozaj povedat, ze ten tlak je velky. od rodicov, starych rodicov, lekarov, clovek musi riadne bojovat, aby sa ubranil

aduskatt
31. aug 2012

@majusqwa a toto nepochopim.ako moze niekto tvrdit, ze " mojej malej sa to nestane"...toto mi rozum neberie........

manof
31. aug 2012

@nikimax zazrel som tam aj zopár MUDr.

majusqwa
31. aug 2012

@aduskatt nuz, vidis. aj taki su ludia. ved to sa stava len v jednom pripade na neviem kolko. tak nas to snad obide, nie? co ti mam k tomu napisat... ved vidis, co tu pisu ine osvietene

didulka85
31. aug 2012

@pectore ak zazijes to co my, tak potom sa mozeme na tuto temu pobavit.

aduskatt
31. aug 2012

@majusqwa by som sa bala, ze prave ten moj bude jedno z....ved vidim a myslim si svoje

ssisska
31. aug 2012

Slovensko je tu este za komunistov!Nepaci sa mi ,ze sa takto vyhrazaju matkam,ktore nechcu zaockovat svoje deti!V Nemecku je povinne ockovanie zrusene,matka ma pravo sa rozhodnut dobrovolne ci da alebo ned dieta zaockovat!Dalej v Nemecku zakazali pustat do obycajnej pitnej vody fluorid sodny,to je v tejto krajine zakazane!Neviem ako na Slovensku.

nikimax
31. aug 2012

@manof aj petot písal, že len zopár, nevadí aspoň čosi... 😉

lenaluci
31. aug 2012

@kaja73 Tak si pozrite ako percento zaockovanosti súvisi s poctom ochoreni. Napr. na rubeolu bolo v Rkusku zaockovaných len 76 % ludi s počtom prípadov 252 v roku 2009, porovnajte si krajiny s vysokým percentom zaockovanosti a uvidite, ze tam bol oveľa nižsia chorobnost.
http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/...

kbeata
31. aug 2012

sa mi paci ze uz neodpovedate pectore,nasledne tu ma menej prispevkov a ja mozem aspon viac citat,dakujem 😉 🙂 🙂

aduskatt
31. aug 2012

@lenaluci rubeola je otazka niekolkych dni teploty..........radsej znesiem to ako ockovanie🙂

sorciera24
31. aug 2012

@lenaluci a kolko ma Rusko obyvatelov?

lenaluci
31. aug 2012

@sorciera24 Ale bavíme sa o Rakusku nejakých 8 milionov, ale všimnite si aj to ze pocet ochoteni na osýpky stupa

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
cize tomu rozumiem tak, ze ty sama na sebe si v zivote ziadnu z tych strasnych zabijackych detskych ukrutnych infekcnych chorob nezazila na ktore si dala zaockovat svoje dieta aj s rizikom vazneho poskodenia svojho dietata, chronickych nasledkov a az smrti.....

raz darmo Dluholucky ma v jednom pravdu, ze ludia zabudli na tie choroby (ktore prekonavali uplne bezne) 😀 to uz ale tento dedko nedoda - asi zabudol 😀

nikimax
31. aug 2012

aj ja sa hlásim k
@aduskatt , my vymeníme autizmus+ poruchy trávenia za osýpky, mumps a prihodte nám aj rubeolu. Nech to je komplet, je tu niekto taký, čo nám to vymení? Halooo! Hláste sa....

aduskatt
31. aug 2012

@nikimax ja beriem aj ovcie kiahne k tomu🙂

lyongirl
31. aug 2012

@majusqwa áno, tlak okolia je veľký, ale prečo by som mala vešať na nos starým rodičom, že dieťa nechcem očkovať? No našťastie moji rodičia ma chápu, vedia to, neodhovárajú ma od toho, ale svokrovcom by som to povedať nemohla, nevedia o tom...ak by som vedela, že to ani moji rodičia nepochopia, tak im to nepoviem, nepovedala by som to nikomu...ja som matka, ja rozhodujem za moje dieťa!

nikimax
31. aug 2012

@zaockujteajslnko nevyvolávaj meno tej ženy -nadarmo.Ona už asi víri vzduch v inej téme. 😉 😉