Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

strociatka
8. apr 2012

dennik SME je (mozno bolo) moje oblubene medium, ale teraz nechapem o co im ide...

strociatka
8. apr 2012

@prevenar preco?

prevenar
8. apr 2012

@strociatka lebo pri citani toho sa mi urcite aj tak nieco stane 😀

prevenar
8. apr 2012

@strociatka ..nechapes ? 🙂 co myslis, kolko stal ten "obchod" , aby to zverejnili ? ..uz chapes? 🙂

strociatka
8. apr 2012

@prevenar jedno sa musi uznat, sleduju nas a vedia aj o megaskorbickej liecbe, len skoda, ze si to nenastudovali cele

tamix
8. apr 2012

@strociatka len škoda, že nesledujú lekárov, ktorí robia chybu za chybou a ešte stále majú papiere. Rodine sa jednoducho ospravedlnia, že zlou liečbou náhodou zniesli zo sveta rodinného príslušníka, ale to je všetko v poriadku. Veď je to lekár. Má na to papier, aby robil chyby.

lelacrima
8. apr 2012

@elfa chcem sa spytat, ci bol urobeny vyskum na vsetkych jedincoch ockovanych odkedy sa ockuje a zistene a porovnane s tym, ktori neboli? Nebol. Taketo vyskumy sa dodatocne po vydani licencie nerobia. An ja a ni ty netusime, co s nami pomocne ockovacie latky urobili a co este urobia. Ale netreba si ani davat zaclonky pred oci a bit sa do prs , ze je to 100% bezpecne. Podla mna nie, aani nebude. Ak Ti moze uskodit nadmerne uzivanie bylin (nap. Salvie), co potom pomocne latky z vakcin, ktore v tele ostavaju dozivotne.

zaockujte_aj_slnko
8. apr 2012

@strociatka
SME to je fakt odpad..............

zaockujte_aj_slnko
8. apr 2012

@strociatka
nech sa vyhrazaju ako len chcu.......moej dieta a deti zostanu neockovane VRATANE MNA TIEZ...
a kto sa z RUVZ do mna a mojej rodiny zastarie, tak urobil vaznu chybu svojho zivota........jednoduche, obranny pud sa nezaprie, je zakladny a dany vsetkym a radsej nech ho nikto neprovokuje

tepka
9. apr 2012

@tamix ved to aj ja mam takych kamarátok čo veria a nechcu počuť veru ale práve preto by to bolo super dať tam

strociatka
9. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko velka pravda, nie je nic silnejsie ako pud sebazachovy, tak drzim palce, verim, ze sa do nas nebudu pustat

miliharmi
9. apr 2012

Zdravím, tady zajímavý článek http://www.homeopat.mypage.cz/menu/vedecke-info...
je tam i mnoho odkazů v angličtině, co na to říkáte? Mohou být tvrzení uvedená v článku pravdivá? Je možné, že očkování nejen nechrání, ale dokonce zhoršuje schopnost imunitního systému bránit se infekcím?

halienka
9. apr 2012

@miliharmi určite áno, celkom to potvrdzuje aj to, že síce v dnešnej dobe deti neumierajú na čierny kašeľ, polio a kadečo iné (ale nie vďaka očkovaniu) ale alergológovia a imunológovia ich majú plné ordinácie, až príliš moc ich má v dnešnej dobe zníženú imunitu, poprípade "zbláznenú" a majú rôzne alergie. Vcelku tomu verím. Aj na základe skúsenosti mojej mamy - nie som lekár a je to len domnienka, ale - celé roky nemávala pri chrípkach, angínach, prechladnutiach a akejkoľvek inej infekcii teplotu, maximálne len mierne zvýšenú do 37,5 °C. Doteraz nechápem, ako ju to napadlo, ona nie je zrovna ten typ čo moc číta alebo tak, proste ju napadlo, že jej sa zdá že je to dovtedy ako ju očkujú proti tetanu. A tak sa cca pred 15 rokmi už nedala zaočkovať. Najskôr sa nedialo nič, ale pár rokov dozadu jej znovu tie teploty nastúpili, tohto roku pri chrípke už mala 39,2°C. Keď mi to pred tými 15 rokmi vravela, tak som len hmkla a tiež som sa nad tým nejako nezamyslela, len potom som ja ochorela na Crohna a aj keď iní mávajú pri tom teploty, ja som nikdy nemala a som si uvedomila, že už veľmi dávno som nemala vyššiu teplotu ani pri iných ochoreniach. A pritom mi bolo vždy tak zle, aj pri nachladnutiach, no ani lekár mi to nechcel veriť, keďže nemám teplotu, alebo len smiešnu, že 37,3 °C a tak. Doslova mi to spôsobuje problémy, nielenže ochorenie mi väčšinou dlhšie trvá, no ani lekári nechcú veriť, že je mi zle. Nuž a keď som sa pred pár rokmi dostala k týmto stránkam a začala toho viac čítať, tak skladám klobúk pred sedliackym ale zdá sa že zdravým rozumom mojej mamy, že si to dala do súvisu a vykašlala sa na očkovanie. Moja mama je ročník 1945, neviem v akej dobe sa tu začínalo s očkovaním proti tetanu.

didulka85
9. apr 2012

@tepka moj pribeh som posielala hocikam a zistila som, ze nikto nema o take pribehy zaujem. Dokonca v tyzdenniku Novy cas pre zeny asi na 3 stranach rozoberali fanatizmus s nazvom neockovanie.
Dalo by sa to dat do casopisov jedine ako zaplateny clanok. Tak ako plati Nutrilon poradnu o dojceni a v nej uverejnuje rady veduce k odstaveniu dietata. Alebo Pfizer clanky o ockovani.

sirael
9. apr 2012

Ahojte, odmietli ste prosim Vas niekto ockovanie aj telefonicky? 🙂 Dcerka stale nema tretiu davku Hexa (a ani mat nebude), nakolko lekarka uz dva mesiace vyvolava, ako sa ospravedlnuje, ale stale nema vakciny 🙂 Lenze kazdym dnom cakam, ze zavola, ze vakcinu uz ma. Parkrat sa pokusim jej povedat, (teda urcite jej poviem), ze mala ma sopliky a podobne, ale to sa samozrejme neda donekonecna, a ked ZASA zavola, mozem to aj len takto cez telefon odmietnut, ci radsej mam povedat, ze jasne, prideme a tam jej narovinu povedat, ze ockovanie odmietam? 🙂

zaockujte_aj_slnko
9. apr 2012

@sirael
vsak nechaj tu mudr.kozu trapit......to nie je tvoj problem ze ona nevie zohnat vakcinu......nech sa trapi a ty sa tomu akurat tak ticho smej
a keby ta potahovali pre "odmietnutie" plne na 100% zautoc naspat ze lekarka nevedela zohnat vakcinu.......

toto je vojna, obchodna vojna kto si tie sracky da a neda napichat do seba, do dietata, tak musis byt tak isto silna ako oni a NIC im nedarovat a najma nikoho z nich NELUTOVAT!...... nikto z nich tiez vsetko pouzije proti tebe, este si aj povymyslaju proti tebe

sirael
9. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko Ved chvilocku ju urcite potrapim 🙂 A urcite ju lutovat nebudem, ci ma vakcinu alebo nie, je mi uplne jedno, len mi islo o to, ze ci fakt staci odmietnut to aj cez telefon a riesit to len takto, alebo sa tam s malou zbytocne tahat a tam jej oznamit, ze ockovat nedam 🙂 A co pises, keby nas potahovali pre to "odmietnutie", co mi pomoze zautocit v zmysle v tom, ze nemala vakcinu? Ved medzi druhou a tretou Hexou nie je nejaka povinna napr. 6.mesacna pauza, nie? Ze by ju uz lekarka AKOZE presvihla..... Cize co by som im povedala, ze keby lekarka vakcinu mala v marci, tak malu ockovat dam, ale kedze ju nemala este ani v aprili, tak uz malu kvoli tomu neockujem? Ci ako si to myslel 🙂

vefi89
9. apr 2012

ľudia, možno mi tu niečo ušlo, ale ako to dopadlo s tou hromadnou pripomienkou? 😅

eaka
9. apr 2012

@sirael ak sa tam budeš ťahať a máš možnosť, nechaj malú niekde inde (ak to teda nie je poradňa), už sme tu mali aj také, že dieťa pichli na chodbe, kým sa mamička v ordinácii hádala s doktorkou... ☹

bobocka
9. apr 2012

@eaka prosim??????? to akoze zaockovali dieta a pritom vedeli,ze rodic s tym absolutne nesuhlasi a zaockovali ho bez vedomia daneho rodica???? ty vole,vsak to je na sud!!!!!! 😠 😠 😠
inak cele si to neviem dost dobre predstavit.to rodic nechal dieta v cakarni same a hadal sa v ambulancii s doktorkou a sestricka potajomky usla do cakarne a dieta tam pred ostatnymi zaockovala? necitala som to,teraz od teba to vidim prvy krat a mam dost z daneho faktu,no samotnu situaciu si teda vobec neviem predstavit. 😕

eaka
9. apr 2012

@bobocka no, bolo to skoro tak, ako si to napísala... mamička chlapčeka nechala vonku naschvál, že ho do ordinácie ani nevezme, no a oni ho zatiaľ pichli vonku... oni vedeli, že to príde odmietnuť na základe telefonických debát... tak to mali asi pripravené... tá mamina tu chodila na fórum, možno furt chodí, nepamätám si, ktorá to bola.. ale ja som mala na základe toho strašný strach min.týždeň poslať dcéru k Dr.s dedkom, dostal inštrukcie a toľkokrát zdôraznené, nech ju v žiadnom prípade nenechá pichnúť...ale asi nakoniec nebola ani zmienka, keďže tam bola s kašlom a tvrdila Dr, že má zelený sopel, tak jej napísal antibiotika...

bobocka
9. apr 2012

@eaka a to ake stare bolo to dieta? to ho nechala maminka sediet v cakarni s cudzimi ludmi a zatial sa sla handrkovat s dr? ja viem,ze to teraz iste ta maminka lutuje a strasne ju mrzi,ze to tak dopadlo a je to strasne nefer,no ja osobne ked som so synom u dr,tak ho nepustim z oci.ma sice len dva a pol,ale aj tak.a to potom ako ta mamka riesila? no ja byt rodicom presvedcenym o tom,ze dieta ockovat nechcem a aj tak by mi ho zaockovali,tak fuuuuu,ja by som sa veru nezdrazala,asi by mi veru aj ruka vyletela 😝 akoze co sa mojho dietata tyka,tak som tvrda jak stolverka a ktokolvek by spravil nieco o coho negativach som presvedcena ,tak by to v tej sekunde sakra olutoval.toto nie.to akoze co je za dr,ze si take daco vobec dovoli??? co ju trapi,ci to dieta je zaockovane alebo nie.o jej dieta predsa nejde a ak na danu chorobu ochorie,tak to bude na triku rodicov a nie doktorky 😠 😠 😠 hnida hnusna to je 😠 😠 😠 osobne som stale ockujucim rodicom momentalne v stadiu lahkeho samostudia( maly bude ockovany najskor o 3 roky,teda mne to studovanie o vakcinach nejak neponahla,postupne sa k info dostavam),ale tu ide o princip.ak si rodic -zakonny zastupca dietata-nieco nezela,tak to dr musi respektovat! kde berie tu drzost??? 😠

mgrartdrzka
10. apr 2012

ahojte...mam otazku...zajtra idem k novemu lekarovi..uz mi volal, ze preco moj 5 mes. syn este nebol vobec ockovany a ja na to, ze nesuhlasime s ockovacimi latkami a on, ze fajn, ze mam prist, ze je okolo toho spusta papierovania...ze mam prist na poradnu...teda, citala som, ze nemam nic podpisovat, ale ked som chodila na poradnu k prvej doktorke, tak som na poradni podpisovala stale...teda mam mu dat papier s nesuhlasom a podpisat papier o poradni? Nejako mi to nesedi...prosim o radu...

jerryjanka
10. apr 2012

@bobocka problém bol ten že tam s doktorou boli dvaja chlapíci čo vyzerali ako mafiáni a vyhrážali sa jej súdmi a tak alebo niečím takym, ale tiež by som si doktorku niekde počkala a asi by som ju zahrdusila

misa0411
10. apr 2012

@mgrartdrzka papier o poradni si myslím, že môžeš podpísať, len si daj sakra pozor aby tam nebolo spomenuté očkovanie. Inak nepodpisuj nič. Doma si napíš nesúhlas, ale radšej nie že odmietaš očkovanie, ale že odmietaš konkrétne vakcíny. To nemôžu považovať za priestupok, nik ti nemôže kázať aby si dala dieťa zaočkovať konkrétnou vakcínou od konkrétnej firmy..to už by riadne smrdelo korupciou...Držím palce a prajem veľa zdaru

mgrartdrzka
10. apr 2012

@misa0411 dakujem...papier uz napisany pomaly ale isto...a aj v takom zneni ako pises... 😉

manof
10. apr 2012

@tepka
Aj mne posielajte príbehy na sloboda.v.ockovani@gmail.com , ak ich chcete uverejniť tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

Anonymita zaručená.

bobocka
10. apr 2012

@jerryjanka ale vsak to je chore! co sa ma kto co rodicovi vyhrazat za to,ze nechce dat svoje dieta ockovat! to uz kde sme? 😠 to je inak co za doktorku ,ze na taketo ubohe praktiky sa znizi? 😠 ta ma este otvorenu prax? lebo ja ako ockujuci rodic vediet,ze taketo daco spravila neockujucemu rodicovi,tak od nej odidem.nikdy by som nedokazala verit takej doktorke aj keby sa taketo zverstvo nestalo priamo mojmu dietatu,ale inemu od nasej pediatricky.ja len pevne dufam,ze nejaky postih za to ta mrcha mala 😠

tepka
10. apr 2012

my sme písali aj na smer ale zatím nik neodpísal som zvedavá ako sa zachovajú a čo mi na ti napíšu že ked sme v eu prečo sme medzi poslednými kde to je povinné... 😠

sirael
10. apr 2012

@eaka Ano, to som uz kdesi citala, ze zaockovali babatko mimo ordinacie a mame to len oznamili, ale to si myslim, ze tak to uz je hadam aj na zalobu!!!! Zmrzacit dieta a takymto sposobom!!!! )Asi by ta lekarka velmi zle dopadla, keby nam taketo cosi spravila! Az clovek nechape co niekto dokaze spravit!