Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

teri3
1. aug 2011

@didulka85 mala si sa spýtať, odkedy sa zajakáva...či to náhodou nebude od nejakej vakcíny 😕

musko
1. aug 2011
manof
1. aug 2011

@didulka85 pošleš mi niečo, čo by som mohol pridať k Tvojmu príbehu?

didulka85
1. aug 2011

Som jej povedala, ze by som bola rada, keby mi niekto zavolal, kto mi vysvetli, co sa jej to vlastne stalo. Co su tie hrce a hnisajuce vyrazky. Na to mi povedala, ze to sa stava. A aj jej na to, ze to pre mna nie je odpoved.

@manof skusim dat nieco dokopy a poslem ti to.

manof
1. aug 2011

@didulka85
OK. Vopred ďakujem.

moira19
1. aug 2011

@manof Neviem. V januari som sa rozpravala s jednou mamickou (spolocna tema: aj oni su stale chori), kt. starsi syn chodi do tej skolky, kam chodil aj ten chlapcek s udajnym ciernym kaslom. Hovorila, ze dlho kaslal az raz ho mama vzala k dr a ta povedala, ze je to cierny kasel a ze od novembra nechodi do skolky. Zapamatala som si to len preto, ze ochorel na nieco, proti comu bol ockovany. Ked ju znova stretnem opytam sa na podrobnosti. Nasa dcerka chodila do uplne inej skolky, v uplne inej mestskej casti, tak som sa nepytala velmi na podrobnosti.

kedicik
1. aug 2011

@manof pls, spominal si, ze dojciaca matka by mala uzivat denne vitamin C a D3... mam otazocku, ak mozem... poradis nejaky konkretny pripravok - vitamin D3? Dojcim dcerku uz 14 mesiacov a akosi na sebe zacinam citit, ze mi nieco chyba... dost sa zanedbavam, tak s tym nieco musim robit... vdaka 🙂

simmi80
1. aug 2011

@prevenar mozno hlupa otazka ale kto sa neopyta, nevie. Ak nedam dceru ockovat uz vobec (kaslat na pokutu), moze sa stat, ze by ochorela na niektoru z tych chorob? nechcem ci vycitat ani jedno ani druhe, ci dam alebo nedam. ☹

simmi80
1. aug 2011

@miliharmi mili, mozem sa opytat, ci ste tomika davali ockovat?

manof
2. aug 2011

@kedicik
Úplne ideálny by bol len vitamín D3 rozpustený v nejakom prírodnom rastlinnom oleji a nič viac. Ja mám z Rakúska Oleovit D3, v ktorom je len vitamín D3 a (síce nie BIO ale predsa) olej z podzemnice olejnej. Problém je, že niekoľko mesiacov dozadu zmenili receptúru a už sú tam nejaké "triglyceridy nasýtených mastných kyselín", čo mi veľmi prírodne neznie. Podstatné je, že je to už v podstate to isté čo Vigantol.

Lenže Vigantol je na predpis. Okrem toho je ešte na trhu množstvo rôznych vitamínov D3 vo všelijakých kapsuliach, ale tie kapsule nemusia byť úplne ideálne, obzvlášť, ak sú zo želatíny. V takom prípade je ale možné zlomiť kapsulu, vyliať obsah do úst a zahodiť ju.

Napr. toto vyzerá celkom dobre:
http://www.docsimon.sk/tovar/vitamin-d3-400-i-u...
Navyše slovenský výrobca:
http://www.generica.sk/slovensky
I keď teda tie olivy, z ktorých bol vyrobený olivový olej, v ktorom rozpustili ten vitamín D3, asi zo Slovenska neboli.

manof
2. aug 2011

@simmi80
Stať sa to môže, ale je to oveľa menej pravdepodobné, než poškodenie zdravia očkovaním.

manof
2. aug 2011

tak o tom článku, čo mal vyjsť v č. 28 Nového času pre ženy, som sa dozvedel od redaktorky toto:
clanok urcite vyjde v Novom case pre zeny, moja sefka clanok zaradila do rezervy.

Neviem presne, čo si pod tým mám predstaviť, tak ale som zvedavý, či ho vydajú ešte tento rok, alebo kedy vôbec.

manof
2. aug 2011

Očkovanie proti meningokokom je snáď jedným z úplne najzbytočnejších:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

vefi89
2. aug 2011

@manof načo je potrebný pre dieťa ten vit D3? mňe matkin muž spomínal, že je obsiahnutý aj v mojom mlieku a preto som malému Vigantol absolútne nedávala, a ani žiadnu náhradu zaň..spravila som asi chybu však? môže to mať nejaké následky, alebo čo?? na moje prekvapenie sa mu fontanela zrástla do 11-tich mesiacov

magdal1
2. aug 2011

@vefi89
v letnom období, ak si dosť na slnku a nie si zahalená od hlavy po päty, by to nemal byť problém. Ale v zimnom období (október - marec) by som vitamín D dávala

prevenar
2. aug 2011

@simmi80 ako uz manof pisal, stat sa to teoreticky moze.. tuto cast pravdy radi pouzivaju nasi vakcinacisti. druha cast pravdy je ,ze 1) tie najvaznejsie choroby proti ktorym ockuju sa tu nevyskytli aj 50 rokov. 2) danu vaznu chorobu mozes dostat hlavne z ockovania 3) hociaku chorobu mozes dostat aj napriek tomu,ze si ockovana 4) prekonanie tychto chorob zabezpeci dietatu dozivotnu imunitu 5) ockovanie ti zabezpeci ,ze budes dozivotnym otrokom ockovacih firiem lebo ich pofiderny ucinok trva tak 2-3 roky.

da sa to zhrnut do vety, je vysoko nepravdepodobne ,ze ochorie na nejaku skutocne vaznu chorobu a zaroven je vysoko , vysoko, vysoko pravdepodobne,ze bude mat vazne poskodenie organizmu po dalsich ockovaniach, hlavne po tej reakcii .. treba si uvedomi,ze zivot je proste zabavka ktora prinas aiste rizika, ak niekto chce byt v uplnom bezpeci a vyhnut sa smrti, nesmie sa proste narodit.

konecne rozhodnutie je na tebe, ale na neistotu je najlepsi liek informovat sa a studovat, studovat, studovat .. cim viac bude vediet a rozumiet problemu, tym si budes istejsia co robis .

petot
2. aug 2011

Priatelia, objavili sa veľmi zaujímavé nové informácie.

Hliník sa začal používať cca pred 80 rokmi ako adjuvant vo vakcínach preto, lebo vyvoláva imunitnú odpoveď. Doteraz však nikto nevedel, prečo a ako to robí. Celé tie desaťročia to nikto nevie, hlavne že sa masovo používa!

Pred pár dňami bola zverejnená štúdia, ktorá aspoň začala odkrývať toto tajomstvo, a je to vskutku morbídne. Hliník totiž zabíja vaše vlastné bunky a do medzibunkového priestoru pritom unikajú fragmenty roztrhanej DNA. Toto je pre imunitný systém signálom, že sa deje niečo zlé. Zrejme potom hľadá pôvodcu tej spúšte, a nájde tam cudzorodé antigény, ktoré boli vakcínou vpravené do tela, a po niekoľkých týždňoch takéhoto dráždenia začne proti nim imunitný systém tvoriť protilátky.

Takže hliník vlastne otrávi bunky v okolí vpichu a na kusy vašej vlastnej DNA naláka imunitný systém ako býka na červené súkno.

Z toho plynie mnoho dôsledkov. Niečo z toho som už začal spisovať, možno bude článok...

manof
2. aug 2011

@petot
A k tomu treba dodať, že okrem vakcín je hliník aj v drvivej väčšine
1. antiperspirantov
2: deodorantov
3. opaľovacích krémov

a to nie zrovna v zanedbateľnom množstve.

manof
2. aug 2011

@vefi89
Vitamín D3 má využitie jednak v imunitnom systéme, jednak pri stavbe kostí.
Vigantol predpisujú bábätkám automaticky z toho druhého dôvodu, hoci ten prvý je možno ešte dôležitejší.
Tak skoro zrastená fontanela je teda dosť neobvyklá vec.

sorciera24
2. aug 2011

vitamin D je potrebny, ale neviem ci prave Vigantol je ten vhodny, je to celkom dost bordel.....asi nejaky iny vit. D by to chcelo...

piacere
2. aug 2011

@manof v jedenástich mesiacoch skoro? Môj malý nemá veľkú fontanelu tuším od desiatich mesiacov 😕

denduska
2. aug 2011

@piacere obe moje dcery mali zrastenu velku fontanelu uz v 9-10..mesiaci...starsia bola v 8.mesiacoch zhodou okolnosti vysetrovana neurologickou kvoli urazu hlavy a povedala ze je to uplne normalne, vtedy ju mala na spicku prsta.

manof
2. aug 2011

@piacere
@denduska
Zaujímavé. Naše deti mali o poznanie neskôr.

manof
2. aug 2011

@piacere
To tá Hexa nejak moc neúčinkuje, keď majú tie deti hemofila, nemôžem si pomôcť. Proti HiB sa očkuje povinne už od roku 2000, takže jej deti sú už proti nemu isto-iste zaočkované.

veroveronika
2. aug 2011

a nie je hemofilov viac druhov?

manof
2. aug 2011

@veroveronika
No je, ale očkovanie je len proti typu B, takže očkovaním nevyrieši ostatné typy ani keby to očkovanie bolo 100% účinné, čo teda rozhodne nie je.

usiko
2. aug 2011

@manof joj ak sa mozem opytat, o co je prosim ta lepsi oleovit z rakuska, nez nas vigantol? okrem toho, ze u vigantolu nevies, kolko vit d davas, lebo som sa nedocitala ,kolko ho obsahuje jedna kvapka........mam moznost si ho dat doniet z rakuska, taze by som aj, ked je lepsi.......

veroveronika
2. aug 2011

@manof oni tusim argumentuju tym, ze to je najagresivnejsi typ, nie?

manof
2. aug 2011

@usiko
Vigantol by tiež mal byť 400 IU na kvapku.
No teraz s "novou vylepšenou receptúrou" je to už prakticky jedno, či Vigantol alebo Oleovit D3.
Ale ten Vitamín D3 zo slovenskej firmy Generica by nemusel byť zlý (vitamín D3 + olivový olej):
http://www.docsimon.sk/tovar/vitamin-d3-400-i-u...
Teda za predpokladu, že nezhltneš kapsulu, ale len jej obsah vyleješ do úst. I keď teda je to o poznanie drahšie než Vigantol, avšak aj o poznanie prírodnejšie riešenie.
Škoda, že ten Oleovit D3 tak dobabrali na spôsob Vigantolu.