Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pia22
9. mar 2011

@jitinka1 s lekarom sa o odmietnuti ockovania nekonzultuje, to je rovnake ako diskusia s neonacistom o vznesenosti zidovskeho naroda😀

pia22
9. mar 2011

@idris
@ela2710 zo zakona vyplyva, ze predskolske a skolske zariadenia nemaju pravo klast si ako podmienku prijatia ockovanie u dietata /v Reflexe bola tato info. nepravdiva/ avsak v skôlke, pokial je riaditel sympatizant ocko. /prip. z inych osobnych dôvodov/, môze dôjst k odmietnutiu dietata napr. z nedostatku miesta. Su skôlky, kde s tym nemaju problem, treba si vopred zistit nazor riaditela. Inak, podmienkou prijatia je iba potvrdenie pediatra o zdravotnej spôsobilosti dietata, nie o vykonanych ocko., to je uz niekoho osobna "iniciativa". Do skoly podla miesta bydliska su dieta, pokial splna podmienky prijatia /vek, mentalna zrelost/ povinny prijat.

sofhia
9. mar 2011

@bodkaanjelik 😀 😀 klobuk dole pred vami, pred takou uvedomelou starou mamou, vas syn aj nevesta sa maju, ze vas maju, takuto podporu zo strany rodiny predpokladam ze nedostane vela ludi. ... ☹ u nas je to tak, ze mama dost veri na vselijake autority, a s ocom som sa o tom este nebavila, a muzov otec suhlasi bezpodmienecne, on bude asi nasa jedina opora, kedze svokra uz nezije...nasa mala uz ma 2 ockovania, keby som sa dostala k tymto info skor, nema nic. preto sa to snazim tiez sirit kde sa da....a stretavam sa s...?? s okrem jednou kamoskou, kt. je na tom rovnako tak ludi to bud nezaujima - co je strasne, lebo o novej stolicke na krmenie uvazuju par dni, a aj tomu venuju cas a energiu...ze ano... alebo si umyvaju ruky, a dufaju, ze ich detom sa nic nestane. stretla som sa aj s pristupom, ze sa mam ja zobudit a byt opatrna... coz... sme rozhodnuti odmietnut, bude to tazke, lebo lekarka je rodinna znama, ale presne ako som sa tu dnes docitala, nebudeme to konzultovat, len oznamime.
ake su reakcie vasich priatelov na FB ma zaujima? ja som dala aj clanok zo sme o tom japonsku, aj videa o vakcinach...a cuduj sa svete nikoho to nezaujima...mozno som mala dat Lady Gagu radsej 😀 prajem krasny den, a velmi ma vas prispevok potesil.

desszi
9. mar 2011

@idris @ela2710 presne ako pise pia, aj vcera sme sa o tom bavili na besede, ze v drvivej vacsine ziadosti do skolky je len kolonka o zdravotnej sposobilosti dietata nie o absolvovanych ockovaniach, ale ze mnohi lekari su velmi "iniciativni" a radi to tam dopisuju.

idris
9. mar 2011

@pia22 ďakujem a ako to je potom ZS?? tiež stačí len vyjadrenie dr??

idris
9. mar 2011

@desszi ďakujem a chcem sa spytať v reflexe spomínali aj súdne spory vlastne pokuty za nezaočkovanie ako je to s tym ?? mne to príde ten súd ako keby máme nejakej spoločnosti zaplatit za to ze sme sa nedali zaočkovať a ím ušiel zisk 😅 😅 😅

samiana
9. mar 2011

@idris

😀 😀 😀

spoločnosti ušiel zisk 😀

toto si niekde zapíš, aj ja si to zapíšem, aby sa to ľudstvu nestratilo 😀

idris
9. mar 2011

@samiana ale váze mi to tak príde však keď sa nemusí niekde očkovať a u nás každá blbosť

tean
9. mar 2011

@idris
hej, to je vyborny postreh. V podstate je aj neskutocne pravdivy.

manof
9. mar 2011

@ela2710
"v reflexe v archive 22. februara sa mi zda, vravia, ze nezaockovane dieta nesmie ist do skolky...,"

V Česku to tak je, ale netýka sa to úplne všetkých škôlok, i keď asi väčšiny áno. U nás ale nie, takže toto bola mylná informácia zo strany TV Markíza.

manof
9. mar 2011

@natty53
Však keď preplatíš vlak + MHD, tak rád prídem na RÚVZ KE zmerať si sily s obávaným protivníkom. 😀 😀 😀

manof
9. mar 2011

@ju11i
Dáme tento víkend zraz niekde v Žiline? Manželka ide na víkend preč (bez detí), tak budem ja "venčiť" deti, tak by sme sa mohli niekde stretnúť, na nejakom baby-friendly mieste, napr. v lesoparku.
Ty si odkiaľ?
My bývame na Solinkách.

P.S.: platí aj pre @pia22

desszi
9. mar 2011

@manof ahoj, dakujeme za besedu 🙂
@idris tak, tak usli zisk - ked odmietnes ockovanie tak si nezodpovedny, ohrozujes inych, bojkotujes kolektivnu imunitu blabla a ked zaplatis pokutu, tak je uz vse OK? 😕 😠

manof
9. mar 2011

@jitinka1

Ale áno, máme tu aj z NR pár ľudí. S jednou som dokonca bol na RÚVZ nedávno. A druhého tiež poznám osobne. A ešte ktosi bol tiež z NR, tuším @amethyst , ak si dobre spomínam.

manof
9. mar 2011

@idris
Školu neriešime, do školy berú všetky deti, či očkované, či neočkované.

Čo sa týka škôlky, ak by Ti riaditeľka tvrdila, že neberie Tvoje dieťa LEN A LEN kvôli tomu, že nie je očkované, tak si od nej vypýtaj právny predpis, ktorý jej niečo také nariaďuje. Dám ruku do ohňa za to, že taký právny predpis nenájde.

manof
9. mar 2011

@bodkaanjelik
Za priestupky sa do basy nezaviera. Odmietnutie povinného očkovania nie je trestným činom, ale len priestupkom.

amethyst
9. mar 2011

@jitinka1 Ahoj, ja som z NR a odmietla som ockovanie.

adikab
9. mar 2011

ahojte, chcem odmietnut tiez vsetky dalsie ockovania mojej dcerky, staci, ked to lekarke len oznamim, alebo jej to mam aj pisomne dolozit? dakujem

zuzana26
9. mar 2011

@adikab staci ustne oznamit, lekarka to zapise do karty a obaja rodicia to pospisu

adikab
9. mar 2011

@zuzana26 dakujem, myslela som, ze si mam napisat nejake "odmietnutie ockovania" ..som zvedava ako to vezme na 50rocna lekarka 🙂 .

tean
9. mar 2011

pocuvajte radio regina

jitinka1
9. mar 2011

@manof ahoj, ty nie si z NR? a tiez si proti ockovaniu? ja som cerstvo rozhodnuta, info ziadne, doktorka cisty strach,..som zufala,...

zuzana26
9. mar 2011

@jitinka1 pozri si stranky www.slobodavockovani.sk
www.rizikaockovania.sk
www.ockovanie.org
a neboj sa 🙂 nie si v tom sama 😵

zuzana26
9. mar 2011

@adikab ta nasa ma viac ako 50 😉

olifcek
9. mar 2011

@tean stiham to radio, ci uz po funuse?

adikab
9. mar 2011

@zuzana26 a ako reagovala? mam asi ocakavat vycitky, mozno vyhrazky a nevrlost pri dalsich navstevac, vsak?

bambi2
9. mar 2011

@adikab najlepsie je povedat, ze si sa tak rozhodla a nemienis s nou o tom viac diskutovat... hotovo!!! na rovinu...

adikab
9. mar 2011

@bambi2 tak to mam v plane, v pondelok sa to "uskutocni", tak som z toho v napäti a mam trosku obavy z tej jej reakcie. A potom asi za aku dlhu mam ocakavat predvolanie na RUVZ?

bambi2
9. mar 2011

@adikab neobavaj sa nicoho... to ako zareaguju ostatni, ti moze byt ukradnute... tu ide o tvoje dieta a to je na PRVOM mieste!!!! ruvz toho nemaju malo, takze to potrva mesiac, mozno dva, tri, nikto nevie...