Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
7. máj 2012

sak dajte niekto link na archiv, nech to nemusi kazdy zvlast hladat 🙂

bubu100
7. máj 2012

Dnes som zapocula na radiu Slovensko nieco ohladom ockovania, mali by o tom rozpravat v nocnej pyramide okolo 22:15

ivka144
7. máj 2012

Ahojte, Vy, co sa tym zaoberate hlbsie, ako sa menia postupy, co a ako robit pri predvolani, odkedy je platna nova vyhlaska ci neviem co o poskytovani osobnych udajov?
Stale plati, ze odmietam vakciny (jednotlivo) kvoli zlozeniu? Neznamena to, ze mi za kazdu daju pokutu?
A na com vlastne bolo postavene to, ze to RUVZ nikdy na sud neda, lebo vie, ze by prehrali? Nebolo to kvoli nelegalnemu ziskaniu danych info? Dakujem pekne.

kbeata
7. máj 2012

@miskakyska k homeo som nemala vobec ziadny vztah,ale ked malemu zmizli do dvoch mesiacov tri jacmene z horneho viecka,tak to bolo pre mna ako zazrak,lebo sest mesiacov predtym sme sa trapili len mastickami a kvapkami od ocnej 😒
po kontrolach u ocnej mi lekarka povedala,ze tie homeo bola dobra volba,mohla som to vediet skor 😉
inac to bola dost draha zalezitost,no na tom nezalezi,vyhli sme sa tak chirurgii,teda zatial,ak by sa to malo opakovat,zas by som rozmyslala aj nad tou homeo. 🙂

manof
7. máj 2012

@keziah
BINGO!!!

Schválne som to použil, lebo Dr. Hnízdil to hovoril na Vitalita feste. 🙂))
Chcel som otestovať, či to naozaj funguje.
A fakt!
Krátko po zverejnení ponuky mi došlo podstatne viac objednávok než 2, ktoré som schopný uspokojiť knihami s autogramom. 🙂

Takže funguje to. Odhalila si teda môj sociálno-inžiniersky pokus, inšpirovaný práve Dr. Hnízdilom. 🙂))

keziah
8. máj 2012

@manof funguje
len tak-tak sme stihli objednat ten druhy kus 😉

manof
8. máj 2012

@keziah
Napíš mi, prosím, na dary.zivota@gmail.com , ktorá si Ty, lebo tu mám možno menšiu nezrovnalosť - ale to závisí od toho, ktorá z tých objednávok je Tvoja, čo neviem, keďže nemám priradenú prezývku @keziah k žiadnemu menu a priezvisku.

zuziq8
8. máj 2012

Odmietli sme 2. a 3. davku hexu a pnenumokoky - ockovacie latky, kvoli tomu ze malá mala zlu reakciu po 1. davke, teraz v lete nas caka MMR... zaujima ma ci je lepsie odmietnut ockovaciu latku, alebo rovno dat lekarke papier ze odmietame vsetky ockovania...

lucrezia
8. máj 2012

@heimdalls prosím Ta, co bolo v tej reportáži v správach? Toto som prepásla a rada by som bola v obraze.

prevenar
8. máj 2012

@nadhera pisal som to par stran do zadu, nechce sa mi to prepisovat, tak citujem 🙂

" to s tym UOOU je strasne svinstvo , aspon vidno s akymi ludmi mame docinenia , ze RUVZ kludne nabada / nuti lekara do trestneho protizakonneho jednania a bez problemov vystavia lekara sudnemu stihaniu . co dokazuju tym,ze po case skutocne vydaju nieco cim to akoze kryju.

ono, ako niekto napisal na slobode, skutocne je v tom papieri napisane

" .. na účel prejednávania priestupku ... " co znamena (podla mna) ,ze lekar proste stale nemoze byt iniciatorom, lebo by porusil zakon. to znamena , najprv musi existovat priestupkove konanie ,az potom si moze RUVZ vyziadat vase osobne udaja a az potom je lekar opravneny ich vydat. nie skor ! ak lekar svojvolne poskytne tretej strane osobne udaje v dobe ked neexistuje voci vam priestupkove konanie , stale sa dopusti trestneho cinu. na tom sa nic nezmenilo. teda..ak viem citat O_o .

CIZE na nasom postupe obrany sa nic nezmenilo. "

prevenar
8. máj 2012

@ivka144 ahojky , pisal som o niecom podobnom na poslednych 10-20 stranach niekolko krat. skus si to vyhladat, precitat a spytat sa na doplnujuce informacie.

vid moj posledny prispevok >> podla mna sa nic nezmenilo.

bobocka
8. máj 2012

z tej reportaze o osobnych udajoch a ich nahlasovani na joj ma zaujalo toto : Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania týmto nariadením nadšená nie je. stále vraj existuje pre rodičov možnosť, ako sa očkovaniu vyhnúť. "My stále vidíme neduhy v tom, že to nie je právne dotiahnuté. Osobné údaje sa poskytujú v prípade priestupku, ale lekár nie je ten, ktorý posúdi či k priestupku došlo," vraví Iva Vranská z Iniciatívy rizík očkovania.

to mam ako chapat? ak lekar teda rodica nahlasi,tak je to napadnutelne,ci?
@prevenar ty pises,ze :na účel prejednávania priestupku ... " co znamena (podla mna) ,ze lekar proste stale nemoze byt iniciatorom, lebo by porusil zakon. to znamena , najprv musi existovat priestupkove konanie ,az potom si moze RUVZ vyziadat vase osobne udaja a az potom je lekar opravneny ich vydat.

lekar nemoze byt iniciatorom,teda stale nema pravo rodica nahlasit,teda je ta info zavadzajuca?pises,ze najprv musi existovat priestupkove konanie -a to nastane na zaklade coho? nie na zaklade nahlasenia od lekara? ja fakt nechapem tomu ake kroky kto z kompetentnych teda podniknut proti rodicovi moze a v akom poradit o teda nastupuje. 😕

miskakyska
8. máj 2012

@zuziq8 pneumokoky by som veru neodmietla...

bobocka
8. máj 2012

@keziah tak ta ilustracna foto je riadna 😕 🤐 som sa normalne zlakla 😕

heimdalls
8. máj 2012

@miskakyska - všetko je diskutabilné.....VŠETKO, aj tie pneumokoky, pozrite si a pozorne prečítajte ak máte silu a čas príbeh Katrenky ( https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katrenka/ ) tu na modrom koníku. Jej synček Maroško na ňu doplatil tým najcennejším, podľa všetkého práve na vakcínu proti pneumokokom z ktorej dostal meningitídu.

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olivia6
8. máj 2012

@bobocka toto aj mna zaujima, odmietla som ockovat dvomi vakcinami a cakam, co pride z RUVZ a vlastne teraz neviem ako mam argumentovat, ze teda ci je hlasenie lekarov uz legalne alebo ako...

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobocka
8. máj 2012

@miskakyska praveze nie.ano niektori vystupuju dost ostro,no info maju podlozene nie len od rodicov co mali deti s neziaducimi reakciami po ockovani,ale i z odbornych zdrojov.ja som na tomto fore par tyzdnov,malo este a snazim sa ziskat info z oboch stran.zatial som ockujuci rodic,ktoreho dieta ma v dva a pol rokoch rokoch vsetky povinne i jedno nepovinne ckovanie a takisto to bez neziaducich ucinkov nebolo.a ti poviem,ze z toho co som sa dozvedela uz nie som taka skalopevne presvedcena o dobre ockovania ako som bola.este stale mam vela toho co pocitat co postudovat kym sa mi nazor na ockovanie upevni,no nateraz je to "proockovacie" na tenkych zakladoch.

bobocka
8. máj 2012

@olivia6 ja ockovanie teraz riesit nemusim,takze ma to az tak nejak extra zaujimat nemusi,no zaujima 🙂 mam v tom zmatok,lebo v spravach povedali,ze dr nahlasovat moze a basta a zrazu to nie je uplne take jednoznacne 😕

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobocka
8. máj 2012

@miskakyska dakujem pekne 🙂 no kedze mam este male dietatko a ockovania ho este cakaju a planujeme aj dalsie,tak je to otazka,ktoru ako zodpovedny rodic riesit musim.nech sa rozhodnem akokolvek,chcem sa rozhodnut na zaklade relevantnych info z oboch stran a nie len tej jednej ,ktora je rodicom prezentovana ako prva a je to riadne tlacenie na city.
pre mna je to tak ako ked som si zistovala veci ohladom pupocnika a uskladnenia pupocnikovej krvi.riadna brnkacka na city rodicov to je.kedysi by som dala ruku do ohna za to,ze keby boli peniaze,tak uskladnit dam.dnes uz spievam inu pesnicku a preferujem dotepanie pupocnika pri porode. a to len preto,ze som si o danej veci zistovala info a to z oboch stran.ja som clovek po informaciach vecne hladny 😀 😀 😀

zajaciq
8. máj 2012

http://zpravy.idnes.cz/ockovani-reklama-0k6-/do...

ahojte, neviem ci to tu uz niekto sikovny neposunul, v kazdom pripade ked citam ceske media, tu cestinu, mam pocit, ze my zijeme v opicinci, v bananovej republike celebrit a nie vedla nich..

ivka144
8. máj 2012

@prevenar Joooj, pardooon, dlhodobo tu nechodim, len som zaskocila... Urcite kuknem, dakujem.

zuziq8
8. máj 2012

@miskakyska u mna to urcite nie je hŕ rozhodnutie, vela som si o tom studovala...a napr. take TBC bolo tiez donedavna povinne ockovanie, a zrazu ho netreba? mam na ockovanie ako take svoj nazor, ale samozrejme vzdy citam a studujem co sa da.

olivia6
8. máj 2012

@miskakyska nuz ked si necitala, ani sa nezapodievas, tak naozaj nevies o com hovoris...skus si pre zaciatok precitat aspon ten pribalak k nejakej vakcine. Samozrejme nemusis, ale potom nechapem co robis v teme, ktora ta nezaujima.
Ja tiez nechodim na stranky bab co strikuju sa nahlas cudovat, ze ich to bavi, len preto, ze mna to nebavi.

ivka144
8. máj 2012

@prevenar Este som si to neprecitala, ale inak sa domnievam, ze mozno mas pravdu v tom, ze sam od seba lekar nemoze nahlasit. Ale Ak mozu nahlasit pocet neockovanych (mozu, nie?), tak moze vyhlasit RUVZ nieco ako "doslo k poruseniu zakona, bol spachany prisetupok" a poziadat lekara o poskytnutie osobnych udajov. Lebo uz zahaja "vysetrovanie neznamenho pachatela", neviem, ako to presne pravnicky je, ale tipla by som, ze takto by sa to dalo. Takze lekar da udaje o pocte a RUVZ sa opyta na detaily a vtedy uz lekar musi. A ako som aj pisala na fore, podla mna ak je to ozaj blbo napisane, ze proste stale lekar nemoze dat udaje, pridu ti babraci na to velmi skoro a opravia to do par tyzdnov-mesiacov. Zial. Asi.