Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
29. jún 2011

@erikasadek
A toto je čo?

"Pétition pour la remise sur le marché du DTPolio®"

Petícia za zrušenie povinného očkovania DTPolio?

erikasadek
29. jún 2011

@manof NIE je to peticia za znova danie na trh tejto vakciny.. pretoze ako jedina je bez hlinika!!

manof
29. jún 2011

@katja78
"v čom má lekár lepšie možnosti na skutočne účinnú primárnu prevenciu nielen oproti celostným liečiteľom/lekárom, ale aj oproti ostatným ľuďom?

Sú častejšie oslovovaní médiami, (niektorí) majú pozície v štátnych orgánoch (na rozdiel od nealopatov), v politike a koniec koncov aj v zdravotníckych firmách, ktoré majú dosť peňazí na debilizačné kongresy pre lekárov, prečo teda nie na skutočne potrebnú objektívnu osvetu širokej verejnosti?

"Okrem odrádzania rodičov od očkovania, zasahujú celostní liečitelia/lekári nejako primárne preventívne v iných veciach?"

Áno, napr. v otázke výživy, čo je pre drvivú väčšinu alopatov terra incognita. Ostatne, stačí zažiť na pár dní nemocničnú stravu, a človek má zážitok na celý život..

manof
29. jún 2011

@erikasadek
Aha. Pozoruhodnéééé. Vakcína proti tetanu a bez hliníka?
Ako to potom funguje? Čo na to @denduska ?

denduska
29. jún 2011

@manof netusim..co ja som vakcinacny imunolog? 😀 ale nie, asi tam bude iny nosic, ked ma @erikasadek nejaky letak, nech da link...moze byt aj francuzsky.

manof
29. jún 2011

@katja78
Inak naozaj nechápem, ako môže praktikujúci kresťan bez výčitiek svedomia obhajovať povinné očkovanie vakcínou pripravenou na bunkových tkanivách pochádzajúcich z umelo potratených bábätiek:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-r...
http://www.slobodavockovani.sk/news/strucna-his...
http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-z-u...
http://www.slobodavockovani.sk/news/moralne-uva...
http://www.slobodavockovani.sk/news/klucove-obl...

denduska
29. jún 2011

@manof tu som daco nasla
phénoxyéthanol, formaldéhyde, milieu 199 de hanks (contenant notamment des acides aminés, des sels minéraux, des vitamines), eau pour préparations injectables, acide chlorhydrique ou hydroxyde de sodium pour ajustement du ph.

tak netusim 😕 😕 😕 😕 😕 cely text je na mna prilis zlozity, mozno je to tam vysvetlene
http://www.doctoralia.fr/medicament/dt+polio+me...

maggie2
29. jún 2011

@katja78 Napísala si: ale pediater predsa môže zdvihnúť telefón a spýtať sa imunológa, ktorý sa vakcinačnou imunológiou zaoberá. Alebo to môžte spraviť sama. A problém by tak mohol byť vyriešený. koniec cit.

Ty si naozaj tak naivná lebo....? To kde si videla, že by pediater urobil? Nikdy!

Lebo ad1 Či zdvihne telefón alebo nezdvihne telefón a bez ohľadu na to, čo vykonzultuje s kolegom, stále je len on zodpovedný za indikáciu a prípadné následky. Ak by pacienta POSLAL za imunológom, to je druhá vec. Vznikne preukázateľný písomný doklad, kde už možno pripísať komu / tomu zodpovednosť za indikáciu / neindikáciu.

Ad2: Čo môže kto spraviť sám? Nič! Tak nevymýšľaj.

Ad3: Na SK som sa stretla v prípadoch ktoré by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky, kdfe lekár priznal otvorene pred pacientom, že v niečom pochybuje, nevie, nemá vedomosť a musí sa poradiť s kolegom. Samoľúbosť a falošný pocit nadradenosti im to nedovolí.

Ad4: Pediater si vždy povie, že je malý pán a vie aké nepríjemnosti bude mať keď bude vykazovať v svojej ordinácii nevykonanie vakcinácie pred UVZ. To tu píšu mamičky, celý čas, akí sú lekári z bossov na UVZ či RUVZ pokakaní 😠

denisocka
29. jún 2011

@manof môže,lebo je to farizej 😀

halienka
29. jún 2011

@maggie2 ahoj, inak moja pediatrička to urobila, zavolala imunológovi, keď som jej zo strachom v očiach hovorila o svojich obavách, no keďže moje dieťa je doteraz úplne zdravé, nemá žiadne známky narušenej či oslabenej imunity či alergie alebo tak, tak by som si celé vyšetrenie u imunológa musela hradiť zo svojho, ona by mi na to vraj nemala na základe čoho dať odporučenie. 😖 a potom som tu niekde čítala, že jedna kočka to tak urobila, podstúpila s dieťaťom nejaké tie vyšetrenia a že aj keď tam niečo málo našli, tak imunológ do karty napísal, že aj tak doporučuje očkovať 😠 takže to celé ľutovala, že zbytočne dieťa trápila pichaním ihlami, radšej mala rovno asi odmietnuť 😔

giovana6
29. jún 2011

ahojte
chcela som sa opýtať..je mi jasné, že najlepšie by bolo neočkovať vôbec.. teraz nás čaká MMR. viete mi povedať, ktorá vakcína je menšie zlo? priorix, alebo MMRvax Pro?
a doktorka ma naháňa, aby som prišla konečne očkovať, som jej vravela, že ja som chorá, že nedám dieťa očkovať, keď môže byť v rekonvalescenčnom štádiu.. a jej slová:vraj sa nemá čo stať??? 😲

maggie2
29. jún 2011

@halienka tam nejde o to. Ide o to, že na koho zodpovednosti je očkovanie. Je lautr fuk čo povie imunológ do telefónu, ak neexistuje písomný doklad od imunológa, že nie je kontraindikácia a napriek tomu sa dieťaťu po očkovaní niečo stane, zodpovednosť nesie lekár, ktorý vakcínu aplikoval. Druhá vec je, samozrejme, ťažká vymožiteľnosť práva, pretože vedľajšie účinky vakcín sú TABU

maggie2
29. jún 2011

@giovana6 nech Ti to dá písomne: že hovorí, že sa nemá čo stať. A nech Ti to písomne zagarantuje. Inak medzi nami: LEKÁRKA TI KLAME. Nikto dopredu nemôže povedať, že sa nemá čo stať. Môže vysloviť iba svoj ODHAD, napríklad mieru percentuálnej pravdepodobnosti, že sa nič nestane. Opakujem - PRAVDEPODOBNOSTI, ale NIKDY nie ISTOTY.

manof
29. jún 2011

@giovana6
Povedal by som, že čert jak diabol. Je to rovnaký typ vakcíny, vakcinačné vírusy sú pestované rovnakým spôsobom... Akurát s MMRVaxPro tu nie sú moc skúsenosti, lebo masovo sa používa Priorix.

halienka
29. jún 2011

@maggie2 jasné, ja len že nie len z toho právneho hľadiska mi je to naprd, že mu zavolá, ale aj z toho ozaj zdravotného - ochrany zdravia dieťaťa 😉 🙂 je to len akože bola ochotná niečo urobiť, ale v konečnom dôsledku je to úplne zbytočný krok.

maggie2
29. jún 2011

@halienka preeeesne tak 😅

petot
29. jún 2011

@giovana6 Prašť jak uhoď...

petot
29. jún 2011

@deszi Jeej, Teba učil prof. Ginter? To je pán vedec, v knižke ho párkrát citujem 🙂 (ešte o tom asi nevie, ale jeho citujú stovky vedcov z celého sveta, tak by mu to hádam neprekážalo) 😀

denduska
29. jún 2011

@halienka to som bola ja - ten iniciativny blbec 😅 akurat ze mala ma stale problemy napriek prisnej diete tak tam budem musiet znova ist 🙄 🙄 🙄 ach boze kedy niekto vymysli neinvazivny odber krvi, tak toho budem velebit.

halienka
29. jún 2011

@denduska to ma mrzí ☹ moc prajem tvojej maličkej aby sa z toho nejako čo najrýchlejšie dostala. A máš pocit, že tomu pomohlo to očkovanie? Respektíve, malá mala problémy už predtým, no očkovanie to zhoršilo? Toto je najhoršie, potom tá bezmocnosť a tieto trápenia si už nik za toho rodiča neodnesie, či to je v karte alebo nie je, trápiš sa teraz ty a tvoja malá... 😔

denduska
29. jún 2011

@halienka tak do ockovania som si nevsimla nic.....no ja si myslim ze ze ma tu alergiu ci intoleranciu na mlieko niekde v genoch napisanu, ale bez toho ockovania nemusela az tak dopadnut.. Pretoze ani ja ani mm nie sme na mlieko a mensia spapa syr a jogurt v pohode ale z privarku ju uz prehana, teda predpokladam ze u nej je to to iste niekde v pozadi. Ale ostatne veci papa bez problemov... Ale starsej uz neviem co davat, jednu vec vyradim, vyhadze sa po dalsej... ani neviem ake vysetrenie pytat, stacil by mi zoznam co nemoze, co moze, ale to je asi nezistitelne 😒
Ked som sa dozvedela ze vo vakcine mozu byt stopy mliecnych bielkovin, tak ma az natiahlo, pretoze jej sa AE zacal pomalicky tvorit po ockovani ale velmi sa jej zhorsil vtedy ked prvykrat sama zjedla nieco z kravskeho mlieka...a na kazein sa casom vytvori skrizena neznasanlivot lepku, soje...lebo molekuly su si podobne... ... ten kazein sa jej dostal do krvi skor nez cez crevo a potom zacala postupne reagovat na podobne veci... musel sa tak dostat lebo ja som pocas kojenia mlieko nepila... sorry som sa rozpisala ale mne to pride ako jedine logicke zdovodnenie..mozno je to blbost..neviem..ale tak nech mi ponuknu inu teoriu

halienka
29. jún 2011

@denduska bože, to sa ťažko aj číta, nieto ešte žije...ťažko dospelémuk, nieto ešte dieťaťu 😔 nuž kto ponúkne inú teóriu, to vieš že nik, museli by spraviť veľmi podrobné vyšetrenia a zas to sa moc doktorom nechce, veď sú drahé...tak si myslím, že aj z ich radov to budú také dohady všelijaké, väčšinou na takéto hovoria, že nevedia z čoho to má, a pýtajú sa či je niekto v rodine alergický (no ukáž mi už v dnešnej dobe rodinu kde nie je aspoň jeden slabý alergik), no a tým je to hneď akože vysvetlené 😖 Je ale hrozné, že keď aj dopredu upozorníš napríklad, že v rodine alergie máte (myslím aj napr. tvojich rodičov, súrodencov...) tak nik to nejako neberie do úvahy ani s tým nič nerobí, jednoducho aj tak sa bezhlavo zaočkuje 😝 ale to je proste tým, že oni si stále nechcú priznať, že by tieto veci boli z očkovania, takže prečo by sa vôbec namáhali dopredu nejakými vyšetreniami? Veď koniec koncov, potom sa to vždy dá zhodiť na tú genetiku - veď pani sama povedala, že v rodine alergie majú... 😖

erikasadek
29. jún 2011

@manof ale ved nie je jedina vakcina bez hlinika je ich viac.. dala som hore ich mena;.. 🙂

erikasadek
29. jún 2011

@manof

tu je velmi dobre opisane co sa tejto problematiky tyka, ak mozers dat prelozit tak tiu top bude urcite na uzitok!!!!http://www.myofasciite.fr/Contenu/Divers/AN2011...

denduska
29. jún 2011

@halienka no vies co, mavam zufale chvilky ale uz si vzdy vravim, ze vdaka Bohu sme nedopadli horsie a verim ze sa to casom zlepsi... Zatial sa vzdy naje, aj ked je to jednotvarne ale da sa 🙂 Najlepsie je ked nieco obzera v obchode a "cita" a vravi - mami to mozem toto je bezlepkove 😀 😅 to ma clovek az slzy v ociach 😅

A ved jasne, ved obaja rodicia sme alergici aj ked ja len na brezu a aj to mi zacalo minuly rok po 2.porode, tak preco by som mala vinit ockovanie, no nie? 😝

manof
29. jún 2011

@erikasadek
Veľmi zaujímavé na pohľad. Ešte tak nájsť niekoho, kto by to aspoň sčasti preložil z francúzštiny do slovenčiny/češtiny

moira19
29. jún 2011

Je to uz sice starsieho data, ale lekarka oficialne, nahlas hovorila o skodlivosti ockovania proti H1N1:
"nevieme, co to spravi s imunitou dojcata, pripadne neziaduce vedlajsie ucinky ukaze az cas".
Clanok je po madarsky: http://www.168ora.hu/itthon/influenzaoltas-hian...
Dr. Zuzana Sebőv r. 1975 skoncila medicinu v Budapesti, bola vseobecnou lekarkou pre dospelych, neskor posobila ako pediatricka, uci buducich lekarov, a je clenkou "Komplementer Medicina". 20 rokov pracuje aj ako zachranarka. Uz ako zacinajuca pediatricka sa zacala venovat homeopatii (absolvovala tieto skusky: E.D.H. , Semmelweis Egyetem , ECH (The European Committee for Homeopathy). Prednasa homeopatiu lekarom, ale aj laikom.

sirinka
29. jún 2011

@denduska boze ked to tak citam, ake mate starosti s malinkou...ja uz si to velmi nepamatam, ale uz ako novorodenec som mala ekzemy, ktore postupne do dvoch rokov takmer uplne vymizli. jedine kontakt s mackami mi robil mensie tazkosti. ale s prichodom puberty sa objavil AE v plnej sile a prave v tom case niekedy nas aj preockovavali proti TBC a niekedy zaciatkom strednej skoly, sme sa ako zdravotne sestry museli nechat zaockovat proti Hep B a v 16stich som musela byt hospitalizovana na koznom kvoli velmi zlemu priebehu, pridruzenej infekcii, vysokym teplotam....hm, tak ktovie, ci a aku ulohu v tom tiez zohrali ulohu ockovania....
tak drzim malinkej palce, nech sa jej to casom upravi!

prevenar
29. jún 2011

nedavno bolo zverejnene potvrdenie pokuty pre nejaku rodinu. uprimne, trosku ma prekvapil nizky zaujem a slabu diskusiu. je to dost podstatna vec. taketo zakuklovanie je slovakom uplne typicke, preto mam celu historiu vzdy niekto sral na hlavu . to ,ze sa to nestalo vam, ale niekomu "inemu" by nas nemalo naplnat uspokojenim "uff nestalo sa to mne, super" , ale skor nervozitou, " kurnik dnes to bol on , zajtra to budem ja a nikoho to nebude zaujimat" viete ako, jedneho vlka zazeniete topankou .. dvanastich uz tazko 🙂

preto som dostal napad ,ci sa toho nejak seriozne nechopit a vyuzit to ako dobru prilezitost konecne vystupit a nenechat dalej po sebe slapat ? co tak zohnat spriazneneho pravnika , ktoremu ide o "dobru vec" a nie prioritne o peniaze . zalozit ucet v banke na aspon nejaku financnu odmenu , zverejnit cislo a obcas tam poslat 20e ?? ja by som kludne peniaze na ucet s manofovim menom poslal . nepoznate, alebo sa tu taky pravnik nenajde , ktory by sa na to dal ? ja by som sa poskytol okamzite, lenze nie som pravnik 😖 ak by sme vyhrali ten sudny spor bolo by to obrovsky uspech a pocit istoty, ze sa da vyhrat a ma zmysel odporovat zlu.

ja si myslim,ze je celkom na case aby "poddani" vzali fakle a vypalili prvy hrad ..len tade vedie cesta na svetlo pre kazdeho jedneho z vas a pre tych co pridu po nas ..vase deti.

tak , ako ?

manof
29. jún 2011

@prevenar
Ono už nejaké žaloby aj boli podané, ale naše súdy sú neskutočne pomalé, takže od podania prvej žaloby 10.XII.2010 nebolo ešte ani jedno súdne jednanie.

Inak s Tebou principiálne súhlasím.

Len je tam ten háčik - nájsť právnika, čo poskytne svoje služby za symbolickú cenu, a navyše je v tejto otázke zorientovaný. To je totiž ozaj len málokto, keďže u nás sa súdne spory proti zdravotníckym úradom jaksi nevedú, alebo ak áno, tak len extrémne výnimočne.

Úplne ideálne by to bol právnik, ktorého RÚVZ naháňa. Otázkou je, či si RÚVZ (súc vedomý sústavného porušovania práva zo svojej strany) dovolí vyšliapnuť na niekoho s titulom JUDr.
Povedal by som, že asi nie, ale možno sa mýlim.