Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
25. júl 2011

@denduska
maju to nejake pomylene, nieco asi menili ... ale k horsiemu

tean
25. júl 2011

prave som si pozrel spravy na Markize...Nuz klasika.
Rodicia poukazuju na problemovu BCG vakcinu,
lekari chcu zrusit tuto vakcinu kvoli komplikaciam
a pride najvacsi odbornik Simko (rozumej "debil") a ten to vsetko vidi inak.
😠

sonica
25. júl 2011

@tean kde to najdem, daj prosim link 🙂

musko
25. júl 2011

@denduska - mne to zostalo - vidím Ti deti aj s menami a vekom :o)

tean
25. júl 2011

@sonica
na nete to zatial nenajdes. Ja to mam v archive Orange (FiberTV).
Oni vsetky slovenske televizie nahravaju a uchovavaju 7 dni, takze si to viem spatne pozriet.

sonica
25. júl 2011

@tean tak to je skoda 😒 som myslela ze si to pozriem ked somt o prepasla, ale tak neva 🙂

halienka
25. júl 2011

@denduska aj mne to tak ukazuje, aj roky to píše divne, že má 1 "rokov" a 8 " mesiace" 😀 asi to nie je kompom ale koňom 😀

poussin
25. júl 2011

prevenar: bolo to v spravach o 17h00 a potom vo vecernych spravach na markize. Reportaz bola o BCG vakcine.

prevenar
25. júl 2011

TBC ockovanie , Markiza : http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/telev... posunte na 28:23. odporucam pozriet ^^

majulienka27
26. júl 2011

včera som lekárke oznámila že malého nedám zaočkovať a ona na mňa vyšla že či sa nebojím detskej mozgovej obrny.....
čítala som si o tom voľačo ale všade sa píše len o vrodenej a proti tej čo sa očkuje tak tá spôsobená infekciou o nej som sa nič nedočítala
aké je riziko že moje dieťa dostane DMO, musel by ju od niekoho chytiť alebo ako to je?
ďakujem veľmi pekne za odpovede

a ešte otázočka ak by ste si mohli vybrať proti čomu dáte svoje deti zaočkovať čo by ste zo širokej palety očkovania vybrali, čo je podľa vás dôležité

petot
26. júl 2011

@majulienka27 Polio (detská obrna) je vírusové ocorenie, ktoré sa na Slovensku nevyskytlo od roku 1960 a proti ktorému sa stále očkuje. DMO (detská mozgová obrna) je poškodenie mozgu spôsobené čímkoľvek, napr. úrazom, pôrodnými komplikáciami apod.

didulka85
26. júl 2011

Uz som dostala odpoved na moj mail, ktory som poslala na SUKL

Vážená pani magistra,

z Vášho mailu som vyrozumel, že Vaša dcéra bola v 11-12 mesiaci očkovaná treťou dávkou vakcíny Infanrix Hexa a Prevenar 13. Pri prvých dvoch dávkach žiadnu reakciu neuvádzate. Po tretej sa vytvorili v priebehu 2 dni hrče v mieste očkovania, z ktorých jedna postupne zmizla.
Na 5 deň sa vytvorili na trupe vyrážky, posúdené kožným lekárom ako „štípance“.

Takéto ťažkosti lieči praktický lekár pre deti, ktorý v prípade potreby pošle dieťa ku kožnému lekárovi. Pohotovosť, ani alergológ či imunológ nie sú pre takéto prípady.

Hrče po podaní injekcie do svalu sa zriedkavo môžu vytvoriť po hocakom lieku. Spravidla sa vstrebú. Ak by hrča dlho pretrvávala, tak môže chirurg odsať obsah. To, čo spôsobilo hrču sa dá určiť podľa toho, o akú nohu sa jedná. Pediatri totiž majú systém, ktorú vakcínu do ktorej nohy pichajú.

Ohľadne vyrážok na trupe je potrebné vylúčiť všetky ďalšie možnosti – infekcie vyvolané rôznymi vírusmi, kontaktné reakcie na nové oblečenie, prášok, aviváž, zmeny v strave, ale aj parazity napr. ploštice v postieľke. K tomu je potrebný ostatný nález (napr. v ústach, uzliny na krku, záhlaví a v slabinách) a podrobná anamnéza. Podobné vyrážky sa často vyskytujú bez súvislosti s očkovaním. Pre vakcíny sú takéto vyrážky dosť netypické, nakoľko vyrážky po vakcínach spravidla pripomínajú vyrážky, ktoré sa vyskytujú pri ochorení, proti ktorému sa očkuje. Proti vakcíne svedčí aj to, že na dve predchádzajúce očkovania tými istými vakcínami sa zrejme nič takéto nevyskytlo.

Vážená pani magistra, Váš email sme zaradili medzi pacientske hlásenia nežiaducich účinkov. Chýbajú nám však podrobnejšie informácie na jeho zhodnotenie. Preto, ak budete mať ďalšie informácie, dajte nám vedieť.

S pozdravom

MUDr. Pavol Gibala, ŠÚKL

didulka85
26. júl 2011

Moja odpoved:
Vazeny pan Gibala,
Kludne mozete do mojho hlasenia doplnit...

Dcerka v tom case ziadne nove oblecenie nemala. Periem v pracich orechoch uz od jej 3. mesiacoch, nepouzivame avivaz. Chemikalie v domacnosti pouzivam prevazne take, ktore su biologicky rozlozitene.
Poslednu novu zlozku stravy som zaradovala pred mesiacom, bola to spaldova cestovina. Dcera nedostava ziadne zlozene potraviny, ani polotovary, nedostava kravske mlieko ani vyrobky z neho, stale je dojcena. Vacsina potravin, z ktorych jej pripravujem stravu je pestovana v biologickom hospodarstve.
Neviem ako by sa parazity dostali do postielky. Pradlo v postielke jej menim kazdy tyzden, matrac nema po ziadnom dietati a pradlo susim na susiaku v obyvacke.
Dcerka este nechodi, no napriek tomu ked prideme zvonka domov, vzdy jej poumyvam ruky, tvar a prezleciem ju.

Keby sa kazdy tak staral o domacnost a dieta ako ja, svet by bol lepsim miestom.

Zacala som sa na ockovania pytat inych mamiciek a je priam neuveritelne, kolko deti malo po ockovani podobne a este vacsie problemy. Je mi smutno, ked si uvedomim, ze to rodicia deti nehlasia. Podla mojej sukromnej statistiky niekolko deti nedokazalo tyzden a viac stat na nohach, niekolko malo po ockovani zmeny v spravani, kazde tretie dieta malo hrce v miestach vpichu. Niekolko rodicov mi povedalo, ze dieta prestalo na niekolko mesiacov rozpravat. O takychto neziaducich ucinkoch by mal niekto rodicov informovat dopredu. A rodicia by mali hlavne trvat na nahlaseni tychto problemov. Kazdy z opytanych maximalne prekonzultoval problem s pediatrom, ktory ich uistil, ze je vsetko v poriadku. Ziadne hlasenie neziaducich ucinkov, nic... Ak sa to takto robi s kazdym liekom, tak dakujem pekne...
Kebyze sa o problematiku zaujimam pred problemom, ktory sa u nas vyskytol, tak by som radsej zaplatila pokutu, ako by som mala riskovat taketo problemy.

Vy pisete: "Proti vakcíne svedčí aj to, že na dve predchádzajúce očkovania tými istými vakcínami sa zrejme nič takéto nevyskytlo. "
Musim dodat, ze pani z Pfizeru ktorej som volala mi povedala, ze je neobvykle, ze dcera nemala pri prvych dvoch vakcinach ani len teplotu.

Dceru jej pediatricka nevysetrila. Takze teraz uz nedokazem nikomu nic. Asi sa to tak robi naschval. Teraz sa moje hlasenie zmetie pod stol, lebo ako aj vy pisete, chybaju vam podrobne informacie. Vsetky informacie vam mala dodat moja pediatricka a nie ja, rodic.

prevenar
26. júl 2011

@didulka85 fasizmus v bielych plastoch nic ine.. vravym vam, nijako si nepomozeme kym ich nezacneme vlacit po sudoch a aktivne viest kampan ano oni. takto kazdemu osamotenemu jednotlivcovi zakrutia krkom a zametu pod koberec a vsetko ide dalej ako by sa nic nestalo...

didulka85
26. júl 2011

@prevenar sprosta som. Mala som vsetko pekne zapisovat. Chodit osobne po vsetkych doktoroch. Popytat sa pravnika ake oficialne kroky mam robit.
Teraz uz co komu dokazem.

kaja73
26. júl 2011

@didulka85 Tie choroby na ktore bola mala očkovana nemaju v normalnom priebehu vyražky nie?myslim, že ani tetanus,polio,hepa.B,hemofilusB,zaskrt,cierny kasel,pneumokoky-sa neprejavuju vyražkami,alebo sa mylim?Neviem. 😕 Ale v letačiku sa aj tak pise možny vysyp http://www.liekinfo.sk/liek-infanrix-hexa-plv-i... teda nesedi, čo hovori,že vyražky sa spravidla podobaju na vyražky z tej choroby na ktoru je dieta očkovane.Na letačiku priznavaju vysyp aj ked pri chorobe na ktoru sa očkuje vyražky nie su.Asi necital pribalovy letačik,pan mudr.Tu je letacik aj na prevenar http://www.liekinfo.sk/liek-prevenar-sus-inj-10... aj tam popisuju vysyp.

denduska
26. júl 2011

@didulka85 to je uplna katastrofa....ze plostice v postielke.... 😲 😲 😲 😠 😠 😠 uz nevedia co maju vymysliet??? a ako sa inak mate? zmizlo to? mozno to sposobil nejaky sajrajt z vakciny, necistota alebo co...keby aspon urobili rozbor z danej sarze!!! naco tam sedia a zaco su plateni naozaj NECHAPEM!!!
Inac pri vsetkej ucte ten sposob akym to napisal mi znie akoby som rozpravala s dakym na trhu 😝 "o aku nohu sa jedna" 🙄 🙄 🙄 a ze moze chirurg odsat jej obsah...z coho?? z hrce?? iba ak z cysty alebo z abscesu nie z hrce!!!

kaja73
26. júl 2011

Ten druhy link nefunguje,skusim znovu http://www.liekinfo.sk/liek-prevenar-sus-inj-10... sakra nejde ani tento.Nič ,vyhladaj si to v googli ako--prevenar pribalovy letačik-

didulka85
26. júl 2011

Nepriznaju ani za svet, ze to je z toho. Ani keby jej tie nohy v mieste vpichu nebodaj zhnili(prehanam), ani vtedy to nepriznaju.
Nech na mna neidu s plosticami. Ja, co si ani na sedacku nesadnem v tom, co som bola vonku. Vsetko furt cistim ako debil(mierna fobia z bakterii 😀 😀) Sare kazdu hracku najprv operiem, az potom ju dostane atd atd. Mne niekto povie, ze mam doma plostice. 😠 😠

@kaja73 ja viem, pribalovy letak som si precitala a maju tam kadejake kozne problemy popisane.
@denduska podla mna maju sablonu a kazdemu pisu to iste... Malo informacii, neopodstatnene, bla bla bla

prevenar
26. júl 2011

@didulka85 kup si digitalny diktafon s usb pripojenim,,, aj my sme si ho uz kupili. stale sa ti zide ak ta predvolaju na RUVZ . to bude najdolezitejsie. nahravka ti posluzi na ucely odlovolania , pre pravnika a pripadne sudne konanie ak ich zazalujes ked zamietnu tvoje odvolanie. mas pravo si cele jednanie nahrat, len ich musis informovat ,ze ich nahravas . takze nie je este neskoro .. 🙂

veroveronika
26. júl 2011

@didulka85 ze plostice, no pekne! podla mna by pomohlo, keby sa kazdy pripad medializoval, cim viac ludi bude o NU vakcin vediet , tym lepsie, vcera v tv novinach bola prva lastovicka, netreba sa bat, ked oni mozu pichat nasim detom sajrajty, tak my sa mozme (mame pravo) branit

tin007
26. júl 2011

Naozaj "super" odpoved odbornika pre @didulka85
odporucam vsetkym rodicom, ktorych deti mali problemy po ockovani, aby sa pozreli o.i., ci nemaju plostice 😝 a tie deti, ktore mali hrce v mieste vpichu urcite postipal komar, ved to je jasne! nie? 😔

pifina
26. júl 2011

@tin007 taky riadny komar, so striekackou, ved to je jasne, nie? 😝

tin007
26. júl 2011

pozrite si fotky v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/lekarka-mi-odmietla-dieta-zaockovat-je-to-normalne/ ako vobec moze niekto povedat, ze ockovanie proti TBC je prospesne!

zelmirka1
26. júl 2011

tie fotky su fakt hrozne...kedy to uz konecne zrušia ?

manof
26. júl 2011

@majulienka27
Z môjho hľadiska by mohol na Slovensku mať opodstatnenie jedine tetanus - za predpokladu, že ide o dobre živené inak zdravé dieťa, dojčené aspoň 1 rok, žijúce na vidieku, resp. obšmietajúce sa okolo hospodárskych zvierat.

Ak Ťa lekárka pri odmietaní očkovacia straší detskou mozgovou obrnou, tak by mala vrátiť diplom. Proti detskej mozgovej obrne sa totiž neočkuje, nikdy neočkovalo a s najväčšou pravdepodobnosťou ani nikdy očkovať nebude. Tvoja detská lekárka si teda očividne pomýlila detskú mozgovú obrnu s vírusovou detskou obrnou, a to je teda fakt trapas.

Lenže vírusová detská obrna sa u nás už vyše 50 rokov nevyskytuje, nevyskytuje sa ani nikde v Európe, ani nikde v Amerike. Stabilne je už len v 4 štátoch: Nigérii, Indii, Afganistane a Pakistane. Celkový počet prípadov je pár stoviek ročne. Pravdepodobnosť, že sa nakazí práve Tvoje dieťa, keď nechodíte do menovaných 4 krajín, je teda prakticky nulová.

manof
26. júl 2011

@didulka85
Poslala by si mi, prosím, na zverejnenie tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/
Tvoj/váš príbeh okolo očkovania + trampoty s hlásením nežiaduceho účinku očkovania vrátane týchto dvoch mailov?

sloboda.v.ockovani@gmail.com

Vopred srdečne ďakujem.

didulka85
26. júl 2011

@manof ok

moira19
26. júl 2011

Preto som sa pytala na ten ockovaci kalendar pri narodenych roku ˇ55, lebo som premyslala, ze malu dame zaockovat po 2 rokoch proti tetanu a zaskrtu(ma len bcg). Robila som doma maly prieskum, pytala som sa kedy presne dostali ekzem, alebo ci to mali uz od narodenia. Ani otec, ani brat, ani nasa starsia dcera sa nenarodili s ekzemom. U brata sa to objavilo po DiTePer (narodenyˇ88), u oteca niekedy okolo 37 rokoch, predpokladam, ze niekedy vtedy bol ockovany proti tetanu a neviem, co este bolo vtedy sucastou vakciny (za sociku ich nutili v Tesle, aby sa dali zaockovat proti chripke, ak odmietnu a ochoreju na chripku, tak im nepreplatia PN... obaja rodicia odmietli, neochoreli, ale zavod skoro zavreli, lebo vsetci ochoreli na chripku). Nasa starsia ma ekzem po hexa. Z toho mi vyplyva, ze nieco co je v tetanovke sposobuje v nasej rodine ekzem. Teda bojim sa zaockovat malu proti tetanu. Vtedy by sme uz mali byvat na dedine, tak preto tetanus. Preto by som chcela zistit, co este bolo v tej vakcine, co pravdepodobne sposobil ekzem.

moira19
26. júl 2011

@denduska Pochopila by som alergiu na ortut, keby sa to objavilo hned ako s tym zacal pracovat v ˇ76tom, ale ekzem sa objavil az niekedy okolo roku 1992. Moj odhad je, ze ho vtedy ockovali proti tetanu. Neviem vsak ci len tetanus alebo aj nieco ine. Mame tu istu lekarku, mohla by som sa jej opytat, ale predpokladam, ked jej poviem naco mi to bude, tak v lepsom pripade mi to nepovie a ten horsi pripad si vieme vsetci domysliet. V kazdom pripade dakujem za info 🙂