Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

magdal1
17. feb 2011

@martinba jaj teraz pozeram, to su datumy, kedy tam bol clanok vlozeny, datum akcie, teda besedy je potom v clanku

vid. napr.

Beseda o očkovaní v Bánovciach nad Bebravou v utorok 15.III.2011 od 16:30
15.01.2011 16:30

martinba
17. feb 2011

@magdal1 Aha jasne, vdaka.

zuzanalv
17. feb 2011

Ahojte, potrebujem poradit neviem ci mam dat deti zaockovat proti meningokokovi,nazor nasho doktora ,ze ak nie tak je to hazard so zdravim.Nazory druhych ludi ze je to zbytocna vac, neviem ci ste uz o tom pisali,necitala som vsetko.,budem rada ak napisete ci aj Vy mate s ockovanim skusenosti.

zuzanalv
17. feb 2011

@magdal1 dakujem

manof
17. feb 2011

@martinba
eee
Pozri do názvu pozvánky, tam je správny dátum. Rovnako v samotnej pozvánke.
Ante-datovanie som musel zvoliť preto, lebo neviem donútiť redakčný systém k tomu, aby mi nedával novinky do celkového RSS-ka, tzn. keby som tam dal plánované dátumy besied, tak napr. na inespravy.sk by sa tam zobrazilo posledných 5 besied a nie aktuálne články.

Som si vedomý tohto nedostatku, ale nie je v mojej moci napraviť ho, inak zblbnem RSS a na http://inespravy.sk ako aj http://Orgo-net.blogspot.com a neviem kde všade ešte cucajú RSS zo http://slobodavockovani.sk by sa nezobrazovali aktuálne články, ale len tie najneskoršie besedy.

manof
17. feb 2011
manof
17. feb 2011

Pozrite sa, čo pre nás pripravujú vakcinacisti:

* * * * * * *

Nie sú protiočkovacie iniciatívy v rozpore s našimi zákonmi?

Stanislava:
Neviem, na koho sa obrátiť. Už dlhšiu dobu sledujem na jednom fóre aktivistov iniciatívy o slobodnej voľbe pri očkovaní ako nabádajú ľudí na fóre, aby nedali deti očkovať, šíria poplašné správy o nebezpečnosti očkovania a mnohé mamičky sa už rozhodli na základe týchto informácií nedať deti zaočkovať. Je niečo takéto v súlade so zákonmi SR?

MUDr. Pavol Šimurka:
Každý človek má nárok na vlastný názor, pri svojom presvedčení môže o svojom názore komunikovať s druhými ľuďmi, aj ich o ňom presviedčať. Ak je touto osobou profesionál zodpovedný napr. za ochranu zdravia detí (pediater, epidemiológ), tak už je tu určitý stupeň zodpovednosti za medializáciu svojich názorov (ovplyvňuje mienku a konanie bežných ľudí - laikov), tento profesionál je povinný sa v odbornej stránke riadiť podľa odporučení a usmernení odborných spoločností. Podobne určitý druh zodpovednosti má aj verejne činná osoba, resp. známy odborník. Internet je miestom výmeny názorov rôznych odporcov očkovania, ale tiež aj miestom vzdelávania a informovanosti o význame očkovania od odborníkov, ktorí majú zodpovednosť za realizáciu ochrany pred infekčnými ochoreniami. Odborníci vo svojich názoroch a stanoviskách vychádzajú z vakcinológie. Vakcinológia je veda o očkovaní, platia v nej určité zákonitosti, napríklad ak sa namodeluje určitá situácia, tak je priebeh vždy rovnaký (prerušenie alebo pokles očkovania, nárast neočkovanej neimúnnej populácie a výsledný vznik epidémie choroby proti ktorej sa očkuje). Som presvedčený, že po povolebnej stabilizácii sa odbornou spoločnosťou a úradom verejného zdravotníctva stanoví hranica do akej miery je možné tieto iniciatívy (správy o nebezpečnosti očkovania a odhováranie od očkovania) akceptovať a kde je zákon prekročený.

Zdroj:
http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-vse...

* * * * * * *

Žeby okrem plánovaného pritvrdenia sankcií došlo aj k obmedzeniu slobody slova???????
Modrá je dobrá????

manof
17. feb 2011

A všimnite si ešte, kto má "STANOVIŤ HRANICU do akej miery je možné tieto iniciatívy (správy o nebezpečnosti očkovania a odhováranie od očkovania) akceptovať a KDE JE ZÁKON PREKROČENÝ":

1. odborná spoločnosť
2. úrad verejného zdravotníctva

Takže už nám nevládne vláda a zákony neschvaľuje demokraticky volený parlament, práva sa už nebudeme domáhať na súde, lebo všetko obstará "odborná spoločnosť" a úrad verejného zdravotníctva, ktorého sponzorom (a možno aj šedou eminenciou?) je najväčšia farmaceutická firma na svete:
http://www.slobodavockovani.sk/news/osvetu-v-oc...

Neviem ako vy, ale ja toto nazývam: vacci-NAZI-on

manof
18. feb 2011

Očkovanie: spoznajte celý príbeh (lekári, zdravotné sestry a vedci o ochrane Vás a Vašich detí):
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-s...

barborka08
18. feb 2011

Ked sa tu uz spomenul p. MUDr. Pavol Simurka a jeho odborna splocnost... Myslite, ze tym chcel povedat ...aj GlaxoSmithKline?
http://www.gsk.sk/game_over.html

denduska
18. feb 2011

@barborka08 grcaaaam 🙄

barborka08
18. feb 2011

@denduska ja tiez 🤐

blovitc120
18. feb 2011

@barborka08 fuj 😝 😝

jerrymona
18. feb 2011

@manof sa mi paci, ako si ich nazval. 😀 a ze vraj zijeme v demokratickom state? nepostrehla som.
jasne, mame pocuvat odbornikov - ludi, ktori robia farmaceutickym spolocnostiam reklamu. 😠 a obycajni laici si pravdu vycucali z prsta... 😠

jerrymona
18. feb 2011

@manof inak ze "nabadame ludi na fore, aby nedavali deti ockovat" - to sa mi paci najviac 😅 . aj tak sa kazdy rozhodne sam ako chce. dolezite je len vediet fakty o ockovani, aby aj ludia vedeli, o com vsetkom ockovanie vlastne je. preco by to mali vediet len zo strany farmaceutickych spolocnosti a "odbornikov"?! 😠

resuada
18. feb 2011

@kryska5 Ahoj! Tiez sme boli s manzelom nedavno predvolani na RUVZ v BA a rovnako pristupovali i k nam =>> 'nemoznost odmietnut vsetky ockovania naraz', 'nemozeme odmietnut nieco co sme este nespravili' atd. Uz aby bol marec s Manof-ovymi besedami;)

samiana
18. feb 2011

@jerrymona
kebyže sme aspoň dbali na to, čo nám hovoria farmaceutické spoločnosti ☹

veď to by sme si aspoň tie príbalové letáky od vakcín prečítali

Keď dobre spomínam, tak som už asi polovice 90 tych rokov 20. storočia 🙂 čítala všetky etikety potravín a kozmetiky.
O poznanie neskôr ma napadlo čítať aj tie dlhočizné príbalové letáky k predpisovaným liekom. A príbalové letáky od vakcín? Ja som si nikdy neuvedomila, že treba nejako sa informovať o účinkoch a zložení liečiva, čo priamo na ambulancii dieťaťu alebo mne dali. Proste dajaká kliatba či woodoo či čo mi myseľ zastreli a očakávala som len to dobré od lekára? vakcíny? injekcie?
Namôjdušu, neviem čo to bolo za otupenosť.

Keby nebolo tej hroznej nenažranosti farmaceutických firiem, čo vypustili do sveta vymyslenú pandémiu, asi by som ešte sladko podriemkavala. Ale tak im treba, tak dlho sa chodí z džbánom po vodu, až...

manof
18. feb 2011

@barborka08
Veľmi sa mi ľúbi ten názov "Game Over". Ako by nám chceli naznačiť: DOHRALI STE!

manof
18. feb 2011

@resuada
Očividne nemajú vôbec páru o základných ľudských právach a slobodách, viac k tomu nemám čo dodať.

barborka08
18. feb 2011

@manof Tiez ma ten nazov clanku najskor prekvapil, no v konecnom dosledku asi len pobavil... Zrejme big pharma spolocnosti a ich "obchodnici" vedia, ze zastrasovanie je velmi ucinne...

barborka08
18. feb 2011

@blovitc120 😝 🙄 🤐

jerrymona
18. feb 2011

@samiana na tom nieco pravdy je...ani ja som sa nikdy nezamyslala nad ockovanim a co je vsetko v ockovacich latkach. pribalove letaky od liekov a potraviny na zadnej strane - to som tiez zacala citat len par rokov dozadu. 😖
@manof ved sa este uvidi, pre koho je GAME OVER... 😨

lewiica
18. feb 2011

toto je všetko super. Som rada, že moja dcérka je Češka a jej pediatrička je rozumná žena. Povedala, že v Čechách je to ináč a že ona nebude nahlasovať neočkovanie našim úradom. Vyhrali sme to (zatiaľ) na plnej čiare. Uvidím dokedy 😒 Mám otázku - prečo si všetci myslia, že nám môžu vtlačiť svoj názor a my ich budeme donekonečna slepo nasledovať? To sme sa dostali na úroveň pánov (farmaceutické spoločnosti, lekári a iní nimi sponzorovaní individuáli) a psov (pacienti)????!!!

bambi2
18. feb 2011

http://www.auria.sk/blog/historia-ockovania/com...
odporucam pozriet, hovori odbornik z branze!!!! ziadny laik... 🙂

jerrymona
18. feb 2011

@bambi2 mam od dr.loibnera aj knizku - ockovanie-obchod s nevedomostou. to co hovori na prednaske, je vytazok z tejto knihy. keby bolo takych viac, ktori by sa ako on odvazne postavili proti ockovaniu. 😖

bambi2
18. feb 2011

@jerrymona tato era musi raz skoncit!!!! kiezby bolo viac uvedomelych rodicov a sa najskor informovali lepsie o tichto svinstvach!!! a nie pichat vsetko mozne, co existuje, len aby deti neochoreli!!! smiesne... mne niekedy az rozum postoji nad takymito ludmi. skoda im aj nieco vysvetlovat. moja suseda, studovana dr. biochemie doteraz nechce verit, ze ockovanie proti prasacej chripke je zbytocne. je na zaciatku tehotenstva a je presvedcena, ze sa musi dat zaockovat... lebo co ked " nahodou" ochorie na prasaciu chripku????? 😅 😅 😅

pia22
18. feb 2011

Je mi do placu. Dalsia obet ockovania. Mojej kolegyne a velmi dobrej priatelky dcerka 4. den po ockovani ochrnula na pol tvaricky. Ma 1 rôcik.

karkulka1
18. feb 2011

@manof
ze by ta "Stanislava" ak to nie je nejaka fiktivna osoba, bola ta trapna stanili 😖 z fora na babatku, ktorá emigrovala s rodinou do Kanady a teraz na babetku drista o tom, ake je ockovanie bezpecne a pod. hoci sama zije v krajine, kde ockovanie nie je povinne? Chyba mi v ponuke grcajuci smajlik 🙄

kryska5
18. feb 2011

@resuada Ahoj, no pekne 🙂 pani Mgr. na RUVZ okamžite komentovala papier s odmietnutím očkovania, že s tým tam chodí každý 😀 Ak by sa ti chcelo napíšeš mi niečo bližšie ako ste to riešili? Ste priamo odmietli? Veru tiež som zvedavá na besedu 🙂

@manof to Ešte dotaz keďže s priateľom nie sme manželia tak nás môžu riešiť každého zvlášť? Lebo zatiaľ predvolali iba mňa nakoľko u pediatra som odmietnutie očkovať podpísala iba ja. Budú ho predvolávať aj keď nič nepodpíše?
Add "Nie sú protiočkovacie iniciatívy v rozpore s našimi zákonmi? " to je naozaj neskutočné, pripomína mi to hon na čarodejnice 😒