Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vejula
19. jún 2012

@manof vdaka, a nevieš ako je to s deťmi? môžem davať aj malemu?

manof
19. jún 2012

Čoraz viac dôkazov svedčí o spojitosti očkovania s autizmom. Údajný podvod Dr. Wakefielda, ktorý ako prvý výskumník si dovolil uvažovať o možnej spojitosti MMR vakcíny s autizmom, sa nepotvrdil. Naopak, nezávislý znalec potvrdil, že Dr. Wakefield sa nijakého podvodu nedopustil:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-obvi...

manof
19. jún 2012

@vejula
Akému malému?

bobocka
19. jún 2012

@manof no ale moj syn ma dva klasicke prevenary a jeden trinstkovy podla jeho zdravotneho zaznamu.tam sa lepia etikety z vakcin.takze ma teda dva sedmickove a jeden 13tkovy 😒

vejula
19. jún 2012

@manof dvojročnemu

manof
19. jún 2012

@bobocka
Áno, lebo keď sa Prevenarom začne, nesmie sa dokončiť Synflorixom.

manof
19. jún 2012

@vejula
To by už nemal byť žiadny problém (samozrejme - v dávke primeranej hmotnosti)

bobocka
19. jún 2012

@manof synflorixom ockovany nie je. ma dva klasicke prevenary a jeden trinastkovy.v zazname ma dve nalepky prevenar a jednu prevenar13.akurat som sa zmylila v tom,ze som si myslela,ze klasicky prevenar je desiatkovy a teraz uz viem,ze je sedmickovy.

prevenar
19. jún 2012

@syla hmm.. myslim,ze nikoho nenajdes. ja som sa bavil asi s 5timi pravnikmi a dospel som k par poznatkom

1) o danej problematike viem asi 10x viac ako oni lol
2) ak sa z teba totalne , ze neleju peniaze tak sa s tebou nebude nikto moc bavit , vies ako ..takto si na dalsieho "porschaka" nezarobis 😕 ..pri maximalnej pokute 320e tam nie je potencial aby si nieco "zarobili" aj oni . 😕
3) 99% pravnikov riesi - rozvody, delenie majetku, delenie firiem, zmluvy. ..to je zhruba vsetko.
4) mozno v krajine je par (predpokladam ,ze je ich menej ako 5) ktori sa tym zaoberaju , lebo sa ich to osobne tyka ..ale predpokladam,ze nemas realnu sancu takeho najst. hovorim, ak by si polozila na stol 1000-2000e tak by sa na to bol ochotny niekto seriozne pozriet a zalovat ich ..ale pri pokute 300e je to dost sialeny napad z financneho hladiska.

mozem sa aj mylit, ale toto si moje skusenosti.

vejula
19. jún 2012

@manof vdaka za odpoved. A ako si mam vypočitať, že kolko toho tiaminu by som mu mala dať.
A kukam, že tu rozoberate očkovanie proti pneumokokom. Pre info, aku je rozdiel v zložení vakcin synflorix a prevenar... Okrem tych troch kmenov pneuomokokov. Môj maly jenarodeny v aprily 2010, ani neviem, čim je zaočkovaný, dr vdy len povedala, proti čomu očkuje. Na vyber mi nedavala. Od kedy to funguje takto?

eaka
19. jún 2012

@vejula odjakživa

vejula
19. jún 2012

@eaka 😕 sranda, mne dr nič nehovorila, že si môžem vybrať... Ani som nič nedoplacala...

tara
19. jún 2012

@kkl82 dospelym staci 1x1denne, deti 1/4 tblx1denne podla veku, starsim detom kludne 1/2tblx1denne. my mame alexa 1,5rocneho a davam mu len tu 1/4 tbl. najlepsie je uzit vecer tesne pred spanim, alebo hned rano. 😉

tara
19. jún 2012

@vejula ak ho neuzivas vo vitaminoch pre tehotne ( co dufam nie, pretoze je to len dalsi farmabiznis a skodlivy pre tehotnu zenu ), tak kludne mozes uzit 1tblx1denne. staci ho uzivat len vtedy, ked sa niekam chystate, nemusis ho uzivat preventivne, kedze sa okamzite vyplavuje do obehu. cize ak rano niekam vyrazite, tak ho uzi vecer pred spanim, alebo tesne ako rano vstanes.

tara
19. jún 2012

@kaby nas alex nie je ockovany, okrem TBC, co som tu uz spominala, kedze ju dostal bez mojho vedomia v porodnici. je to dieta zdrave, a ked ma nejaku virozu, trva max. 2-3dni. naposledy mal nabeh na zapal priedusiek, kedze si strcil do ust dudel od choreho dietata. po 2dnoch bolo aj po nabehu. 2x zakaslal, v noci mal teplotu 38,7, ktoru sme vobec neriesili, ale naopak, boli sme za nu vdacni. rano sa zobudil, trocha posmrkal a vecer ako keby mu uz nic nebolo. isli sme ho dat pre istotu popocuvat na pohotovost ( kedze to bolo v sobotu ) a lekarka mi povedala, ze sa este nestretla s tym, aby 18mes dieta nebolo este chore. ze ako je to mozne??? kedze alex bol takto "tazko" chory prvy krat. vraj musi mat velmi silnu imunitu po rodicoch. po mne asi tazko, ked mam dg. imunodeficiencia. som stastna, ze nie je ockovany, ze jeho imunita sa rozvija zdravo a sama, bez zasahu nejakych jedov a virusov, ktore ani nemusi nikdy dostat. a ked, tak sa s tym urcite lahko vysporiada. tak ako sa vysporiadal s nabehom na zapal priedusiek. takze vobec sa neboj neockovat, len viac studuj, pretoze len tym dospejes k spravnemu rozhodnutiu. 😉

tara
19. jún 2012

@kaby a este tiez skusenost z okolia: deti maju neustale sople, ekzemy a to naozaj aj 3-4x do mesiaca, pripadne uz chronicky, co mi jedna mamicka minule povedala na ihrisku. vraj to uz neriesi ani doktorka, ktora jej povedala, ze to moze byt zo zubov, zo stresu!!!!, z tepla, zo zimy.....vela alternativ. tak je mamicka spokojna, lebo pani doktorka jej povedala, ze je to ok. urcite to ok nie je, pricina musi byt a je niekde velmi hlboko v tom malom detskom telicku. naposledy mi kamaratka ( ktora ockuje vsetko ) povedala, ze jej dcerka mala po ockovani febrilne krce a po dalsom ockovani, ktoremu vobec lekarka nezabranila ani po krcoch bola uplne bez pohybu. lezala vraj len ako handrova babika asi 2dni. aj to bolo ok podla lekarky. takze nemam viac slov k dovere k nasim pediatrom a k ockovaniu ako takemu.

manof
19. jún 2012

@vejula u pneumokokov je na výber od 1.I.2011. Synflorix má 4x viac pridaného neurotoxického hliníka, Prevenar zase kyselinu jantárovú a polysorbát 80, ktorý vedie k degenerácii pohlavných orgánov.

vejula
19. jún 2012

@manof takže kyjom lebo palicou.. jedno lepšie ako druhe, čo????

vejula
19. jún 2012

@tara vdaka za radu 🙂

prevenar
19. jún 2012

@heimdalls ..viem si predstavit tu paradu, vakcina zohriata na 30C 😀 ...z toho je uplne vidno, ze im je totalne , ale absolutne jedno co sa stane tvojmu dietatu. maju totalne v P... . hlavne aby si zaplatil a potom mozes kludne rovno aj zdochnut a stat sa cislom v statistike .

prevenar
19. jún 2012

@vejula ja si myslim,ze pre "istotu" je najlepsie podat obe tie vakciny. kedze vakciny su uplne bezpecne, nemoze v tom byt problem, urcite sa da na tom len ziskat 😕

eaka
19. jún 2012

@prevenar tak tak, prečo voliť medzi hliníkom a polysorbátom.. najlepšie oba varianty..

petah82
19. jún 2012

ak poradte maminke https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ockovanie-5-5-rocnej-dcerky-po-dovolenke/ cakat, ci rychlo utekat na ockovanie? 😀

bobocka
19. jún 2012

@petah82 no podla mna uz vcera bolo neskoro 😀

kkomtesa
19. jún 2012

P.S. Vejula mi napsala, že jsem psala do otázky, a tam nemůžete reagovat, tak kopíruji sem:
Ad @manof: Vážený pane inženýre, jste ochoten se nechat nakazit černým kašlem nebo pokousat vzteklým zvířetem a pak nenechat naočkovat?

tean
19. jún 2012

@kkomtesa
15:08
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/

mimochodom, toto su trapne otazky, ktore nikam nesmeruju. Co si tak pozriet pribalovy letak vakcin a zacat tu rozoberat jednotlive latky a ich vplyv na detsky organizmus.
Co tak vymysliet naozaj zmysluplnu otazku ?

kkl82
19. jún 2012

@kkomtesa a vy ste ochotna sa dobrovolne nakazit ciernym kaslom a potom sa proti nemu naockovat? ockovanie nie je liecba, takze si najprv ujasnite, co sa chcete pytat...

bobocka
19. jún 2012

@kkomtesa ani ockovany clovek nie je nakompletku chraneny a hodnotu protilatok mame kazdy inu.aj ockovany clovek moze na ockovanu chorobu ochoriet. a potom co? ma sa bezat znova rychlo zaockovat? no neviem ci by to bolo to najspravnejsie riesenie...to akoze bezne lekari odporucaju cloveku ,ktoremu diagnostikuju cierny kasel aj okamzite preockovanie?

prevenar
19. jún 2012

@kkomtesa snazil som sa nejak docitat, tu "otazku" ..ale nedokazal som to, lebo sa mi znizilo IQ pod hranicu, ktora este umoznuje cloveku citat. 😕 skutocne dufam, ze to vymyslel niekto na kom bola prave vykonana lobotomia mozgu ..inak si ju nedokazem vysvetlit. podla prislovia -hovorit striebro, mlcat zlato, v tomto pripade to plati 2x by sa bolo dobre drzat toho mlcania.
..uz len,ze ked sa uz niekto totalne strapni, mal by mat aspon nejaky pocit sebaucty a cele to este nezhorsoval dalsim opakovanim. 😲

kbeata
19. jún 2012

@kaby moj ma vyse 1,5 roka,ocko.ma proti tbc,inac nic
doteraz mal jeden krat antibiotika,mal v roku zapal priedusiek,okrem toho nejake sopliky,dva krat kasel,sest tyzdnov nejaky kontaktny ekzem,ten mal nedavno,prisiel odisiel neviem ani z coho doteraz 😉
ale nejak pozorujem ze ako mu nedavno vysli uz aj ocne zuby a sice je aj pekne pocasie tak sa zlepsil,nie je taky uplakany,nervozny ale to boli akurat tie zubky
inac ako pisala denduska,ja by som sa skor obavala neurologickych problemov, 😒
ockovanie moze byt spustacom roznych ochoreni na ktore mame dispoziciu,mozu,nemusia sa prejavit,no tazko takto dopredu vediet,ja mozno nieco dam ockovat,ale este sa mi zda skoro,tak rozhodne pockam,uvidime 😀