Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
22. jan 2010

ja si skor myslim ze to bude nejakou pomocnou latkou v tom vigantole. to iste robi aerius, obsahuje nejaky kentus z coho deti nespia.... 😝 my sme davali len 2 kvapky a spali sme hrozne (v noci, cez den v pohode)...a spime hrozne doteraz, aj ked uz nedavame... zato mojej kamosky maly,bral 4 kvapky kvoli tomu ze mal velku fontanelku a spal vzdy velmi dobre...takze asi tak 😅

blovitc120
22. jan 2010

My sme davali 3 kvapky kvoli vacsej fontanele a spala lepsie, ako ked mala 2 🙂. Na nu to vplyv nema, my mame problemy s fazami mesiaca, ale to je uz uplne out of topic.

pia22
22. jan 2010

Tak to sme tu este nemali😉

tamix
22. jan 2010

My sme mali obdobie, keď nám Dr. kázala dávať 4 kvapky. Ja som si na malej nič zvláštne nevšimla – našťastie.

zoeno.1
22. jan 2010

a to sa vigantol dava aj inokedy ako rano,ja jej ho davam vzdy rano 2kv. 😕 so spanim problemy nemame,spi celu noc a cez den 1 a pol hodiny....

spevacka
23. jan 2010

ono je to asi tak, že topiaci sa aj slamky chytá...a tak, keď som počula, že by to mohlo byť v tom...ale asi nie, lebo som si uvedomila, že posledné dni som jej niekedy aj zabudla dať 😢 ale na spánku sa nič nezmenilo... ☹

jajka78
23. jan 2010

aj ja mam podobnu skusenost s Vigantolom, davali sme vecer 2 kvapky do maters.ml., spaval zle, davame na obed a spime omnho pokojnejsie. Je to aj v letaku pisane ze sposobuje neklud.

pia22
23. jan 2010

S Vigantolom je to ako s kazdym liekom-niekto ma vedlajsie priznaky, niekto nie, zalezi sa roznych faktoroch. Ked si pozriete obsah UM je tam tiez vysoky obsah vitaminov, mineralov, stopovych prvkov a inych latok, zatazujucich traviaci trakt. Pred 20-30 rokmi obsahovali UM menej ako polovicu tychto latok a myslim, ze sme to prezili bez ujmy😉. A do toho Mudr. natisnu do babätiek dalsie synteticke vitaminy a organizmus porad si ako vies. Je to ako s tym povinnym ockovanim-individualita sa nepripusta.

cora73
23. jan 2010

ak chcete,aby vam deti spali,tak dajte Zodac,ktory vcera letel do kosa.. 😠 😠 😠
predpisala nam ho imunologicka,ako antihistaminikum na ten ekzem,a maly po dvoch davkach nevedel stat na nohach,bol ako nadrogovany,vecer som ho ulozila o osmej spat a rano o pol deviatej som ho musela budit,potom doobeda spal 2,5 hod a poobede som ho po 2,45 hodine spanku zas musela budit.. 😠 😠

bianca7
23. jan 2010

a toto sa povie liecba pre babatka...a kam chodite na imunologiu?(ak chces do IP)mozno mame rovnaku dr 😠 Nam sa tiez jej pristup a lacenie ku ockovaniu bez vyslekdov krvi tnepozdaval...

mamutka
23. jan 2010

nakukla som nahodou a nemozem uverit vlastnym ociam, to dr.predpisala Zodac malemu dietatu? dava sa to dospelym a detom od 12 rokov, ja to beriem niekedy koli alergii, ale bola som upozornena, ze to je silne, musim davat pozor na davkovanie....'uz tu podobne lieky boli, po case ich stiahli, ze je to moc skodlive a prilis silne, to tiez predpisovali tak malym detom, aj ked je to pre pubisov a dospelym? 😠

cora73
23. jan 2010

bianca7,kludne aj sem,dr Kukova,Kramare,a tretiu Hexu som ju ja dotlacila odlozit,pokym nie su vysledky krvi,tiez totizto nevidela prekazku... 😠
Mamutka,je tam pisane pre deti od jedneho roka,a maly sa na mna cely den len usmieval a na vsetkom sa rehotal,ten musel byt total nadrogovany.. 😠 😠

bianca7
23. jan 2010

cora,esteze som chcela objednat maleho pre isotu na Kramare...no uz ako vidim,radsej nie... 😀

pia22
23. jan 2010

Kamaratka je s 11 tyzdn. dcerkou v nemocnici a vcera jej robili RTG vys. tak, ze mamine povedali, ze malej pred vys. podali nieco slabe na upokojenie a malicka bola cely den tak mimo, ze nevlada pit😠

pammy
23. jan 2010

Ahojte, my sme boli na tej imuno u Cingelovej na Kramaroch utorok a stredu (ut vysetrenie, str odbery).
Zatial sme sa iba akoze porozpravali, my sme mali teda reakciu po 2.ockovani Hexy (6 tyzdnov ekzem), to povedala, ze maly prave vtedy bol pravdepodobne v inkubacnej dobe nejakeho ineho ochorenia, preto ak este budeme ockovat, budem urcite ziadat predtym vysetrenie, moc, crp, vytery z hrdla, nosa, stolica.... uvidime, ako sa nakoniec rozhodneme. Ona sa vyjadri k ostatnym ockovaniam ked budeme mat vysledky krvi, tie by mi mali dojst postou buduci tyzden...

Cora vy mate aky problem s ekzemom? Prepac, nepostrehla som vsetky prispevky, je ich tu miliooooooooon. No a na ten Zodac sa vykasli, a skriabe to malickeho? Ake to ma? Skus popisat. Ci je to diagnostikovany AE?

cora73
23. jan 2010

Cingelova je ta,co medzi styrmi ocami povedala tej mojej kamaratke,ze za to,ze jej syn ma total znicenu imunitu,moze ockovanie proti MMRke spred troch rokov,ked sa pouzivala ina vakcina,ktora je uz stiahnuta z trhu pre mnozstvo neziaducich ucinkov,nazov neviem,este som ho nehladala..povedala,ze ma obrovskych narast deti ockovanych touto vakcinou a ide o cukrovky a pod..
Bianca7,ja neviem,ktora imunologicka je naklonena neockovaniu,proste ak si rozhodnuta,ze nie,tak ti moze kazda hovorit co chce..aj tak si myslim,ze hovorit proti ocku nemozu,lebo sa to ludia dozvedia,ako napr prostrednictvom takychto for,ako je toto a moze sa to nejako doniest k "zodpovednym"...
Co sa tyka ekzemu mojho maleho,on ho nema taky klasicky atopicky,ako som videla na fotkach,ked zadam atop ekzem,on ma len strasne tmavocervene suche licka,ale ako keby ich mal nakreslene ruzom,kazdy,kto ho vidi,povie,jeeej,ake krasne licka... 😠 ☹
davala som mu na to nejaky reklamny krem od dr,ten som hned vyhodila,lebo mu to este viac vysusoval,vlastne,vsetko,co mi minula dr poradila,bolo na prd 😠 ,uvidim,aka bude tato nova dr,potom Excipial,ucinok nulovy,podla mna je to len reklama,aj imunologicka mi ho odporucala,tak som jej povedala,ze nezabral,teraz ho minam na ruky,ale ani mne nezabera,no a skoncili sme na modrej indulone,tiez moc nepomoze,ale myslim si,ze asi najmenej ublizi..Verim velmi v to homeo,ze mu pomoze,buduci tyzden ideme uz pre gulicky,ale som s homeopatkou dohodnuta,ze mu ich zacnem davat,az ked bude mat po odberoch..Vravela homeopatka,ze maju velmi dobre vysledky s ekzemami u takych malych deticiek,co este neboli na koznom a neskusali na nich tie kortikoidne svinstva..

olinka6226
23. jan 2010

cora skus bambucke maslo... mne to na take suche miesta (zacervenale drsne) pomaha. ja mam od saloosu, ale su rozne znacky.

cora73
23. jan 2010

dik,skusim.. 😉

pammy
23. jan 2010

Cora, nam na ten ekzem pomohla kombinacia holtov krem + bioderma atoderm. Mne to odporucila kamaratka a naozaj to pomohlo, a to som tych 6 tyzdnov skusala snad vsetko (okrem kortikoidov, tie som odmietla). Skus si kupit tu Biodermu, nie je najlacnejsia, ale.... vsak uvidis. Mozno, dufam, ze Vam pomoze ako nam.
A preco si sa vlastne aj ty nerozhodla pre tu Cingelovu, mozno by Ti skor vyhovela, ako ta Kukova, ked si vedela, ze ma takyto celkom triezvy postoj... 😒 😕 My sme ju vybrali viac-menej nahodne.

denduska
23. jan 2010

cora, to aj nam kazdy hovoril - ake krasne licka, ani ruza 😀 dokonca to na zaciatku aj dokina povedala 😠
hlasujem za biodermu atoderm vsetkymi desiatimi, nic ine nam tak nepomaha ako toto.
a mojmu muzovi pomaha aj cannaderm atopos.

cora73
23. jan 2010

no ja som najprv volala Cingelovej,ale mala termin az na februar,a Kukova na januar,a vtedy som este nevedela,ze toto povie kamoske,lebo ona isla k nej az po mne..

a sup naspat na ockovanie! 😀 😀 😀

je to cez prekladac,ale da sa...

Informovaný súhlas

Čo je informovaný súhlas, a ako sa nevzťahuje na očkovanie?

Informovaný súhlas bol ústredný etické princípy praxe modernej medicíny, pretože v Norimbergu zákonníka vydal tribunálu v Norimbergu po druhej svetovej vojne. Hoci Norimberg zákonník výslovne určené na ľudskú právo ľudskej bytosti, aby ich dobrovoľný informovaný súhlas na účasť na vedeckých experimentoch, prvou zásadou Nuremberg kód stala etický štandard, ktorý umožňuje pacientom, aby ich dobrovoľný súhlas na účasť v lekárske zásahy, ktoré so sebou nesú riziko poškodenia.

Prvá zásada Norimbergu zákonníka obsahuje nasledovné:

"Dobrovoľný súhlas ľudský orgán, je absolútne nevyhnutné.” To znamená, že daná osoba by mala mať právnu spôsobilosť udeliť súhlas, mali by byť umiestnené tak, aby bol schopný vykonávať elektriny bez výberu, bez zásahu akékoľvek prvky sily, podvod, lest, nátlakom, zachádza príliš ďaleko, alebo iné formy postranné obmedzenia alebo nátlaku, a mal by mať dostatočné vedomosti a porozumenie prvkov predmetu zúčastnené, aby mohol vykonať pochopenie a osvietené rozhodnutie, ... .. "
Tento princíp informovaného súhlasu bola obsahoval osvietených lekárov, v nemocniciach, HMO a lekárske výskumné chrániť práva pacientov a ich sprievodu, aby dobrovoľne prijať alebo odmietnuť lekárskych zásahov, vrátane testovania, užívanie liekov na predpis a chirurgie, ktoré sa týkajú nebezpečenstvo zranenia alebo smrť.
Očkovanie je lekársky zákrok, ktorý nesie riziko zranenia alebo smrti, ktorý je väčší ako u niektorých iných. Preto právo na dobrovoľný, môže informovaný súhlas na očkovanie považovať za ľudské právo.
Ako vaše dieťa jeho zákonný zástupca, ste zodpovední za svoje zdravie dieťaťa a pohodu. Máte zodpovednosť a stali sa plne informovaní o očkovaní a vy by ste mali mať právo rozhodovať o dobrovoľné, či riskovať svoj život alebo život vášho dieťaťa s očkovacou látkou alebo iným postupom lekár odporučil.
Ak máte, ako rodičia, sa obávajú, že pokračujúci očkovanie poškodilo dieťa a doktor je viac vakcíny trvá na tom, byť bez vášho dobrovoľného súhlasu, mali by ste kontaktovať iného dôveryhodného zdravotníka na druhý názor. Ak vaše dieťa prekonalo poškodenia zdravia po predchádzajúcom očkovaní, je dôležité počúvať svoje rodičovské pudy a bude úplne uvoľnene s očkovaním rozhodnutie pre vaše dieťa pred pokračovaním ďalšie očkovania.
Čím viac má človek vzdelanie sa o očkovacie látky viac zmocniť sa stanete, a lepšie sa budete obhajovať vaše právo na informovaný súhlas k lekárskej riskovaniu

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

cora73
23. jan 2010

Počas nášho výskumu v oblasti viac ako 50 rokov lekárskej literatúry sme zistili, že vedci a lekári mali diskutovali medzi sebou desiatky rokov, ako sa očkovacie látky môže spôsobiť zranenie a smrť ako v laboratórnych zvierat a ľudí. Vakcína výrobcov, poskytovateľov a politici vedeli, že vakcíny boli vytvorené z vírusov a baktérií pestované v potenciálne kontaminovaných ľudských a živočíšnych tkanivových kultúrach, a že u látok, ako sú zlúčeniny ortuti a sodíka choloride a hliníka boli pridané, a že aj keď teplo a formaldehydu a ďalších chemikálie boli používané na detoxikáciu alebo teoreticky spôsobiť vírusy a baktérie schopné spôsobiť škody, tam bol žiadna záruka, len dúfam, že neznámy počet zdravých očkovaných nezomrie, alebo dôjsť k zraneniu. Ale nikdy neobťažovali povedať ľuďom, ktorí boli očkované.
Táto neschopnosť komunikovať, čo lekárska veda robí a nevie o rizikách vakcína bola jednoducho, vnímaný ako zásadný zradu dôvery tých, ktorí boli požiadaní, aby riziko.

Potom, po Národná detstva Vakcína proti Zranenia zákon bol prijatý v roku 1986, keď oddelenie zdravotníctva a spravodlivosti spoločne pracovali na prepísanie zákona a neposkytnúť federálne kompenzácie od tri štvrtiny všetkých detí s vakcínou spojené zranenia žiadajú o pomoc, keď sa zmenšili a kontraindikácie choré deti začal byť očkované v núdzových izbách, keď každej novej očkovacej látky vyrobené bol odporučený na záväzné používanie, a keď vláda a priemysel následne spojili na začatie masovej mediálna kampaň, aby sa dosiahlo 100 percent sadzby odmietaním očkovania vakcínou riziká neexistujú alebo naznačuje, že Ak sú riziká existujú, sú len prežívajú deti, ktoré sú geneticky ohrozený, došlo k ďalšiemu narušeniu dôvery.

Napriek vedeckým dôkazom, ktoré dokumentujú schopnosť očkovacích látok, ktoré spôsobujú zranenie alebo smrť vo viac ako 70 rokov lekárskej literatúre, v 35 rokoch občianske súdne spory, v registri trestov, minimálne 1000 jedincov, ktorí boli schopní získať potvrdenie o prijatí vyrovnania vakcíny zranenia program , a to aj napriek dôkazy predložené Institute of Medicine vo svojich publikovaných správ o nežiaducich udalostí vakcíny v roku 1991 a 1994 americká vláda aj naďalej podporovať myšlienku, že deti, ktoré umierajú alebo sú zranenia mozgu, po očkovaní sa základné genetická porucha, a že ( a) buď vakcína jednoducho vyvolal nevyhnutné, alebo (b) tieto deti boli predurčení k smrti, alebo sa poškodí mozog, aj keď žiadna vakcína nikdy vydané. Bez žiadne empirické dôkazy vôbec vo väčšine prípadov jednotlivých očkovacích látok súvisiacich úmrtia a poškodenia mozgu, zdravotné úradníci opakovať zvodné a nebezpečné mantra pre pediatrami aj rodičov keď sa odvoláva na deti s vakcínou spojené zdravotné problémy - základná genetická porucha.

A tak, keď rodičia štátneho poverenia vakcína riziká a ukazuje sa, že riziko pre ich dieťa je 100 percent, každý bol starostlivo pre-stabilizuje prijať myšlienku,
že vakcína nie je zodpovedný.
Lekár nie je zodpovedný.
Výrobca očkovacej látky nie je zodpovedný.
Vláda nie je zodpovedná.
Geneticky defektné dieťa je zodpovedný.

Ako pohodlné. Nie je potrebné otázky je potrebné si položiť.Nie je potrebné nahlásiť úmrtia a zranenia.Nie je potrebné vytiahnuť vakcíny veľa spojené s vysokým počtom úmrtí a zranení z trhu.Nie je potrebné zaviazať dolárov alebo času potrebného na vykonávanie vedeckých štúdií, aby zistili, čo presne robiť vakcín v ľudskom tele na bunkovej a molekulárnej biológie na úrovni. Nie je potreba vyvinúť chorobný profilov pre vakcínu zranenia a smrť, alebo vytvoriť genetický marker oddeliť vysoko rizikových detí a zachrániť svoje životy. Nemusíte sa starať o imunitný a neurologické dysfunkcie týchto geneticky defektné jedincov, ktorí sú zo zákona povinní obetovať svoje životy na bojovom poli nášho národa vojna proti chorobe.
A tak prenasleduje otázka zostáva: koľko sú obetované? Koľko mentálne zaostalých jedincov, epilepsiou, autizmom, poruchami učenia, hyperaktívne, diabetici, detí s astmou v centrách miest a predmestí a veľkých a malých mestách Ameriky sú súčasťou tejto obete?
Po zrušení brannej povinnosti v roku 1970 na povinné očkovanie je jediným zákonom v Amerike, ktorá si vyžaduje občan, v skutočnosti, riskovať svoj život pre svoju vlasť.A keď návrh bol v skutočnosti v čase vojny tým rozdielom, že mladí ľudia sa musia riskovať svoje životy bolo 18 rokov a mal právo vybrať svedomito objektu. Neboli 8 hodín a 8 týždňov staré deti schopné urobiť rozhodnutia, ktoré pre seba.
Stále viac a viac ľudí začína pochybovať o morálnu stredu zákon, ktorý umožňuje skupine samostatne vymenovaný zdravotné, riziko Assessement a odborníci trov konania v štáte, aby rozhodol, že v mene kontrolu ochorenia, je prijateľné obetovať život niektorých jednotlivcov pre teoretickú blahobyt odpočinku a potom použiť taktiku orwellovském presvedčiť verejnosť, ich rozhodnutie je správne.
Pre mnohých je táto otázka presahuje povinné očkovanie a hovorí k srdcu individuálnych slobôd, na ktorých bola založená naša demokracia. Pretože v prípade, že štát môže značku vystopovať a prinútiť občanov proti ich vôli, aby sa riziko zranenia a smrť sa biologickí neznámej toxicity dnes bude bez obmedzenia osobnej slobody na to, čo štát môže odniesť v mene vyššieho dobra zajtra.

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

cora73
23. jan 2010

ktora ste tu uvazovali o Synflorixe?

7.3.2009 Novú pneumokokovú vakcínu Synflorix sprevádza škandál už pred uvedením na trh. Argentínski rodičia, ktorých deti sa zúčastnili skúšok vakcíny, obviňujú výrobcu zo zastrašovania a zo smrti 12-tich detí. Je možné, že táto vakcína je určená pre Európu.

cele na http://rizikaockovania.sk/udalosti.html

vanish1
24. jan 2010

cora, na ekzém ti poradím len jedno a to diéta bez kr. mlieka (vrátane umelého) a bez bielej múky a bieleho cukru. Nám toto zabralo na 100% a tiež sme začínali tak ako vy, malá bodka na čele, ale keď sa to už rozšírilo na celé telo, tak som si povedala dosť a oslovila damiána a do dvoch týždňov sme boli úplne čistí...... a sme až doteraz

cora73
24. jan 2010

dik,Vanish,maly nastastie odmieta jogurty a mliecne veci,a o skodlivosti mlieka viem,ani mne mlieko nerobi dobre a ani zakysanky a acidka,pijem mlieko uz iba v kave,to akotak zvladam,a viem,ze ani straty vapnika sa bat nemusim,je ho dost v zelenine,clovek je jediny cicavec,ktory pije mlieko az do smrti,a ak by bolo mlieko potrebne pit po skonceni kojenia,robili by to aj zvierata,len maleho som pred 2 tyzdnami odstavila od MM a presli sme na UM,ma ho rano a vecer,cize nie vela,a pocitam tak do druheho roka a koncim s UM mliekom,ak by mu mlieko robilo problem,ekzem by mal od narodenia,a jemu sa spravil po druhej Hexe ako vsetko ostatne,aj vysledky na alergiu BKM mal negativne,ale na to sa nespolieham,len urcite viem,ze to mlieko plne hnisu,ATB a ostatnych svinstiev mu dlho davat nemienim..

cora73
24. jan 2010

odborne info k temam,ktore najcastejsie uvadza Iniciativa na uvedomenie si rizik ockovania:

http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

a super,zase som sa trafila vyberom lekara... 😠 😠 😠 😠 😠
Mudr.Kukova je uvedena ako centrum pre rizikove ockovania pre Blavu....

cora73
24. jan 2010

denduska,
to predtym som stale nenasla,ale nasla som toto,a je tam aj o kontraindikaciach ocka... :

http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/vyhodnoteni...

no a vyznam pravidelneho povinneho ocka deti...:

http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

vodicka75
24. jan 2010

Dobry den, nagooglila som si tuto stranku s temou ockovanie pre a proti, prosim vas o radu, aky je postup, ak nechcem aby moje dieta bolo v buducnosti ockovane. Nasa skusenost je taka, ze po ockovani v 6. rokoch /po 2 tyzdnoch po dovrseni 5. roku dcerky/ jej bola nasledne dg. celiakia a ja som presvedcena, ze je to v dosledku ockovania, lebo jej vazne zdrav. problemy zacali po 2 mesiacoch po ockovani, ked prekonala neznamu virozu /mala krv a hlieny v stolici, bolesti bruska, byvala viac unavena, bolievali ju nozicky,.../, nepredpokladam, ze detska lekarka potvrdi suvislost, moze to hlasit na hygienu a ja budem povinna dokazovat, preco nevidim dovod na ockovanie? Najblizsie ockovanie by mala mat az v 11. rokoch vakcinou MMR, ktoru velmi zle znasala aj v 15. mesiacoch, ked sme skoncili s hroznym ekzemom v nemocnici. V podstate zle reagovala na vsetky ockovania, vzdy mala zhorseny ekzem, ale v tej dobe ma nenapadlo, ze to ma suvis s ockovanim. Dakujem za akukolvek radu.

vodicka75
24. jan 2010

Vdaka roasha, celiakia je tiez jedno z autoimunitnych ochoreni a celkovo sa mi nezda normalne, ze ludia si vytvaraju protilatky napr. proti lepku, moja laicka teoria je, ze vo vakcine bola aj zlozka, ktora ma psenicny zaklad, napr. stabilizatory su na tomto zaklade a nabudeny imunitny system zacal velmi aktivne tvorit protilatky proti vsetkym zlozkam vakciny a ked sa potom stretol s lepkom v strave, pekne zacal chrlit protilatky, "vdaka ockovaniu". Neverim v ludsku genialitu a neomylnost, ze vakciny su vyrabane tak, ze nemozu skodit. Na zaklade akych studii vyrobcovia zistili, ze vakcina vytvara protilatky len proti tomu, proti comu ma? Autoimunitne ochorenia vznikaju v dosledku ludskych, bohuzial nedokonalych ako ludstvo samo, experimentov. Co je dokonalejsie ako priroda? Ved vsetky preparaty su synteticky vyrabane len ako pokus /a vzdy nedokonaly, lebo je to logicke/ o napodobenie prirody !