Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
5. feb 2012

@katarinka81 áno, tie tri zložky sú rovnaké ako tie čo sú v hexe. Dvakrát sa podľa toho čo viem, neočkuje nikde, skôr naopak 4x miesto 3x ako u nás 😒 Ale prvé dve dávky sa berú ako základné očkovanie. Tretia je už len booster. A ako booster sa dá od 4.rokov použiť už redukovaná vakcína (Adacel alebo Boostrix). Ja by som to riešila asi tak.

katarinka81
5. feb 2012

@denduska Dakujem za info. Neviem či som to správne pochopila, takže teraz by si zaočkovala tým infanrixom? Nevieš aké by mali byť časové rozdiely aby to bolo ešte "účinné", čiže kedy najneskôr by som mala dat tretiu davku ked druha bola v 7 mesiaci. Co sa týka nebezpečných prídavných látok, je nejaké menšie zlo z tých vakcín, ktoré mám teraz na výber, alebo teraz musím dat len infanrix a spekulovat možem az pri preockovávaní v 6 roku života (prečo už 4. rok spomínaš, niečo som nepochopila, alebo si to myslela, že teraz vynechať a potom dať v 4 boostrix alebo adacel)?

prevenar
5. feb 2012

@manof heh, som rad obcas niekoho aj pobavim 😎 ..mozem sa pokusit, akurat ..co sa tyka mojho humoru, tak vela priatelov si si nim rozhodne nenarobis , to mam uz odskusane dobre 😀 ..teda ak by ta nieco take trapilo 😉

prevenar
5. feb 2012

@verka888 rado sa stalo,ze sa ti nieco z nasich diskusii hodi 🙂 ako vravis, najdolezitejsej je klast maximalne mozny odpor voci bezpraviu.

- " if you listen to this you ARE the resistance ! 😠 "

coraggiosa
5. feb 2012

@shakti9 no presne na toto teleráno som chcela upozorniť aj ja, žasla som nad výrazom tváre p.mladunkej pediatr. ako keby bola boh, garantovala za všetkých pediatrov že si berú na osobnú zodpovednosť očkovanie nemluvniatok................bože tí japonci aspoň toto pochopili že kým to malé nerozpráva neočkujú..............u nás vládne feudalizmus

denduska
5. feb 2012

@katarinka81 jj, myslela som to tak, že teraz tretiu vynechať a potom dať buď ten Boostrix alebo Adacel..4.rok som spomínala len preto, že sa dajú dať už vtedy, nemusíš čakať do 6.roku (ale môžeš samozrejme 😅) Teraz si presne nepamätám, ale myslím že Adacel mal prijateľnejšie zloženie, čo sa týka prídavných látok, a hlavne obsahuje menej hliníka (0,33 mg, Boostrix 0,5 mg, Infanrix 0,625 mg).

coraggiosa
5. feb 2012

@prevenar na tepka o 9:48: no čo ked každý právnik a súd je skorumpovaný? aspon v mojom meste bod jedna bude otočený proti mne a čistého právnika tu nenájdem a tí slušní sa so mnou nebudú chcieť zaoberať..zo strachu.......čo mi povieš na toto plosím, zúfalstvo ma obchádza

prevenar
5. feb 2012

@katarinka81 ..ahojky. neviem co vsetko si citala a co nie ..ale poradim ti to co kazdemu o kom neviem kolko toho vie ..a to,ze precitaj si aspon poslednych 300 stran tejto diskusie.. najdes odpovede, nove informacie aj dolezite linky na dalsie stranky a zdroje.

za mna musim povedat ,ze tetanus je tak mega super ultra extremne zriedkave ochorenie. ak vychadzam zo statistiky, ktora mi je znama , tak na slovensku za poslednych 10 rokov boli 3 pripady. koli tomu riskovat zavazne vedlajsie ucinky mi osobne pride velmi nevyhodne .. dost sa tu pisalo aj o zaskrte . ale uz si nespominam co 😀

my doma sme si so vsetkych dostupnych informacii vyvodili,ze najlepsie je neockovat vobec nic 😲

prevenar
5. feb 2012

@coraggiosa tak,, pravnika si platis ty..a mal by pracovat pre teba 😲 ..sud, no to je otazne.. lenze odtial sa to dostane na ustavny sud.. popripade europsky . cim vyssie sa to dostane, tym horsie sa manipuluje vysledok podla mna. ked si zoberies mnozstvo krajin EU kde je ockovanie uplne dobrovolne ..

bohuzial, da sa pracovat len s tym co mame v dispozicii ..co nie je bohvie co 😀

prevenar
5. feb 2012

@coraggiosa to je SUPER sprava ! ..takze osobna ZODPOVEDNOST . fajn.. teraz si uz len zistit, ktorej pojdem osobne odseknut jednu ruku za nase ockovanie ..

>> este k sprave vyssie ..aj samotny clen ustavneho sudu sa vyjadril ,ze regulovanie zakonov a ustavy vyhlaskami je protiustavne .. takze, nie je to upne stratene.

monikamajova
5. feb 2012

@prevenar jedine ak by si sa stal lekárom-liečiteľom,ktorý sa venuje alternatívnej medicíne a ten očkovať nemusí 🙂 a čo akú stranu to máme voliť?je neviem,musíme asi len samy za seba..vieš,tým lekárom niekto na medine 6 rokov vymýval mozgy,že očkovanie je to naj,naj a teraz nevedia čo s tým,lebo my sme laici...a čo my môžeme vedieť..ja som zdravotník a kto je viac?..Alebo vedia svoje deti neočkujú a ostatným MUSIA tvrdiť opak,lebo aj oni musia z niečoho žiť a strach má veľkú moc pre toho,kto sa ním nechá ovládať.Po prečítaní knihy Očkovanie-obchod so strachom od Dr,Buchwalda som to pochopila..skrátka farmaceutický priemysel je 1 mafia a na Slovensku má dlhé chápadlá a je len na nás či jej ich odstrihneme.. 😲

katarinka81
5. feb 2012

@denduska dakujem, tak to mám dosť času to zase zmeniť, xixi. Pomohla si mi sa rozhodnúť že nateraz to nechám tak, dakujem

prevenar
5. feb 2012

@monikamajova heh, tak nad tym som zatial neuvazoval 😝 ..co sa stran tyka tak o tom som tu pisal uz dost. samozrejme vol koho chces, ja budem volit stranu ktora je najviac proti europskej globalizacii, proti eurovalu, proti spolocnej fiskalnej ekonomiky a je najnapomocnejsia z hladiska slobody ockovania a osobnych slobod vseobecne ..a to je SaS.

katarinka81
5. feb 2012

@prevenar Ahoj, čítam čítam, všetko možné už asi mesiac v kuse (muž už je zo mňa šedivý), snažím sa k tomu pristupovať bez emócie, no moc sa to nedá. Viem o nežiaducich účinkoch aj o výskyte tetanu (to že ma prejde auto alebo zhorím do tla je asi pravdepodobnejšie), mátal ma ten záškrt aj ked od 1980 nemal výskyt, no zamýšlala som sa kvoli cestovaniu (napr. Egypt) kde je to vraj podla zdroja Hirte (očkovanie pre a proti) ešte k mání. No keď tam raz pojde a bude to vnímať ako riziko tak sa zaočkuje a hotovo. Bola som presvedčená že už mu nepichnem ani fyziologický roztok ale tá kniha od Hirteho ma trochu zmiatla, práve preto, lebo všade sa stretávam s dvomi tábormi, extrémne za a extrémne proti a jeho názor mi pripadal ťažko nad vecou a tetanus a záškrt pripúšťal ako prospešné očkovanie

prevenar
5. feb 2012

@katarinka81 samozrejme ..rozhodnutie je na kazdom jedincovi zvlast. ja sa nemozem rozhodnut za teba a ty za mna 🙂 kazdy sa rozhoduje sam za seba..

moje rozhodnutie vychadza hlavne z tychto faktov :
1) kazda vakcina sa sklada asi z najtoxickejsich prvkov ake na zemi nasli lol (ak nepocitam radioaktivne latky) 2) pripady epidemii v zaockovanych komunitach napovedaju na vysoku neucinnost tychto latok .
3) neziaduce ucinky su nekontrolovatelne, nepredvidatelne do blizkej aj dalekej buducnosti.
4)no a z celeho toho tajnostkarstva , zatlkania, pripadov tajneho testovania na detoch a umierania pri nich a zarabania miliard na tom ..mi vychadza ,ze niekto sa proste snazi vymenit prirodzenu imunitu za umelu-platenu imunitu. kde clovek zisti, ze je vlastne totalne rukojemnikom tychto produktov a odkazany na milost a nemilost ludi ktory tieto produkty kontroluju.

tot moja uvaha 🙂 viac k tomu uz nemam moc co .. (a ano ak chces dlho zit, nesadaj do auta 🙂 )

denduska
5. feb 2012

@katarinka81 nemáš zač 😅 😉

lucula73
6. feb 2012

@katarinka81 ahoj,samotný Infanrix na SK nezoženieš........ja riešim podobné,či očkovať a čím....my už ale máme dva roky.....idem teraz pátrať cez znamych v čechách....
@denduska no ten infanrix ani v blave nemajú.....vraj 😠 .ešte jeden zdroj na sk a potom už len za hranicami hľadať 😒

manof
6. feb 2012

@hobit
Samozrejme, že oslabený organizmus. Koho by neoslabili tri živé vírusy???
Mimochodom, o osýpkovom víruse sa vie, že je výrazne imunosupresívny.

manof
6. feb 2012

@majulienka27
Samozrejme, že antipyretiká spôsobujú vážne problémy. To je predsa ich hlavnou náplňou práce - hádzať imunitnému systému polená pod nohy v podobe znižovania teploty, ktorá je vyššia z veľmi dobrého dôvodu.

Pritom ale Paralen je horší než Nurofen, v tom by malo byť jasno.

manof
6. feb 2012

@halienka
Vďaka za pochvalu.

Aj ja sa pri písaní tých článkov dozviem všeličo zaujímavé, lebo snorím po zdrojoch, aby som ich tam mohol uviesť, aby bolo všetko poriadne vedecky podložené, a neraz objavím niečo zaujímavé, čo som doteraz ešte nevedel.

manof
6. feb 2012

@prevenar
Nemám problém, lebo to nepodpíšem ja, ale Ty, takže prípadné nadávky pôjdu na Tvoju hlavu.
🙂

manof
6. feb 2012

Na toto netreba zabúdať, priatelia:

Kto ako hlasoval pri nevydarenom hlasovaní o znížení pokuty z 331 € na 100 €:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ktori-posla...

prevenar
6. feb 2012

@manof :-P ale ved ja nenadavam lol

prevenar
6. feb 2012

@manof ..inak je to v podstate hroza, ze poslanci sa zamyslaju nad znizenim PROTIUSTAVNEJ pokuty lol jeden by sa z toho ....

manof
6. feb 2012

@prevenar ja ani nehovorím, že nadávaš, ale že keď ten Tvoj britký humor zverejním, tak pod Tvojím menom, nie mojím, takže nadávať budú Tebe, nie mne. 🙂

didulka85
6. feb 2012

Teraz ide na CT2 Jak vyrobit paniku - dokument o vakcinach.

didulka85
6. feb 2012

Vakciny prirovnavaju ku genocide.
A ze ludia umieraju na liecenie a nie na choroby....
Uz presli na inu temu... Skoda, ze som to nezapla skor.

halienka
6. feb 2012

@didulka85 ako sa volal ten program? Možno to bude v archíve neskôr...

didulka85
6. feb 2012

@halienka Jak vyrobit paniku. Treba pozriet TV program.

katarinka81
6. feb 2012

@lucula73 Fakt?? Však pokiaľ je na slovensku oficialne registrovany tak by nemal byt problem to objednat, to je skor niekto lenivy to pre teba urobit si myslim a mozno kvoli zmene ze taraz si objednavaju vakciny lekari inak, nie cez lekarne. Inak priamo cez firmu co je vyrobca by som sa informovala, co a ako, aj oni ti to vedia zabezpečiť, viem že sa to bežne robí