Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
22. mar 2012

@luba41 @prevenar ako ste si mohli dovolit odbocit od temy? 😠 😠 😠 😠

prevenar
22. mar 2012

@luba41 ludia dostanu co si zvolili ^^ teda aspon co zvolilo tych 40% . bohuzial pri tychto volbach sa ukazalo,ze 90% absolutne nechape v com je problem. toto "setrenie" pochopitelne nic nezmeni na tom .ze za chvilu z nas budu zobraci pracujuci zadarmo pre nejake megakorporacie. tieto keci su len na vyvolavanie vasnii , aby sa odvratila pozornost niekde inde.

cely problem je v penaznom systeme, v tvorbe statneho dlhu .. v tom ,ze stat si predsa NEMOZE poziciavat peniaze a byt dlzny SUKROMNEJ firme. sukromna firma predsa NEMOZE mat pravo tlacit peniaze zo vzduchu a poziciavat ich za urok STATU! stat si musi tlacit VLASTNE PENIAZE bez tvorby STATNEHO DLHU pochopitelne. toto je alfa a omega vsetkych sraciek v ktorych sme a kym sa toto nezmeni, tak sa NIC nezmeni. system ktory je nastaveny teraz je spirala do ciernej diery a sluzi na vytvorenie par ludi ktori budu mat moc nad vsetkym a armady "poddanych" ..zas tych otrokov nebude treba az tak vela , tak na to tu mame VAKCINY a dalsie "lieky" take jednoduche.

didulka85
22. mar 2012

@strociatka ako moj muz hovori... Neockovane deti pozatvaraju ako nejakych exotov, "mutantov" a nas rodicov s nimi. 😀

danciacik
22. mar 2012

ahojte, chcem sa opýtať na jednu vec kamoška váha či očkovať alebo nie. Mali sme debatu a došli sme k autizmu. Jej známa tvrdí že autizmus nemôže byť výsledkom očkovania ale že je to génmi. Viete mi k tomu niečo napísať?

manof
22. mar 2012

@estterka alebo prípadne niekto iný, čo vie po španielsky:
Mohli by ste dakto ASAP preložiť zo španielčiny tento článok:
http://www.abc.es/20120321/sociedad/abci-muerte...
?

Sú to len 3 odstavce, nadpis a podnadpis. To je odhadom tak na polhodinku, možno ani to nie.

Vopred ďakujem.

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@danciacik
autizmus je fenomen o ktorom nevie nikto vobec nic.... ani proockovaci ako sudruh dluholucky ani antiockovaci.... ide najskor o uplne prirodzenu formu typu osobnosti ako mnohe ine...... tvrdit ze autizmus sposobi ockovanie je taka ista blbost ako tvrdit ze ockovanie je bezpecne......

manof
22. mar 2012

@danciacik
Myšlienková postupnosť je veľmi jednoduchá:

1. autizmus je prejavom určitého poškodenia mozgu. To je neoddiskutovateľný fakt.
2. očkovanie je schopné spôsobiť poškodenie mozgu (encefalopatiu) - hlavne očkovanie proti čiernemu kašľu - viď narážka na "encefalopatiu neznámej etiológie" v príbalovom letáku Infanrix Hexa v kontraindikáciách:
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/infanr...
3. keďže očkovanie je schopné spôsobiť poškodenie mozgu a zároveň autizmus je prejavom (súborom príznakov) poškodenia mozgu, logicky očkovanie môže spôsobiť autizmus. Je to logický vývod, ktorý môžeme schematicky označiť:
A => B
B => C
spolu: A => B => C
z toho vyplýva, že
A => C

Za A si dosaď očkovanie.
Za B si dosaď poškodenie mozgu.
Za C si dosaď autizmus.

Ak niekto tvrdí, že z očkovanie nemôže spôsobiť autizmus, tak
a) nie je oboznámený so základnými faktami o očkovaní.
b) nie je schopný ani úplne primitívneho logického vývodu.

manof
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
Počuj, Ty si dnes asi veľa pil.
Radšej sa choď vyspať, kým tresneš ešte väčšiu blbosť, ako si práve tresol.

Sorry za tvrdé slová, normálne to takto nehovorím (teda aspoň nie verejne), ale čo je veľa, to je veľa!

karkulka1
22. mar 2012

@danciacik
pravda je, že sa stále nevie, čo spôsobuje autizmus.
No drvivá väčšina autistov a aj ich rodičov má genetické vyšetrenie v poriadku. Náš syn je autista a genetický obraz máme všetci traja (ja, MM a malý) perfektný 😎 . Autizmus sa začal u neho prejavovať cca. v 20 mesiacoch, MMR vakcínou sa u neho na prvý pohľad nič extra nezmenilo, no upozorňujem, že ako 3-mesačný mal zlú reakciu na očkovanie. Takže, ja si myslím, že táto spustila/vyvolala jeho autizmus, tie ostatné mu k tomu už len dopomohli. Samozrejme od kedy má túto diagnózu, tak už nebol vôbec očkovaný.

estterka
22. mar 2012

@manof prelozim 😉

alikaa
22. mar 2012

@danciacik pozri si temu "Mam autisticke dieta", viacero bab tam pise, ze im deti upadli do autizmu po ockovani, najcastejsie po MMR ockovani okolo 1.5 roka. Osobne poznam par deti v mojom okoli, ktore boli do MMR ockovania uplne zdrave deticky a po ockovani sa zmenili na nepoznanie.
Ak by si chcela nejake clanky, mozes popozerat tu - http://www.slobodavockovani.sk/tags/autizmus/
alebo aj tu:
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...

danciacik
22. mar 2012

ďakujem vám veľmi pekne za všetky vysvetlenia idem to študovať. ďakujem. My sme už pevne rozhodnutí ďalej neočkovať, naša Nelka má očkovanie proti TBC a prvú hexa a prevenar. Viac sme toho už nedali, aj to mám výčitky že sme dali. Malá okrem problémov s pokožkou je astmatik. Zistili to asi tak pred dvoma týždňami. Dr. mi povedali, že keď sú staršie deti astmaticky tak aj ona na to mala predpoklad, takže sme na sprejíkoch 😒

manof
22. mar 2012

@estterka
Vďaka vopred

manof
22. mar 2012

@alikaa
@danciacik
Lepší výber článkov k autizmu máme tu:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/temy/auti...

prevenar
22. mar 2012

@danciacik
v kratkosti
-nie je to pravda, ockovanie obsahom latok sposobuje autizmus. ockovanie obsahuje najtazsie jedy ake sa na zemi daju najst.
-zvysok si pozries z linkov , ktore pridali kolegovia 🙂

prevenar
22. mar 2012

@danciacik my sme dopadli rovnako ..po prvom ockovani mala skoncila s ekzemom ..no a potom mala nasledovat kozna s kortikoidmi a alergologia s nejakym dalsim svinstvom. nic z toho sme ani nevybrali z lekarne, recepty zahodili do smetia. to je to najlepsie miesto. totizto vtip je v tom,ze prave tie kortikoidy sposobia tu astmu. to sa tyka aj vsetkych prot-ialergickych liekov. na kozicku skus 100% vytazok z aloe vera. nam to spravilo zazraky. studuj ne internete , hladaj informacie, najdi si prirodne sposoby liecby. to co dostavas od koznej a alergologicky znici tvojmu dietatu zdravie uplne. tie spreje a pod. totizto to nie su lieky ..ide len o prekryvanie problemu. nieco ako ked mas porusenu izolaciu na dome a vlhne ti stena ..zacne plesniviet a ty to riesis tak,ze to stale natieras novou farbou. samozrejme ,ze tym nic nevyriesis prave na opak. na chvilu , akoze pride ulava a potom to pochopitelne prepukne este viac a este horsie ,,na co dostanete len silnejsie "lieky" a tak dookola . je to trik ako dojit nasu penazenku do nekonecna. nesmies verit ludom, ktori na tebe zarabaju, vsetko co das dietatku overuj cez internet . co je to za latku, co sposobuje , ako funguje, ake skusenosti maju ini ludia ..atd.

pozri sa na veci , ako - kolostrum, aloe vera, homeopatia, uprava stravy ..atd.

danciacik
22. mar 2012

@prevenar s tou kožou nám zabrala klasická vazelína a bravčová masť
čo sa týka dýchania malá sa dusila takže sme potrebovali niečo ako rýchlu úľavu, musíme roztiahnuť tie dýchacie cesty ale my máme celkom zlatú dr. lebo sme brali dva spreje a len čo sa polepšilo tak nám jeden hneď vypustila

prevenar
22. mar 2012

@danciacik este musim dodat .. najprv ti znicia zdravie dietatka ockovanim a potom ho dorazaju dalsimi chemikaliami, aby sa uistili,ze skutocne nebude ziadna sanca, ze ostane zdrave ..aby nedaj boh neprestalo generovat zisk . tie dalsie latky su presne toho isteho charakteru ako to ockovanie a ich podavanim "dokoncujes" zacate "dielo" .. cize este raz odporucam byt extremne opatrny a nedovercivy , vsetko overovat z nezavislych zdrojov ..teda nechcem ti rovno radit , vyrazit to vsetko do smetia.. nejak k pravde musis prist sama a najst neskodne nahrady a dopracovat sa k skutocnemu LIECENIU. vela stastia 🙂

prevenar
22. mar 2012

@danciacik vravim , nastuduj si problem sama a nespoliehaj sa iba na osoby ktore na tebe maju financny zisk ..ci su zlate , alebo nezlate .. tie zlate pani doktorky ockuju jedno dieta za druhym, ako na bitunku ..a ked tam clovek dojde ,ze dieta ma neziaduci ucinok, tak zrazu uz zvacsa take zlate nie su .. ^^ 😕 😕 😕

danciacik
22. mar 2012

@prevenar veď to že ja nemám páru o tom, čo by mohla byť náhrada za sprejík ktorý nám pomáha pri tom aby sa nedusila, všetky trideti sú na sprejoch. Už u najstaršej nám ho chceli vyradiť ale zase to nebolo dobré tak naspäť.
NO nechcem brániť dr. ale my sme mali debatu a na súhlasila aby sme neočkovali

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@manof
vies, ja nie som fanatik (tym netvrdim ze ty si fanatik), ale vazne uprimne ty vies naisto co sposobuje autizmus?...

poskodenie mozgu......hmmm..... co sposobuje napr. psychozy?........co sposobuje schizofreniu?......... co sposobuje uzkosti?..........co sposobuje depresie?.......

ako je mozne ze funguje psychoterapia ked teda by toto boli vsetko vratane autizmu "len" choroby mozgu?.....

to je otazka ovela sirsia ako MMR=autizmus.... alebo MMR urcite nie autizmus...

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

len doplnim ze samozrejme ziadnu MMR vakcinu nase dieta nedostane, a nie len pre "podozrenie" MMR z autizmu, ale NACO..... je uplne zbytocne zatazovat dieta MMR vakcinou ako prakticky aj kazdou ostatnou, pokial vyslovene neexistuje realne riziko ochorenia na zaskrt povedzme alebo akutne riziko tetanu po zraneni....

cize aby to nevyznelo ze popieram MMR a autizmus, len mam ovela ovela triezvejsi a nezavislejsi pohlad na vec...... lebo psychologicky je mozog ovela komplikovanejsi ako "medicinsky" a autizmus je v prvom rade psychologicky problem osobnosti a jej struktury, nie medicinsky....

prevenar
22. mar 2012

@danciacik
-no ty nevies ..ale niekto na nete bude vediet , ked sa tam pripajaju desiatky milionov ludi. hladaj slova ako "how to heal astma naturaly" .."liecenie astmy prirodzenou cestou" "prirodne prostriedky pri astme" atd atd .. proste musis zistit co existuje preskumat to , utvorit si obraz a potom si nieco vybrat. + som ti uz napisal co mas hladat v predoslom poste .. napriklad to kolostrum , homeopatia ... takze si uz nieco mohla vediet , len si si to nevsimla 🙂 nastuduj si co vyvolava astmu , ako to cele funguje atd .. najlepsie veci su anglictine , ale urcite najdes nieco aj po slovensky / cesky.

tak to je fakt vzacny ukaz 🙂

..proste , rob co uznas za vhodne, ja len vravim ,ze neinformovanim, nestudovanim a nehladanim sa vystavujes riziku, ze si niekto na tebe nabali vrecka na ukor tvojich deti, ktore mu mozu byt ukradnute.

eaka
22. mar 2012

http://aktualne.atlas.sk/vedci-zistili-co-sposo...

a hneď po kréme na liečbu by mohli vymyslieť aj vakcínu, ktorá by sa pichala malým chlapcom tak pre istotu hneď na druhý deň po narodení, ale najneskôr, keď začnú chodiť a preventívne aj dievčatkám, shak im tiež sem-tam vypadávaj vlasy, keď porodia deti a náhodou je tá plešatosť nákazlivá a nakazia nejakých neočkovaných chlapcov... no kto by si to vzal na svedomie? 😉

eaka
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ale autizmus sa predsa nedá vyliečiť psychoterapiou..

prevenar
22. mar 2012

@danciacik
no.. proste len sa snazim opisat co by som spravil ja na tvojom mieste 🙂 ..nezabudaj,ze to vyhlasenie "o tom nemam ani paaru" ta v ramci ockovania doviedlo do problemov ktorymi teraz trpi tvoje dieta ..mozno aj do konca zivota. ..a ze mozno nie je najlepsi napad rovnaku chybu / "pristup" opakovat stale do kola ..kedze to zas moze priniest dalsie a dalsie "vysledky" ktore sa ti mozno nebudu pacit.

tot vsio ..orel konci.

manof
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
ešte raz si prečítaj, čo som napísal dnes o 20:23, a verím, že pochopíš, že tieto Tvoje otázky a kvázi-argumenty sú úplne od veci. Jedine, že by si to nepochopil. 🙂

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@alikaa citujem "pozri si temu "Mam autisticke dieta", viacero bab tam pise, ze im deti upadli do autizmu po ockovani, najcastejsie po MMR ockovani okolo 1.5 roka. Osobne poznam par deti v mojom okoli, ktore boli do MMR ockovania uplne zdrave deticky a po ockovani sa zmenili na nepoznanie."

LENZE......... ty nevies ako sa vyvija detsky mozog v obdobi povedzme toho 1,5 roka...... ako sa vyvija psychologicky................ hups a je tu problem.......lebo KAZDY CLOVEK je nejakym psychotypom, a tento typ cloveka sa ZACNE prejavovat v nejakom vyvojovom case..... ja som vyrazny introvert, cize od detstva sa tak prejavujem (plne v zmysle teorii C.G.Junga)...........teraz sa napr. uz ako cisty introvert neprejavujem.......co je tiez v zmyle teorii osobnosti podla Junga......

samozrejme ze ako dieta som sa prejavoval ako "autista" resp. na hranici spektra autizmu..... alebo ako to volaju teraz..... "autisticke crty".......cize nie celkom asperger ale ani nie "iba introvert"....

nuz a dieta vo veku 1-1,5 roka......moze proste ciste uplne prirodzene "upadnut" do autizmu aj bez vonkajsich chemickych pricin.... ako ktokolvek sa moze zase psychicky zrutit a najst sa na psychiatrii tiez kvazi "bez" vonkajsich pricin... a jeho OSOBNOST SA VYRAZNE ZMENI !

cize pozor, to co tvrdia vsetky mozne VEDECKE STUDIE, tiez plava dokazovo na vode........ lebo to ako sa clovek vyvija je stale dost nejasne, hoci nieco uz je zrejme......

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@manof
nie ani ma to velmi nezaujima.........logicke veci nie su velmi pre mna...... a preto aj nie som celkom autista ako je to definovane - aspergerov syndrom napr........ale autizmus mas cele kontinuum, a nie su to len logicke osoby...

ty si velmi racionalne zalozeny clovek ked argumentujes logikou 🙂 lenze sucasne nevidis "za" rozne vedecke "dokazy" a kvazi dokazy...

manof
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
Zdá sa, že o autizme toho veľa nevieš.
Na rozdiel od "blbej nálady" a podobných psychologických kvázi-problémov má autizmus vždy nejakú tvrdo fyzickú príčinu, či už je to vyslovená otrava, poškodenie určitých mozgových centier, trvalá stimulácia mikroglií a pod.

Tvrdiť, že autizmus je problém čisto s psychikou a s medicínou to nemá nič do činenia, môže leda tak človek, čo o autizme prakticky nič nevie. To si vlastne aj sám povedal, len - neviem prečo - si to vztiahol na všetkých ľudí:
"autizmus je fenomen o ktorom nevie nikto vobec nic."

Dovolím si Ťa opraviť: Tvoj pohľad nie je "ovela ovela triezvejsi a nezavislejsi", Tvoj pohľad je TOTÁLNE NEVEDOMÝ. To, že Ty niečo nevieš, totiž neznamená, že to nevie nikto iný na celom svete. A - mimochodom - mýliš sa na celej čiare. O autizme sa toho vie už pomerne dosť - dokonca dosť na to, aby sa nejedno dieťa z autizmu dostalo.