Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mandarinkadarinka
28. aug 2012

@pectore lebo sa bude chciet znova niekto nabalit. ale tomu ty neuveris, ty uveris tomuto: to je dalsia smrtelna choroba, vysoko infekcna a bla bla bla

taka otazka na teba: skus mi vysvetlit, preco sme my ockovany iba proti 5 chorobam a nase deti takmer trojnasobne? co, pribudli nebodaj choroby? vymrelo ludstvo za 30 rokov? no skus, nech sa pobavime....

barbyes
28. aug 2012

@pectore skús niekedy zbehnúť na prednášku pána Fila (slobodavockovani), uvidíš, že Ti povie negatíva, ale aj "klady" očkovanie...nejde len jedným smerom, tak isto Ťa upozorní na možné riziká konkrétnych chorôb a aj to kde by možno zvažoval očkovanie nakoľko sú tieto choroby naozaj nebezpečné...študuje to z obidvoch strán 😉

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@pectore
namiesto odpovede pusa na dobru noc 😀 😀 ......dievcatko ty nemas ani vlastnu sebareflexiu ze kydas sprostosti jak ovsene mraky....

tean
28. aug 2012

@tara
viem o 2 dovodoch, preco rozdelit ockovanie hexa a prevenar.
ak ich ockujes zvlast a nastanu neziaduce ucinky, budes lepsie vediet, ktora vakcina ich sposobila.

Deti su individualne a kazde ma inu hranicu znasanlivosti napr. hlinika. Ak spojis obe vakciny (aplikujes v jeden den), tak moze dojst k akutnej toxicite hlinikom, pretoze si prekrocila hranicu, ktoru dokazal tenktory organizmus zvladnut.

Ak by som ockoval, tak by som tie ockovania (hexa a prevenar) urcite rozdelil.

barbyes
28. aug 2012

@pectore aj povinné sú biznis, len ich neplatíš priamo, ale prostredníctvom zdravotného poistenia 😝

netrep21
28. aug 2012

@pectore
Predstav si, že žiješ v inej krajine, kde očkovanie nie je povinné, alebo sú povinné len niektoré vakcíny, ako by si si vysvetlila fakt, že niekde je tých očkovaní proti 10 chorobám, niekde proti 4 a niekde nie je povinné žiadne? Myslíš si, že Slovenská republika, ako jedna z mála krajín, kde je povinné očkovanie také masívne a pokrývajúce veľa chorôb sa stará o občanov lepšie ako krajina kde očkovanie povinné nie je? Je fakt, že očkovanie povinné je, pre Teba úplne nezvratným argumentom jeho 100% opodstatnenosti?

tasiko
28. aug 2012

pisem z priatelkinho nicku. pectore prosim uz dost 😀 ak si takato ostala az po ockovani tak to nahlas ako vedlajsi ucinok po ockovani

dankakk
28. aug 2012

@pectore no hej, dovod... Asi ochrana ľudského života a budovanie kolektívnej imunity... Ešte že je to ockovanie zadarmo a nikto na tom nezarobi ani ň...

mandarinkadarinka
28. aug 2012

@zaockujteajslnko ja neviem, ale ja jej tipujem tak 20 rokov... toto normalny dospely clovek nevypusti.

tara
28. aug 2012

@pectore tu ale nejde o povinne a nepovinne. tu ide o zlozenie, ktore dostanes do tela a vobec to nie su jablka s hruskami, to zistis, ked si precitas pribalove letaky vakcin a vlastne zistis, ze vobec nejde o miesanie hrusiek a jablk. myslis, ze ide len o komerciu??? komercia je kazde jedno ockovanie, bez ohladu na povinne a nepovinne. takto, skus si prestudovat zatial naozaj aspon zakladne veci ohladne vakcin, skus sa trocha potrapit a ked mas cas tu odpisovat kazdemu jednemu, tak prepni aspon na hodinu na ine stranky a zacni studovat. uvidis, co sa vsetko dozvies 😉 potom si myslim, ze bude priestor na takeho debaty, lebo doteraz mam pocit, ze vobec nevies o com je tu rec, a o akych vaznych tematach sa tu hovori. cudovala by si sa, kolko je tu odbornikov a kolki z nas maju skusenosti aj odborne. a pokial budes aj nadalej presvedcena, ze ockovanie je zdraviu prospesna vec, tak si to kludne mysli, ved nikto ta nenuti, aby si si myslela nieco ine. mas slobodnu volbu a tak ako vnimas ty nas, ze sme neodbornici a nemame sajnu, a ako skodime nasim detom a zanedbavame kolektivnu imunitu, tak to je tvoj nazor, nikto ti ho neberie. ale trochu sa prezentuj a chod sem naozaj s dobrym a jasnym nazorom, pretoze doteraz to boli same zle zle zle vedomosti. 😝

mandarinkadarinka
28. aug 2012

ludia, mate tu niekto skusenost, ze nedava dietatko ockovat a je rozvedeny? pytam sa preto, ci sa na UVRZ vyhrazaju aj zverenim dietata druhemu rodicovi. dakujem

eaka
28. aug 2012

Kedysi som sa z rastúceho počtu strán tešila..lebo znamenali nové a nové info..
Dnes znamenajú len ďalšiu a ďalšiu debatu s 1 unudenou a na kábli si už pár strán sediacou husou (hlavne si nenechajte radiť tu od nás, nikto tu nemá medicínske vzdelanie, ale nechajte si radiť od nej...ona nemá tiež...ale tam je to ok, lebo len papagájuje 😉 )... ešte horšie je, že hádky s ňou sem vťahujú nových a nových ľudí, ktorí majú potrebu vyjadriť svoj názor ...dokolečka a dokolečka stále to isté.. len tá, čo sa sem napriek tomu príde niečo opýtať, sa toľko odpovedí ako naša hviezda posledných dní určite nedočkala..
Žiaľbohu sa trollovi v našej téme veľmi dobre darí, stále má čo žrať.. 😢

mandarinkadarinka
28. aug 2012

@eaka asi by sme na nu uz nemali reagovat - nikto z nas. ved ju to casom prejde sem chodit zaplnat stranky blbinami, ked na nu nebude nik reagovat.

tara
28. aug 2012

@tean zle si cital, ja som pisala o tom, ze nie je spravne tvrdit, ze ked dame rozostup mesiac medzi ockovanim, tak telo sa rychlejsie spamata. nikto to nikdy nedokazal ani neskumal.

mikymiky
28. aug 2012

@eaka a s jedlom rastie chut, ako je nam dobre znamo, ze? Lenze podaktori tie zvieratka v Zoo krmit neprestanu...

mikymiky
28. aug 2012

@mandarinkadarinka Heureka!!!

tara
28. aug 2012

@eaka ano, uz asi stacilo. clovek musi k pravde dospiet.

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@mandarinkadarinka
ako sa ti moze UVZSR vyhrazat zverenim dietata druhemu rodicovi?.......oni su sud SR?..... oni mozu tak drzat hubu a krok, lebo im cez nu niekto este nieco urobi...

barbyes
28. aug 2012

@zaockujteajslnko môžem sa len opýtať? ak si teda naozaj z BA....teba predvolali kvôli neočkovaniu? ja som prvé odmietla ešte v r.2010 a nič...riešia to vôbec ešte? nevieš? stále ma to trochu straší, ale..

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@mikymiky
system ako zabit trolla je aj totalne ho strapnit, vsak vieme jej prave meno, staci teda poukazat pozrite tato umelecky zalozena dievcinka co ocividne ma problemy v mysleni sa vola....... a toto je ona..... keby si to pisala tak 30 krat na kazdu stranu tak zmizne ako gafor 😀

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@barbyes
nie som z BA a este ma nepredvolali kvoli nicomu.....ono si prakticky ani dost dobre neviem predstavit preco by ma malo RUVZ predvolat kedze ja odmietam ockovacie latky nie ockovanie na co mam pravo.......a kam ma chcu predvolat, lebo ja oficialne zijem inde ako mame pediatru, preco by ma mali predvolat ked obaja rodicia sa nezhoduju v nazore na ockovanie a teda toto vobec nema riesit RUVZ, lebo na to nie je opravnene......atd. atd.. A okamzite kazdy ich splech posielam s trestnym oznamenim prokurature, od vyhraziek az po predvolania a podobne.....

mandarinkadarinka
28. aug 2012

@zaockujteajslnko no ak sa mi to stane, tak ich niekam poslem.... len potrebujem nabrat info, aby som vedela reagovat na ich sproste fakty. oni su dost poprepajany - so socialkou, ktora ma zasa na starosti toto. zisiel by sa pravnik, ktory by dal info 🙂

barbyes
28. aug 2012

@zaockujteajslnko takže už Ti niečo prišlo a ty si...nerozumiem aby som pravdu povedala 😕 ak Ti nič neprišlo ako sa Ti vyhrážali, tie nátlakové akcie vraj prichádzajú až potom

zaockujteajslnko
28. aug 2012

nic im neprislo, vobec nicovite nic, zatial, ale ocakavam udanie pediatrickou v najblizsom case, kedze ona sa mi vyhrazala ze nas uda!!!....

pri predvolani bude napr. moja otazka ci ja teda ako dospely neohrozujem verejne zdravie tym ze som neockovany na tie choroby co vyzaduju od mojho dietata, ked moje dieta udajne nieco ohrozuje?! ...... rovnaky obcan a dvojaky pohlad na vec? to v pravnom state nemoze existovat.....

daju sami zaockovat na to co moje dieta?......... ja ale ani lekara nemam, cize smola......nejde to slecinky na RUVZ... musim mat lekara, fuha to je ale zasah do mojich osobnych slobod...... atd.

barbyes
28. aug 2012

@zaockujteajslnko no dúfam, že ma ani nepredvolajú lebo ...no bojím sa toho aby som správne zareagovala a nepovedala niečo čo použijú proti mne 😝

eaka
28. aug 2012

@barbyes S našim kamarátom menom zaočkujteajslnko si na RUVZ podlahu nevytrú, o to strach nemám.. brala by som aj videozáznam.. 😀

eaka
28. aug 2012

@barbyes Je úplne jedno, čo povieš, pokutu dostaneš podľa toho, ako sa dobre vyspali, ako im budeš sympatická, Tvoje slovo môže zavážiť akurát tak v nejakom emocionálnom nenápadnom tlaku na čo najnižšiu pokutu... Inak je všetko, čo povieš pre nich do slova a do písmena IRELEVANTNÉ.

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@eaka
na to mi odpovedia ze ja a moje ohrozovanie verejneho zdravia neockovanim mojej osoby nie je predmetom spravneho konania priestupkoveho vo veci 🙂 takze vies, ono sa najdu presmycky preco ja neohrozujem verejne zdravie ciernym kaslom, ale moje dieta ano........hoci je to somarina jak pectore......

mandarinkadarinka
28. aug 2012

ja si beriem k tetam urcite diktafon... uz ho mam nachstany 🙂

zeleny_cajik
28. aug 2012

Mam otazku.
Dnes som bola so synom na vyber nosnych mandli a podpisovala som suhlas s tym, aby nosnu mandle po odstraneni mohli byt zaslane do labaku, kde sa zistuje, aky "sajrajt" bol na nich udomacneny a vyhodnocuje sa ucinnost ockovania. Zial, bola som sustredena na syna a nespytala som sa na podrobnosti (kto ten vyskum robi, financuje, ci a kedy bude mozne dozvediet sa nejake info o vysledkoch vyskumu).
Viem, ze su tu ludia, ktori sleduju taketo informacie, tak pokial mi niekto napise nieco blizsie, budem vdacna.
Buduci tyzden, ked pojdeme na ORL na kontrolu, popytam sa aj tam, ak nezabudnem.