Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
5. júl 2011

@denduska meningokok desi aj mna, asi najviac zo vsetkeho, ale zase ockuje sa proti typu, ktory u nas nie je najrozsirenejsi, ak som to spravne pochopila aj z Hirtheho, tak mi to pride zbytocne... Plus tie neziaduce ucinky. Kamoska zubarka mi napr. povedala, ze ona by dieta ockovat proti meningokom nedala a to je dost proockovacia...

cezarka7
5. júl 2011

@denisocka 39 eur + trovy = 55 Eur spolu za odmietnutie v 5mesiaci zivota dietata...

Rozmyslam, ze zmenim pediatricku, ktora nas nebude pokazde udavat, neviete mi niekoho odporucit? v BA? dakujem

manof
5. júl 2011

@veroveronika
Akékoľvek antipyretikum (chemikália na zrážanie horúčky) je z princípu nebezpečné, ale paracetamol je extrémne nebezpečný. Viď hlavne tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dulezitost-...
a sčasti tiež tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...
a troľku aj tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-a...

denduska
5. júl 2011

@blovitc120 ja som z nich magor ale ak som dobre pochopila u malych deti je najviac C - to sa da ockovat a u pubosov a adolescentov je B..na to nie je vakcina..vraj do 2 rokov bude 😅 😅 ale tie C-cka su bud konjugovane á la prevenar uz od najmensich deti aj dospelych alebo polysacharidove pre deti od 2 rokov...konjugovane maju lepsiu ochranu lenze hnusne neziaduce ucinky 😝 😝
dcera nasej znamej menigokoka dostala a to uz mala nejak 18 rokov, nebola predtym nijako chora a hroza des lezala na are v sepse... je ok, ale aj tak 😔

manof
5. júl 2011

@cezarka7
viď mail

aliza
5. júl 2011

@denduska vsak prave, ze mna tiez niekedy chyti strach, ci robim dobre a ci predsa aspon nieco nedat, ale na druhej strane som rada, ze nema nic. keby aspon boli tie monovakciny...ale u nas nie su.

manof
5. júl 2011

@denduska
MenB vakcína už na trhu bola, ale mala šialené nežiaduce účinky, tak ju stiahli. Aspoň tak som to pochopil. Dokonca bol o tom aj film.

deina
5. júl 2011

@manof, @maja22, o paracetamole nepisu nic, len toto maju k liecbe: "Aka je liecba? - Osypky su virusove ochorenie, takze ho liecit nevieme, pripadne miernime len priznaky. Tak ako pri vsetkych virusovych ochoreniach odporucame pokoj na lozku, znizovanie teploty, ak vystupi nad 38 C, a dostatok tekutin. Vyrazka, nastastie, len mierne svrbi, nie tak ako pri kiahniach."

To len tak, ak by vas to zaujimalo... 😉

Inak ten clanok bol asi pisany za ucelom vystrasenia. Pisala ho epidemiologicka MUDr. Jarmila Pertinacova z RUVZ v Bratislave.

petot
5. júl 2011

@deina Jáj, to je známa firma. 😖

mackopuu
5. júl 2011

dobry vecer vam zelam!prave hladam a studujem na nete o ockovani hexavakcinou s prevenarom.mam 12tyzdnoveho synceka a po zlej reakci na ockovanie proti TBC sa obavam aj tohto....v mojom okoli zatial nikto nemal problem,no zacinaju sa objavovat aj taki co problem maju...aj farmaceutka tvrdi,ze ak by vedela predtym co obsahuju tieto vakciny,ze v zivote by nedala svoje deti zaockovat....bojim sa toho a termin ockovabia sa blizi... 😢 prosim poradte mi....podla toho,co citam na nete,som stale viac rozhodnuta neockovat,no bojim sa....prosim vas poradte....velmi pekne dakujem!

manof
5. júl 2011

@deina
Úprimne povedané, debilnejšiu radu ako je znižovanie horúčky nad 38 °C asi naozaj nemohla dať. Ak toto niekto pri osýpkach robí, tak si koleduje o fest veľké problémy. Keď tak nad 40 °C a to až po niekoľkých hodinách takejto teploty, a pokiaľ možno fyzikálne (studený obklad), nie chemicky. Chemické znižovanie teploty je vôbec pekne blbý nápad v absolútne drvivej väčšine prípadov, v ktorých sa na Slovensku reálne používa.

Pre podrobnosti ešte raz odporúčam (podľa mňa) veľmi vydarený článok MUDr. Ludmily Elekovej:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dulezitost-...

V podobnom duchu sú aj rady Dr. Roberta S. Mendelsohna v jeho knihe
"Jak pečovat o zdraví dítěte... navzdory vašemu lékaři":
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

No a s Dr. Pertinačovou mal tuším do činenia tuto @tean , Keď som čítal, aké hlody bola schopná vypotiť, tak som nevedel, či sa mám smiať, alebo plakať. Už to tu niekde v minulosti bolo napísané, ale nechce sa mi to hľadať. @tean , skopíruješ to sem, prosím Ťa?

evkalacko
5. júl 2011

V novej Vitalite 7/2011 je na strane 22 pekný článok o Banskobystrických inšpiráciách, je to konferencia lekárov, v apríli sa konal prvý ročník. Je tam rozhovor s MUDr. Ladislavom Lahom, členom organizačného výboru. Píše sa tam okrem iného, že začínajú hľadať fyziologické postupy, napríklad nový pohľad na prvý rok vývoja imunitného systému dieťaťa. Ak sa do prirodzeného vývoja príliš zasahuje, vyvoláva to následné možné komplikácie , ktoré vyžadujú ďalšie a nové umelé zásahy. Ide o negatívne vstupovanie medicíny, keď zasahuje do oblasti zdravia. Na začiatku článku je citát: "Lekár je človek, ktorý podáva lieky, o ktorých vie veľmi málo, na liečbu chorôb, o ktorých vie ešte menej, pacientom, o ktorých nevie vôbec nič. (Voltaire)

manof
5. júl 2011

@evkalacko
Ten pekný citát je aj na obale tejto knihy MUDr. Jana Hnízdila, s ktorým si MUDr. Ladislav Laho veľmi dobre rozumie (ako mi napísal v jednom maili):
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

Celkom zaujímavé čítanie od lekára, ktorý napriek debilizačnému štúdiu na LF i napriek skrz-na-skrz skorumpovanému a prehnitému zdravotníctvu v Česku (na Slovensku to nie je lepšie) nestratil česť a zdravý rozum.

manof
5. júl 2011

@mackopuu
A čoho sa bojíš? Hysterického výstupu detskej lekárky, či tých prenosných ochorení, proti ktorým má Hexa akože chrániť?

To vyjadrenie farmaceutky je pozoruhodné. Ak to nie je problém, dáš mi kontakt na ňu?
Najlepšie asi mailom na sloboda.v.ockovani@gmail.com , lebo tu na koni zrejme ani súkromné správy nie sú naozaj súkromné...

mackopuu
5. júl 2011

@manof lekarky sa nebojim,ale toho co bude bud po ockovani alebo ked ho nedam zaockovat....opytam sa,pretoze je to kamaratka maminy....

deina
5. júl 2011

@manof, ten clanok o dolezitosti teploty som akurat predchvilkou citala (ja tak celkovo viac citam ako prispievam). 😉

Ozaj, ak je matka len ockovana (proti osypkam), ale ich neprekonala, tiez predava dietatu protilatky? Zacitala som sa dalej do toho clanku v Dietati a tam sa pise, ze ano.

manof
5. júl 2011

@mackopuu
No keď Tvoje dieťa prežilo bez Hexy 3 mesiace, tak s extrémne vysokou pravdepodobnosťou bez nej prežije aj ďalších pár mesiacov (či skôr rokov alebo desiatok rokov). To isté sa týka Prevenaru.

Ale ak to mala byť otázka v zmysle: "Neorientujem sa v tejto problematike, potrebujem rýchlokurz",
tak tu je niečo dobré na úvod do problematiky očkovania:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...
(má to 8 dielov, je dobré prečítať si všetky)
a tiež trochu inak poňatý 10-dielny materiál tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

Keďže strach v drvivej väčšine prípadov pramení v neznalosti, predpokladám, že prečítaním si vyššie uvedených seriálov článkov Ti z toho strachu výrazne ubudne (a možno sa aj všetko stratí, však uvidíš).

Keď prečítaš, kľudne sa spýtaj na to, čo Ti nie je jasné, resp. polož doplňujúce otázky, ak vyvstanú.

manof
5. júl 2011

@deina
Je to asi možné, ale je to každopádne menej pravdepodobné, než keby tie osýpky naplno prekonala.

petot
5. júl 2011

@deina Očkované matky prenášajú len málo a menej kvalitných protilátok než matky, ktoré prekonali osýpky. Dieťa očkovanej matky sa vo všeobecnosti dá považovať za nechránené.

nellina
5. júl 2011

@mackopuu poziadaj dr.o o dklad ak si si nie ista..budes mat kopec casu na prestudovanie si co sa rizik a prinosov ockovania tyka..dr.urcite bude naliehat, ze sa musi drzat ockovacieho kalendara., ze to nie je mozne atd., no nedaj sa odbit a a zastrasit...odklad je mozny, ty si rodic a ty si urcujes podmienky kedy tvoje dieta bude alebo nebude ockovane.. 😉 okrem ineho je potrebny 6-mes.odstup medzi uplnym vymiznutim nasledkov BCG vakciny..takze ak este stale nemate zahojenu chranicku dr.NESMIE pokracovat v ockovani, inac moze dalsie ockovanie sposobit kontraindikaciu..

maggie2
5. júl 2011

@manof tak náhodou som prvý raz zabrázdila sem http://www.uvzsr.sk/forum/viewtopic.php?t=599 a toto hovorí za všetko. Totalita, cenzúra. Netreba argumenty 😀 Krásne stalinovsko-hitlerovské odôvodnenie @katja78 to by sa aj Tebe páčilo byť takou adminou akým bol admin na RUVZ a rada by si všetkých nás tu zrušiť 😀 😀 😀 http://www.uvzsr.sk/forum/viewtopic.php?t=305,

jerryjanka
5. júl 2011

ahojte - mam skoro polročnú dcérku a hladám info o MMR očkovaní , aj som prešla pár tém, aj som si čítala na slobodavočkovaní.sk ale pár otázok by som mala aj tu
v prvom rade je to že doktorka ma straší že v nemecku po odmietnutí očkovania mmr začali deti zomierať na osýpky 😠 vie sa mi k tomu niekto vyjadriť?
druhá vec je dá sa na SVK vôbec nejako vybaviť monovakcína? lebo s tým ma vysmiali že to sa nedá že bud všetko alebo nič ale budú ma hlásiť a sociálka bude preskumavať moje dôvody a dostanem pokutu do 330 eur.
proste chcem nejaké relevantné info lebo som rozhodnutá mmr odmietnuť tak aby som vedela čo môžem čakať, prípadne iné podstatné info. dakujem za čas.

jerryjanka
5. júl 2011

ešte jedna vec - čo som zistila až neskoro - doktorka mi kazala hned po očkovani nečakať a dať paralenový čípok, no bohužial k info že je to skôr na škodu než na osoh som sa dostala neskôr - tearz už viem no ale čo ked som to už urobila. viem že to bola chyba a vyčítam si to, že som viac neštudovala aj pred hexou, pruser je že u nas su všetky lekárky takéto. neviem o žiadnej čo by sa stavala k očkovaniu inak.

maggie2
6. júl 2011

@jerryjanka V Nemecku nie je žiadne očkovanie povinné. Takže neexistuje že odmietnutie očkovania, v tom zmysle s konsekvenciami ako to poznáme na Sk. Po nemecky sú osýpky MASERN Klikni napr. sem http://de.wikipedia.org/wiki/Masern#Europa

Lekárka Ti samozrejme nehorázne klamala, pretože pováž že Nemecko má skoro 82 miliónov obyvateľov pričom osýpky sa tam vyskytovali v posledných rokoch takto:
2006 : 2308 prípadov
2007 : 566 prípadov
2008 : 915 prípadov
2009 : 571 prípadov
2010 : 780 prípadov

Viem o dvoch úmrtiach detí v súvislosti s osýpkami v roku 2006.

Opakujem, ak povážiš že má Nemecko skoro 82 miliónov obyvateľov, tak za tej epidémie osýpok ktorá bola v roku 2006 bola pravdepodobnosť že na ne ochorieš a umrieš 1 ku 41 miliónom, čo je tuším 8 násobok pravdepodobnosti, že Ťa trafí napríklad blesk. Takže opakujem, lekárka Ťa nehorázne klamala. @manof pozná lepšie to číslo pravdepodobnosti vážnych vedľajších účinkov tejto MMR vakcíny. Myslím, že Ti napíše aj on. Takže - potom sa môžu porovnať riziká.

manof
6. júl 2011

@maggie2
Aha, takže na biznise nezávislé informovanie o očkovaní je v rozpore s etickými princípmi?
Huh, to je teda etika jak sviňa. Ozaj hitlerovská etika, nemôžem si pomôcť...

mackopuu
6. júl 2011

@manof dakujem velmi pekne...urcite si to precitam!!!verim,ze sa zbavim toho strachu a neistoty....
@nellina nooo presne aj ja mam ten nazor...chranicku nemame zahojenu...stale to mame take ako nahnisany pupacik,len o nieco vacsi....dr mi vravi,ze to ma krasne,ze je to dobre a musi ho zaockovat hexou a aj prevenarom teraz na tejto poradni co pojdeme...no musim si vsetko nastudovat ohladne tohto ockovania aby som ju odzbrojila pri kazdom pokuse ma donutit dat maleho ockovat....

manof
6. júl 2011

@jerryjanka
Sociálka s očkovaním nemá ABSOLÚTNE NIČ do činenia. Pokuta môže byť teoreticky až 331 € (+ 16 € trovy konania), ale ak sa s tým nechceš vôbec párať, môžeš žiadať blokovú pokutu, ktorá je do 99 €.

Navyše v PB, nakoľko viem, zvyčajne nedávajú maximálne pokuty, skôr naopak.

@maggie2
Pokiaľ boli v r. 2006 2 úmrtia na osýpky a v ďalších 4 rokoch žiadne, je pravdepodobnosť úmrtia na osýpky v Nemecku nie 1 ku 41 ale 1 ku 205 miliónom.

denduska
6. júl 2011

@manof na vakciny.net s pise nieco o MenB ze ich je nejak vela podtypov, ktore este zavisia aj od oblasti a zatial ich nenatrepali do jednej vakciny...cize urcite to bude riadna naloz 😒

manof
6. júl 2011

@maja22
@deina
Tu je niečo k osýpkam vo Francúzsku:

"Francúzsky paradox: Ako môže v krajine s 90% zaočkovanosťou vzniknúť epidémia osýpok?":
http://www.slobodavockovani.sk/news/francuzsky-...

piacere
6. júl 2011

@jerryjanka lekár ťa hlási (nemusí, ale takmer každý lekár hlási v záujme svojho "dobra")na hygienu - Regionálny úrad verejného zdravotníctva... sociálka s týmto fakt nemá nič spoločné.... 🙂