Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lenka3007
27. feb 2011

@oscarka3 no dobre a čo ked ho nedám zaočkovať? čo ked sa mu niečo stane, že dostane jednu z tých chorôb? potom čo? a nemôže doktorka odmietnuť ošetriť ho, ked ja odmietnem očkovanie proti tej chorobe?

tean
27. feb 2011

@ercika
povedz nazov relacie

bambi2
27. feb 2011

@lenka3007 nemusis sa bat chorob, nie su to smrtelne choroby. lekari prehanaju, ludi strasia, nie je to tak ako oni tvrdia. a vsetky choroby sa daju vyliecit... deti lepsie znasaju detske choroby ako dospeli. v dospelosti mavaju tazsi priebeh... ked zaockovat das, nemas tiez istotu, ze ta ockovanie ochrani na 100%. tak ci tak mozes dostat chorobu proti ktorej je dieta ockovane....

lenka3007
27. feb 2011

@bambi2 no to som si všimla, ked nám pani doktorka povedala, že sme boli zaočkovaný proti ovčím kiahňam a mali sme ich vela a dlho... Ja som sa minule sťažovala na tunajších lekárov, lebo sa mi zdalo, že sa malo staraju (je pravda že ked mal drahy uraz v práci, tak sme čakali 5 hodin na vyšetrenie) ale na druhej strane ked prideš, že si chorý, najprv ti vezmú krv a potom usudia, či to vyliečiš doma alebo potrebuješ silnejšiu liečbu, antibiotika ti tu dávaju asi tak často, ako vidiš ufo, nemaju ich radi, čo som až zirala, lebo moj malý v prvom mesiaci života vybral dvoje ATB (to sme bývali ešte na slovensku). Skusim sa tu popýtať, ako je to s očkovanim, a ked to bude lepsie ako u nas, odhlasim ho na slovensku od lekárky a prihlasim tu...

bubinko83
27. feb 2011

@lenka3007 ,oni ti musia dieta ošetrit aj ked nieje zaočkovane ,ved si platiš predsa zdravotne poistenie,nie? 🤐 Ja si tiež myslim že len strašia lekari a nič z toho nieje taka nebezpečna choroba ako oni hovoria. Všetku sa daju prekonat,nie ako tie čo vyvolava očkovanie cukrovka,autizmus to su choroby na cely život.Ked dieta dostane dnes osypky tak za mesiac by si nevedela že ich malo. Ja som sa tu u nas pytala raz jedneho homeopata čo hovori na očkovania a iba mi povedal: Radšej nechcite počut moj nazor!!! Tak som sa zlakla a nič nechcela vediet,ale asi nič dobre ☹

lenka3007
27. feb 2011

@bubinko83 ešte rozmýšlam aj nad tým, že nas tiež očkovali, ale myslim, že asi nie tak často ako dnešne deti a mam pocit že od kedy sa moj maly narodil tak tie bábatka očkuju ešte viac a to je len 6 rokov... pamatám sa čo mi povedala pani doktorka, ked som sa jej pýtal na očkovanie proti chripke (to nie je povinne). Povedala, že to vobec nie je dobre a už vobec nie pre deti, lebo ked ho budem každy rok do jeho 18 rokov očkovať proti chripke a on sa potom rozhodne že to už nechce, može dostať chrípku silnejšiu, lebo jeho organizmus si nezvykne bojovať a nevybuduje si imunitu...

ercika
27. feb 2011

dávam to sem ešte raz ,dúfam ,že teraz to bude ok.- http://www.slovakradio.sk/radio-slovensko/archi...

ercika
27. feb 2011

Jáááj, názov relácie "štúdio svet" 22minúta a 20 sekunda presne.

petot
27. feb 2011

@evina34 S tou škôlkou je to nepravda. Zákon nič takého nehovorí. A bol by to aj logický nezmysel (vari môže niekto ohroziť tie dokonale chránené očkované deti? 😀

petot
27. feb 2011

@tobinko10 Napríklad v USA TBC pekne klesala a klesala počas celého minulého storočia. Nikdy sa tam plošne neočkovalo. Len boli dôslední v podchytení a liečbe chorých. To u nás nikto nepôjde naháňať bezdomovcov a zatvárať ich do ústavov kým nebudú vyliečení, ale novorodencov poškodzovať nebezpečnou vakcínou to sa môže, to je ono 🙄

leelo
27. feb 2011

ahojte, pozrela som si konecne v klude ten Reflex. na odlahcenie: ako hudobny podmaz na Liptakove slova zvoli Bjork - Play Dead. tak to je vystizne! 😖
inak to, ze tbc vakcina je niekde dokonca zakazana, pricom na sk povinna, je dost silna kava. a mnohe dalsie - akoze cistime tie vakciny od tej rakoviny, ale niektore SERIE su horsie, tak mate smolu, ak ste dostali prave z tej...

ale reakcie na Reflex hodnotim pozitivne, spracovali to z dolezitych faktov, ale zaroven tak komercne markizacky zrozumitelne, ze sa ozyva vela vela ludi, ktorych to doteraz netankovalo. vidim, ze aj tu v teme...

@jerrymona ano, podpisala som nejake predtlacene lajstro, mozno si to nejako eviduje pre seba, mozno aj pre niekoho ineho. ale v zasade nemam problem s tym, keby sa prisli pozriet k nam z nejakeho uradu. dopadlo by to zrejme tak ako tu niekto tento tyzden pisal: socialna situacia dobra...

@manof velmi pekne ti dakujem za linky o homeopatii vs.ockovanie. na tvojej stranke je skutocne vsetko. good job! 🙂

vodicka75
27. feb 2011

Naozaj ma pan Dluholucky pravdu alebo zavadza?

Nežiaduca uzlinová reakcia po očkovaní TBC nepatrí medzi výnimočné. Na Slovensku sa ročne dá očakávať okolo 30 takýchto nežiadúcich reakcií. Že sa objavili až u dvoch Vašich detí je skôr náhoda, ako chyba ich imunitného systému. Každopádne navrhované chirurgické riešenie je optimálne a všetko ostatné by bolo len jeho málo efektívnym odďaľovaním. Samotný zákrok je nezávažný a je to vyriešené prakticky okamžite. Celková anestéza u malých detí je bezpečná ochrana pred stresom, bolesťou a dnes sa už aj nosová mandľa vyberá v celkovej anestéze.

http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-pro...

Nenazbieralo by sa len tu na MK viac ako 30 pripadov neziaducich uzlinovych reakcii na BCG?
Mne sa zda, ze je velmi vela takychto reakcii, nielen 30 na cele Slovensko.
Asi je to len jeho zbozne zelanie 😖

sjuzocka
27. feb 2011

Ahojte, len ma tak napadlo. Prvy syn je chudatko moje zaockovane proti vsetkemu.. Dalo by sa povedat ze nastastie sme OK. Aj ked... Imunitu ma totalne posramotenu a to bol kojeny do roka a pol kedy som odstavila kvoli tehotenstvu. Velmi casto byva chory... V nemocke ked mal 4 dni dostal BCG. Ked mal tak 3 tyzdne uplne skaredo sa vyhadzal. Doktorka mi hovorila ze je to normalne, ze deti takto ospatneju ked maju mesiac. Ze to sa cisti z mojich hormonov mi tvrdila. Tak reku OK. Aj tak sme skoncili na koznom lebo to bolo uz uplne hrozne, keby ste videli tu malu tvaricku... Kozna vravela ze je to atopicke a ze bude proste mat nachylnu kozu po zbytok zivota. Ale preco to spominam.... Druhy syn - toho sme zaockovat nedali a ani sa nechystame. Ked mal mesiac, pozorovala som ho neustale a cakala som kedy sa zacne takto "cistit" z mojich hormonov, kedy sa chudatko vyhadze a ospatnie mi. Prekvapenie! Uz ma 3 mesiace a nic sa nekonalo.. Uplne krasne zdrave babo bez atopickych hovadin. Nemoze byt to vyhadzanie sa z vakciny BCG? Asi to nezistim,,, este dodam, ze prvy syn na bcg zareagoval trochu horsie, mal tam keloidnu jazvu ci ako sa to vola, taka vystupena, nemohli mu kvoli tomu dat v 3 mesiacoch hexu...

manof
27. feb 2011

Príbeh zo života:
"Neurologické problémy po očkovaní Infanrix Hexa + Prevenar"
http://www.slobodavockovani.sk/news/neurologick...

manof
27. feb 2011

@kocicatko
Už som toho Virapena v Prahe pred pár dňami dal medzi podujatia o očkovaní:
http://www.slobodavockovani.sk/podujatia/

Konkrétne sem:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-john-vir...

vodicka75
27. feb 2011

Nahodou som objavila tento clanok na Sme, o stiahnuti Euvaxu z trhu, ak by to niekoho zaujimalo.
Tymto "klenotom" (a aj dalsimi toho casu "super vakcinami", ktorym uz zrusili registraciu) bola ockovana aj nasa mala http://www.sme.sk/c/3302461/v-sr-je-vakcina-kto...

@sjuzocka, ked si pozries zlozenie BCG vakciny, je vcelku pestre, okrem BCG obsahuje
Prášok: nátrium hydrogenoglutamát
Rozpúšťadlo:
heptahydrát síranu horečnatého
hydrogenfosforečnan draselný
monohydrát kyseliny citrónovej
monohydrát asparaginu
citrónan amónno – železitý
glycerol 85%
voda na injekciu
- mohla to byt reakcia na niektoru zlozku,...ale ktoru?

manof
27. feb 2011

@sofhia
Z DS by som vedel o jednom lekárovi, napíšem do IP.
Teda osobne ho nepoznám, ale dostal som naňho tip od jednej panej z DS.

Keď nedáš dieťa k lekárovi, tak Ti teoreticky môžu odoprieť vyplácať príspevky od štátu. Nevravím, že sa tak stane, ale nedá sa to vylúčiť.

manof
28. feb 2011

@daniela1303
Tu sú názvy všetkých vakcín v povinnom očkovaní:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...

manof
28. feb 2011

@mexicanka
To je márna snaha. Akonáhle máš v adrese %, tak to MK zblbne a nejde s tým nič robiť. Je to chyba v ich software.

manof
28. feb 2011

@ercika
Odkaz si pridala dobre, ale nesmieš dať bezprostredne predeň pomlčku.
Inak povedané: pred odkazom musí byť medzera (resp. začiatok riadku), za odkazom medzera (resp. koniec riadku).
Potom to systém prehodí na klikateľný odkaz sám od seba bez akejkoľvek ďalšej roboty z Tvojej strany.
😉

manof
28. feb 2011

@sjuzocka
Vyrážky sú v zásade reakciou imunitného systému, ktorou sa tento chce zbaviť nežiaducich látok - vypudiť ich von z tela, aby vnútri tela neškodili.

Takže čisto teoreticky by mohlo ísť aj o Tvoje hormóny, ako uvádzala lekárka, ale považujem to za krajne nepravdepodobné, lebo sa mi nechce veriť, že by človek bol navrhnutý tak, aby na úplne prirodzenú vec, ktorou si musí prejsť každé bábo, reagoval takto dramaticky. Skôr si teda myslím, že išlo o nemilé látky z vakcíny, resp. nejaké medziprodukty tých živých baktérií, ktoré sa BCG vakcínou dostávajú do tela.

kocicatko
28. feb 2011

@manof Moc díky!!!

@ercika Prosím Tě, kde přesně najdu ten pořad v rádiu? Link mi to neukázal... Děkuji moc

@evina34 Děkuji. Narazila jsem na to i jinde (na to vystoupení), jen jsem netušil, že paní uži nežije. A to jsem si říkala, jak by bylo přínosné, kdyby třeba vystoupila i u nás...

manof
28. feb 2011

@kocicatko
Klikneš na:
http://www.slovakradio.sk/radio-slovensko/archi...

Tam si nájdeš "10:05 Štúdio svet", klikneš na bielu šípku v modrom štvorčeku, stiahneš MP3, pustíš si to v prehrávači a nastavíš na 22. minútu. Tam je potom celkom fajn pokec o očkovaní.

@ercika
Bol som veľmi milo prekvapený, že to nebola pro-očkovacia masáž, ako zvyčajne býva.

manof
28. feb 2011

Tak sa moje zverejnenie "Poučenia z krízového vývoja" 😀 z RÚVZ Nitra:
http://www.slobodavockovani.sk/news/poucenie-kt...

dočkalo mediálnej odpovede:
http://nitra.sme.sk/c/5783283/za-odmietnutie-po...

sofhia
28. feb 2011

@manof dakujem ti velmi pekne, budem cakat na IP, muz sa uz pustil do studia zakonov, ustavy, atd. cize budeme pripraveni aj na nahlasenie. skusam tieto informacie sirit dalej ale ludia su ako pstrosy a boja sa pokut a uradov...nekomentujem. 🙂

tobinko10
28. feb 2011

@petot ono byto bolo najlepšie bez očkovania, ale zmeníme celú spoločnosť? prístup všetkých ľudí k samým sebe, a k druhým?

jolinka
28. feb 2011

sjuzocka

i ja si myslim ze ten tzv. dojcensky ekzem vraj z matkinych hormonov moze byt z bcg vakciny.
Syna sa nastastie nepodarilo zaockovat v porodnici, tak uvadzali v prepustacej sprave, tak sme po mesiaci naklusali na ockovanie proti tbc a hoci nemal ziadne teploty a plac, asi po tyzdni cela tvaricka aj lakte mokvave cervene a alergik je doteraz ☹ kojila som ho inak 2 roky, a nech mi dakto nahovara ze dieta je alergik z mojich hormonov..

sofhia
28. feb 2011

@jolinka obavam sa, ze mas pravdu, aj my sme ho mali, a ti lekari, hned sup sup koznej, masticka s kortikoidmi a ides...nastastie nam sa ho podarilo zbavit nechtikovym kremom dojcenskym Weleda, nasli sme to na nete. ..
ale daky ekzem mala aj malicka jednej kocky, kt rodila v UK a babetko nebolo ockovane... tazke... bohvie kde je pravda. ale kedze je vedlajsim ucinkom vsetkych ockovani uvadzane vyrazka ci vyrazky, obavam sa, ze je to skor z toho.
hm, a lekari sa s tym fakt nekaslu: u nas - nikto kozne choroby...ale obaja sme alergici, tak je to jasne, ani sa kozna na malu 2x nepozrela...

sofhia
28. feb 2011

@tobinko10 hm, tak za to niektori ludia bojuju - nie za zmenu, lebo vzdy sa najdu taki, ktori chcu ockovat...ale za moznost volby... 🙂

roo
28. feb 2011

@manof Prosim Ta, ako sa vysporiadat s tymto argumentom?
„V Deklarácii práv dieťaťa sa hovorí, že dieťa už od narodenia má právo na svoje meno, identitu, názor, vierovyznanie a konanie všetkých zaň zodpovedných musí viesť k jeho ochrane a blahu. K takejto ochrane patrí podľa záverov zasadnutia UNICEF v Budapešti aj ochrana dieťaťa pred infekčnými chorobami očkovaním. Nikto, ani jeho rodič nemá právo mu túto ochranu uprieť. Je to takisto ohrozovanie dieťaťa chorobou a možnou smrťou."

Ide mi o to právo na "ochranu" prostrednictvom vakcinacie...