Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
22. aug 2010

Pozdravuje vás @divoska
Už to má za sebou - malý už je na svete.

My máme nové letáky - viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dlho-ocakav...
http://www.slobodavockovani.sk/letak/

ani3012
22. aug 2010

@manof
funkcia prehliadača Google Chrome využíva strojový preklad. Môže pomôcť pochopiť podstatu stránky a preložiť jednotlivé slová. Pravdepodobne však nebude stačiť na preklad poézie alebo stránok, ktoré obsahujú zložité gramatické javy či odbornú slovnú zásobu.

veď to by malo byť každému jasne, čí ? 😕
Mne teda tento prekladač dosť pomáha. 🙂

blovitc120
22. aug 2010

@ani3012 zrovna tema o ockovani je nieco, co uz vdaka google prekladacu bolo prelozene uplne naopak. On je fajn pre tych, ktori vedia aspon trochu rec a unikaju im nejake slovicka, aby si ich pozreli. Ale text byva dost zlozity na spravne pochopenie podstaty clanku. Ja osobne viem trochu aj po nemecky, ale ked mam original clanok v nemcine a vedla preklad, velky zmysel mi to nedavalo.

oscarka3
22. aug 2010

@divoska ,divoske blahoželáme 🙂 🙂 🙂

divoska
22. aug 2010

cafte dik uz som tu, hadam ste moc nepisali 🙂

adriana7
22. aug 2010

@divoska ,
moc gratulujem, želám zdravé a spokojné bábätko, bábätku milujúcich a starostlivých rodičov 😵
ako ste to zvládli v nemocnici s neočkovaním?

divoska
23. aug 2010

bre rano, dakujeme, v pohode, vedeli o mne ze si nezelam ockovat v nemocnici a dohodnem sa s pediatrom na individualnom postupe. pre istotu som to kazdy den ale prizvukovala kazdej pediatricke na vizite, aj sestram. niektori v pohode, niektori menej, citili potrebu okomentovat, ale trvala som na tom, vravim ze 4 dnove neexist takze viacmenej nebol problem.

maggie2
23. aug 2010

@divoska pripájam sa sgratuláciou, všetko dobré prajem 🙂

tin007
23. aug 2010

@divoska gratulujem

miliharmi
23. aug 2010

@divoska Blahopřeji ke chlapečkovi. 😵

manof
23. aug 2010

Pred nami je škandál ohľadne chrípkových plánov - naliehavé varovanie:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/pred-nami...

maggie2
23. aug 2010

@manof tak pekne sa nám vyfarbila tá pravá lobby (všakáno 😀 😀 😀) a vďaka za preklad

ani3012
23. aug 2010

@maggie2 toto bolo jedno z prvých vecí,čo som vravela,že aj keby ma mali pokutovať,tak očkovať by som nedala (a samozrejme ani nezaplatila )
Teraz momentálne uvažujem aj o neočkovaní malej v tých 15. mesiacoch (MMR)

maggie2
23. aug 2010

@ani3012 áno, to jednoducho povieme, ale keď "príde na psa mráz" musíme niečo robiť lebo to pokutovanie vyrubujú nie malé sumy, a treba sa brániť, čo laikovi je ťažké.

ani3012
23. aug 2010

@maggie2 ja som teda bola za to rozhodnutá že nie,určite by ma ani mm nepresvedčil. A najviac smiešne mi bolo to,že keď vraveli,že je to úplne bezpečné pre tehulky.Odkiaľ to oni majú ? Ak sa vynajde nejaký liek napr.proti rakovine,tak ho musia ešte niekoľko rokov testovať a skúmať,aby zistili,aké než.účinky to môže mať-aspoň tak by to malo byť.
A navyše vyjdú na nás s očkovacou látkou vyrobenou ešte pred vypuknutím vírusu 😝
O tom by ma nikto nepresvedčil,že to mám dať pichnúť svojmu dieťaťu.

maggie2
23. aug 2010

@ani3012 tak ako vravíš. Pozri si na nete toto napríklad: http://de.wikipedia.org/wiki/Contergan-Skandal niekoĺko rokov "bezpečne" toto lekári predpisovali tehotným ženám, firma sa inak dodnes nikomu z postihnutých neospravedlnila a proces trvá už prakticky polstoročie

ani3012
23. aug 2010

@maggie2 o takom niečom som čítala knihu a ako tak pozerám,tak bola na skut. udalosti,lebo aj ten názov lieku sa mi zdá že je ten istý.Kniha končila prevalením než. účinkov.

maggie2
23. aug 2010

@ani3012 V roku 1976 sa dalo vplyvom avizovanej kampane že príde smrtiaca chrípka zaočkovať 50 miliónov američanov. Chrípková epidémia sa nekonala, namiesto toho po vakcinácii 500 (päťsto) Američanov OCHRNULO, dostalo z vakcinácie tzv. G.Barré Syndróm (GBS) http://de.wikipedia.org/wiki/Guillain-Barré-Syn.... Krutá daň za zisky farmaodvetvia ktoré robí ročne obraty vo väčších výškach než celosvetový obchod s drogami či prostitúciou dohromady.

ani3012
23. aug 2010

@maggie2 ako to tu niekto písal "Biela mafia "

maggie2
23. aug 2010

@ani3012 ide o to že Amerika je dosť veľká svojim počtom obyvateľov na takéto štatistiky. Na Slovensku ak sa dá zaočkovať 100 000 (stotisíc) ľudí, a jeden z tých ľudí nutne (štatistický dôkaz) ochorie po vakcinácii napr. na GBS, čiže resp. ochrnie, tak neobstojí pred žiadnym súdom, lebo : ad1: na slovenské pomery nedokáže príčinnú súvislosť, a ad 2: aj keby ju dokázal, je to uvedené na príbalovom letáku, čiže sa predpokladá že pri aplikácii vakcíny súhlasil aj s jej možnými vedľajšími účinkami. Musel by dokázať, že nebol informovaný, čo by bolo ale nakoniec iba tvrdenie proti tvrdeniu lekár/pacient

manof
23. aug 2010

@maggie2
No ja neviem, mám pocit, že informovaný súhlas by mal byť preukázateľný, rozumej: písomný.

maggie2
23. aug 2010

@manof mal by byť. Ale nebýva. A často sa to zistí až "po funuse". A vtedy zostáva len tvrdenie proti tvrdeniu. Pretože zo zásady platí že absencia písomného informovaného súhlasu, stále neznamená že pacient nebol informovaný, ak lekár ako svedok tvrdí, že pacienta informoval. Vtedy je to tvrdenie proti tvrdeniu.

manof
23. aug 2010

@maggie2
Takže treba trvať stoj čo stoj na podpisovaní.

maggie2
23. aug 2010

@manof samozrejme 😉 i keď sa nestretneš s pochopením. Ale to sa nestretneš vždy pokiaľ prejavíš svoju vôľu a nie si ako zvyšné "stádo" pasívnych príjmateľov. A vezmi na to jed, že si Ťa zapamätajú ako "problémovú" osobu 😀

manof
23. aug 2010

Ešte že na nich nie som odkázaný. Aspoň zatiaľ. A snáď Boh dá, že to tak bude aj naďalej.

divoska
23. aug 2010

jo hlavne ze tehotna nemoze ani obycajne aloe napoje podla informacie na etikete.. ale cokolek ine veselo 🙂 dakujeme inak 😉

tean
23. aug 2010

@divoska
Gratulujem a zelam vela zdravicka 😉

jana1710
23. aug 2010

Ahojte chcela by som Vas poprosit, nasla som zaujmavu vec na nete- mozete klast online otazky ministrovi zdravotnictva odpovedat bude zajtra rano o 9,00 je to na www.aktualne.sk politika- domov, dolu pod clankom mozete napisat otazku pod clanok online :Uhliarik pozna diagnozu podari sa vyliecit ju?? co tak zasypat ho otazkami o ockovani a uzasnych vakcinach??

maggie2
23. aug 2010

@jana1710 Ministri sú na Slovensku podľa politického systému nominanti vládnych strán, obvykle sú to figúrky, ktoré musia konať tak, ako im ich materská strana prikáže. Ale pýtať sa človek môže. Mám skúsenosti, že takéto akože priblíženia sa k ľudu sú čisto formálne a slúžia ako Public Relations ale nič konkrétne a hlbšie sa tým nesleduje.

jana1710
23. aug 2010

maggie2 🙂 bohuzial je to tak ako pises, ale nikdy nevies 😎