Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anicka1981
15. apr 2011

@nady aha, tak po budem pol roka natahovat 🙂, aby som sa tomu ockovaniu vyhla, ako proti ockovaniu nemam nic, je to prevencia, len si myslim, ze je zbytocne ho davat ockovat, ked to ockovanie rusia, a co som videla, tie vedlajsie ucinky az ma striasa, ☹ , a zase cerstvo narodene babo, ktore ma sok z toho ze je uz na tomto svete, hned ockovat neakymi bacilami sa mi vobec nepaci,,,,

anicka1981
15. apr 2011

@maroli 🙂, neviem,keby ze to ockovanie nerusili, tak by som si nedovolila, nedat zaockovat, ale ked to ockovanie od noveho roka rusia, a tie vedlajsie ucinky co to ma....uvidime, nedam ho zaockovat v porodnici, a potom sa uvidi, pri najhorsom zaplatim pokutu, ,,,,

barborkach
15. apr 2011

@anicka1981 neni iste ci to rusia, len sa nad tym uvazuje. nexces ockovat vsetko ci len tbc?

anicka1981
15. apr 2011

@barborkach zatial som rozmyslala,len nad tbc, nakolko som pocula, ze to rusia, tak sami to zda zbytocne, ja som teraz v 32 tt, tak si prezistujem, ale v porodnici ho ockovat nedam tak ci tak, sa mi zda, ze take drobne babo ockovat a napychat bacilami je dost nerozumne, ako bude dalej uvidime, ja som s ockovanim ako dieta problemy nemala, ale mamka mala slabu imunitu, tak skoro po ockovai zomrela na zaskrt,,, tak, ked maly budeok, tak asi ho necham ockovat, ale nie take male babo urcite,,, uvidime,,,,, ty mas aku skusenost?

barborkach
15. apr 2011

@anicka1981 ja som sla do porodnice s tym ze nedam ockovat proti tbc, nastudovala som si tak mozem urobit, ze poviem ze do 6. tyzdna zaockuje pediatricka. ale asi je to riadna blbost, lebo pediatricka z novorodeneckeho povedala, ze tu vakcinu maju len oni, ze pediatri ju nemaju, ze to sa proste ockuje v porodnici...

nady
15. apr 2011

@barborkach A u Vás tak jako bylo u nás neočkují když odmítneš v porodnici kalmetizační stanice?? U nás potom očkovaly kalmetizace když jsi odmítla v porodnici ,pediatrička neočkovala TBC ani u nás.

maroli
15. apr 2011

@prevenar No super,takto som nad tym vobec nepremyslala 😕 To nestaci ze som zavolala?Ale ked uz presiel rok a nic sa nedeje..A ak by toto ockovanie od noveho roka zrusili,to by uz nemali spatne riesit,ci?Lebo oficialne este nie sme hlaseni,zatial sme vsetky ocko posunuli kym bude mat maly rok co bude za par dni a mam v plane to posunut o dalsi.
......mimochodom preco prevenar..?

nady
15. apr 2011

@maroli jÁ bych se nebála ,pokud Vám to zruší ,tak zpětně nic ,a u nás rok od posledního termínu kdy má být očkování provedeno je promlčeno.A prý by měla být pozvánka poslána doporučeně.A jestli nemáte očkování ostatní ,nemůžete ani TBC rozočkovávat ,nesmí se očkovat mezi atd. 🙂

anicka1981
15. apr 2011

@barborkach tak ked je tam ta lehota do 6 tyzdnov, tak ju musia mat aj iny pediatri, nie??, to jedno, ja nedam hned po porode take drobne babo ockovat,,,,,,,

prevenar
15. apr 2011

@maroli hmm.. vies ako, mas dokaz o tom ze si zavolala a potrvrdeny prepis hovoru ? 🙂 asi tazko. co povies popripade na predvolani , alebo na sude "ved som zavolala" ? ..lekarka povie,ze si nic take nepamata, co spravis potom ? teda netvrdim,ze to musi byt az take dramaticke , ale ja vdy vychadzam z toho, ze ked tymto ludom prestanes dzobat z ruky (prestanu na tebe zarabat) tak sa urcite nebudu spravat ako "priatelia" . ako som pochopil, to ze sa nic nedeje je len koli tomu,ze mas odklad a este ta lekar nenahlasil. co sa zrejme rychlo zmeni ked tak urobi. podla toho co ja viem , neda sa sudit / riesit retrospektivne , ale vzdy podla aktualneho zakona, cize ked to zrusia , bude to zrusene a uz sa ta to nebude tykat.

nepoznam detaili tvojho pripadu, tak ber moj nazor s rezervou , ale plati pravidlo ,ze je lepsie mat vsetko zapisane a potvrdene aby si sa mala v pripade nudze mala o co zakonne opriet. na druhej strane lekarka potrebuje pisomny dokaz ,ze ta predvolala , cize ked zasle pisomne pozvanku, tam radsej chod a daj spravit zapis do karty "ockovanie sa neuskutocnilo z dovodu nesuhlasu rodicov ..najlepsie podpis oboch. diagnoza Z.28" . ked neposle o to lepsie 🙂

heh, prevenar znie tak prevencne 😵 ..v tomto pripade prevencne voci chorobam sposobenych ockovanim ^^

nady
15. apr 2011

@anicka1981 myslím že to je jako bylo u nás ,to neočkuje pediatr ale specielně kalmetizace.

anicka1981
15. apr 2011

@nady uvidim, ako tu je u nas, sa este popytam v porodnici, ze co a ako,,,,,, chcem len pre maleho najlepsie,,,,

nady
15. apr 2011

@anicka1981 Já bych se možná ani v porodnici neptala ,aspon u nás to neměli moc rádi,u nás tedy v porodnici chtěli vědět jakého pediatra máme vybraného a že s tím je obeznámen ,aby jakože si to pohlídal.. 😒 A zákon je na tvé straně ,spíš si zjisti kde očkují děti pokud není očkováno v porodnici.Nevím jak je po Vašem 🙂 slovo kalmetizace.-něco jako očkovací centrum?

anicka1981
15. apr 2011

@nady , no hej, nemaju radi, ked od nich chces, alebo nechces nieco co robia pausalne, rovnako je to aj s porodami, nastrihavanim, a podobne, nemam este ani pediatra vybaveneho, este neviem, kde budeme byvat, lebo zatiial sme u nasich,,,, povyzistujem, a netusim ani kde je to ockovacie centrum tu u nas,,,,, a ake velke deticky mas ty?

nady
15. apr 2011

@anicka1981 U nás je to asi povinné ,mít sehnaného pediatra co převezme po porodu dítě do péče ,aspon u mně to tak tuším bylo.. písnu IP 🙂

anicka1981
15. apr 2011

@nady uvidim,ved to mi povedia, kam patrime podla bydliska, tak asi tam zatial,,,, este mam mesiac na zistovanie 🙂

denisocka
15. apr 2011

@leelo tak prepac,urcite som sa zmylila,mozno to kvoli tej ***lin18*** ci ako ..niekedy tu taka bola provokaterka

manof
16. apr 2011

@leelo Je tu jeden podstatný rozdiel: zatiaľčo v Nemecku ide výlučne o odporúčané očkovania, u nás je 11 očkovaní povinných a popri nich sú ešte nejaké odporúčané, ale nepovinné. Takže keby si si k našim povinným pridala aj naše odporúčané, veľký rozdiel by to oproti DE nebol.

manof
16. apr 2011

Ako ovplyvnili zistenia Dr. Wakefielda výskyt osýpok (a úmrtnosť na ne) vo Veľkej Británii?
Porovnajte si fakty s oficiálnou propagandou:
http://www.slobodavockovani.sk/news/osypky-vo-v...

tamix
17. apr 2011

Tým, čo si pamätajú moju stratu hlasu z pred týždňa. Nakoniec som musela k Dr. No a prebehlo super vyšetrenie. Len tak na prvý pohľad som dostala Zodac, že ak by to bola alergia + ATB, ak by to predsa len alergia nebola + Bioparox. Tak som radšej nebrala nič. No keďže stav bol stále horší, tak som skúsila Bioparox – no otras. Dusila som sa, takže som ho stopla. Človek si pripadá ako skúšobný králik. To len tak mimo, na spestrenie 😉

tean
17. apr 2011

@tamix
smutne a zaroven smiesne 😀
Som sa zase narehotal

tin007
17. apr 2011

@tamix mne tie nazvy nic nehovoria, ale pochopila som, ze jednoducho dr. netusil/a kde je sever, tak ti dala zo vsetkeho a mala si skusat! super pristup

manof
17. apr 2011

@tamix
Myslíš, že si naozaj "musela" ísť k tej MUDr.? A bolo Ti to niečo platné?

Ja si beriem k srdcu slová Dr. Roberta S. Mendelsohna: "Nemocnica je ako vojna. Ak je to možné, treba sa jej vyhnúť."

Predpokladám, že nabudúce si návštevu McDonaldu dobre rozmyslíš... 😀 😀 😀

Každopádne, prajem skoré zotavenie sa.

manof
18. apr 2011

@kaja73
@maja22

Dievčence, čo by ste povedali na besedu v NZ v stredu 11.V.2011 dopoludnia? Bol by záujem? Usporiadali by ste?
Lebo v NR jaxi buď niet kde alebo niet toho, čo by sa chopil činu, hmmm...

manof
18. apr 2011

El professore sa uráčil reagovať:
http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-pro...

manof
18. apr 2011

A tu je moja odpoveď:

"Ad: Reakcia prof. Dluholuckého na článok o HPV uverejnený na stránke „Sloboda v očkovaní“"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-reakcia-...

renab
18. apr 2011

@manof zaslúžiš si potlesk 😉 🙂 🙂 🙂 (a možno aj niečo viac.....) Ak to pomôže zmeniť názor aspoň jednej matky na očkovanie svojich dcér (ešte aj hormonálnu antikoncepciu, keby im prestali dávať predpisovať), tak si výnimočný človek.

leelo
18. apr 2011

@manof vyborna odpoved!
my sme pred par rokmi v praci mali prednasku s nazvom Sexualne zdravie zeny. s kolegynou sme sa tam vybrali v nadeji, ze sa nieco dozvieme. "prednasala" gynekologicka - nemenovana mudr., ktorej meno vidim dnes v kazdej radoby poradni o ockovani proti hpv.
zacala priamo in medias res otazkou, ci sme si dobre vsimli penis muza, s ktorym sme naposledy spali. neveriacky sme s kolegynou na seba kukli - obe vydate, ona v 6.mesiaci. mudr. tam premietla fotky rakoviny penisu a iny dokazovy material a uvod vykladu zavrsila tym, ze je leto, caka nas vselijake dobrodruzstvo a nebudeme mat vzdy cas podrobne si prezriet penis muza, s ktorym sa vyspime... tak som sa jej spytala, to uz ma kolegyna tahala prec: co navrhujete?
mudr.: ockovanie proti hpv!
v tej chvili sme bez slova odisli. este dnes neviem, ci sa mam smiat alebo plakat. ani som sa nakoniec nedozvedela, ci bola za cervarix alebo silgard, ale uplne ma desi to, ze farma firma vlastne mojmu zamestnavatelovi za toto zaplatila, prednaska bola v pracovnom case, nemuseli sme si to nahradzat, takze este aj stat sa podielal na tom, ze pocuvame dristy polosimplexnej gynekologicky zaplatenej vyrobcom vakciny 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
navyse vela kolegyn, o dost mladsich ako my, tam ostalo az do konca. dovolim si tvrdit, ze farmaceuticky priemysel tym, ako tieto vakciny propaguje, este aj naburava moralku a dobre mravy. ale ved co sa divim? proste cele zle! grrrc!!
ked bude tato vakcina povinna, tak to je koniec zdraveho rozumu a vsetkych hodnot spolocnosti.

sorciera24
18. apr 2011

aha, nova vakcina bude o chvilu na trhu, pobijeme sa o nu? 😀
http://www.topky.sk/cl/13/1263933/Vakcina-proti...