Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanili
4. jún 2010

no co je Petot, zistujes, kto stoji za tymi studiami, co som sem dala? Usetrim ti cas, nikto iny ako BigPharm 😀 😀 😀
Pre ostatnych, ide naozaj o studie vedcov, nie pseudovedcov.

bubelko
4. jún 2010

@stanili @lin > obdivujem vas, ze ste sa pustili do tohto boja a suhlasim s vami. 🙂
podla mna sa celkovo tema zle vola - mala by sa volat, sme proti ockovaniu a iny nazor nas nezaujima, alebo tak nejako.
@baruskaaa @tynushqua > co sa pani petek tyka, videla som jej debatu s imunologom z bernu a jej argumenty boli velmi slabe. a co sa tyka tych videi, ktore prezentuje, pripomina mi to silnu predvolebnu kampan.

zelmirka1
4. jún 2010

preboha lin18 za co mame byt vdacni ? ze staty nakupili vakciny ktore neboli odskusane, ze ich nakoniec nikto nechcel, ze svetova zdravotnicka organizacia vyhlasila pandemiu, ktora vlastne nebola a bolo to len strasenie ludi ? inak napriklad Polsko si to risklo a nemalo zasobu a su dnes velmi radi ze nevyhodili peniaze....

inak co sa tyka toho ze stale chces nutit ludi ockovat len preto ze ty mas strach ze sa nakazi tvoje dieta,
tak za prve vacsina zakladnych ockovani sa vykonava v prvy rok zivota, zacina sa hned po narodeni tak neviem ako moze dostat niaku tebou obavanu chorobu este pred tym ako je zaockovane, mozem ti len poradit nikam s nim nechod kym nie je zaockovane a hotovo, to je fakt sila, ja sa budem bat chripky tak si vyziadam aby vsetci boli ockovani co chodia po ulici lebo by ma mohli ohrozit
za druhe ohrozujes ty svojim dietatom tie nezaockovane, pretoze tvoje dieta ma v sebe zarodky chorob a nezaockovane nie takze skor sa nakazi ine dieta od tvojho, ja som ockovane proti osypkam, ale aj tak som ich prekonala, pred dvoma tyzdnami svaginra zaockovala dieta proti kiahnam a maly ich dostal a skoncili v nemocnici lebo mali tazky priebeh, nic nechrani stopercentne vsak ?
za tretie OK ty chces postihovat rodicov ktori nadaju ockovat a dieta ochorie, ale aky postih ma stat ked nanuti ockovanie a dieta ostane dozivotne postihnute ? hovoris o tom ze rodicia mozu byt zmanipulovani tou ktoru stranou ale co je to dnes? to nie je manipulacia so zdravim ked nutia ockovat vsetky deti bez rozdielu ?


stanili
4. jún 2010

@manof citujem: Len tak mimochodom - http://sloboda-v-ockovani.sk je stránka otvorená aj pro-očkovacím názorom (ak neskĺznu do urážania, vulgárnosti a osočovania), takže ak niekto chce pridať nejaký svoj (alebo preklad) slušne napísaný pro-očkovací článok na NASU stránku, rád ho uverejním. Chceme dať ľuďom slobodu, chceme im teda dať na výber - nech si prečítajú "pod jednou strechou" to i ono a potom sa slobodne rozhodnú. Cenzúru nerobíme - leda tak cenzúru na vulgarizmy a podnecovanie rasovej či inej nenávisti, alebo cenzúru na propagáciu myšlienok a hnutí obmedzujúcich základné ľudské práva a slobody, čo je však aj tak dané zákonom
- tak, prave si sa prezradil, dakujem, moja konspiracna teoria bola potvrdena.

stanili
4. jún 2010

@bubelko dakujem za podporu, viem, ze nie sme same, nik sa vsak neodvazi prispiet, ja som tiez chcela byt ticho, ale nemohla som sa divat na to, ako sa pustili do Lin18, dnes tu uz ale urcite koncim, dala som si zavazok, ked maly spi mozem robit aj prospesnejsie cinnosti

zelmirka1
4. jún 2010

inak ste sa nevyjadrili k tomu ako je mozne ze niektore krajiny si dovolia mat ockovanie odporucane a nie povinne ?
tak neviem ci sme my Slovaci hlupejsi a musime ho mat povinne lebo inak by sme pomreli alebo cim to je?

petot
4. jún 2010

@lin18: "Ke komunitě Amish opravdu nemá smysl se vyjadřovat...všimla jsem si, že už ani petot poté co stanili vše bezchybně objasnila už nemá argumenty na toto téma" - @stanili položila tvrdenie proti tvrdeniu a nedala žiadnu referenciu. Nepovažujem jej tvrdenie za automaticky lepšie alebo hodnovernejšie. Mohla by to byť pravda, mohla by to byť aj typická slizká výhovorka z dielne niektorého PR oddelenia. Je to pre mňa neoveriteľné a preto naozaj neviem, ako by som mal voči nemu argumentovať.

"vy mě tím, že očkovat nebudete přímo ohrožujete já vás se svým očkováním nikoliv....v tom je ten rozdíl mezi námi." - toto je hrubá nepravda. Napríklad ľudia očkovaní orálnou polio vakcínou šíria 4-6 týždňov vo svojom okolí aktívny vírus detskej obrny. Boli prípady, kedy ochoreli ľudia v okolí, napríklad tehotné mamičky (ktoré sú voči nemu zraniteľnejšie). V niekoľkých štátoch z vakcínového vírusu vznikli epidémie. Táto vakcína sa v SR používala plošne do roku 2005. Aj ďalšie živé vírusové vakcíny majú riziko šírenia infekcie.
Očkované dieťa má po niekoľko týždňov zníženú obranyschopnosť a keďže je náchylnejšie na akékoľvek ochorenie, je aj náchylnejšie ho šíriť v okolí.
Mala by si však vedieť, že prítomnosť infekčného agens neznamená automaticky ochorenie. Omnoho viac záleží na kondícii organizmu.

"A když už jsme u toho...pokud by byla svobodná volba jak byste to prakticky řešili? Jak poznáte, že rodiče mají opravdu správné informace, že nejsou jen zmanipulovaní tou či onou stranou? Skládaly by se zkoušky? Nebo měřilo IQ?" - Podľa Teba ľudia s nižším IQ nemajú právo rozhodovať o svojom tele? A aké IQ stačí na to, aby človek mohol povedať, či si želá alebo neželá injekciu živých vírusov, neurotoxínov, karcinogénov a živočíšnej DNA?
Bacha na vec, podobné myšlienky razili Hitlerovi ideologickí vedúci. Veľmi si sa predtým urážala na paralelu ktorú vyslovil @manof medzi niektorými Tvojimi názormi s Hitlerovskou totalitou...

Stále kladieš otázky z pozície, ako keby očkovanie znamenalo ochranu pred ochorením. Asi Ťa nepoteší správa, že dlhodobú ochranu očkovaním doposiaľ nikto vedecky nepreukázal.

stanili
4. jún 2010

spominali sa tu nejaki statni uradnici a verejnopravne media na Slovensku, aby nedoslo k nedorozumeniu, to co vam do hlav tlacia na SLovensku ohladom vakcinacie, prasacej chripky a neviem coho, vazne neviem a nesledujem, pre ziadne Slovenske organizacie nepracujem ( i ked by som si dala povedat, keby ma nejaka manofom spominana farmaceuticka firma chcela zamestnat, bohuzial v mojom meste ziadna nie je 😀) a cela situacia ohladom ockovania na Slovensku je mi naozaj ukradnuta, ja som sa vyjadrovala k ockovaniu ako takemu.

stanili
4. jún 2010

@petot citujem: Stále kladieš otázky z pozície, ako keby očkovanie znamenalo ochranu pred ochorením. Asi Ťa nepoteší správa, že dlhodobú ochranu očkovaním doposiaľ nikto vedecky nepreukázal Petot, pozor na nepodlozene tvrdenia, este by ma to mohlo vyburcovat k hladaniu nejakych studii.
co sa tyka Amishov, ty si zdroj tiez neuviedol, preco by som mala ja?

zelmirka1
4. jún 2010

to sme pochopili @stanili 😉 zrejme zijes niekde kde mas moznost slobodnej volby a preto si v pohode....
ja som reagovala na lin18, lebo ona by najradsej prikazala vsetko vsetkym aby sme ju neohrozili.

ivka144
4. jún 2010

@lin18 Slobodna volba, ze ako by sme to riesili??? A ma niekto skusky z rodicovstva? Z vyzivy? Zo starostlivosti o dieta - kedy ist a kedy nie k lekarovi, alebo z psychologie (kvoli vychove)? Myslim, ze reklama ZA ockovanie by bola taka silna, ze aj tak by vsetci spokojne a neiformovane ockovali.
Mas stastie, ze zijes na Slovensku, lebo mnoho ockovani nie je vo vycsine auropskych statov povinnych a to neviem, ci by sa ti tazko nezilo. Teraz to neber ako vysmech, ale si vezmi AIDS (mozno extremny, ale prvy priklad, co mi napadol), tak ak mas info, ze u nas je toho malo, nemas az taky problem (a pritom ohrozenie je, nielen pohlavnym stykom, aj ked tie ostatne su asi o dost menej pravdepodobne, mimochodom podobne ako u HepB?). Ale ak by si mala zit dakte v Keni, kde je percento HIV pozotovnych velke (nechce sa mi hladat kolko, ale iste sa zhodneme, ze velke a viem, ze ma to cislo uz parkrat prekvapilo), tak by si mohla mat stres, ze jemine, kde vsade sa mozem nakazit. A pritom to je AJ o vnutornom nastaveni. Myslim ze ludia, ktori tam ziju netrpia zlymi snami a paranojou. Takze je to aj o tom, co je v nas zakorenene a vychovane, ze oooch, ake ohrozenie by to bolo pri nepovinnom ockovani.

Inak dost asi treba rozlisovat medzi Hexou a MMR - nielen ako vakciny ale tie choroby. Hexa - ano, ani neockovani ludia nechcu tieto choroby dostat a veria, ze vedia hygienou a spravnou zivotospravou zabezpecit, aby ich ani nedostali a v pripade, ze predsalen nejakm zazrakom, mnohi poznaju sposoby, ako priebehu co najlepsie pomoct.
MMR - to neviem, ci by ta ozaj ohrozoval neockovany, skor niektore matky by boli cele rady, keby tie deti nejak vobec tu chorobu vedeli nachytat, ale to len tak naokraj.

Aha a este k motivacii vlady - no ja velmi silne pochybujem, ze vlada alebo poslanci, kluby alebo ministri a ich urad by citali studie, zamyslali sa nad problematikou a zvazovali, co je najlepsie. Ja si osobne myslim, ze ich to az tak nezaujima, je to len jeden z mnohych bodov agendy a ak vynecham akukolvek korupciu, je len logicke, ze ak im vyrobca vaknin ponukne vakciny, ukaze nejake grafiky a povie, ze je to dobre a ze ete aj ekonomicky vyhodne, prijmu to a maju jeden bol nejak porieseny.

A pripada mi tiez logicke, ze veda je platena BigFarmou. Ja teda sa v tom nevyznam nejak zvlast, ale akoze kto ma davat na vyskum? Stat? No kolko uz len stat ma na to prachov? Teda iste ma, ale pochybujem, ze ma viac motivacie a viac prostriedkov ako farma priemysel. A ked farma plati vyskum, tak z toho ocakava zisk. Teraz nemyslim na tie teorie o genocide a tak, ale staci take tie bezne veci upravit, zamlcat, vyzdvihnut... A tiez musia vediet, do akeho vyskumu sa vobec pustat, neviem, ale ak si nemozu potom vysledky patentovat (vitaminova liecba) na jaku gutu by vyskum robili?

A co sa tyka propagacie... To je proste reklama. Ozaj ked vyperiete tym extra Gold super praskom, tak Vam ziari pradlo ako v TV? Mne nie. Ale mozem byt napr. na neho alergicka. Mozem byt nespokojna, ze sa zle rozpusta. A tiez neviem, ci ma tie kremy zbavia celulitidy za 14dni...

stanili
4. jún 2010

@zelmirka1 to sa pytas akoze mna? prepac, ale nie som predstavitelom ani SLovenskej vlady, ani nejakym statnym zastupcom mojej krajiny, taketo otazky treba adresovat kompetentnym

manof
4. jún 2010

@stanili
"som obklopena ludmi ako lin18 , ktori sa nedaju zmanipulovat nejakymi brnkackami na city a vyskumami ludi, ktori su podplateni kadekym (napriklad rodicmi postihnutych deti)"

Pozerám, že humor Ťa naozaj neopustil. Tak skúsme sa pozrieť na fakty:
1. J.K., matka 13-ročného chlapca, ktorý (súc pred očkovaním úplne zdravý) dostal po očkovaní cukrovku, žije zo sociálky. Nebyť výdatnej pomoci rodiny, tak neviem-neviem, či nebýva pod mostom.
2. Irena T., stará mama Simonky (dievčatka, čo po očkovaní BCG dostalo rakovinu), žije z minimálnej mzdy a aj z tej ešte prispieva svojej dcére, aby nejak vôbec vyžili. Všetky úspory sú v háji a vyskúšali už pomaly všetky dobročinné organizácie s prosbou o pomoc. Viď: http://simonka.webnode.sk
3. Andrea zo Zvolena, ktorej 3 zo 4 detí sa po očkovaní stali ZŤP, prišla (práve kvôli nákladom na riešenie ZŤP svojich detí) o dom...
4. S.K. z Ružomberka sa syn po očkovaní stal autistom. Jej manžel musí byť doma so synom (aj keď syn už je v škôlkárskom veku), žijú teda z jedného (učiteľského) platu, čo ledva vystačí na uživenie trojčlennej rodiny.
5. 5-členná rodina z okolia Košíc žije z príležitostných zárobkov otca. 2 z 3 detí sú vážne postihnuté očkovaním.
atď. atď.

Už poznám niekoľko desiatok rodín, v ktorých sú deti postihnuté očkovaním, ale ani jedna nemá na to, aby mohla podplácať vedcov a ovplyvňovať tak výsledky výskumu. Zdravotné postihnutie ide totiž fest do peňazí. Kto chce chápať, pochopí, kto nechce, tomu je darmo čokoľvek vysvetľovať.

Kto však nemá vôbec problém zaplatiť (v dolároch) pol-miliardovú pokutu, je napr. farmaceutická firma AstraZeneca. Viď najnovší článok na http://sloboda-v-ockovani.sk :
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/vyrobca-lieci...

Kto teda koho podplatil? Žeby rodičia postihnutých detí Wakefielda?

Škoda, že sa v lekárni nedá kúpiť miesto Aspirínu zdravý rozum... 😀 😀 😀

manof
4. jún 2010

@bubelko
Ta debata Anity Petek-Dimmer s imunológom z Bernu ma veľmi zaujíma.
Kde si ju videla?

stanili
4. jún 2010

@ivka144 ako to funguje na slovensku naozaj neviem (uz sa opakujem), v krajine, kde zijem existuju urady a nezavisle organizacie, ktore sa venuju vakcinam, kazda ja testovana priamo v state, nic sa nekupuje len tak, su urady, ktore sa zaoberaju ich bezpecnostou, taktiez urady, ktore zaznamenavaju neziaduce ucinky s vakcinami spojene. Na zaklade informacii od tychto organizacii sa potom vlada rozhoduje, ktora vakcina bude povolena a ktora nie, napriklad uz pomaly 10 rokov sa tu nepouzivaju u deti vakciny s pridanim thimerosalu.

manof
4. jún 2010

@stanili
http://sloboda-v-ockovani.sk
je stránka mňa a ďalších ľudí, ktorí sú za slobodnú voľbu v očkovaní. Nielen moja - na spočítanie spolupracovníkov mi už nestačia prsty. Dokonca aj adresu sme si takú zvolili, aby to bolo každému hneď jasné, že sme za slobodu v očkovaní.
Aby sme boli na jasnom: nikto nie je za nič platený, všetka práca bola vykonaná dobrovoľne a bezplatne, a nie sme nijaká organizácia, nemáme IČO, právnu subjektivitu ani nič podobné.

Čo som teda podľa Teba prezradil také, čo Ti doposiaľ nebolo jasné?

stanili
4. jún 2010

@manof Kto teda koho podplatil? Žeby rodičia postihnutých detí Wakefielda? odpoved predsa poznas, boli toho plne noviny
a co sa tyka tych konkretnych pripadov, to je ako pokus o hranie na city, ze mi tu napises 5 rodin, ktore maju postihnute deti a bohvie z coho? sorry,asi som z kamena nula bodov. rozmyslam, od koho slovensko nakupuje vakciny, bezne v populacii ma neziaducu reakciu 1 z miliona na slovensku su desiatky deti, mozno stovky, fuu este stastie ze tam nezijem

stanili
4. jún 2010

@manof mne to praveze bolo jasne od zaciatku, ze tu nejde len o otecka, ktory si precital nieco na internete, nepodcenuj moju inteligenciu

manof
4. jún 2010

@stanili
Tie čísla o ružienke nájdeš aj na našej stránke v tomto článku:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/moralne-uvahy...

Vtip je v tom, že očkovanie nie je zďaleka jedinou možnou prevenciou prenosných ochorení.
Ďalší vtip je v tom, že keby tie tehotné ženy prekonali ružienku v detskom veku (čomu však očkovanie bráni), tak by sa nemohli nakaziť ružienkou počas tehotenstva.

Každá minca má dve strany, všakže?

ivka144
4. jún 2010

@stanili Zeby FRA alebo Svajc? Oni si robia vlastne testy, nie? (Inak ak ozaj najdes nejaku studiu kde sa dokazuje dlhodoba ucinnost a dlhodoba bezpecnost, daj link. Iste mas aj inu robotu, ale ak sa tym este budes zaoberat...)
Inak o manofovi sme to vsetci vedeli, co sme tu dlhsie, teda spominal to uz davnejsie, ze taku stranku robia, takze nic tajne si neodhalila. A ked su ini diskutujuci clenmi peticneho vyboru k nepovinnemu ockovaniu, alebo ked su clenmi rady IURO alebo akehokolvek ineho formalneho ci neformalneho zdruzenia, tak co ti to dava? Aku info? Uz ti je jasne, kto za tym stoji? Ja som asi naivna, ale mne nie.

A inak tym, co sa rozculujete, ze blby nazov temy - ano, aj ja si to troch a myslim, lebo povodny nazov bol Odmietnutie ockovania, ale zmenil sa, lebo tento udajne zavanal navadzanim na spachanie priestupku. Pointa je, ze tema vznikla ako protivaha k vseobecnej mienke ukotvenej aj v legislative a bola urcena skor mamickam, ktore maju nedoveru k ockovaniu, alebo chcu odmietnut a nevedia ako a pod. To samozrejme neznamena, ze Vas vyhanam, alebo ze su Vase prispevky neziaduce. Len aby ste chapali, preco je tu vacsina ludi proti ockovaniu, alebo za slobodu v rozhodovani alebo aspon za selektivny ci individualny pristup k ockovaniu.

ivka144
4. jún 2010

a sorry za opozdene rakcie, reagujem na veci, co boli uz povedane, ale kym ja napisem moj prispevok, pribudne 5 dalsich;)

stanili
4. jún 2010

samozrejme manof, ale kde mas zarucene, ze tvoje dieta sa v detskom veku nakazi ruzienkou? podla poctu tych zien je zrejme, ze aj v case, ked sa ruzienka neockovala ,nie kazde dieta ju v detsom veku prekonalo, tych si nasla choroba v starsom veku a tomu sa vyhnes len ockovanim, neviem si predstavit vyhladavanie komunit, kde je prave epidemia ruzienky, aby sa moje dieta nakazilo a tym padom bolo v case dospelosti uz imunne. Tolko ta prva strana mince

manof
4. jún 2010

@stanili
"@petot na to potrebujem cas, nie som zasobovana materialmi ako ty a manof, za mnou totizto nik nestoji, ja kopem sama za seba"

OK, @stanili , však mi počkáme, kým niečo nájdeš. Nie je ešte všetkým dňom koniec.

Inak by som bol veľmi rád, keby si mi povedala, kto za mnou stojí, aby som vedel, od koho si mám pýtať výplatu. Zatiaľ som totiž žiadnu nedostal a už by sa mi naozaj hodila. 😀 😀 😀

ivka144
4. jún 2010

Stanili, preto mnohe mamicky tu pisali, ze nechcu MMR a ak ich dcera neprekona rubeolu a syn mumps, zvazuju dat ich zaockovat monovakcinou vo veku povedzme 12r.

tean
4. jún 2010

@stanili
ak nemas info o prasacej chripke a tomto megapodvode, tak sorry, ale potom sa zdrz dalsich komentarov, pretoze si out z tejto problematiky. Clovek, ktory nepostrehol taketo zakladne info nam tu chce davat rozumy. Tymto sa radis do skupiny teliatok cakajucich na plosne ockovanie.

stanili
4. jún 2010

@tean na co by som zhanala info o pracasej chripke, ked som sa proti nej nikdy nechcela dat zaockovat, ja si hladam info o veciach, ktore su pre mna relevantne

stanili
4. jún 2010

manof - studie som tu o MMR uz dala, chces na kazdu vakcinu osobitne? to sa mi zrovna nechce, zvlast ked to nikam nevedie

manof
4. jún 2010

@stanili

Dáš mi, prosím Ťa, odkazy na stiahnutie tých štúdií? Samotný názov a vymenovaní autori mi toho veľa nepovedia.
Rád by som si prečítal aj ich obsah.