Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

fialllka
14. aug 2011

@petot @manof dakovala dakovala ... omrknem to cele 🙂

manof
14. aug 2011

@prevenar
Vravíš, že to je dobrá kúpa, tie háčiky na kliešte?

manof
14. aug 2011

@jerryjanka
To je nejaká haluz. V hentom je účinná látka alfakalcidol, ale vitamín D3 je cholekalciferol, tak teda neviem...

Predpokladám, že sa alfakalcidol nejak metabolizuje na cholekalciferol, lenže oni ten alfakalcidol udávajú v mikrogramoch a ja ozaj netuším, koľko mikrogramov alfakalcidolu zodpovedá 1 IU cholekalciferolu.

Hmmm...

manof
14. aug 2011

@kajulka1
No tak až tak staré to nie je. Teda XMRV retrovírus objavili len pred pár rokmi a vo vakcínach vlastne až teraz zisťujú, či je, lebo donedávna na to nebola dostupná technológia.

Ak si spomínaš z biológie na to, aké veľké sú bunky pod mikroskopom, tak vírus si predstav ako povedzme 1000x menší (rôzne bunky sú rôzne veľké, takže v závislosti od porovnávanej bunky to môže byť viac či menej). Navyše s tým XMRV je ten problém, že on je v tej živnej pôde latentný (neaktívny) a aktivizuje sa až po pichnutí vakcíny, takže zistiť ho v skúmavke je fest náročné. No a to sa až nedávno podarilo.

I keď teda tá nákaza vakcín XMRV je možno tak stará, ako vakcíny samé. To nikto netuší, lebo keď sme o tom víruse donedávna nevedeli, tak to neznamená, že tam odjakživa nebol. Hlavne keď v labáku seká dobrotu a len po pichnutí vakcíny začne robiť šarapatu.

No a s tým prasacím vírusom v Rotarixe to bol dobrý úlet. Vedel som o tom, že Rotarix (vakcína proti rotavírusom) je kontaminovaný prasacím vírusom, ale že až do tej miery, že je toho prasacieho vírusu je vo vakcíne 10x viac než samotných rotavírusov, tak to bola pre mňa prekvapivá novinka.

Ktoré vakcíny sú kontaminované, sa ešte len má zistiť. Predpokladám ale, že to budú všetky, ktorých vírusy sú pestované na určitom type živnej pôdy (prípadne viac typoch). Môj osobný tip (čo sa môže a nemusí potvrdiť) sú všetky živé vírusové vakcíny, tzn. MMR, ovčie kiahne a rotavírusy (prípadne ešte živá vakcína proti detskej obrne, ale tá sa už na Slovensku nepoužíva). Samozrejme, konkrétny výskum môže dať iné výsledky, navyše tie výsledky ešte môžu byť zmanipulované, takže ťažko povedať.

manof
14. aug 2011

@reisi
Monovakcínu na čierny kašeľ nezoženieš nikde na svete. Na ostatné sa dá, pričom proti záškrtu na Slovensku mono nie je, možno v Nemecku, neviem. Tetanus, detská obrna, hemofily a žltačka B sú mono aj na Slovensku.

prevenar
14. aug 2011

@manof jo jo , je to bomba. mojmu psikovi som s tym vybral niekolko sto kliestov. sebe asi 3. kliest ma cast hlavy v tele hostitela a cast nad kozou. samozrejme je to cele mikro ..ale ten hacik ma uzucku strbinu ked ho pritlacis o kozu a nasunies na kliesta tak mu to chyti hlavu tak v polke, ale neodstrihne kedze je tam ta medzera. ked potom otocis hacik okolo osi, kliesta proste "vytocis" a ostane zaseknuty v haciku. nesmies tahat aby si ho neutrhol iba tocit. je to fakt to najlepsie s cim som sa stretol v ramci vyberania kliestov a pouzivam to asi 5 rokov.

jerryjanka
14. aug 2011

@manof dakujem že si to kukol, no sama som z toho debil, ale tak ked tatinovi dam par kvapiek D3 denne tak mu to neuškodi snad, ide mi o to aby mal lepšiu imunitu, lebo ho chcu očkovať proti chripke 😖

denduska
15. aug 2011

@manof @prevenar pridavam sa k "psiemu" vyberacu kliestov. Super vec!

@reisi detska monovakcina proti zaskrtu a kombinovana proti tetanu a zaskrtu je v Nemecku urcite a v Rakusku asi ale obe obsahuju ortut nielen v stopovych mnozstvach. Hladaj na nete DT impfstoff Behring fur Kinder alebo Diphtherie adsorbat Behring fur Kinder...dufam som to dobre napisala ja som chcela tieto ale tou ortutou to haslo 😒

teri3
15. aug 2011

ahojte, chcela by som sa spýtať kto sa tu celkom dobre vyzná vo vitamínoch a doplnkoch, chcela by som sa na dačo spýtať cez IP. Vďaka 😉

prevenar
15. aug 2011

@denduska mali by to mat v kazdej lekarni :D

reisi
15. aug 2011

@manof mna dr. presviedcala, ze na SK mono uz nie su 😕

reisi
15. aug 2011

@denduska a ako si to poriesila? Dcera nie je od 2 rokov ockovana resp. preockovana. A teraz pre syna som chcela len momovakciny na nieco a az po urcitom veku dietata.

denduska
15. aug 2011

@reisi moja starsia bola naposledy ockovana v 5.mesiacoch 😅 ..odvtedy nic, cakam kym bude mat 4.roky, lebo od piateho roku zivota sa moze pouzit vakcina Td-pur tetanus a zaskrt - je v Nemecku, Rakusku, Madarsku..zatial. A s mladsou musim cakat vlastne tiez dovtedy (je uplne neocko)...v tom Td pur je uz redukovana ta zlozka proti zaskrtu lebo s vekom sa zhorsuju reakcie na nu..v DT vakcine je vacsie mnozstvo a kedze uz ma 16 mesiacov, tak sa bojim jej to dat..aj keby tam ortut nebola..

jerryjanka
15. aug 2011

môžem otazku? ta TD vakcina ked teda na SVK nieje - ako ju budete zhanať??? to si ju pojdete do Rakuska kupiť? alebo ?

pifina
15. aug 2011

ahojte, pridam sa ku kliestovej teme, v sobotu som si nasa dvoch, ale u mna je ten "problem", ze ich najdem tesne po zahryznuti, takze sa dost blbo vyberaju, nie je ich za co chytit @prevenar tie klieste funguju aj v takom pripade? ja som vlani kupila speci pinzetu na klieste v DM, ale vyzera podobne ako obycajna pinzeta, len je tam pri stlaceni miesto na nacucane brusko ... len som ju v sobotu nemala so sebou ...
@olifcek
@sorciera24 mydlo som skusala, ale nejak sa mu von nechcelo, nakoniec som pouzila pinzetu, ten nemydleny isiel von tahsie a uz sa potom nehybal, nenamydleny mi skoro usiel 😅 skuste mi poradit, ako nabuduce postupovat lepsie 😅

kajulka1
15. aug 2011

@manof fuha takze teraz idu zistovat ktore vakciny su kontaminovane xmrv, ked uz taketo nieco zistia tak hadam by to nemalo trvat nejak dlho, ty si myslis ze sa to bude tahat alebo sup sup to preveria a nieco s tym urobia. MMR som aj tak chcela dat synovi az ked bude mat cca 3 roky to mame nejake necele 2 roky cas dufam ze dovtedy uz budu nejake studie ci tie blbe mmr sposobuju autizmus ci ine choroby a bud ju rozdelia ako to bolo kedysi,zakazu alebo sa vymysli nieco ine...medicina ide neskutocne vpred..

manof
15. aug 2011

@prevenar
Ale za dva malé kúsky plastu mi to príde dosť veľa - 3,50 €. Nemajú niekde rovnaké a lacnejšie?

prevenar
15. aug 2011

@pifina jasne, funguje to aj na cerstve klieste. v baleni su 2 haciky , maly a velky. s tym malym to pojde, len ho musis co najlepsie pritlacit o kozu a nasunut, aby si ho chytila co najnizsie , potom uz len otocit a je vonku. pri pinzete sa moze stat ,ze kliesta odstrihnes a hlava ostane v rane. mydlova voda je podla mna len mytus :P

manof
15. aug 2011

@reisi
Tak nech si Dr. pozrie zoznam registrovaných vakcín, keď je taká múdra:
http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

pifina
15. aug 2011

@prevenar teraz som vybrala oboch kompletnych, asi este nemali hlavu zavrtanu tak hlboko 😅 ale skusim si tie klieste pozriet nejakom chovprodukte 😅

prevenar
15. aug 2011

@manof heh, to neries. ber to tak,ze to funguje a to je to najdolezitejsie. faktom je,ze nic podobne som nikdy nikde nevidel. urcite maju ten system patentovany. ja som kupil uz 5 sad lol ..vzdy sa mi to niekde zapatrosi :( a neviem si predstavit bez toho existovat.

prevenar
15. aug 2011

@pifina gratulujem 🙂 ..heh, hej, "chovprodukt" to znie presne ako miesto kde by to mali mat :D

denduska
15. aug 2011

@jerryjanka tak nejak 😀 neviem ci mi ju predaju, hadam hej..

reisi
15. aug 2011

@manof dakujem, prosim ta o nazor, dal by si nieco z hexavakciny zaockovat?

manof
15. aug 2011

@denduska
No keď si sama napíšeš recept, tak možno aj áno.
Prípadne s pomocou nejakého rakúskeho kolegu. 🙂

manof
15. aug 2011

@reisi
Ak vôbec niečo, tak len tetanus, prípadne ešte záškrt, ale len ak by hrozila cesta na Ukrajinu či do inej krajiny, kde sa záškrt vyskytuje.

Problém je, že tetanové vakcíny majú veľa hliníka - tak veľa, že to niekoľkonásobne prekračuje hranicu otravy u malého dieťaťa.

denduska
15. aug 2011

@manof no ja to skusim najprv cez mm, resp. on to skusi cez slovensku lekaren...len ziskat vakcinu je jedna vec..druha je kto ju poda.. nevadi, ked pojdem na kobercek, spytam sa pani profesorky..mozno mi paradoxne pomoze 😀

veroveronika
15. aug 2011

ahojte, pozna niekto dobreho imunologa ochotneho potvrdit kontraindikaciu ockovania pri poruche imunity? cele slovensko..IP. dakujem

jerryjanka
15. aug 2011

no ak budem chcieť malu preočkovať na tetanus a zaškrt v 6tich rokoch ale bez čierneho kašla ide to vôbec nejako? či oficialne len DPT?

lolinkamaminka
15. aug 2011

Ahojte, ja sa zatial neviem celkom dobre vyjadrit co sa tyka ockovani, ale nasla som tuto stranku a cim viac ju studujem tym si robim lepsi obraz o tom ci ockovat, neockovat, a proti comu vlastne ockovat, takze ju odporucam vsetkym , co su na tom podobne ako ja 🙂

http://www.rizikaockovania.sk/