Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

abnka
21. apr 2011

@manof zo mňa spravili psychiatrického pacienta, pretože som chcela ísť na štvrtý deň domov (čo ale podľa detskej lekárky nebolo 4x 24 hodín) a keď som chcela podpísať reverz a vôbec som tam tvrdila , že za dieťa mám zodpovednosť ja, a nie lekárka , tak na mňa zavolali psychiatra.
No a odvtedy, čo som povedala , bolo pre nich vzduch. Max. ešte tak dôvod na tajňáša, aby zase "tá hysterka" nevyvádzala.....

denduska
21. apr 2011

@abnka mozeme si ruky podat, zo mna takisto (na detskej neurologii kde som bola s dcerou) a mojmu muzovi medzi 4 ocami povedali ze ma velmi hystericku manzelku. Podobnu skusenost mala aj moja kamaratka, tiez dr.

Zabudnite na to ze lekari si drzia chrbty, v dnesnej dobe uz kazdy kope sam za seba 🙄 a co dokazu niektori o druhych porozpravat....no grc.

sirinka
21. apr 2011

@manof no neviem, pretoze som mala dve spolubyvajuce, jedna odchadzala skor ako ja a druha az po mne a s obidvoma sme sa na tuto temu rozpravali...
tak sa obe rozhodli s ockovanim pockat, chceli si este doma prestudovat nejake info o tom a ked poziadali o nezaockovanie, tiez s tym nebol ziadny problem a ani jednej babatko nezaockovali...
a sestricky sa netvarili, zeby to pre nich bola novinka, jednoducho napisali do spravy, hlasit sa do 6 tyzdnov a hotovo...

xenia2734
21. apr 2011

Ahojte mamicky,

odmietli ste niektora ockovanie TBC pri novorodencovi ????? Ja som teraz odmietla dat druhu dcerku po narodeni. Tvarili sa vselijako, napisali do karty, ze som odmietla. Poucili ma, ze do 6 tyzdnov mozem hocikedy prist zaockovat dcerku. Pediatricka sa vyjadrila, ze som jedina v jej historii, ktora odmietla. Poradnu mame za tyzden, tak som zvedava aky postoj zaujme 😉

denisocka
21. apr 2011

@xenia2734 každy kto odmietne je "jediny " v historii nadeho lekara 😀 ake zaujimave 😀 😉

prevenar
21. apr 2011

@manof dana tema ci je to vakcina alebo nie je pre mna uplne nezaujimava a irelevantna , skoda kazdej sekundy ktoru si tomu venoval .
co ma zaujima a snad aj niekoho dalsieho, je ci je zvukovy zaznam rovnopravny s obrazovym na pojednavani RUVZ 🙂 ci sa na obrazovy zaznam nevztahuje nejaky iny zakon , ochrana sukromia , alebo co ja viem co..podla toho ako si vysvetlujem zakon tak by to malo byt jedno, ale rad by som pocul viac nazorov. k tejto prilezitosti sme kupili fajnovy diktafon a zrejme pridame aj kameru, pre zlepsenie zazitku 🙂 termin "prvej klapky" zatial nie je stanoveny taaak uvidime.

evina34
21. apr 2011

...zdravim. Dnes sme odmietli tretiu davku hexy + Prevenar. Ma niekto skusenosti s RUVZ Nitra? Prosim napiste mi do IP, co mozem ocakavat {inac doktorka bola velmi prijemna, vravela, ze zijeme v demokratickej spolocnosti a kazdy ma pravo na vlastny nazor... ale samozrejme hasit to musi, inac som dostala aj nejake papiere, ktore pre nich distribuoval RUVZ ...propagacia ockovania... na prestudovanie}...Inac pozeral niekto dokument Vaccine Nation? {je to napr. aj na You Tube}

manof
21. apr 2011

@xenia2734 je to o to pikantnejšie, že práve toto očkovanie má byť zanedlho zrušené

manof
21. apr 2011

@evina34 Vaccine Nation som videl a skúsenosti s RÚVZ Nitra mám. Zavolaj mi na 0904 827 031 ak chceš vedieť podrobnosti.

sisi08
21. apr 2011

zaujímavé - focus zdravie, o alergiách. Rozhovor s doc. Salatom začína asi v 3min 20sek. Podľa najčerstvejších informácií máme až 60%detí alergikov. Za posledných 50 rokov sa zvýšilpočet alergikov z 1% na 50%. http://www.stv.sk/online/archiv/fokus?date=2011...

maggie2
21. apr 2011

@prevenar zvukový záznam: ak bezprostredne vopred oznámiš jeho zámer použiť, nikto Ti na úrade v tom nesmie zabrániť. Voči obrazovému záznamu sa môžu ohradiť a to tak, že budú namietať, že zachytenie ich tváre by bolo v rozpore s ich právami na súkromie, nakoľko zachytenie ich tvárí, je v súvislosti s predmetom pojednávania alebo konania nad rámec a nijako spolu nesúvisí. Zvukový záznam rovnako slúži ako dôkaz.

usiko
21. apr 2011

@manof no ma a mozno aj nema...boli sme na kontrole s uzlinkou, tou,co dcerke este ostala po operacii, vraj sa zmensila a uz nemusime brat antituberkulotika /beriem s rezervou,lebo sono je dost nepresne, a z 6 mm sa velmi rychlo moze v reale stat 9 mm.....no a teda pani lekarka /mimochodom velmi chapava a ustretova, je skutocne velmi zlata a chape vsetky mamicky a ich smutok, hnev a zlost nad tym, co sa ich zdravym detom stalo..../ mi povedala, ze teda o par tyzdnov kontrola a ak to bude rovnake, alebo lepsie, tak nam uz napise papier pre pediatra ze mozeme ockovat.....no a ja som teda povedala, ze nie sme si isti, ze este ockovat budeme...........ona na to, ze mala pacientov a ma pacientov, co museli mat vyoperovane uzliny po TBC ako aj my, a boli potom ockovani 1. aj 2. davkou hexy a nemali ziadne problemy...ale ze teda je to v poriadku, ved sa uz dohodneme s pediatrickou.......opytala som sa, ze co z tej BCG vakciny ma dcera este v tele, co tam nema byt a ona mi povedala, ze nevie, a ze nikto mi to nepovie.....proste nie je istota, ze niekedy v buducnosti nebude mat vdaka tomu zdravotne problemy, takisto na moju otazku, ze ako si mozem byt ista, ze v tej ostavajucej zvacsenej uzline, co dcerka este ma, nie je take iste svinstvo ako v tych vyoperovanych, povedala, ze nemozem...ze to sa nezisti, ale kedze je uzlina mala,tak v ziadnom pripade sa nevyoperuje...takze v nej moze byt kadeco...hura ☹ ...no a este som sa jej opytala, ze ci si nemozem zaplatit nejaky test, ktory zisti, ci nieco z TBC nema dcera rozlezene a skryte v tele a dostala som odpoved ze mozem, ale ze TBC spot mozu previest, ale ze ten nezachytava bakterie vakciny....a quantiferon zase vykazuje falosne pozitivne vysledky,ked je osoba ockovana TBC vakcinou...tak si vyber,ze? ....no takze NIKTO NEVIE.co v tej vakcine je, co z nej maju deti este v tele, ako im to ovplyvni zdravie o desiatky rokov, ci tieto nase deticky nemaju niekde TBC v tele.....ale veselo ockujeme dalej........a potom som jej ja povedala, ze teda preco neskusaju vakciny na sebe ti dospeli, co ich maju na svedomi, preco to testuju na detoch......a ona, ze ved sa tymto istym ockovali aj oni, a neboli problemy......a ze zial nikto nevie,preco tato vakcina robi posledne 3 roky problemy......ale ze nech si nemyslime, ze sa nic nerobi, vraj sa robia vyskumy, studie, experimenty a ked sa ukaze realny problem, tak sa MOZNO zrusi.......takze ja osobne by som si nebola taka ista, ze od januara 2012 sa nou ockovat nebude....

sorry, som sa rozpisala, ale mam take zmiesane pocity ...

usiko
21. apr 2011

@manof joj a manof, este sa chcem opytat, s dcerkou mame trvaly pobyt v roznave, byvame v KE, aj lekarku mame v KE......po nahlaseni lekarkou nas predvolaju do KE,alebo RV? alebo si mozeme vybrat? 🙂 ..aby to mal priatel blizsie, a nemusel cestovat do RV kvoli takej veci......mozno blba otazka, ale aj tak.....dik

kryska5
21. apr 2011

@sirinka ty si rodila nedávno, možno zmenili politiku, lebo kbeata, čo manof zverejňoval jej príbeh rodila v novembri v ružinove a tiež jej malého zaočkovali keď bola na WC ☹

maggie2
21. apr 2011

@kryska5 svine 😠

prevenar
21. apr 2011

@maggie2 jasne, dik moc za odpoved 🙂 tak radsej ostanem pri diktafone.

prevenar
21. apr 2011

@usiko no, musim uznat,ze ked po takych problemoch este uvazujes o dalsom ockovani, musis mat fakt velku odvahu 😕 (teda aspon ja som to tak pochopil) ..my sme to zastavili za ovela mensie neprijemnosti. vies ako, su deti co prekonali dalsie vakciny "bez problemov" (o par mesiacov/rokov dostali len alergie, neznasanlivost na potraviny, ovocie atd..) a tie co po problemoch s uzlinami ktore im presli do rakoviny liecia na onkologii. napr. http://simonka.webnode.sk/o-nas/

usiko
21. apr 2011

@prevenar tak si to zle pochopil.......totiz, nase dieta ma dvoch rodicov, mna a mojho muza a teda ja sama sa nemozem rozhodnut ze ockovat nebudeme.Na taketo rozhodnutie musime byt dvaja a obaja niest zodpovednost, aj za moznost ze nase dieta sa moze nakazit nejakou chorobou,proti ktorej sa ockujea my ju ockovat nedame.....nepatrim k ludom, ktori sa splasia a radikalne sa rozhodnu zo dna na den bez dostatku informacii...pokial nemam dostatok informacii,taktaketo rozhodnutie urobit nemozeme. pre pokoj mojej duse.......aj preto,ze moj muz kvoli vycerpavajucej praci nestuduje o ockovaniach vobec nic,musim to nastudovat ja a potom sa porozpravame, ale mame na to minimalne 7 mesiacov......pravda je taka, ze po tom, co citam /hlavne knihy/, som skoro rozhodnuta ze neockovat ,vobec nic, ale stale je tu strach z toho, ze co ak nejaku tu chorobu chyti a aj vdaka tomu ze sme jej zdravie poskodili BCG vakcinou,jej sposobi komplikacie....totiz, v tomto svete, v stave zdravotnictva takom ako je, je riziko aj ockovat aj neockovat....ide o to vybrat si to mensie....ja sa priklanamna stranu UZ NEOCKOVAT, ale musim si byt ista, teda skoro ista a potrebujem podporu aj mojho muza.....a tak na tom pracujem...to je v skratke vsetko....

tean
21. apr 2011

@usiko
drzim palce v studiu.
7 mesiacov je dostatocna doba na ziskanie prehladu a nastudovanie mnohych materialov.
Za tento cas mozes urobit zodpovedne rozhodnutie.
Ja som studoval po nociach 2-4 hodiny denne a postupne som ziskal slusny prehlad a uplne bez pochybnosti som sa rozhodol.
Priebezne som informoval moju zienku a posuval jej info. Obaja sme sa potom rozhodli neockovat.
Dnes uz len pozvolna citam nejake clanky, ale uz sa tomu tolko nevenujem. Povaha mojej prace vyzaduje neprestajne - dozivotne - studium, preto sa zase zameriavam na moju pracu.

martinba
21. apr 2011

@tean tak to máš dobré, my to riešime už dva roky, posúvam mojej žienke čo sa dá a i keď som ju nateraz presvedčil (zatiaľ malá nemá nič okrem BCG z pôrodnice) nie je to definitívne. Už bola aj na manofovej besede, ale ani tá ju nepresvedčila, uvidíme čo a ako bude ďalej...

martinba
21. apr 2011

@sisi08 teraz som si pozrel tu reláciu na stv, Pán docent začal koktať pri otázke, či náhodou očkovanie nemôže byť zodpovedné za alergie u detí a úplne sa vyhol odpovedi (teda aspoň ja som tam žiadnu odpoveď nepočul), úplne smiešne mi to prišlo ale nezabudol pridať že striktne odmieta homeopatiou....

sisi08
21. apr 2011

martinba, áno, to som telefonovala ja, najprv podotkol, že k povinnému očkovaniu sa vyjadrovať nebude vôbec no a nakoniec sa úplne odklonil od podstaty otázky 😝 . Akoby povinné očkovanie bolo čosi nespochybniteľné, "o čom sa vôbec nebudeme baviť". Ale ten nárast alergií 😲 😲 . 60%detí.

tean
21. apr 2011

@sisi08
teraz som si to pozrel. S Dluholuckym si mozu podat ruku.
Vobec nevybocuje z priemeru ani odbornostou. Hned na uvod tento najvacsi odbornik povedal, ze doteraz nevieme co sposobuje alergie.
Toto pocuvam v poslednej dobe velmi casto od roznych odbornikov. Ale ked sa ich spytaju na suvislost s ockovanim, tak bud neodpovedaju alebo to odmietnu potvrdit, aj ked nevedia ako choroby vznikaju.
Je to na grcanie.
Moj nazor na lekarov drasticky upada s kazdou informaciou. Kamarat vo veku 32 rokov dostal alergiu a jeho alergolog hned vedel cim to je. Minule leto sme zacali sportovat v parku, takze dovodom bola trava. Proste travil vela casu v parku.
Podotykam, ze par mesiacov predtym sa nechal zaockovat proti chripke.
Vsetci nasi predkovia travili cely zivot na poliach a netrpeli alergiami. Moja prababka chodila za Rakusko-Uhorska na panske obrabat podu a potom sa venovala zase svojim pozemkom.

prevenar
21. apr 2011

@usiko ok, v pohode 🙂 my sme tiez studovali cele tyzdne niekolko hodin denne obaja kym sme sa rozhodli. verime ,ze spravne.

prevenar
21. apr 2011

@tean tak, tak ,, myslim si o tom presne to iste :/

manof
22. apr 2011

@usiko
Povedal by som, že to bude detská lekárka hlásiť RÚVZ KE, nie RÚVZ RV, tzn. závisí od miesta, v ktorom pracuje detská lekárka. Lebo ak jej príde kontrola, nebude to kontrola z RÚVZ RV, ale z RÚVZ KE, takže logicky aj všetky hlásenia pôjdu RÚVZ KE.

Až na to, že to hlásenie nie je vyžadované nijakým všeobecne záväzným právnym predpisom, tzn. keď lekárka nechce, hlásiť to nemusí a nič jej pritom nehrozí.

No a tá BCG vakcína, čo sa používa dnes, NIE JE tá istá, čo sme dostávali my. Nechápem, ako môže odborníčka trepnúť takú hovadinu. Bližšie viď str. 11 tuto:
http://files.slobodavockovani.sk/200000859-f0ca...

manof
22. apr 2011

@martinba
A na ktorej besede bola Tvoja žienka?

Inak ja nemám v úmysle presviedčať, ale len informovať a vysvetľovať princípy, aby ľudia chápali, o čo ide, a nedali sa zblbnúť fanatikmi ani z jednej strany.

manof
22. apr 2011

Nevysvetlené prípady náhleho úmrtia dojčiat krátko po podaní šesťzložkovej vakcíny (hexavakcíny):
http://www.slobodavockovani.sk/news/nevysvetlen...

manof
22. apr 2011

@fibi
@tean
@martinba
@tin007

Čo s tým projektorom pre besedu v Lamači. Neviete niekto zohnať?

martinba
22. apr 2011

@manof bola v Lamači, však ja som to nemyslel že by si ju mal ty presviedčať ale argumenty !

ja projektor nemám možnosť zohnať. zohnal som kameru ale nemám statív, ale to si vravel že môžeš priniesť ty . tak sa vidíme druhého v Lamači.