Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

labaga
18. aug 2012

@pectore vážne píš to cez word opraví to chyby

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
molka
18. aug 2012

pozrela som si túto pectore aj na iných fórach a všade sa vyjadruje rovnako - splieta piate cez deviate a všade jej vyčítajú gramatiku.Prázdniny už našťastie končia a bude od nej pokoj. Zatiaľ sa mi fakt neoplatí túto tému čítať, človek si chce pokecať s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, ale zopár arogantných drzáňov to tu musí stále kaziť. Nechápem, čo z toho máte, neviete sa realizovať v témach, ktoré vás zaujímajú? Tiež nejdem provokovať a kaziť diskusie do tém, s ktorými nesúhlasím. 😝

minewka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
18. aug 2012

@pectore
no ja som napr. ateista, ak sa to tak da nazvat, a krestanov neznasam a neockujem. cize zase si mimo 😀

sorciera24
18. aug 2012

@zaockujteajslnko podobne;)

bug_tom
18. aug 2012

@labaga 200 pripadov za 5 rokov 🙂) to je 40 za rok. Bože to je pandémia 🙂)
Je blud, že vymizol bez vakcín, ked nie je na to vakcína?? Asi nedokažes rozlišovat realitu, že?? 🙂

Ty ich nazývaš obycajne chemicke latky, ja toxicke, lebo su to toxicke latky, ty to len zlahčuješ, aby vakciny vyzerali naooko prijatelnejsie pre male deti.
Je nejako ospravedlnitelne, že ak su tam tie výrobne procesy, tak maju tie vakciny tie latky obsahovať??
Zlá životospráva ti vadi, ale chemikalie vstreknute do dietata zlahčuješ, asi uplne nie si na tom najlepsie, že?
A čo tak Thiomersal, tiež je to len taka obycajna latka vo vakcíne?? Proste uplne neskodná, chutnučká, mnamky..
http://www.merckmillipore.com/slovakia/chemical...
A alergikom sa stane clovek po vakcinacii, takze dobrý dovod, preco nevakcinovať.

Vedecke studie sa robili, ano, tie ktoré su financované farmaceutickou mafiou, ale nie nezávislé, prečo neexistujú dvojito zaslepené štúdie vakcín? Prečítajte si oficiálne zdôvodnenie: Je to preto, lebo by bolo "neetické, zaťažovať ľudí pichaním neúčinného placeba" (pozn.: ktoré je však zároveň celkom neškodné) a tiež preto, lebo časť detí by bola "nechránená" a predsa im nemôžeme odoprieť tie skvelé (pozn.: experimentálne) vakcíny. Buďte však pokojní, testujú sa "na celých štátoch". Článok končí priznaním, že "dvojito zaslepené štúdie nemajú vo vakcinológii miesto." Inými slovami, zmierte sa s tým, že vakcíny sa vždy budú podávať na základe samotnej VIERY v ich účinnosť, lebo nikdy sa táto účinnosť nebude prísne vedecky skúmať! Tieto informácie sa dajú zhrnúť jednou vetou: očkovanie je vlastne experiment. Je ohromujúce, že pri liekoch, ktoré užívajú len chorí ľudia, sa účinnosť musí dokazovať v placebom kontrolovaných štúdiách, ale u vakcín, ktoré sa dávajú plošne a povinne zdravým deťom, sa dokazovať nemusí!
http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-...

A co ked som to skopíroval? je to spatné? mal som to cele opísať ručne?? 🙂)
Toto ti vadí, ale k tomu si sa nevyjadril, co je tam napisané v tom "skopirovanom" nakolko by si na to nemohol napisat ani pol slova, tazko sa ti bude oponovat CDC, že, aj ked sa to nehodi do tvojej agendy.... hahaha...

mikymiky
18. aug 2012

@molka presne, ja som to tu kedysi citala kazdy den, teraz uz par dni iba nakuknem a znechutene odchadzam. Pritom konstruktivnu kritiku by som vyslovene privitala, preto ma celkom potesila pritomnost napr. takej racerunner. Tema upada a jeden, ci dvaja provokateri sa vytesuju, ako sa im to tu podarilo zdevalvovat. Velmi sa cudujem aj prispievatelom, ktori na ich neunavne reaguju, uz po par vylevoch bolo predsa jasne, ze to nikam nevedie...

pectore
18. aug 2012

@manof no nieje to pre mna "biblia" aby som citala 1368 stran...vazne asik nemam sancu si precitat kazdy prispevok...ale tak celkovo ti prikivuju...az na par triezvejsich... tych vsak zacnete urazat a ony sa radsej na vas vykaslu... bo niet rady nebude ani pomoci.... ale mas pravdu v sposobe komunikacie...ktora je tu zrkadlom ludi... Malo by sa bavit slusne a k veci o tom zadna...

pozrela som si ten odkaz..V diskusi pod nim sa vyjadruje nejaky byvaly bankar...a potom auditorka co pracuje vo farma priemysle...a ta vravi ze je to vsetko ostro kontrolovane...no je logicke ze nebudu skumat kazdu jednu vakcinu...to by uz jak vypadalo ??? HM??? Robia to narazovo... tak ako sa to robi vsade... noze mi posli teda priamo to priznanie pana Mazaga. ...bo nic take co tvrdis som na tom odkaze nenasla...

V tom clanku nic o ockovanii nieje iba o liekoch a ich neziaducich ucinkoch...to su predsa jablka a hrusky...

na dokazovanie dlhodobej ucinosti ockovania potrebujes cas... a ked zuri infekcia a ockovanie zabera... kam by si sa stym dlhodobym cakanim asi tak dostal??? Tu vsak mam pocit ze ty ani len nepripustas ze by vobec nejake ockovanie fungovalo...ani jedno hejze??? Podla teba je to cele nezmysel... zenska co prirovna kravske kiahne ku pravym si musi uvedomit...ze to stale niesu prave kiahne... ani ovcie k nim predsa neprirovnavas... to su uplne odlisne veci...

Pre teba su dolezite iba nazory protiockovaniu..a nazory za ockovanie hadzes za hlavu ako zavadzajuce... co je na tom objektivne ??? Noze napis nejaky klad ockovania...???

Dr. Elekova sa venuje homeopatii?? Venuje... ja celkom pochopitelne ze potom nemoze zastavat proockovaci program...a vobec si ma cervenym diplomom neodpalkoval... pretoze som ti jasne povedala co si o nom myslim...

tu mas hodnotenie pana Liptaka ako odbornika ocami pacientov...jak su snim spokojny.... ja by som k nemu s takymi vysledkami veru nesla...
http://www.lekar.sk/14288/mudr-peter-liptak/hod...

ludia su nespokojny... to nieco naznacuje..a nie len ze su vsetci ovce.

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
18. aug 2012

@pectore
"Zrovna cirkev je ukazka HODNOVERNEJ INSTITUCIE na spolupracu s medicinou a vedou"
To je argumentum ad hominem.

Keby si si totiž dôkladne prečítala celý ten dokument P.A.V., tak zistíš, že nie je postavený na viere v nejakú inštitúciu, ale podáva fakty, súvislosti, podrobne vysvetľuje celý logický postup od zistených faktov až k záverom. V tomto ohľade je teda dokonca oveľa vedeckejší než mnohé lekárske štúdie, ktoré akože vyvrátili súvislosť očkovania s autizmom, ale keď sa na ne pozrieš z blízka, tak zistíš, že z nameraných údajov vôbec nevyplýva to, čo je uvedené v záveroch štúdie.

Áno, pokusy sa musia robiť aj na ľuďoch (pokiaľ úspešne prebehli na zvieratách), ale tí ľudia (prípadne ich zákonní zástupcovia) s nimi najprv musia súhlasiť. Ak toto nerešpektuješ, tak sama seba staviaš na roveň nacistických "lekárov". Bližšie viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/navrat-naci...
http://www.slobodavockovani.sk/news/moralne-pra...

Treba však rozlišovať, lebo ani súhlas zákonného zástupcu nedovoľuje poslať maloleté dieťa na istú smrť, ktorou umelý potrat jednoznačne je.

Realita je taká, že napr. Infanrix Hexa bol reálne testovaný v Európe, dokonca aj na Slovensku, aspoň MUDr. Ingrid Urbančíková to tvrdí (viď v diskusii pod článkom príspevok "objektívny pojem a subjektívny dojem" | IU | 10.08.2011):
http://www.slobodavockovani.sk/news/odbornicka-...
Ale máš pravdu, že vakcíny vo veľkom testujú na chudobných (niekedy dokonca aj analfabetických) Indoch či Argentínčanoch. To už je len etika, keď (za finančnú odmenu) súhlasia s niečím, čo si ani len nevedia prečítať.

Ja osobne si myslím, že celé to je úplne naruby. Po správnosti by deti na testy detských vakcín mali povinne poskytnúť všetci očkujúci lekári, ktorí sú presvedčení o bezpečnosti očkovania a nie nejakí laickí rodičia. Potom by sa ešte len ukázalo, koľko lekárov reálne verí v bezpečnosť očkovania, a koľkí to len predstierajú. Celé by to malo viacero výhod:
1. lekár vie, čo má u dieťaťa sledovať
2. lekár skôr odhalí, s poruchou akého orgánu či systému súvisí nejaká náhla zmena správania sa alebo zdravotného stavu dieťaťa
3. očkujúci lekár vie podať prvú pomoc v prípade anafylaktického šoku alebo zástavy dychu
4. lekár vie presne špecifikovať nežiaduci účinok
...

"Nebudeme tak zotroceny ako to vykreslujes... prachy maju sice vsetko pod palcom, ale ludskost tu bude az kym nevymrieme"
Stačí sa pozrieť 70 rokov nazad do tzv. Tretej ríše a človeku hneď naskočia veľmi vážne pochybnosti o tomto Tvojom tvrdení. Ba vlastne netreba ani 70 rokov, stačí pozrieť sa 50-60 rokov pre zmenu na Východ (Ćína, ZSSR).
Človek zjavne má potenciál degradovať na úroveň vychytralého zvieraťa, ktoré sleduje len svoje osobné záujmy a neprejavuje známky svedomia. A na to si treba dať sakra pozor. V tomto zmysle je dokument P.A.V. ale aj encyklika Evangelium vitae (viď http://www.kbs.sk/?cid=1117282943 ) veľmi prínosným dokumentom. A je pritom úplne jedno, či považuješ Katolícku cirkev za pochybnú alebo za dôveryhodnú inštitúciu. Tieto dokumenty majú hodnotu samé o sebe a nemusia sa vôbec opierať o autoritu, ktorá ich vydala. Stačí len čítať a snažiť sa pochopiť.

A bodka za tým všetkým: nebola v histórii ľudstva taká epidémia, na ktorú by vykapali všetci. Dôkazom toho je, že tu teraz píšeme diskusné príspevky. A po záškrt netreba chodiť do Indie, stačí na susednú Ukrainu. Napriek tomu že susedíme s endemickou krajinou, nemali sme tu záškrt od roku 1980. Napriek tomu, že dospelí s rokom narodenia 1953 a nižším, neboli očkovaní (prinajmenšom nie v prvom roku života, ako sa to teraz povinne prikazuje), napriek tomu, že veľké percento dospelých nad 40 rokov nemá dostatok protilátok proti záškrtu a na preočkovanie zvysoka kašlú, čiže tu máme vakcinačnú dieru ako slon navrch k rómskym osadám, kde mnohí nemajú ani základné očkovanie, nieže preočkovanie, nedeje sa na Slovensku nijaká epidémia záškrtu, dokonca ani jeden jediný prípad. Už 32 rokov!

Pritom v zaočkovanosti medzi Slovenskom a Ukrajinou nie sú nejaké priepastné rozdiely:
http://www.globalhealthfacts.org/data/topic/map...
Pravda, mohla by si namietať, že 90% na Ukrajine oproti 99% na Slovensku je veľký rozdiel. Lenže v Rakúsku je len 83% a tiež tam žiadne epidémie záškrtu nie sú (posledný prípad r. 1993):
http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/...
Prečo má Ukrajina viac prípadov záškrtu pri o 7% vyššej zaočkovanosti?
Rozdiel bude teda zjavne v niečom inom: žeby životná úroveň? Podmienky vo väzniciach? Devastácia zdravia vysokou spotrebou alkoholu? Stiesnené bývanie (hlava na hlave, trojgeneračná rodina v 2-izbovom byte)? Podvýživa? Černobyl?

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
18. aug 2012

pocas tychto par "rusnych" dni a noci vdaka notoricky znamym vyryvackam, ktore sa uvelebili v tejto diskusii so snahou "zmenit" nase myslenie, priznam sa, ze ich prispevky uz uuuplne preskakujem a citam len odpovede na ne 😅

@manof @prevenar @petot @zaockujteajslnko @bug_tom a ostatni uzivatelia, ktori sem dlhodobo a pravidelne prispievate a nie ste off topic ale pisete k teme - tj. nesuhlasu s povinnym ockovanim, dakujem vam vsetkym za vas cas, slova, riadky, vysvetlenia, argumenty aj nazory, velmi dobre mi padlo osviezit si pamat v mnohych zakladnych oblastiach NEockovania

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syla
18. aug 2012

@racerunner čítala si toto https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
Už to nie je len "jedna moja známa/neznáma povedala", to sú konkrétne skúsenosti mamičiek. A stále toho pribúda ☹

gubcikova
18. aug 2012

@sirael ďakujem.ale ako na konci vravíš MOŽNO.zaryté maniačky to aj tak nepochopia

labaga
18. aug 2012

@syla to má asi taku výpovednu hodnotu ako ked sa 50 mamičiek zhodne že červená stužka alebo uhlikova voda ich zaručene ochranila pred zarieknutím. asi tak jedna znama povedala 50 mamičiek na MK povedali. a to nevravím že NU niesu

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petah82
18. aug 2012

@labaga biolampy sa napr. presunuli na rehabilitacne oddelenia. je ich tam plno a si predstav, ze ich mudr.i predpisuju, aby liecili ludi. ved predsa aj mudr.i su len ludia a asi pekne hlupi, ked naletia takej blbosti ako biolampa, podla teba. a takym mudr. verite ohladom informacii o vakcinach...

labaga
18. aug 2012

@petah82 dokonca niektorí MUDr. robia aj homeopatiu a to už je dosť

tara
18. aug 2012

@racerunner vidis aka si sikulka, len tak dalej! ale este ti kus k tomu chyba, napisala si len cast toho, co si chcela vediet. ale mas pochvalu, ako si si to nastudovala 😉 a takto sa pomaly vlastne dopracujes k dalsim informaciam.

minewka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubcikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
18. aug 2012

@manof Cirkev ako institucia je v mojich ociach ako velmi klzky zdroj informacii....dejiny nas o tom znova a zas presviecaju.... zaver studie by snad mal zachytit co tym chcel vlastne basnik povedat.....ale nenamietam vtom ze iste sa tam najdu pekne studie hlavne v spojitosti Pavlom II. No nemozem suhlasit stym aby sa embria koli etike nepouzivali vo vedeckej cinosti...kedze su zdrojom kmenovych buniek ktore su obrovskym prinosom...

Prirovanvanim terajsej kultury s nacizmom a jeho praktikami sa pohybujes na velmi tenkom lade...v tej dobe bolo slovo sloboda cudzie... dnes je prave naopak zneuzivane. Boli to strasne praktiky...ale vravim veda ide dopredu...nebude sa bezpodmienecne a skyto testovat kade tade...a hlavne uz nie v informovanych a vyspelych krajinych, ....v dnesnej dobe si .budu vtych svojich laboratoriach pestovat to co budu potrebovat a odtestuju si to na dobrovolnikoch... v minulosti boli narazove epidemie...nebol cas spekulovat a dlhodobo testovat...robili co mohli aby neumrelo obrovske mnozstvo ludi...vazne nemozes prirovnavat to co bolo donedavna a to co je dnes..... nepotrebuju uz robit kauzi ako za holokaustu... Ja si myslim ze zrovna takyto postoj je pekne zavadzajuci a robi stoho celeho nafuknuty balon.

lekari svoje deti predsa tiez ockuju... taky argument ze by mali testovat svoje deti..je fadny...v podstate to totiz robia...
kazdy rodic vie ze po ockovani treba byt v strehu ... vsak ked sa naskytne nejaky problem zavolas zachranku... a podavas prvu pomoc... ked uz sa nieco stane nebudes odlisovat a spekulovat s coho to je... aspon nie v tom momente... Ty tymi bodmy akurat tak vytvaras dojem ze lekari vedia co robit a preto nech si ockuju...pretoze u nich je to bezpecnejsie nez u obycajneho laika. Zrudny lekary ktory sa v tom najhorsom predsa len vedia zachranit..ale co obycajny clovek ako si pomoze??? tak pracuju tieto body v hlavickych ktore sa nezamyslia co vlastne pises.... poznam osobne lekarku co sa zrutila s toho ze jej manzel spadol z lesenia ..tak ze zasahovala az zachranka...nebola schopna zareagovat... lekari su tiez len ludia ...a ich dieta je pre nich viac nez studijny material ktory by po ockovai sledovali...kludne mozu mat taky strach a uzkost ze na vsetky tie body co si tu vypysal v zlomku sekundy zabudnu... ale ano "v teoretickej" rovine mas pravdu..skutocnost sa moze lisit...

Zas sa odvolavas na praktiky v hitlera... rusko si s ludmi aj dnes robi co chce...o cine sa nema vyznam ani len bavit... no asi zabudas ze tu sa bavime o povinnom ockovani na slovensku...kedy naposledy tu boli take praktiky ? Ja si myslim ze to ty tu tertralne robis z ludi obludy aby ovecky lahsie priali ze je vsade iba zlo a vsetci im chcu ublizit... a ukazujes pritom bubaka hitlera ako priklad toho ze ludia su zvery...alebo posahanu ameriku ktora so svojou liberalnostou dosiahla tak akurat moralne dno.... pouzivas tichy tlak (krizu) na vnesenie akoby zachrany a vychodiska.... pozor ale niektory uz take praktiky maju preklepnute .

..ale treba sa vratit spat na slovensko... porozpravaj mi o nejakych nekaly praktikach na slovensku...rozhranie 5 - 10 rokov. Isto nieco vytiahnes ked sa tymto zalezitostiam venujes... Pritomnost ma zaujma... nie krvou pospinene dejiny ...tie su plne hnusu, vsak vedecky pokrok je tu velmi kratko a bohuzial sme boli tak malo ludmi ze musel ist od tych najhorsich praktik... stojim si za tym ze v dnesnej dobe uz nebudeme tak zotroceny ako to bolo v minulosti...v dnesnej dobe sa totiz akurat tak zotrocujeme dobrovolne ....ale to je zas s ineho sudka financnych korporacii....ludskost o ktorej som vravela je chapana ...ze lekari si nebudu travit svoje vlastne deti. To je nanajvys tak chore... o tejto ludskosti hovorim... viem ze vo vseobecnosti plati. "clovek cloveku vlkom..."

nebola taka epidemia... ale kolko ludi pomrelo..cele rodiny...!!!, nebol si svedkom ani jednej takej hrozy ... prilahko ti idu slova o nej do eteru,.."dokaz toho je ze sme tu? "..keby sa to ponechalo na prirodzeny vyber...tak neni cislo populacie take vysoke ako je tomu dnes......... ....to by bol pohlad pre bohov ...nieco take dopustit znova.

Po roku 1946 bolo proti zaskrtu vyvolana ockovacia kampan... ktora ho eliminovala... vdaka dobrej preockovanosti sa choroba takmer vytratila... v tom ze ludia na preockovanie kaslu... nieje dokaz o nedolezitosti vakcin... to skor pripusta ze hoc bolo ochorenie eliminovane...nic mu nebude branit v pripadnom navrate...ked sa sem zavlecie z nejakej krajiny.
Vysie percento pripadov na ukrajine skutocne ukazuje na dovody nizsej zivotnej urovni...ale rovnake dovody treba zohladnovat pri neziaducich ucinkoch vakcin...

pectore
18. aug 2012

@zaockujteajslnko vy tu potrebujete aby som pisala gramaticky spravne vo worde... ja stym ale vazne nebudem nic robit...to su vase rozpaky nie moje...

gubcikova
18. aug 2012

ešte vás to baví?

pectore
18. aug 2012

@zaockujteajslnko ja nevysvetlim hladnemu ze som sita... 😀 hold gramatika je gramatika a do mojho svet nepatri... nepotesim vas... ale nebudem stym nikdy nic robit... do smrti budem pisat nespravne.... tod moj udel.

pectore
18. aug 2012

@labaga pekny postrech ohladom muslimov... krestanstvo hajit nebudem... ale na muslimov treba davat coraz vacsi pozor...

tara
18. aug 2012

@racerunner a inak, problem nemam vobec 😎 ja som dost pokojny a spokojny clovek, takze neviem o com pises 😀 som stastna, ze mame zdrave dieta a ze nebehame kazdy tyzden po lekaroch. "voila tout!"