Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jolinka
1. mar 2011

jo, jo, zato UM ma poriadnu hodnotu [hlavne penaznu[ 😉

bambi2
1. mar 2011

@jolinka asi ma malo pacientov mudr.cka sveta... 😖

kaciiatko
1. mar 2011

Ahojte!
nevedeli by ste mi poradiť, kde by som našla nejaké fórum s touto tematikou, no také, kde by mi vedeli odporučiť pediatra v NMNV, ktorý nie je "absolútnym" zástancom očkovania, ale vie sa pozrieť na vec aj z druhej strany? Resp. či je niekto tu takým prispievateľom, ktorý by o takom pediatrovi vedel. Ďakujem!

denduska
1. mar 2011

@sabiatko aj v tetavaxe aj v infanrixe hexa je 40 medzinarodnych jednotiek tetanickeho anatoxinu. Nech dr netara a radsej otvori pharmindex. 😉

roo
1. mar 2011

@blovitc120 spolu hovorili 44,64% celkoveho casu relacie 😨 😨 😨 😨

ercika
1. mar 2011

@lenka3007 mám kamošku,už má 31 rokov,a tiež je asi jeden z mála prípadov ,že jej nevidno ani na ruke ani na pleci zo zadu žiadnu jazvu. Chorá nebola ani nepamätá ...No je sestra,bola chorá aj za ňu... Tak možno aj tvoj synček je jeden z mála..

roo
1. mar 2011

@jolinka prepacte, budem off topic - dnes vraveli v radiu, ze kdesi idu vyrabat zmrzlinu z materskeho mlieka. Moderatori volali Mudr. Spanikovej, co ona na to. Tak ze uskodit by to nemalo, ale nechape preco, lebo ze MM je predsa pre deti. Ma hned napadlo, kravske mlieko je zas pre telata... 😉 (ale ako zmrzka z MM je to dost odveci)
Vzdy ma vytoci, ked niekto povie, ze MM uz po 6. mesiaci veku dietata nema pren ziadnu hodnotu 😠 😠 😠 😠

blovitc120
1. mar 2011

@roo ale tam bol na začiatku príspevok od proočkovacích doktorov, od Tuhárskych, potom o tom dievčatku s cukrovkou a istý čas hovorila aj moderátorka plus diváci na telefóne, striedanie hostí

blovitc120
1. mar 2011

@roo to vytáča poriadne aj mňa, o tom materskom mlieku, choré. ale zmrzlinu z cudzieho MM by som teda decku nedala, veď ktovie čo tá matka poje a tak

roo
1. mar 2011

@blovitc120 tož pravda 😉

roo
1. mar 2011

@blovitc120 aby sme sa nezamotavali este viac v zmrzke - asi by to mlieko museli tiez pasterizovat 😉 A uz o tom nebudem, slubujem 😎

makalka165
1. mar 2011

ahojte chcem sa opítať na váš názor na povinné očkovanie bábätiek a na jeho vedľajšie účinky....

bambi2
1. mar 2011

@makalka165 a moj nazor na ockovanie?? svinstvo!!! klamstvo a biznis... 😖

jolinka
1. mar 2011

je chore vyrabat zmrzlinu z mlieka ktoreho je nedostatok pre chore a nedonosene deti
ockovanie, suhlas s bambi2

makalka165
1. mar 2011

@bambi2 neviem teda ak máš nejaké detičky tak si ich nedala zaočkovať?

bambi2
1. mar 2011
petot
1. mar 2011

@roo Nie som lekár a napíšem len názor a to, čo som čítal v literatúre. Vnútrožilové Cčko je nutné napr. pri záškrte, tam je ústne málo účinné. Všetky štúdie o liečbe tetanu s Cčkom pracovali s injekčným podávaním, takže aj tu je otázka, či by ústne dávky mali nejaký efekt.

Ale pri osýpkach stačia ústne dávky, Klenner uvádzal 1g každé 2h u malého dieťaťa. Liečba musí trvať aspoň 4 dni, aj keď príznaky vymiznú do 2. Samozrejme, IV má celkom iný efekt, dávkami 400mg/kg á 8h vedel osýpky zrušiť za 24h.

Aj pri čiernom kašli sú vraj dobré výsledky s ústnym vitC, najmenej však 500mg denne v rozdelených dávkach (vyššie dávky vyšli ako účinnejšie).

Samozrejme, treba veľa piť a dať pozor na kontraindikácie (poruchy obličiek, metabolizmu železa/medi a deficienciu G6PD).

petot
1. mar 2011

@sirinka Ja som čítal v PIL, že diazepam sa nesmie dávať mladším ako 3 roky.

makalka165
1. mar 2011

@bambi2 moja dcérka má dva a pol mesiaca a nás čaká povinné očkovanie za 3 týždne a neviem si predstaviť ako zareaguje naša pediatrička (staršia pani z dediny 😅 ) ak to odmietnem alebo aspoň odložím na neskoršie keď podrastie aby sa jej zdokonalil vlastný imunitný systém.. 😕

bambi2
1. mar 2011

@makalka165 ak sa bude dat odsun, prestuduj si veci o ockovani a potom sa sama rozhodni!!!

bambi2
1. mar 2011

@makalka165 ako zareaguje, je jej problem!!!! to nech ta netrapi... tvoje dieta je na prvom mieste!!!!!! nie nejaka starsia pani, ci sa jej paci ci nie, musi respektovat tvoje rozhodnutie!!!!

makalka165
1. mar 2011

@bambi2 jasne len ešte nemám naštudované čo všetko môže urobiť...myslím nahlásiť to sociálke alebo tak 😖

bambi2
1. mar 2011
sofhia
1. mar 2011

@makalka165 si myslim, ze ked to chces len odsunut... tak sa vyhovor na imunitu, alebo povedz ze aj z nemocky z toho TBC mala dake problemy... to ockovanie ma, nie?
inak aj nas to caka...a ta starsia pani je este aj rodinna znama, to bude radosti jej to vysvetlovat...
ale dieta je na prvom mieste ako to co si kto mysli.
hm, jedna znama tiez rozmyslala, ze neda a nakoniec ju lekarka spracovala. ☹

makalka165
1. mar 2011

@sofhia no to z nemocky má a mala to aj pekne zahnisané ale už sa jej to zahojilo chválabohu 🙂 tak uvidím čo mi povie lekárka ale budem rada za každé info čo sa od iných mamičiek dozviem či už za alebo proti 😕

lenka3007
1. mar 2011

@ercika no akurát, že on ma od malinka pravidelne zápaly priedušiek, tolko antibiotík čo vybral za svojich 6 rokov sa ani spočítať nedá. Aj tak si mylsím že ho nemuseli toľko krát očkovať, keby som už vtedy poznala problematiku, nikdy ba som to nedopustila. ešte mi napadlo, je TBC dedične? Lebo moj dedko prekonal ked bol mlady... teraz som sa rozprávala aj so susedou, spominala som jej čo som tu čitala, a ta bola zhrozena, že jej doktorka nutila očkovanie proti pneumokokom, lenže u nich v Polsku je to ževraj platene, tak odmietla, a hovori, že ani nelutuje....

blovitc120
1. mar 2011

@lenka3007 TBC musíš niekde chytiť, nevznikne z ničoho, takže nemôže byť dedičné ako niektoré genetické choroby, choroby pohybového aparátu, srdca a podobne

petot
1. mar 2011

@lenka3007 TBC je infekčné ochorenie.

oscarka3
1. mar 2011

@lenka3007 ,aj ja som mávala ako dieťa zápaly priedušiek, angíny. ešte aj ako dospelá som mávala zápal priedušiek 2krát do roka, až kým som nezmenila stravu a prestala chodiť k lekárovi a začala viac používať bylinky 😉 😉 , odvtedy chorá nebývam 🙂