Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
9. aug 2010

@lucula73
nechal som to na manzelku ako to zdovodni lekarke. Moja verzia bola odmietnut, manzelka sa rozhodla pre posunutie ockovania do 2. roku zivota dietata (iba co sa tyka verzie pre lekarku. My sme rozhodnuti neockovat nikdy).
Zatial nas nenahanaju, ale z toho obavy ani nemam. Ustavny pravnik sa tiez vyjadril, ze nutit ludi ockovat na zaklade vyhlasky je uplna haluz. Keby sme dostali pokutu, tak ju odmietnem zaplatit a pojdem sa sudit.
Na mojej strane mam zakon, ustavu a Dohovor o ludskych pravach.
Uz teraz viem, ze to mam vyhrate, takze ziaden stres. Len to bude na dlhsie pri nasom sudnictve 😒

veronika81
9. aug 2010

@tean prosím ťa, z akého dôvodu ste žiadali odklad do 2. roku? Ako to manželka zdôvodnila, že nechce teraz očkovať?

manof
9. aug 2010

@ludka78
Myslím, že na tomto fóre je MMR najžhavejším kandidátom na najodmietanejšiu vakcínu. Aspoň tak sa mi zdá podľa toho, ako to tu sledujem.

manof
9. aug 2010

@veronika81
Neviem ako to zdôvodnila teanova manželka, ale faktom je, že v prvom roku života prebieha najbúrlivejší imunologický a neurologický vývoj, takže nie-celkom-podarený zásah do imunitného systému môže narobiť najväčšiu šarapatu práve v tomto veku. Ďalšia vec je, že aj telo vtedy najrýchlejšie rastie (naša najmenšia nemá ani rok a už má trojnásobok pôrodnej váhy - to si zrejme už nikdy v živote nezopakuje), takže po prvom roku má dieťa podstatne vyššiu váhu a teda množstvo jedovatých chemikálií vo vakcínach pripadá na výrazne väčšie telo, takže vo výsledku je menšia pravdepodobnosť poškodenia očkovaním.

Taktiež Dr. Kummer a mnohí ďalší hovoria, že keď sa posunie prvé očkovanie za prvé narodeniny, tak je výrazne menšia (2x ak nie viac) pravdepodobnosť vzniku alergií zapríčinených očkovaním (to je snáď väčšina).

veronika81
9. aug 2010

@tean
@manof ďakujem. Teraz čítam ešte spätne, že tean má menšie dieťa, takže išlo o Hexu, zrejme aj Prevenar. My už máme skoro rok a pol, čaká nás MMR, to chcem posunúť/odmietnuť.

tean
9. aug 2010

@veronika81
hej, je to ako manof pise. Zdovodnenie bolo pockat na dozretie imunitneho systemu dietata. Mnoho clankov hovori o tom, ze ak uz chcu rodicia ockovat, tak najlepsie po prvom alebo druhom roku zivota dietata.

lucula73
9. aug 2010

@manof som rada,že si to vysvetlil,aj ja sa chystám povedať doktorke /zatiaľ máme odklad od neurologičky/ ,že to chcem posunúť do tých 2.rokov.......a potom sa uvidí...aspoň budem vedieť,čo jej mám povedať 😉

petot
9. aug 2010

@manof: Práve preto, že MMR je prvým horúcim kandidátom na odmietnutie z pohľadu rodičov a na zrušenie povinnosti z pohľadu SaS, mám podozrenie, že ÚVZ ako reakciu vymyslel túto epidémiu osýpok, ktorá keď sa pozrieme kriticky na dáta, nie je žiadnou európskou epidémiou ale Bulharskou rómskou epidémiou s niekoľkými osamotenými malými ohniskami prípadov v niektorých iných krajinách, a navyše žiadna akútna hrozba, ale v podstate skôr záležitosť minulosti....

petot
9. aug 2010

@k.jolanka: Rizikom MMR vakcíny je najmä autizmus, detská cukrovka a podkopanie imunity.

lucula73
9. aug 2010

@petot a nevieš takto pekne zhrnúť,čo je najvačším rizikom hexavakcíny? 🙂

ludka78
9. aug 2010

@prsky nie nemala som tahanice, pokial viem, tak pokial neodmietnes 2x ockovanie, tak ta nenahlasia. To bude teraz ak odmietnem MMR. zaujimave je aj to, ze aj moj brat, ktory ma 27 rokov v detstve prekonal mumps a bol ockovany...

ludka78
9. aug 2010

inac zabudla som napisat, ze mam aj moralny problem....vlastne vyhradu vo svedomi. Nepaci sa mi, ze vakciny obsahuju bunky z potratovych plodov, a dost ma to stve! podla mna su to neeticke vakciny, a mam chut proti tomu protestovat ako v Polsku !!!!

vid: http://www.lifesitenews.com/ldn/2010/may/100504...

ludka78
9. aug 2010

@manof vdaka, to ma len utvrdzuje, ze ju nedam! Kto vie, ake svinstvo v tej vakcine je!!!

prsky
9. aug 2010

@ludka78 to by bolo trochu nesystemove, ale sak mozne je tu vsetko 😉

sisinka76
9. aug 2010

@zdienka aj ja sa chystam odmietnut 3.davku hexavakcinu a potom aj vsetky ostatne ockovania. len sa obavam tych tahanic. ale som pevne rozhodnuta 🙂
inak, moj starsi syn je asi od roka stale chorlavy a to ani v kolektive nebol, jednoducho stale nieco. A najnovsie ma lekarka zarazila, ked dosli vysledky krvnych testov - vraj ma vrodenu poruchu imunity. preboha, ako je to mozne, vsak tieto testy mu robila uz minimalne 5x a to zistila az teraz? ak to aj je teda vrodene, co pochybujem, tak potom sa tym ockovanim jeho imunite este pekne "pomohlo" ☹ ☹

ludka78
9. aug 2010

@prsky aj mne sa to zda, ale je to tak, stretla som sa s tym v Kosiciach

ludka78
9. aug 2010

@sisinka76 no dakujem pekne, to bude tym ockovanim. nerozmyslala si nieco na posilnenie imunity? Pocula som o nejakom pripravku, ktory obsahuje kolostrum. Kolostrum je absolutna bomba na posilnenie imunity!!!

prsky
9. aug 2010

@sisinka76 potom by bolo ale asi lepsie napisat rovno uradu, ze odmietas akekolvek ockovanie, aby si sa vyhla pokutovaniu za kazde odmietnute ockovanie - viac tu http://www.sloboda-v-ockovani.sk/pravo/

maggie2
9. aug 2010

@petot jedno s druhým, každý sa bojí prepúšťania v štátnych inštitúciách. Čo ak by sa zistilo že nejaké miesta na Úrade sú nadbytočné a nepotrebné? By som sa nečudovala ak by tam niekde na úradoch ešte v suteréne fungovala morová komisia alebo oddelenie výskumu púšťania žilou. Každopádne sorry za ten humor 😉 niekedy to človek potrebuje

prsky
9. aug 2010

@ludka78 mne to kolostrum pride ako dalsi reklamny tah vyrobcu. ale inak o ucinkoch tu http://www.imunotop.sk/index_page.php?p=colostr...
a ja na posilnenie imunity dcerku dojcim a funguje to lepsie ako nejake spracovane kravske kolostrum za tazke prachy 😉

sisinka76
9. aug 2010

@ludka78 na posilnenie imunity mi kamoska poradila rakytnikovu stavu, takze teraz sa dopujeme tym http://www.berkana.sk/stava-rakytnikova-578.php ale idem vygooglit aj to kolostrum, vdaka za tip 😉

sisinka76
9. aug 2010

@prsky to by bolo naozaj lepsie, lebo pokuta za kazde ockovanie... 😖
inak, aj ja kojim drobca a keby chcel aj starsi, tak mu dam cucnut 😀 inak, minule u lekarky v cakarni mamina kojila chlapca, ktory mal asi 4 roky, v 1 ruke mal keksik a potom dobehol k mame, vyhrnul mikinu, odopol podprsenku a "obsluzil" sa 😉 no a moj Samko sa len pozeral s otvorenymi ustami 😀

ludka78
9. aug 2010

@prsky aj ja kojim, aj prvu som kojila 3 roky a aj tuto budem pokial budeme chciet. Len mnohe maminy si myslia, ze ked sa babatko narodi, tak v prsnikoch nic nemaju, ale opak je pravdou, kolostrum je v prsnikoch od 12.-16. tyzdna tehotenstva! Ake skody sa babatkacm urobia, ked sa neprilozia k samoprisatiu!!!
no ale to je ina tema!!! 😉

manof
9. aug 2010

@lucula73
tie riziká hexavakcíny sú už veľmi pekne spracované v tomto kvíze:
http://rizikaockovania.sk/dok/infanrix_kviz.html

ludka78
9. aug 2010

@sisinka76 😀

petot
9. aug 2010

@lucula73: To je ťažké a teoretických rizík je veľmi veľa, vzhľadom na to, že ide o množstvo vakcín spojených do jednej injekcie. Preto celé skupiny poškodení sa týkajú aj jednotlivých vakcín, nielen hexavakcíny. Z materiálov, ktoré som doteraz čítal, sa dajú odvodiť napríklad tieto potenciálne riziká: náhla smrť, roztrúsená skleróza, reumatoidná artritída, potravinové alergie, encefalitída s rôznymi následkami (poruchami správania, pozornosti, možno autistickým postihnutím, spomalením vývoja alebo dokonca regresiou-úpadkom, napríklad môj syn stratil na 9 mesiacov rečové schopnosti), ďalšie neurologické ochorenia, napríklad rôzne neuritídy, myelopatie apod s rôznymi následkami, vrátane hluchoty, slepoty apod, ďalej diabetes, zvýšená zraniteľnosť voči invazívnym infekciám, vyprovokovanie dodatočných komplikácií BCG vakcíny alebo ich obnovenie, poškodenie reprodukčných funkcií, rakovina. Ochrnutie dočasné alebo trvalé, alebo dokonca postupujúce (Guillain-Barré), klinický čierny kašeľ, autoimúnna hepatitída, vyvolanie alebo zhoršenie alergických/atopických ochorení, vyvolanie dlhodobého excitotoxického sebapoškodzovania mozgu.

Mnohé z týchto poškodení nemajú priamo dokázanú súvislosť s vakcínou, niektoré z týchto poškodení oznamujú aj výrobcovia v rovine "bolo hlásené, no nebola preukázaná príčinná súvislosť" (pretože položme si rečnícku otázku, kto má záujem a kapacity na to, aby ju dokázal...), niektoré sú známe iba z prípadových pozorovaní (anekdotálne), niektoré sú odvodené zo známych mechanizmov a súvislostí alebo vlastností niektorých zložiek vakcíny, a väčšinu by úrady tak či tak s absolútnou sebaistotou zamietli ako "absolútne nesúvisiace s vakcínou" 😉

manof
9. aug 2010

@sisinka76
ospravedlňujem sa, ak to vyznie sarkasticky, ale podľa ÚVZ SR sa tieto "vrodené" choroby bežne prejavujú až po podaní vakcíny, resp. "čírou náhodou" sa v nenormálne veľa prípadoch prejaví "vrodená" porucha krátko po očkovaní. A aj keď tam je očividná časová následnosť, ÚVZ SR vytrvale popiera príčinnú súvislosť (tzn. že očkovanie spôsobilo chorobu). Zrejme sa boja súdnych sporov o nemalé sumy za ťažké ublíženia na zdraví.

manof
9. aug 2010

@sisinka76
Rakytníkovú šťavu 250 ml BIO Ti viem predať za 3,20 namiesto 4,61 za 200 ml, čo je na tom odkaze.

sisinka76
9. aug 2010

@manof