Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

domique
4. nov 2012

@hajanka Nechapeme sa. .... Neviem preco, ale nechapeme.....Vobec nikde nepisem o nepovinnych ockovaniach. Nikdy by ma ani nenapadlo ze niekto by mohom povazovat nepovinne vakciny za lepsie. Nechapem ako si vobec prisla na to ze som to prave tak myslela. Samozrejme ze vakciny ci uz povinne alebo nepovinne su rovnako rizikove. Ale tato tema je : nesuhlas s POVINNYM ockovanim. Preco asi? Nie nahodou preto, ze chceme dosiahnut aby ziadne vakciny neboli povinne ?

hajanka
4. nov 2012

@domique "Som vsetkymi desiatimi za nepovinne ockovanie" som to pochopila inak 🙂 tak, ako si to napisala slovo po slove 😀

Tema je jasna, chceme dosiahnut dobrovolnu volbu v ockovani, lebo sme presvedceni, ze vsetky vakciny su pre zdravie ovela viac nebezpecnejsie nez samotne choroby a toto poznanie nas k tomu vedie.

Je logicke, ze ak by sme nepovazovali vakciny za nebezpecne, nemame ani dovod ani snahu bojovat za ich dobrovolnost. 🙂

billam
4. nov 2012

@prevenar a toto je presne to, o com som pisala...si argantny a povysenecky clovek...nevies s inými diskutovať, iba ich ponizovat....a tie howadiny podla teba, co vypisujes sam, sa nedaju prehliadnut...ja by som si nikdy nedovolila niekomu napisat, že je debil a hlupak - a pritom toho človeka nepoznat...môžeš pridávať xy príspevkov a linkov, ja ich čítať nebudem, pretoze ty si u mna klesol na same dno a nezaujimas ma, ani tvoje nazory....comprende?

domique
4. nov 2012

@hajanka citujem " takze nesuhlasis s povinnymi vakcinami a suhlasis s nepovinnymi? " Boze nieeeee. Nesuhlasim vo vseobecnosti! Asi som sa zle vyjadrila. Ovela radsej mam diskusie nazivo, lebo taketo natahovanie sa o slovicka je niekedy fakt tazke.Ja nieco napisem a az ked reagujes vidim ze som to nenapisala dost presne 😖

billam
4. nov 2012

@prevenar jedna rada - nauc sa odpovedať a diskutovať ako @manof

prevenar
4. nov 2012

@billam bohuzial , bude ti musiet stacit ako diskutujem ja .. ale , co tu este robis ? ..myslel som , ze chces zbierat nejake informacie, aby si spravila to najlepsie pre svoje dieta ..ale to sa mi asi zdalo. viac ta bavi toto , mlatit prazdnu slamu , ze ?

billam
4. nov 2012

@prevenar nebudem tu s tebou diskutovať, mam svoju úroveň...tak prosim, ku mne sa ty uz nevyjadruj!

manof
4. nov 2012

@prevenar 10% hlásenosť nežiadúcich účinkov očkovania v USA je extrémne optimistický odhad - reálne to bude niekde medzi 1% a 10%

netrep21
4. nov 2012

@billam je vidiet, ze si sem nakukla a necitala si temu od zaciatku, pretoze by si sa potom nemohla spytat, preco ta odtialto niekto vyhana a oznacuje za trola. Stalo sa to, ze v poslednych tyzdnoch/mesiacoch sem prispievaju ludia, ktori zamerne provokuju a potom su ostatni zaujati aj proti nevinnemu konstatovaniu ze niekto nemal ziadnu reakciu na ockovanie. Citat temu neznamena len spajat pismenka ale citat aj medzi riadkami a vycitit emociu zo slov. Ak by si si ozaj vsetko precitala, co v tejto diskusii bolo doteraz napisane, potom by tvoje momentalne pocity nemohli nastat, lebo by si vsetko a vsetkych pochopila. Ja som si napriklad tuto temu precitala celu bez toho, aby som co len raz do nej prispela, a potom som nemala ziadnu potrebu nieco sa niekoho vypytovat, pretoze z toho mnozstva informacii, ktore som citanim ziskala, mi bolo vsetko jasne.

manof
4. nov 2012

@evicka_po to je nezmyselný argument. Ak je napr. téma "život s látkovými plienkami" tak príspevok typu "látkové plienky sú od veci, všetci ste tu mimo, zavádzate, je to tu samá demagógia, ohrozujete zdravie svojich detí" je jednoznačne mimo tému.

prevenar
4. nov 2012

@billam vyborne 😀 ..pripisem si ta na zoznam "odchadzatelov" koli slabej urovni .. vacsinou je to zial znak ,ze sa tu prilepia ..ako vies co , na lopatu 🤐

manof
4. nov 2012

@billam nuž, nešťastnou zhodou okolností si prikvitla práve v čase, keď tu "kypela žlč" kvôli istému trollovi, ktorého sa nevieme zbaviť.

Niežeby to ospravedlňovalo neprimeranú reakciu podaktorých prítomných, ja len aby si rozumela, prečo si to nedopatrením a neprávom schytala za niekoho iného.

prevenar
4. nov 2012

@manof jaj ! ☹

manof
4. nov 2012

@prevenar myslím, že už fakt stačilo. Príspevky ako tento Tvoj patria medzi práve ten balast bez informačnej hodnoty, ktorý tu nerád vidím, a verím tomu, že nielen ja.

nae
4. nov 2012

Ja tiež poprosím - pod každým príspevkom alebo hore pri prihlasovacom mene je taká obáločka - tzv. interná pošta. Keď si chcete napísať pár teplých slov, nech sa páči. Ale naozaj ma otravuje sadať si za PC, zistiť, že za deň pribudlo 10 strán v diskusii, a pritom informačná hodnota nula bodov, len osobné výpady a slovíčkarenie.
Keď niekoho diskusia znechutila, tak nech sem nechodí.
Keď niekto niekoho urazil a stojí mu to za to, pošlite si súkromnú poštu.
Veď sa niektorí trochu spamatajte, schlaďte hlavičky. Myslím, že konfliktov a riešenia hlúpostí je dosť v bežnom živote, a netreba to prenášať aj do tohto virtuálneho sveta.

manof
4. nov 2012

@nae to je zrejme skutočný cieľ trollov - znechutiť slušných diskutujúcich, odradiť ich od plodnej diskusie.

Ale že sa na obdobné konanie nechajú (zrejme nevedome) zlákať aj netrollovia, tak to je fakt kontraproduktívne. Ozaj by sa mali spamätať, lebo asi začnem hlásiť do radu aj ich skrz "neurážaj, neprovokuj.

pectore
4. nov 2012

@manof body debaty si diktuj tym co potrebuju drzat za rucicky.... ja mam svoju hlavu... a statistiky o nakazenych osypkami suvisia s temou vzhladom na zivotnu uroven, preockovanost ci stat vyskytu,... a jeho pristupu k ockovaniu.... je to k teme...akurat ze to neni pseudoveda ale oficialne statistiky.... ja nesuhlasim s povinnym ockovanim... ale tiez nesuhlasim zo sposobom budovania nazoru na vec ako je to vykreslovane v tomto fore.... preto pisem co pisem.... drz sa svojho hesla a nebav sa so mnou ...ocividne ta moje info nezaujma...tak ako mna nezaujmaju niektore tvoje postoje...... tak ako ty opovrhujes mnou ...rovnako si ta ja prestavam vazit... a nie koli nazorom ale koli sposobu jednania.... este raz ta vyzivam nerob z ludi ovce!!! a nechaj ich mat vlastny nazor na vec....

prevenar
4. nov 2012

@manof ..ved ja nic 🙂

prevenar
4. nov 2012

o boze,, here we go again 😀 trololooooo

manof
4. nov 2012

@pectore
Toto fórum má jasné pravidlá. Pravidlo č. 2 znie:
"Nediskutuj mimo tému. Téma je definovaná jej názvom a prvým príspevkom, ktorý vytvoril autor témy."

Osobne sa domnievam, že to je nad slnko jasné, aké príspevky sem patria a aké nie, ale keďže Ty notoricky neprejavuješ ani štipku pochopenia, tak som to pre Teba a ďalších extrémne nechápavých ľudí podrobne rozpísal. Tento môj rozpis sa nestretol s vlnou nevôle ani všeobecného súhlasu (z čoho vyvodzujem tichý súhlas tu prítomných), vlastne jediný, kto nejak protestuje, si Ty, z čoho mi vyplýva, že Tvoja nechápavosť je úmyselná.

V takom prípade Ti odporúčam, aby si svoj spasiteľský komplex realizovala v nejakej inej diskusii a ak takú nenájdeš, aby si si ju založila - trebárs "Výhody plošného očkovania" alebo "Očkovanie - za a proti (skôr za)".

Faktom zostáva, že Tvoje príspevky od začiatku boli a stále sú mimo tému, takže tu nemajú čo hľadať, nie sú tu žiadané a úprimne: lezieš tu prakticky všetkým na nervy, takže ani ten Tvoj deklarovaný spasiteľský účel Tvojich príspevkov nie je naplnený. Čitatelia ich automaticky nahlasujú, mnohí zrejme aj bez čítania, takže tu míňaš čas úplne zbytočne.

Nevôľu pritom nevyvoláva len obsah Tvojich príspevkov, ale aj ich arogantná forma, pretože tu dookola omieľaš, že všetci sú ovce a ja som ich pastierom, hoci opak je pravdou, lebo odhadom cez 90% ľudí tu má osobné neblahé skúsenosti s očkovaním, takže k neočkovaniu nedospeli kvôli tomu, že by som im ja (alebo @petot ) vymyl mozog, ale kvôli tomu, že sa sami trpko popálili a teraz toho ľutujú. Označovať týchto ľudí za ovce, pričom Ty sama len kopíruješ a papagájuješ Sprievodcu očkovaním a podobné demagogické žvásty, je skrátka nehorázna drzosť, čo Ti potom prakticky všetci aj dávajú náležite poznať.

Skrátka: s takýmto prístupom a s takýmto obsahom svojich príspevkov TU NIE SI VÍTANÁ.
Po Tvojom spasení skrz nejaké oficiálne pro-očkovacie kydy tu naozaj nikto netúži, chápeme to tu ako SPAM.

Keďže si však mimoriadne odolná voči upozorneniam, či už slušným alebo drsnejším, a predpokladám, že toto moje upozornenie budeš tiež úplne ignorovať, budeme sa zrejme musieť s adminmi dohodnúť na nejakom účinnejšom riešení Tvojho pôsobenia v tejto téme štýlom "já jsem vtěrka a budu tady bydlet".

pectore
4. nov 2012

@manof tvoje postoje ma nezaujmaju...stracas so mnou cas a nic tym nedosiahnes... ja uz tie tvoje odporucania ako sa diskutuje ani necitam... 😀 😀 😀

jarabica123
4. nov 2012

Tak zajtra ideme odmietnut ockovanie, uz vidim nasu doktorku aka bude v soku a ako bude prehovarat a zastrasovat, nech si trhne nohou, my sa NEDAME!!!

alenka600
4. nov 2012

@jarabica123 Drzim palce!!!!!

manof
4. nov 2012

@pectore
Je mi to viac-menej jasné a verím tomu, že s adminmi bude rozumnejšia reč než s Tebou.

manof
4. nov 2012

MUDr. Stanislava Tóthová, PhD.:
"Očkovanie dieťaťa — naša slobodná voľba?"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-d...

prevenar
4. nov 2012

@jarabica123 drzime palce.. a dobre si vsetko zapamataj, aby si sa s nami podelila, aj my chceme nejaku zabavu! LoL

sirael
4. nov 2012

Ja uz musim reagovat! Uz mi to tu ale naozaj lezie riadne na nervy!
Po neziaducich ucinkoch po ockovani som sa zacala zaujimat o ockovanie. (dovtedy som to brala tak, ze je to povinne, musi sa to, tak to proste podstupime!) - ale, ked som videla co sa deje s nasou malou, zacala som citat. Rozne linky, rozne stranky. Natrafila som aj na tuto. Ale ja som si najprv precitala dokonca tusim okolo 1000stran, robila som si poznamky, odkladala a citala si linky, ktore tu pribudali a sama som si robila pre a proti, ci ockovat, alebo nie. Nesla som sem s tym, ze NEOCKOVAT! Isla som sem s tym, aby som nasla informacie. A nasla som. Nasla som info, nasla som linky, linky na videa, na stranky, na rozne odkazy! A velmi mi pomohli. A az potom, ked mi nieco nebolo jasne, pytala som sa. Diskutovala som. A nikdy som nedostala odpoved, ze mam odist, nikdy na mna nereagoval arogantne, nikto mi nenadaval! A otazky som mala - ale slusne som diskutovala! Ani @zaockujteajslnko , ani @prevenar , nikdy na mna neboli zli 🙂 A keby aj boli, po tom, co som si precitala skoro celu diskusiu, vedela som, ako reaguju, takze by ma fakt ani nenastvali.
Tymto vsetkym som chcela povedat, ze vobec nie je problem, ak sem pride niekto novy, kto sa slusne pyta, ked nerozumie, kto hlada informacie, potrebuje nejake odkazy, len ide o to, akym stylom sem clovek pride. Vzdy sa da slusne diskutovat. VZDY. Ale toto, co sa tu deje poslednu dobu, tak to je chore.......☹ A ked si niekto novy otvori tuto temu a precita si poslednych cca 10-20 stranok, tak sa absolutne nic neodzvie.....
A trolla tu kazdy den niekto nakrmi! neviem, ci neviete odolat, ale ja jednoducho tie prispevky uz ani necitam, aby som nemala potrebu reagovat 🙂

pectore
4. nov 2012

@manof . 😀 nerobim nic co by porusovalo pravidla... a moje prispevky su k teme akurat ze su skepticke... to neni porusenie pravidiel.... ale chod sa vyzalovat ...

halienka
4. nov 2012

@sirael výborne napísané 😉 🙂 🙂