Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

strociatka
26. júl 2012

@janynkaaa aspon vidis, kam sa to ches vratit...

aimeecloe
26. júl 2012

@prevenar dakujem ti velmi pekne za odpoved 🙂 ja som si pcitala poslednych par stran, je toho strasne vela ...takze pomalicky 🙂....sa dopracujem ...s tym si ma potesil ze vlastne ak tie prve davky niesu dane tak potom sa tie dalsie nemaju teda dat....super aspon to....este raz dakujem

hajanka
26. júl 2012

no comment, toto hovori samo za seba

erikasadek
26. júl 2012

@prevenar mylis sa ockovat mozes hocikedy normalne ides podla ockovacieho kalendara, ziadne dobiehanie , len sa ide podla veku podla ockovacieho kalendara napriklad MMR ak nedas v roku ani v 3 roku ani v 6 roku tak staci jedna davka v od 11 roku... a to iste plati aj pre DTP a ine, .... teda co pisem je napsiane v vo francuzskych detskych zdravotnych kartach oskovat sa da hocikedy len sa nedooockuvava, len sa ide podla kalendara ockovacieho,, 😉

prevenar
26. júl 2012

@aimeecloe neviem ci to plati uplne u 100% vakcin (my neockujeme nic, tak ma to vlastne ani nezaujima) ..ale u drvivej vacsiny to urcite funguje takto .

manof
26. júl 2012

@sorciera24 no teoreticky sa to dá vykladať aj inak, ale takto si to vykladá RÚVZ, takže s takýmto výkladom treba počítať

janynkaaa
26. júl 2012

@prevenar no ja som osobne nemala negativnu skusenost ale ani ju nechcem zazit 😒

prevenar
26. júl 2012

@janynkaaa tak to je ten lepsi pripad. zdaleka nie kazdy mal take stastie .. a to my sa povazujeme este za tych "stastnejsich" .

janynkaaa
26. júl 2012

@prevenar viem a som stastna ze malej nic neni , bola som az zhrozena co moze taka vakcina napachat ☹ ☹

gubcikova
26. júl 2012

@didulka85 napr.aj mne vravela doktorka,že sme jej prvý prípad komu sa to stalo.že mala už jeden kedy to porušilo svaly.
@margot na oboch stehnách po druhej a mali sme problémy s dýchaním.proste telo neprijalo očkovaciu látku

@sana15 my máme našťastie doktorku,ktorá toto rieši.ona sama povedala,že na to sono nás pošle aby sme mali pre RUVZ ďalší podklad.všetky nežiaduce účinky im pekne zahlásila.no mne vravela že to tam tak dlho nemá byť
@heimdalls my máme hmatateľné hrče.a ako som písala nám sa tam zgrclo tkanivo a pod ním medzi svalmi sa spravilo jazierko s očkovacou látkou

a keď som prišla na sono pani mi hneď povedala: tak toto vám ani nezmizne 😔

nae
26. júl 2012

@bobocka neviem, ako je ti v SR, ale v ČR bola na prihláške do školky tento rok extra kolonka (resp. 2 kolonky), či je dieťa sposobilé a zaočkované podľa očk. kalendára. Kto nebol, tak mal smolu. Poznám tu jedinú školku (súkromnú), kde to majú na saláme, či je dieťa očkované, alebo nie. Ono nehádzala by som vinu na štátnu školku a jej riaditeľku, pretože neviem, či náhodou nemajú nejaké nariadenia z vyšších miest (hygiena) čo sa týka prijímania očkovaných/neočkovaných detí.

sana15
26. júl 2012

@gubcikova klobuk dole pred takou lekarkou. Nasa nenahlasila vobec nic.. ☹ asi ako vacsina 😒 Nas maly tie hrce mal tiez hmatatelne, a zacervenanie velke na priemer ako 2 eurovka ☹

gubcikova
26. júl 2012

@sana15 máme aj fotokopiu v karte.pozri môj album tam mám odfotené druhý deň a tretí.a doteraz má na jednej nohe modrinu na tej hrče

bobocka
26. júl 2012

@nae u nas to nie je.ziadne extra kolonky.a teda je jasne,ze ziadne nariadenia zhora nie su.pokial to oficialna prihlaska nevyzaduje,tak sa dana statna skolka nema co ohradzat,ze si to ziada.ja som zvazovala dat maleho do skolky ,v septembri ma 3,ale nechavam si ho este doma trosku 🙂 potom pojde s najvacsou pravdepodobnostou k mojej kamaratke,ktora vlastni sukromnu skolku a teda neviem o tom,ze by ona taketo veci riesila a ockovaci kalendar od rodicov vyzadovala.ale po pravde som sa s nou o tom nebavila.opytam sa jej a dam vediet 🙂

bobocka
26. júl 2012

@hajanka to je strasna foto...

sana15
26. júl 2012

@gubcikova mna to nenapadlo vtedy ani odfotit 😖 Ale az to ma prinutilo hladat infosky. dala som si vyhladavat ze hrce po ockovani a ked som nasla tuto temu a ine stranky, nestihla som som oci otvarat. Zial, nestihla som si to podrobne nastudovat do takej miery aby som bola schopna odmietnut,argumentovat u lekarky a este viac bol pre mna strasiak RUVZ a tak maly dostal aj MMR. Aj po nej mal horucky,aj sa vysypal ☹ ☹ ☹ a vtedy som (zial neskoro,velmi neskoro) pochopila 😔 Od vtedy kazdu volnu noc venujem problematike,skupujem knihy a ked sa da citam

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubcikova
26. júl 2012

@zigzag a čo to má s témou o neočkovaní?

gubcikova
26. júl 2012

@sana15 my sme pri dcére dali všetko očkovať.naštastie pri nej nič nebolo.pri malom kedže sa narodil malý a obávali sme sa o jeho zdravie sme nechceli mmr podstúpiť.mysleli sme si že tieto hexi zvládne v pohode no nie

zaockujteajslnko
26. júl 2012

@aaluska
umiestnit dieta do skolky je vo vseobecnosti taka ista chyba ako ho dat ockovat...... nie kazdemu dietatu chyba kolektiv, napr. mne vobec, a jasle a skolka bola pre mna vyslovene traumou. Cize moje deti obsahuju aj moje geny resp. geny matky co je v podstate to iste cize nase dieta do ziadnej skolky ajtak chodit nebude - nie sme proste idioti....

zaockujteajslnko
26. júl 2012

@gubcikova
ano u lekarov je vzdy kazde zmrzacenie alebo umrtie po ockovani "prvy pripad" 😀

hajanka
26. júl 2012

@zigzag ahoj, asi si si zmylila temu 😅 toto je diskusia o nesuhlase s povinnym ockovanim,
skus hladat alebo sa opytat tu https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/prve-prikrmy-vase-rady-a-skusenosti/

zaockujteajslnko
26. júl 2012

@aaluska
preco by mali vratit pokutu ktora bola "v case" kedy bola vyrubena plne pravne urcena. To by nesmelo medzicasom ako zrusia povinne ockovanie nadobudnut pravoplatnost nejake rozhodnutie o pokute. Potom by si neplatila nic. Ale pokutu ti nevratia.

gretulienkamm7
26. júl 2012

ešte niečo k mojim príspevkom, pozrite si stránku osud.cz články k očkovaniu, kam to smeruje....

vefi89
26. júl 2012

Mám otázku mimo očkovania (inak by som to nebola ani ja 😀 ) ... ale veľa sa tu depatí o nebezpečnosti hliníka... avšak ja mám problém asi taký, že všetci vieme, že zarábať peniaze treba... no a ja aj s manželom robím na zlievarni 😅 čiže pretavujeme zrovna hliník.... existuje niečo, čím sa dá detoxikovať telo? či píšem nezmysli? 😕 😅

zaockujteajslnko
26. júl 2012

@vefi89
to by aj mna zaujimalo ci sa hlinik odparuje, lebo hlinika sa pouziva vsade plno, a ci sa uvolnuje do vzduchu netusim, najst sa to da, ale kto to bude hladat, este ta porazi ked zistis ze ano.....

monikamajova
26. júl 2012

@vefi89 akože detox tela nielen po očkovaní?

monikamajova
26. júl 2012

@zaockujteajslnko ahoj..neboj sa,moje dieťa je neočkované a bola chorá 1x po nástupe do škôlky,kým tie očkované sú vkuse choré..a tam stačí doniesť len potvrdenie od lekára,že dieťa je zdravé..také sú predpisy pre MŠ...očkované nemusí byť,hlavne ešte podpíše rodič prehlásenie o bezinfekčnosti prostredia a to je všetko..a vieš koľko detí je neočkovaných a chodí do MŠ?ja viem,lebo som tam robila...a chvalabohu už to tak nie ako za totality..všetko záleží od ľudí čo tam robia...a teraz tie mladé p.učiteľky sú zlaté a šikovné,ak si chlap,tak by si sa nevedel dočkať kedy tam pôjdeš 😉 tak to by si bol rád,že tam chodíš 🙂

prevenar
26. júl 2012

@vefi89 @zaockujteajslnko

..samozrejme ,ze ked je v roztavenom stave ..cize vo forme horucej tekutiny,ze sa odparuje. pary kovov to je fakt ,ze nic moc 😒 neviem ako je to s vyparmi hlinika, ale vypary zinku su totalne smrtelne uz po pomerne kratkom case vdychovania.

to je dost silna kava ja osobne by som sa viac ako na detoxikaciu v takomto prostredi sustredil na to, aby som nieco take vobec nevdychoval. urcite by som nosil masku so specialnym filtrom . tuto mam doma a pouzivam ju vzdy ked pracujem s niecom co rozhodne dychat nechcem .

http://www.agrona.sk/north-polomaska-silikon-velka - filtre su vymenitelne a kupuju sa podla druhu plynu ktory maju filtrovat. ja osobne mam proti acetonovym vyparom. napriklad ked robim nieco so silikonom , epoxidom, alebo len poti silnemu prachu .
alebo 3M ...http://www.nibia.sk/eshop/sk/602-polomaska-3m-6...

manof
27. júl 2012

@racerunner
U IPV je kolektívna imunita takisto nezmyslom, pretože IPV nebráni šíreniu vírusu.
To bráni len OPV, ale zase OPV sama o sebe môže vyvolať detskú obrnu a deti, zaočkované OPV, sú nejaký čas infekčné.

Takže o kolektívnej imunite u DTaP-IPV vlastne vôbec nemôže byť reč.

Viď napr.:
"OPV is (ORAL POLIO VACCINE) The action of oral polio vaccine (OPV) is two-pronged: OPV produces antibodies in the blood ('humoral' or serum immunity) to all three types of poliovirus. In the event of infection, this will protect the individual against polio paralysis by preventing the spread of poliovirus to the nervous system. OPV is probably the main reason why mass campaigns with OPV can rapidly stop person-to-person transmission of wild poliovirus. IPV is (INACTIVATED POLIO VACCINE ) Inactivated polio vaccine (IPV) needs to be injected and works by producing protective antibodies in the blood (serum immunity) - thus preventing the spread of poliovirus to the central nervous system. However, it induces only very low levels of immunity to polivirus locally, inside the gut. As a result, it provides individual protection against polio paralysis but, unlike OPV, cannot prevent the spread of wild polio virus."
http://sawaal.ibibo.com/health/what-is-opv-and-...