Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tepka
6. feb 2012

@manof da sa tam aj kôli nežiaducim doplniť???? 😉

mj30
6. feb 2012

@tepka je to otrasne aj ked v podstate vieme ze to je pravda ☹

tepka
6. feb 2012

@mj30 ved to!!!! ☹

verinka100
6. feb 2012

Citujem od jednej mamicky tu na fore MK, preposlala mi to kamaratka, tak si dovolim kopirovat:

"Davnejsie som pisala do jednej poradne a popisala som pripad co sa stal tej mamine katrinke a toto mi odpisali
Odpoveď: Dobrý deň prajem, neviem a ani sa nemôžem vyjadriť k prípadu mamy, ktorý popisujete. Nebola som ošetrujúci lekár, ani nemám zdravotnú dokumentáciu. Nemám vôbec žiadne informácie o akú otravu krvi išlo, aká to bola očkovacia látka, pretože väčšina baktériových vakcín vôbec neobsahuje celé živé baktérie (okrem vakcíny proti TBC) , teda logicky ochorenie nemá kto/čo vyvolať. Neverím, že ak to mamka popisuje na internete, tak nedala podnet na prešetrenie ohľadne možnej reakcie po očkovaní. A ja zas nemám vedomosť o tom, že by sa potvrdila takáto komplikácia po očkovaní konkrétnou vakcínou. Takže sa k tejto konkrétnej záležitosti neviem vyjadriť. Sama mám tiež určité skúsenosti s hodnotením zaručených dôvodov ochorenia po očkovaní. Vo väčšine prípadov išlo o evidentnú časovú súvislosť očkovania s inou infekciou, ktorá je jasná z klinického stavu ako aj z výsledkov. Rodičov však už nikto nepresvedčí, ak hľadajú prečo sa niečo stalo a jediné, čo je viditeľné, je očkovanie v nejakom časovom intervale. Do dieťaťa totiž nikto nevidí, či sa už v organizme niečo nedeje, či nie je v inkubačnej dobe závažnej infekcie, či nemá predispozíciu na vznik choroby, ktorá by prepukla aj tak. Existujú reakcie po očkovaní, ktoré súvisia s podaním konkrétnych vakcín, pretože očkovanie je síce preventívny výkon, ale je to aj intervencia do organizmu, pretože to je aj základný princíp očkovania, inak by bolo zbytočné. Dôležité je, aby tie riziká boli minimálne a aby sa zabezpečila ochrana pred závažnými infekciami. S pozdravom..."

prevenar
6. feb 2012

@verinka100 ..este nedavno vacsina ludi verila ,ze zem je plavajuca doska a hviezdy su dierky v ciernom platne..a co z toho, ked to proste nie je pravda...

oscarka3
6. feb 2012

@verinka100 ak toto napísala lekárka, tak ďakujem pekne, tak lekárom môže byť ktokoľvek. keď ona nevie v ktorej očkovacej látka sú živé baktérie, katastrofa. ďakujem za také zdravotníctvo 😠

verinka100
6. feb 2012

@prevenar Ja len nechapem, ako moze nejaka lekarka takto odpovedat ☹ preco klamu? alebo su tak nevedeme? ☹

halienka
6. feb 2012

@verinka100 to je úplne jasné, že každý iný lekár, ktorý nie je ošetrujúci, sa z toho vykrúti takouto odpoveďou, ešteže existuje ten skvelý alibizmus - nevidel som tak nemôžem posúdiť 😖 No a ošetrujúci lekár zase povie, že to je len časová zhoda - aj to je veľké šťastie lekárov, že existuje tento skvelý alibistický výrok - časová zhoda - kadečo sa zaň môže skryť a nikto to nikdy nevyvráti ani nedokáže, lebo oni jednoducho nemajú prostriedky a hlavne ochotu niečo dokazovať. Tiež sa každý spolieha na obrovský smútok rodičov, že sa k tomu postavia spôsobom, že to už dieťaťu život nevráti. Jedno s druhý a tretím, dokopy proste takéto prípady skoro vždy zostávajú neprešetrené a tým pádom ľahko vyvrátiteľné. 😠

verinka100
6. feb 2012

@oscarka3 a v korej este su okrem BCG? Zda sa mi, ze v Rotarixe, ale ten nie je povinny

verinka100
6. feb 2012

@halienka No je mi z toho vsetkeho ako to tu u nas v zdravotnictve bezi uplne nanic 😝

oscarka3
6. feb 2012

@verinka100 aj MMR, ak si dobre pamätám. @manof a @petot ti odpovedia lepšie 🙂

alikaa
6. feb 2012

Ahojte, citam na www.topky.sk on-line rozhovor s Mojsejovou. Niekto (mozno odtialto) skopiroval moju otazku, ktoru som davala strane "Obycajni ludia". Teda ja som tu otazku posielala aj Mojsejovej, ale doteraz mi neodpovedala. Tak ak to tu niekoho zaujima, moze si precitat http://www.topky.sk/cl/1000091/1298038/Sefka-SS... o 11.06 (LubicaMT), mozno ta to zaujima @manof

"Chcela by som sa opýtať, či plánujete riešiť aj otázku povinného očkovania detí? Vo väčšine štátov EU je očkovanie len odporúčané a nikto nenúti deti očkovať pod hrozbou pokuty. Navyše majú fondy na odškodnenie ľudí, poškodených očkovaním, na rozdiel od SR. Poznám veľa detí, postihnutých očkovaním, a preto ma zaujíma táto problematika. Ďakujem za odpoveď

Mojsejova - To, čo sa deje teraz v zdravotníctve, nemá obdobu !! Taký bordel tu ešte nebol. Ja si myslím, že povinné očkovanie treba zachovať, ale s kvalitnými očkovacími vakcínami a nie vykšeftovanými od pochybných výrobcov. Dočítala som sa, že vakcíny, ktorými sa očkuje u nás sú v niektorých vyspelých štátoch zakázané. "

halienka
6. feb 2012

@verinka100 nedivím sa ti, mne tiež, a čím ďalej tým viac ☹

didulka85
6. feb 2012

Vidim, ze nielen ja otravujem politikov. 😀 😀 😀 😀

manof
6. feb 2012

@tepka
Doplň si čo chceš, kde chceš, mne je to srdečne jedno.
Je to copyright-free a rozhodne Ťa nemienim žalovať za plagiátorstvo. 🙂
Alebo z toho aj vypusti niečo, keď chceš.

Finálna podoba je len a len na Tebe.

Ak chceš, môžeš mi to ešte pred odovzdaním poslať na kontrolu:
sloboda.v.ockovani@gmail.com

nae
6. feb 2012

@alikaa Ocividne nevie, o com hovori, je to obycajna populisticko-alibisticka odpoved.

manof
6. feb 2012

@alikaa
Tá trieska také sprostosti, že to nemá obdoby.
Dal som to do rubriky "Čo píšu iní", ale s touto osobou asi nemá zmysel baviť sa o očkovaní, však tá vôbec netuší, kde je sever.

manof
6. feb 2012

Inak Sulík (SaS) zabodoval. Ak viete niekto po nemecky, pozrite si video na konci článku:
http://www.topky.sk/cl/100535/1298587/Sulikova-...

Stojí to za to. 🙂

Týmto si u mňa významne šplhol. 🙂))

alikaa
6. feb 2012

@manof aj ja som si to video dnes pozrela, vyborne argumentoval 🙂
A hej, Mojsejova je uplne mimo 😝

manof
6. feb 2012

@verinka100
@oscarka3
Kľudne odpoviem, keď sa spýtaš, ale treba do príspevku napísať aj @manof lebo inak si ho nevšimnem.
Nečítam celú diskusiu. To vážne nestíham. Vybavujem len to, čo mám v Upozorneniach, takže keď v príspevku nie je @manof tak o ňom neviem.

manof
6. feb 2012

@alikaa
Ja teda Sulíka moc nemusím, to už skôr Kalist má moje sympatie, ale teda týmto si Sulík u mňa výrazne vylepšil aktuálne skóre.

oscarka3
6. feb 2012

@manof
@verinka100 sa pýtala na vakcíny kde sú živé vírusy. mudr. písala živé baktérie , tak neviem 😉

tepka
6. feb 2012

@manof oki ja len tak bo naboženske dovody moc nemam skôr tie nežaduce reku..

tepka
6. feb 2012

@alikaa no krása,,,hmm nik nechce to zdobrovolniť... 😒 😠

manof
6. feb 2012

@oscarka3 @verinka100 živé baktérie sú v BCG vakcíne proti tuberkulóze a funkčné vírusy sú v MMR (osýpky, príušnice, ružienka), ovčie kiahne, rotavírusy, stará (lyžičková) vakcína proti detskej obrne a tuším ešte nejaká exotika - žeby žltá zimnica?

manof
6. feb 2012

@tepka náboženstvo vôbec nemusíš spomínať. Aj keď nie si nábožensky založená, stále to môže byť v rozpore s tvojím svedomím, zmýšľaním, či svetonázorovým presvedčením. A samozrejme, nežiaduce účinky sú tiež veľmi dobrý dôvod

tepka
6. feb 2012

čo je pravdy že už sa pokuty nedavaju udajne je nas veľa čo neočkuju..je to pravda? 😉

prevenar
6. feb 2012

@verinka100 ved vravim,ze je to proste to z coho ziju. velku cast prijmu detskeho lekara tvoria poplatky za povinne ockovanie. +po vybieleni mozgu tomu este aj veria ..a ked uz neveria, tak kaslu na to a uspokoja sa s peniazmi, voje deti nezaockuju, len "pacientov" nepotrebuju zbytocne trenice s kolegami a uradmi. ..v kratkosti.

a ako to mozu robit ked uz o tom vedia ? tak to nedokazem vysvetlit.

prevenar
6. feb 2012

@manof kurna ! ty si mi to s tym SaS vyfukol lol ..prave som to isiel pridat lol hehe..