Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
18. nov 2010

@blovitc120
No tak po 2. dávke možno nie, možno až po 3. dávke je nejaký použiteľný ochranný účinok. Každopádne mohlo ísť o nejaký zo 77 ďalších typov pneumokokov, proti ktorým ani Prevenar 13 neúčinkuje.

manof
18. nov 2010

@prsky
Ak vymyslíš dobrú kontraindikáciu a lekár Ti to zožerie, tak môžeš čokoľvek odsunúť aj do nekonečna.
Ale ak myslíš podľa platnej vyhlášky, tak len na 42. deň (v prípade že dieťa je zdravé a nie sú známe kontraindikácie).

manof
18. nov 2010

@prsky
To pokutovanie si tiež vysvetľujem ako Ty, ale hlavný epidemiológ Mikas tvrdí, že 331 eur za každý priestupok zvlášť, tak neviem. Podľa mňa teda nemá pravdu, ale kto vie?

manof
18. nov 2010

Očkovanie a vývoj mozgu - zhrnutie prednášky Dr. Russella Blaylocka:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-a...

prsky
18. nov 2010

@denduska @denisocka kamoska mala normalneho donoseneho novorodenca a odlozila to (ona nechcel len bcg). rodila na kramaroch, tam vraj ockuju deticky priamo...ja som dceru rodila na Antolskej a tam mi dali papier s tel. cislom a na ockovanie sme sa objednavali...preto, ak to tam aj v marci tak bude fungovat, budem musiet odmietnut bcg v tej ambulancii (lebo dostavit sa musim) a ostatne budem odmietat u svojej pediatricky

@denisocka to mam aj v plane odmietnut vsetko pre vsetky aj este nenarodene deticky (aj ked uz dalsie v plane nemam, ale clovek nikdy nevie 😉 )

@manof no je v tom taky bordel, ze som nachylna verit tomu, ze RUVZ pokojne vyrubia pokutu 332€ aj za kazde ockovanie zvlast 🙄

roo
18. nov 2010

@prsky Dostavit sa musis? Nestaci odmietnut BCG najprv v porodnici (v informovanom suhlase pred porodom) a potom u pediatra (do karty)? Alebo je to inak, ked v porodnici kalmetizaciu nerobia? Lebo v nasej kalmetizuju, tam som vyslovila nesuhlas s tym, ze pridem do 6 tyzdnov (nemienila som sa v porodnici s niekym dohadovat a vysvetlovat) a dali mi telef. cislo, kde si mam dohodnut termin na ockovanie. Ale BCG nejdeme davat a pediatricka to napisala do karty a bude nas hlasit.

petot
18. nov 2010

@roo Ak sa dostavíš a odmietneš, naplnila si literu vyhlášky a teda by Ti mali dať pokoj. Jasné, že nedajú, ale máš potom o jeden bod k dobru pri odvolávaní sa.

manof
18. nov 2010

@petot
V niektorých prípadoch aj dajú pokoj. Lekárky, čo majú zákon a vyhlášku dobre naštudované (čuduj sa svete, sú aj také) urobia záznam o kontraindikácii (nesúhlas rodiča) do zdravotnej karty, založia a nehlásia, keďže povinnosť si už tým zápisom splnili. Sú také lekárky, viem o niekoľkých.

Avšak ÚVZ SR na čele s hlavným epidemiológom Mikasom (podobnosť s Midasom z gréckych bájí je asi čisto náhodná) hustí do pediatrov, že hlásiť majú, keď majú pod odmietnutím podpisy oboch rodičov. Z hľadiska zákona je to blbosť, ale taká je súčasná politika ÚVZ - zákon-nezákon.

manof
18. nov 2010

@pifina
Tak to bol zrejme jeden z inteligentnejších lekárov. Ale počul som aj o takom, že človeku pichli tetanovku a až na jeho dodatočnú otázku mu povedali, o čo šlo. O nejakom podpisovaní informovaného súhlasu vôbec nemohla byť reč. Takže závisí kus od kusu.

manof
18. nov 2010

Dr. Andrew Wakefield o očkovaní a autizme pred Európskym parlamentom (video v angličtine):
http://autismfile.com/media/andrew-wakefield-sp...

manof
18. nov 2010

Napísal mi jeden pán, čo žije v Poľsku, že tam požadujú pred každou operáciou potvrdenie o očkovaní proti HepB.
Tak len kukám na to ako teľa na nové vráta, že prečo ako???

nina88
18. nov 2010

@manof preco to homeopati nepodporuju?? Mne to ponuka nasa homeopatka, v Australii je to vraj velmi zauzivane... A budem mat aj peciatku,ze je to pravoplatne ockovanie, ziadna hygiena a pod....

lucula73
18. nov 2010

@manof a čo v takom prípade,ak podpíše len jeden rodič nesúhlas s očkovaním?vtedy sa s tým niekto zaoberá?
nestretli ste sa s tým niekto?

tean
18. nov 2010

@manof
vyborne video s tym Wakefieldom. Hned som si ho ulozil. Ked bude cas si ho zase pozriem, lebo nie vsetko som zachytil.
Toto by mali vidiet ti nasi lekari.

samiana
18. nov 2010

@nina88
homeopati na tzv. homeopatické vakcíny nemajú jednotný názor (čo nemusí byť na škodu veci). Pokiaľ viem, ide o potencované zárodky chorôb, napr. čierneho kašľa.
Problém je v tom, že časť homeopatov sa prísne drží zásady podávať liek až na príznaky, tam, kde nie je problém, nie je potrebný liek. Ten podajú, až keď sa rozvinie obraz choroby.
Zaujímavé je, že napr. liek na tetanus Ledum sa podáva akoby preventívne, ale až po úraze. V pravom slova zmysle je účinok toho lieku zameraný na správne vyliečenie hlbokej , hlavne bodnej rany a zabraňuje infikovaniu tkaniva čímkoľvek, nielen tetanovou nákazou. Jednoducho správne lieči poranenie.
Ten Hypericum, o ktorom píše Hirte, sa používa asi až vtedy, keď sú prítomné nejaké náznaky rozvoja tetanu alebo došlo k veľkým traumatickým ranám s veľkou bolestivosťou. Preto treba konzultovať so skúseným homeopatom postup pri poranení, pri ktorom hrozí nákaza tetanom.

Teda homeopatia (podľa mojich informácií) nerobí prevenciu pred ochorením, ale až liečbu. Aj dieťa postihnuté čiernym kašľom bude liečiť podľa obrazu choroby, teda podľa súboru príznakov a ten môže byť iný u každého dieťaťa. V praxi to znamená, že na čierny kašeľ zaberá viacej liekov. Tu v diskusii na str.32 je príklad takejto liečby, podľa obrazu choroby.
Toľko pre vysvetlenie, rozhodni sa podľa svojho najlepšieho uváženia.

samiana
18. nov 2010

A ešte by som mohla dodať, že sa v homeopatickej liečbe používajú aj potencované vakcíny, ktorými sa inak bežne očkuje. Na to sa používajú vakcíny so všetkým všudy,tak, ako ich farmaceutický priemysel stvoril, prejdú procesom výroby lieku ako surovina a homeopaticky upravené sa podávajú pacientovi.
Cieľom je vylúčiť z organizmu maximum pozostatkov po očkovaní a odstrániť následky na zdraví. Nepoužívajú sa ale na "homeopatické očkovanie", aby bol jasný rozdiel medzi "homeopatickým očkovaním" a "potencovanou vakcínou" používanou na liečbu následkov očkovania

manof
18. nov 2010

@nina88
Tak ak si myslíš, že to bude právoplatné očkovanie podľa slovenskej právnej úpravy, tak Ťa musím sklamať.
Odmietajú to klasickí homeopati. Je rozdiel medzi klasickým homeopatom a akože-homeopatom, čo je vlastne skôr alopat, len miesto antibiotík predpisuje homeopatiu.

Takže klasický homeopat s celistvým chápaním človeka a jeho zdravia, v zásade neodporúča nijaké očkovanie, ani homeopatické. Homeopatia by sa podľa klasickej homeopatie nemala používať v prípade neexistencie choroby, proti ktorej má zabrať. Takže homeopatikum ako prevencia ee. Jediné, čo je prijateľné, ale to je potom celkové posilnenie organizmu, nie špecifické očkovanie proti jednej chorobe, je podanie tzv. konštitučného lieku. Viac viď tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/homeopat-s-...

Takže ak Ti homeopat odporúča očkovanie (akékoľvek), možno povedať, že "nie je dosť klasický". Niekto by vyslovene povedal, že nie je poriadny či ozajstný homeopat, ale sa len na to hrá.

manof
18. nov 2010

@lucula73
Ale jasne, že sa s tým zaoberajú, len potom to riešia iba s jedným z rodičov.

manof
18. nov 2010

@samiana
No homeopatia robí prevenciu, ale nie špecifickú, ale celkovú - práve tým konštitučným liekom.

manof
18. nov 2010

Proočkovacia propaganda zasiahla významné britské denníky:
http://www.slobodavockovani.sk/news/proockovaci...

renettka
19. nov 2010

ahojte..viete mi poradiť,či dať zaočkovať moju 13 ročnú dcéru proti rakovine krčka maternice?

roo
19. nov 2010

@manof A co s tym druhym rodicom? Moj manzel sa tym nejako extra nezaobera, argumentovat nevie, aj ked suhlasi.
Pediatricka mi tiez vravela, ze treba podpis oboch rodicov u nej. Ale neupresnila, ci teda ma prist on to podpisat.

baruskaaa
19. nov 2010

@roo myslim, ze manzel to bude musiet ist podpisat, aj nasa pediatricka na tom trvala, tak cakala dva mesiace, kym si muz najde cas a pride, az potom nas nahlasila 🙂

livo46
19. nov 2010

@baruskaaa a uz vam prislo predvolanie?

baruskaaa
19. nov 2010

@livo46 zatial nie, podpisali sme este v auguste, akosi sa neponahlaju 🙂

livo46
19. nov 2010

podla tej ich vyzvy nas doktorka nahlasila 12.11. Panabeka, ale su rychli! 😠 asi tam nemaju co robit...

alelea
19. nov 2010

Niečo nielen na pobavenie ale aj zamyslenie na tému očkovania od The Health Ranger :

https://www.youtube.com/watch?v=qYI-dC9G0us

😀 😝

manof
19. nov 2010

@roo
No v prípade, že to manžel nepodpíše a detská lekárka to pošle len s obomi podpismi, tak to je dobrá patová situácia, ktorá Ti môže len hrať do karát. Obzvlášť v prípade, že si to Ty už podpísala a je pri tom dátum. Tzn. premlčacia lehota plynie...

livo46
19. nov 2010

prosim vas ma niekto skuskenosti s RUVZ v Poprade? dakujem

manof
19. nov 2010

@livo46
No ak je niekto z BA, tak tam majú roboty vyše hlavy, takže nevedia, čo skôr riešiť. Tam by som sa dlhej dobe od udania po predvolanie vôbec nedivil.

Ale v Poprade neviem.