Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
29. mar 2011

@ludka78
Pošli mi, prosím Ťa, to poučenie z RÚVZ KE zosnímané / odfotené na sloboda.v.ockovani@gmail.com
Potom sa Ti budem vedieť vyjadriť k tomu, či to je alebo nie je právny podraz.

A rád by som to tiež zverejnil.

ludka78
29. mar 2011

@manof dam to manzelovi zo snimat a zajtra poslem....

ludka78
29. mar 2011

@maggie2 peciatku nie, ale podpis tej lekarky mam na tom svojom "prejednani"...

manof
30. mar 2011

Stanovisko právnika ÚVZ SR k povinnému očkovaniu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/stanovisko-...

Môžete komentovať v diskusii pod článkom.

sorciera24
30. mar 2011

a vidim, ze uz to tu bolo dane...tak sorry 😉

mhas
30. mar 2011

Som tiež proti očkovaniu, ale stále mám na mysli jednu otázku, na ktorú si neviem odpovedať, a to, že povieme si síce, že načo očkovať, veď tá a tá choroba u nás už roky rokúce nebola, ale čo ak je to práve tým, že sme všetci zaočkovaní, preto tu tá choroba nie je. A keď sa prestane celoplošne očkovať, či sa to nevráti späť... Mám s týmto takú dilemu. Ale mám na mysli skôr tie choroby ako tbc, záškrt, tetanus..., ktoré môžu ohroziť život.

erikasadek
30. mar 2011

ahojte neviem ci to tu uz bolo mne to prave prislo cez FB... 😉
http://diva.aktuality.sk/clanok/28925/korumpova...

tin007
30. mar 2011

@mhas vymenovala si presne tri choroby, proti ktorym ockovanie nechrani, iba by malo zmiernit priebeh choroby, ak ju dany clovek dostane a to pomocou vytvorenia protilatok z ockovania 😕

maggie2
30. mar 2011

@mhas informovanie sa niečo stojí, v tomto prípade je to pre Teba vynaloženie času. Tak si ho nájdi a prečítaj aspoň 30 strán dozadu a pozri si stránky aj s odkazmi. Ak si čas nenájdeš, ušetríš si ho, ale ostaneš neinformovaná. Tu sa nepredkladajú veci na zlatej tácni, informácie si môžeš dohľadať tu sama, my tu nie sme platené poradenstvo. Necháp to v zlom, jednoducho ten čas si musíš nájsť Ty sama. 😉

kaja73
30. mar 2011

@mhas TBC sa od 1.januara ma rušit,tetanus nie je infekčny-nenakaziš sa od cloveka,cierny kasel je tu aj napriek očkovaniu-zlyhava vakciny,alebo virus zmutoval,osypky,mums a rubeola su bežne detske choroby z ktorych sa spravil strašiak od objavenia vakcin,tie nove vakciny-pneumkoky,hep.B,hemofilus ani nebudem spominat-to už potom možeme očkovat aj na zlu naladu a napr. moj starši syn nič z toho očkovane nikdy nemal,pritom ma len 12 rokov a vtedy sa na to neočkovalo.Jedine čo teda ostava je obrna a zaškrt-obe tieto choroby zaznamenali vyrazny pokles už davno pred zavedenim ockovani-vdaka hygiene,lepšej strave,lepsej zdrav.starostlivosti,dostupnej pitnej vode,zavedenim kanalizacie do domacnosti atd.Stači si pozriet grafy klesania -su aj niekde tu na to odkazy.Rubeola je nebezpečna pre tehule a vakcina posobi tak 1O rokov čiže po očkovani v 11 rokoch už ma malokto protilatky po 25 roku života.Kedysi ,ked sa choroba vyskytovala aj bežne a aj sa už očkovalo,vakcina posobila dlhšie,pretože stykom s virusom sa tvorba protilatok vždy obnovila.Teraz sa s virusom stretneme len raritne,takže sa tvorba protilatok neobnovuje a tym padom už protilatky po určitom veku nemame a ked sa s virusom stretneme,tak hrozi infekcia.Toto plati aj o osypkach a mumse.A okrem toho si myslim,že zdobrovolnenim očkovania aj tak neklesne vyrazne preočkovanost populacie,pretože lekari vakciny budu odporučat aj nadalej a malokto sa im vzoprie.Proste vziat zodpovednost do vlastnych ruk-na to treba aj určitu odvahu.A ludstvo radsej krača s davom a podrobuje sa autoritam.

mhas
30. mar 2011

@kaja73 Ďakujem za super odpoveď, úplne mi to stačí, taký stručný prehľad. Len ma mrzí, že moja strašia dcéra je zaočkovaná už všetkým, mladšia má väčšinu za sebou.

maggie2
30. mar 2011

@mhas myslím, že najlepšie Tvoju otázku zodpovie toto (klikni na tento odkaz) : http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

tam máš všetko napísané ako to v skutočnosti s poklesom chorôb bolo a je 😉

mhas
30. mar 2011

@maggie2 ukladám si to hneď do pc a pomaly sa do toho pustím 😉 dík.

jonas17
30. mar 2011

@kaja73 ty, si to tak super zhrnula, vložila do toho dávku humoru, no perfektné, krátke, výstižné a múdre..dík! 😀 😀

barborka08
30. mar 2011

@manof ...sekta - Rád sv. Vakcíny 😀 😀 😀

tamix
30. mar 2011

@manof Očkovacie náboženstvo? Určite ide o vieru!!! Človek nemusí veriť len v Boha. A 90% rodičov aj "odborníkov" verí v očkovanie. Čo by nebol problém, keby nešlo o slepú vieru a neochotu si niektoré veci dať do súvisu.

manof
30. mar 2011

@erikasadek
výborné... Ľady sa lámu.
Je ozaj načase upáliť Morenu.

manof
31. mar 2011

Bolo mi povedané, že v TV Markíza bol včera oznam o tom, že dnes, t.j. vo štvrtok 31.III.2011, o 16:00 bude v Kysuckom Novom Meste v Kultúrnom dome hovoriť moderátorka Andy Timková okrem iného aj o škodlivých vplyvoch očkovania.

ka.
31. mar 2011

@kaja73 citala som tvoju odpoved a jasne strucne vysvetlenie, ktore si pisala pre mhas. Vdaka za cas, myslim, ze taketo citanie a "polopatistcke" napisanie uvita viac citatelov 🙂

@maggie2 - tiez sa snazim orientovat v problematike, citam si, co dcerka dovoli, neockovali sme, ale stale hladam uistenia, ze je to v poriadku. A ochota niekoho na tomto fore podat to "na zlatej tacni" sa ceni 🙂 a vdaka aj za link co si pridala, clovek sa uci stale....

manof
31. mar 2011

Tak v Česku už začalo legislatívne besnenie okolo povinného očkovania:
http://www.osud.cz/ockovani-dopis-pro-poslance

Som zvedavý, čo vymyslia naši vakciNacisti, keďže nám sľúbili poriadne prekopanie zákona č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia:

"Úrad verejného zdravotníctva SR vyhovel žiadosti verejného ochrancu práv a momentálne pripravuje komplexnú novelu zákona č. 355/2007 Z.z., v ktorej bude okrem iného podrobnejšie upravená aj problematika povinného očkovania."
http://www.slobodavockovani.sk/news/stanovisko-...

jaja1118
31. mar 2011

@manof -dakujem za Hirteho-prisiel dnes.

denduska
31. mar 2011

@manof a toto v tom stanovisku " Z uvedeného je potrebné vyvodiť záver, že každé odmietnuté očkovanie znamená existenciu vnímavého jedinca, ktorý môže ďalej šíriť nebezpečné choroby a tým vážne ohroziť verejné zdravie."
to je co????
nechcu nahodou vsetkych ludi pozatvarat do basy alebo do ustavov lebo kazdy z nas je potencialny vrah?
juj ale ma s.ru v poslednej dobe
😠 😠 😠 😠 😠 😠

tin007
31. mar 2011

@denduska sami si s..u do huby, lebo ved pri niektorych ockovaniach ockovany moze sirit danu prenosnu chorobu!

tin007
31. mar 2011

@denduska nadviazem: Este treba preventivne pozatvarat vsetkych homlesakov, ciganov (sorry, uz sa zacinam rozpalovat), alebo radsej vsetky socky, a aj jehovistov, komunistov, lesbicky a gayov atd... vsak kazdy je nebezpecny, mohol by sirit, nie!?!? grc

manof
31. mar 2011

@ka.
Problém je, že takéto zjednodušenia v sebe obnášajú riziko ťažkých následkov vo forme neinformovanosti o dôležitých podrobnostiach, napr. ako sa zachovať pri zranení dieťaťa niekde na poľnohospodárskom vidieku, alebo čo urobiť pre zníženie rizika nákazy čiernym kašľom u bábätiek do 1 roka, u ktorých môže čierny kašeľ skončiť smrťou.

ludka78
31. mar 2011

manof, asi treba poriadne sledovat a pripomienkovat ten zakon ked bude! len aby to nerobili potichu! Lobby je hrozna....dostal si moj mail?

ka.
31. mar 2011

@manof dakujem, a je mi to jasne, ze to nekonci len jednym zhrnutim 🙂 citam a bola som aj na tvojej besede, takze sa neuspokojim s par riadkami, len som sa podakovala a napisala svoj nazor

manof
31. mar 2011

@jaja1118
Ďakujem za správu i za nákup.

manof
31. mar 2011

@ka.
A na ktorejže besede si bola?

Mimochodom: jedna beseda taktiež nestačí - to len pre tých, ktorí by náhodou žili v tomto omyle. 😀 😀 😀