Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

miriamzag
21. sep 2012

@prevenar
Dakujem

olivia6
21. sep 2012

@pectore Vzniku obávaného vrodeného rubeolového syndrómu zabráni zaistenie 100-percentnej imunity žien vo fertilnom veku očkovaním.

toto vies odkial? lebo keby to tak bolo, tak som za ockovanie... ved v samotnom pribalaku je napisane, ze ockovanie nezarucuje vytvorenie imunity.
Navyse, aj ked ma clovek vytvorenu imunitu, ockovanie nezabrani NAKAZE chorobou, moze zabranit len jej prejavu,Cize aj ockovany clovek moze byt pre teba infekcny.

majusqwa
21. sep 2012

@manof co ti mam napisat, ved odpoved urcite vies... kedysi boli, uz nie su. vsetko sa muselo stiahnut. dokonca sa ani nemoze spominat meno toho typka, uz sa hovori iba ako "O NOM". pre slovakov zapletenych v tomto mafianskom ksefte je nepohodlny a kedze tu by si uz neskrtol, zbalil si saky-paky a odisiel, nikto netusi kam. pocula som, ze vraj do ameriky do vyskumu proti starnutiu a druhi vraveli, ze robi v oxforde. tak fakt neviem. sme sa ho snazili dopatrat, ale ako keby uz ani neexistoval... tak neviem, kde skoncil

pectore
21. sep 2012

@olivia6 V roku 2007 boli hlásené posledné dva prípady rubeoly u 0-ročných neočkovaných detí...s toho vypliva ze kolektivna imunita je na 100% urovni . A nie že ockovanie zaruci 100% imunitu. Ockovany clovek moze byt infekcny ale pri akych vakcinach..?? ..tiez nie pri vsetkych. A neviem ci tie co sa podavaju u nas su po zaockovani infekcne. Navyse kazda rozumna matka nebude svoje dieta po ockovani vlacit kade tade....

zigzag
21. sep 2012

@manof ahoj, chcem sa opytat aku zakuku maju tieto kvapky Dcko, brala som ich od teba na jar, ale zmazal sa datum na nich, a teraz neviem, ze ci, este su ok, alebo radsej nove obiednat.....

olivia6
21. sep 2012

@pectore ??? Asi si nerozumieme. Ved studuj okolo toho a presvedc sa sama o com potrebujes.

majusqwa
21. sep 2012

@manof este som to chcela dopisat, ale mala sa zobudila a pytala jest, tak pokracujem: este nam vravel, ze by chcel urobit viac pokusov. napr. chcel studovat DNA dvojciat (najlepsie jednovajecnych) - jedno by bolo ockovane a druhe by bolo tzv. "blank" - laboratorne povedane kontrolna vzorka. len to by musel mat suhlas rodicov a to teda fakt neviem, ci by sa na to niekto dal nakecat. ale mozno aj ano, prachy hybu svetom... a este chcel porovnavat zvlast ockovanie prevenarom, zvlast hexavakcinou a ked su dokopy. a tak, nom. kto vie, kde mu je teraz koniec... dufam, ze sa mu dari 🙂

majusqwa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tasiko
21. sep 2012

@majusqwa : myslim, ze by to nestalo ani euro (este ze su na svete taki ludia ako pectore,ktora by obetovala svoje decko) mozno bude mat raz dvojicky 🙂 igor

majusqwa
21. sep 2012

@tasiko sice, pravdu mas.... co s takymi ludmi? najhorsie je, ze ich detom sa v tej nekonecnej rodicovskej blbosti nic nestane. a ti, ktori si to naozaj nezasluzia, to schytaju na celej ciare.

vlnka81
21. sep 2012

@manof ten vitamin D,kt si spominal vyssie je vhodny aj pre 3 mesacne bejby? ako sa podava? vdaka

hogofogo
21. sep 2012

@pectore nuz ano, lekari castokrat prilis fanaticky obhajuju ockovanie, ale asi veru nie je dobry ani opacny extremny protipol...podstatou zivota je aj tak neistota, nemozno sa proti niecomu celkom ochranit, zivot je nevyspytatelny...dva a dva vobec nemusia byt styri, a je kopec veci ktore nevieme a vediet nebudeme. asi je dobre ked si to uvedomia obe strany. ale nejako sa rozhodnut treba ohladom tohto a vacsina mam a tatkov to asi robi podla svojho najlepsieho vedomia. a potom treba tiez prijat nasledky, nech to znamena cokolvek. to je tiez velmi pekna vlastnost zivota. tak to ma byt, nie, slobodne sa rozhodnut. nikdy presne nemozes vediet koho alebo co tym ohrozis, alebo naopak ochranis. ale mozes tomu doverovat. a moja dovera v ockovanie bola narusena.....a tiez ma to netesi a neviem co s tym. ale nejako sa rozhodnut musim....

pectore
22. sep 2012

@olivia6 ved prave moje zdroje boli slobodavockovani , napriklad...lenze ked som sa zamyslela nad pisanym textom...tak to bolo same pravdepodobne, samy extremizmus, nabozenstvo, a studie niesu zname...atd. Takze ja som studovala a citala si....ale nemozem si pomoct... vzhladom na ten extremizmus co je v ich slovach , tych co to obhajuju ...im nemozem doverovat.... pridu mi plny nepochopenia.

pectore
22. sep 2012

@hogofogo tak to ma byt.... lenze mna trapi aj ten sposob prezentovania... mne vadi ze robia to iste co lekari...ze neponukaju nic nove...stym svojim postojom. Mainsteam je neockovat. A to sa mi nepaci...pretoze ked sa zamyslim tak v tejto rovine bojujeme s vyrusmy a bakterimi...a nasli sme sposob ako "zvytazit" .... tu uz nebojujeme s ludmi alebo s niecim co dokazeme dat pod kontorlu.... to co navrhujete vy tu uz raz bolo... a stale ludia ziju v katastofalnych podmienkach...a je ich strasne vela. Takyto odboj by bol super v roku ked budeme mat umelu klimu a naozaj vsetko pod kontrolov.... Planeta je obrovska a plna tajomstiev. My sme tie choroby nezazili ...mi uz nevieme o com sa bavyme.... ale stale mi nieco hovori ze mainsteam neockovat ...bude najskor niaky extrem...

supocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
22. sep 2012

@majusqwa
tak to je teda smutné...

manof
22. sep 2012

@zigzag do mája 2013 to bolo

manof
22. sep 2012

@majusqwa veľká škoda, že nemáš naňho kontakt. Nepodarilo sa Ti ho vygoogliť?

manof
22. sep 2012

@supocka obávam sa, že dávaš príliš málo. Terapeutická dávka je tak od 0,35 g na kg telesnej váhy vyššie. Pri 6 kg dieťati to bude teda od 2,1 g denne. Navyše treba zobrať do úvahy, že askorbáty nie sú čistý vitamín C, takže ich treba dať o niečo viac.

manof
22. sep 2012

@vlnka81 jasné, môže. To upozornenie je tam len kvôli blbým úradom v USA, ktoré majú veľmi smiešne predstavy o potrebných denných dávkách vitamínov.

nae
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi
22. sep 2012

@jajatko kup si melasu, ta je bohata na zelezo. Ak malu dojcis, dostane ho aj ona. Mam s tym bohate skusenosti, ja chudokrvna, mala tiez, odkedy beriem melasu obidvom sa nam upravil krvy obraz 😉 Kupis ju v racio ci bio potravinach.
Mimochodom, po dhych natahovackach ohladom ockovania sme uz oficialne dva krat odmietli ockovanie, doktorka mala usmev na tvari ja tiez, takze spokojnost prebehla na obidvoch stranach 😀

ewisam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariynka
22. sep 2012

ahojte maminky nezaockovanych deticiek 🙂 tuto tematiku riesim uz dlho, ale teraz, ked sa ma to o par mesiacov zacne tykat, by som sa s vami chcela poradit 😉
1.je pravda, ze nezaockovane deti su zdravsie ako tie ockovane?
2.co ak moje nezaockovane dieta dostane chorobu, proti ktorej malo byt ockovane, bude mat tazsi priebeh?
3.stretavaju sa vase deti so zaockovanymi detmi?
4.viem, ze jednym z neziaducoch uconkov ockovanie je aj to najhorsie-smrt, stretli ste sa s pripadom, kedy zomrelo nezaockovane dieta na chorobu, proti ktorej malo byt ockovane?

ak ma este nieco napadne, ozvem sa, zatial *v o p r e d d a k u j e m* za kazdu jednu rekaciu, Vas, veci znalych 🙂 🙂 🙂

nae
22. sep 2012

@mariynka ahoj, na tie ostatné otázky ti odpovie veľa ľudí, ja len dodatok k otázke č. 3 - malého mám zatiaľ neočkovaného a medzi deti chodievame od veku 2 týždňov... mám staršieho syna a nikoho na pomoc, tak to bola aj nutnosť. Nevadilo mi to.Na akcie typu detské plávanie, baby masáže apod. nechodíme ani sa nechystáme, nie som fanúšik takýchto záležitostí. Viac mi vadí príležitostné cestovanie v MHD s dospelákmi ako kontaky s usopleným malým dieťaťom. p.s. a ja vlastne neviem, ktoré deti na ihrisku sú zaočkované a ktoré nie.

prevenar
22. sep 2012

@nae si si ISTA ? " bojujeme s vyrusmy a bakterimi.. " lebo ja som trosku na pochybach ^^

prevenar
22. sep 2012

@mariynka ahoj 🙂

1) ano
2) nie
3) ano
4) nie , ale "stretli" sme sa s detmi kt. zomreli na nasledky ockovania..

ak si nevidela tak si mrkni toto ..

http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1029

https://vimeo.com/40119480
nae
22. sep 2012

@prevenar tak asi si k tomu ešte zahulila, nech tá zmena až tak nebije do očí 😉 😀

erikasadek
22. sep 2012

@mariynka za seba moj je nezaockovany.. Starsi ano rozdiel obrovsky...
Je nezaockovany zdravssi..odpoved ano......neda sa porovnat....
Je v s tyku s detmi zaockovanymi aj nezaockovanymi..
Dalsia vec zijem v parizi hotova babylonska veza co sa turistov pristahovalcov tyka najdu sa tu vseliake choroby poviem ti ak raz tu zoberies metro pochopis o com tocim.... Moj syn dokonca v kontakte s dietatom ktore malo osypky ked bol mansina potvoru ich nedostal..... Ale co chcem povedat je ze aj ked je neockove dieta neznamena ho drzat v sterilite. Skor naopak budes prekvapena ich imunitou....

Posledna poznamka mimo prave som sa vratila od lekara s echographie a po dvoch chalanoch konecne cakame princeznu...som v siedmom nebi..... Len na okraj..

miliharmi
22. sep 2012

@erikasadek To je krásná zpráva 🙂 Vzpomínám si, jak jsem já byla šťastná, když mi po 3 klucích řekli, že to bude holčička. Nádherný zvláštní pocit něčeho zcela nového a ještě nepoznaného, nečekaně odlišného, který se po jejím narození ještě zvětšil. Bylo velmi jiné mít holčičku, její energie byla jiná, taková něžná, neagresivní, prostě ženská. Nic proti chlapečkům 😉 , dovedu si představit, že po narození 3 holčiček bych se taky rozplývala nad neskutečnou silnou mužskou energií. 🙂