Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hely79
21. jún 2010

@atuin odporucam ti precitat si knizku Olivia- dennik osudu, tam sa dozvies, kto rozhoduje o nasom zdravi...

divoska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oscarka3
21. jún 2010

atuin,reagujem na tvoj príspevok 11:16 :
Mimochodom, viete o niekom kto mal v poslednych 30-tich rokoch kiahne?

tak myslím,že tento alebo minulý rok mali u nás kiahne deti v školke a aj pár dospelých.všetci bez komplikácií prežili.

oscarka3
21. jún 2010

divoska, súhlasím 😉

zelmirka1
21. jún 2010

ahojte
stale ide o jedno, nie presvedcit druheho o svojej pravde ale o tom ze sme slobodni ludia a mali by sme mat pravo rozhodovat o svojom zdravi. Nech su zakladne odporucane ockovanie a vedlajsie, rodic sa moze s lekarom poradit ale pokial sa rozhodne ze pre neho prevazuju rizika nad pozitivami tak nech ma tu moznost. Napriklad aj vtedy ak ma negativnu skusenosti s jednym dietatom tak urcite chce byt pri druhom opatrnejsi.
Prave keby bolo ockovanie odporucane ako v mnohych europskych krajinach by sa zvysila informovanost, pretoze by stacilo ze napriklade jeden lekar by mal trochu iny nazor a uz by sa rodicia viac zaujimali, studovali, radili s viacerymi odbornikmi...ale dnes je sitaucia fakt neskutocna aby sa ockovalo bez rozdielu rad radom a vacsina rodicov ani nevie proti akym chorobam, ako sa siria, co mozu sposobit a ani o vakcinach nic nevedia, pribalove letaky ani nevideli.

atuin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamix
21. jún 2010

@zelmirka1 To máš pravdu, že veľa rodičov ani nevie, proti čomu sú ich deti očkované. A keď sa to snažím kamoške vysvetliť, tak mi povie, že ani susedov chlapec nemal po očkovaní MMRkou žiaden problém a Dr. povedala, že sú to úplne bezpečné vakcíny. Asi niektorí rodičia radšej nechcú nič vedieť a slepo dôverujú lekárom.

atuin
21. jún 2010

@oscarka3 Dovolim si pochybovat o tvojej odpovedi. Vsetci vymenovani iste boli chori, ale so 100% istotou nemali kiahne. Kiahne - variola - su vyse 30 rokov na celom svete vdaka ockovaniu eradikovane, dokonca sa pred tymi 30 rokmi ockovanie proti variole ukoncilo a uz sa nerobi. To o com pises Ty, su neprave, tzv.ovcie kiahne - varicella a tie su oproti variole naozaj takmer (opakujem takmer) neskodne.

bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renab
21. jún 2010

Ahojte,
do tejto témy som prišla len teraz a vidím, že je tu niekedy poriadne horúco. Ja osobne nesúhlasím s plošným očkovaním detí. Nevidím problém, kto sa obáva, že dostane ochorenie od nezaočkovaného dieťaťa, nech sa zaočkovať dá. Len nechápem doktora, ktorý mi núka očkovanie a sám sa zaočkovať nedá a ani svojich rod. príslušníkov. Aké bolo haló s vakcínami proti prasačej chrípke a sami lekári, pre ktorých boli vakcíny zakúpené a mali ich dostať prednostne sa zaočkovať nedali. Potom vakcíny núkali kade komu. Už to bolo jedno.

ivka144
21. jún 2010

atuin - samozrejme, ze ked sa povie bezne kiahne, bezne si ludia predstavia ovcie. A co sa tyka pravych..., ehm, pockam, kym Ti Petot nahodi linky, ktore ak nedokazuju, tak minimalne naznacuju, ze prave kiahne vymyzli NAPRIEK ockovaniu, nie VDAKA nemu.

sorciera24
21. jún 2010

@suzik77 ja som este pred rokom bola velkym zastancom ockovania, az kym som si nenastudovala nespoceten mnozstvo linkov a studii aj z tohto fora, bohuzial moje dieta dostalo 2. hexy, 3. a aj MMR chcem pre zaciatok odlozit, tiez este nie som uplne presvedcena, ale coraz viac faktov ma v tom utvrdzuje.....napriek vsetkemu, myslim, ze aspon odlozit ockovanie do 2 rokov veku pomoze, kedy je predsa imunita dietatka lepsia
podla mna tu nevadilo ludom, ze sa pytas, oni ti davali argumenty a ked xces vediet viac skus si nastudovat tuto diskusiu celu ako ja a potom sa da diskutovat.....len s tebou je tazka rec, ked ani nevies, co davas ockovat svojmu dietatu....mam na mysli, ten Prevenar....radsej sa ani nepytam,ci si videla pribalovy letak vakciny....takze holt, to potom tazko...

manof
21. jún 2010

@atuin
je úplne fuk, čo sa dnes bežne predpisuje na chrípku, platí však, že
1. v drvivej väčšine ide o syntetické chemikálie (jedno či ATB či iné)
2. nikto ma nenúti vybrať si lieky na recept v lekárni. Skrátka zahodím recept bez vybratia a kúpim si niečo prírodné.

Ide o to, že sa cítim byť naozaj dostatočne kompetentný na takéto rozhodovanie, obzvlášť po tom, ako som nežiadúce účinky syntetických liečiv zažil na svojom tele v nemalej miere. Ďakujem, neprosím. Nikdy viac!

A čo s tými kiahňami? Vymizli pred 30 rokmi. OK. Ani detská obrna už u nás pár desiatok rokov nebola. Ani tetanus.
Máme však ADHD, autizmus, AIDS, alergie, Alzheimera, a to som ešte len pri písmene A. Nechci, aby som vymenoval všetko, čo sa raketovo zvýšilo v období, v ktorom kiahne, tetanus a detská obrna vymizli.

Podotýkam, že "absencia dôkazov o spojitosti" medzi uvedenými chorobami a očkovaním neznamená "dôkaz absencie spojitosti". To by bol hrubý logický prešľap, i keď také chrlí MUDr.c Ivan Rovný (hlavný hygienik SR) ako na bežiacom páse. Pekné pojednanie o tom viď:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/drze-lzi-velk...

A to, že je ľudské telo oveľa komplexnejším systémom než počítač, je samozrejme pravda. Nevyplýva však z toho, že by lekár mal rezignovať na logiku a fakty a oddať sa zbožnej viere v autority, ale práve naopak! Oveľa viac by mal dbať na vedeckosť a oveľa viac by mal hľadieť na fakty. Žiaľ, opak je pravdou - vo väčšine prípadov.

sorciera24
21. jún 2010

a mna by este zaujimalo, ak mi vie niekto z MUdr. odpovedat...ako sa tu prezentovali....ze naco je napr. dobre ockovanie hep. B 3mesacnemu dietatu?...ha, @heleniatko?....naozaj ma to zaujima.....

manof
21. jún 2010

@atuin
Maminou Simonky je tu prítomná @katka0210
Tak ak máš nejaké podozrenie na zneužívanie, tak sa spýtaj priamo jej, či uvádzanie jej prípadu považuje ona sama za zneužívanie.

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
atuin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka144
21. jún 2010

Katka0210 - teraz mi napadlo, ze jeden prispevok tvoj bol mozno adresovany mne, kedze som spominala, ze som sa o osud Simonky vobec nezaujimala, aj ked parkrat tu bol odkaz. Dufam, ze sa Ta to nedotklo. Samozrejme ma ozaj mrzi akekolvek utrpenie, ktore tvoja dcerka a s nou vasa rodina musi prezivat.
1. Ani som nevedela, ze tu je mamicka toho dievcatka a ze teda nejde o nejaky vygoogleny pripad, co tu chce niekto propagovat.
2. Ja vobec nepochybujem o tom, ze nasledkom ockovania sa motu spustit velmi velmi nestastne veci a..., aj ked to znie asi blbo..., nechce sa mi pozerat na trpiace deti, staci mi ta vedomost, ze take su. Ak niekto neveri, je to asi dobra ukazka, taky troska uder na prebudenie, ale ak niekto hlada fakty pre a proti, tak samozrejme, ze taketo linky by im z hladiska logiky nevyvracali to, ze benefity ockovania prevysuju nad negativami.
Tak dufam, ze som sa nevyjadrila prilis ignorantsky, urcite nemam v umysle znevazovat tu nieco alebo niekoho. Dakujem za pochopenie.

atuin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zelmirka1
21. jún 2010

@atuin a ty si videl lekarsku spravu dietatka katky ? ako vies ze napriklad nema potvrdene z coho to vzniklo ked tu pises nieco o demagogii. Co ak toho vinika nenasla ona ale lekari ? su ti ini ktori vedia takze nepis o niecom o com nic nevies.

atuin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
21. jún 2010

@atuin ty si tiez lekarka predpokladam, ci nie?

manof
21. jún 2010

@atuin
Nechápeš alebo nechceš pochopiť? Sa mi zdá, že skôr to druhé.

Niekoľkokrát sa tu vyskytlo, že problémov po očkovaní je minimum a ide prakticky výlučne o úplné banality. Nuž na dôkaz, že to tak vôbec nie je, uvádzam okrem iných aj Simonku. Máš tu jej maminu, tak sa jej môžeš priamo spýtať, čo a ako. Môžeš si to overiť.

Ty však (keďže Ti to zrejme féééést nevyhovuje) považuješ takýto príklad za zneužívanie. Ale keby si Ty uviedla niekoho, kto zomrel trebárs na blbé pneumokoky súc nezaočkovaný proti nim, tak to by už asi zneužívaním nebolo, že???

blovitc120
21. jún 2010

trošku out of topic, ale dobrý článok o tom, že lekári nie sú neomylní a hlavne že si to (väčšinou) nechcú priznať 😉

http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=ve...

erikasadek
21. jún 2010

@suzik77 odpoviem ti za seba na otazku moj starsi syn...... Jeho sa to tyka...
Inak stz sa poriadne do seba pustili...
Aj tema ma znova nove meno... Uz 3.......

atuin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
21. jún 2010

@blovitc120 velmi zaujimavy clanok!! 🙂 ale ako vzdy a vsade sa najdu aj ti, ktori si pravdu nikdy nepriznaju...

atuin
21. jún 2010

@manof Po prve neviem, akym pravom sa tu do mna navazas. Nie som si vedoma toho, ze by som to iste robila ohladom teba. Po druhe, to, ze niekto ma pneumokokovu infekciu je bez problemov diagnostikovatelne, preukazatelne a nepopieratelne. Po tretie, akym pravom by som sa mala vypytovat cudzej mamicky na jej najhlbsie a dokonca bolestive sukromie ? 😒 Ja som len napisala, ze sa mi nepaci, ze jej sukromie tu a kde kade pretriasate ako dokazovy material vy. A kde a preco by som mala uvadzat niekoho kto zomrel na pneumokoka? 😨 A v neposlednej rade, co a preco mi , citujem "feeeeest nevyhovuje" ? 😕