Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anicka1981
12. okt 2011

@roo no tak ked sme udrzali vajka v dlaniach tak smne uz take miminka neboli 😉

anicka1981
12. okt 2011

@manof no a prezila som to aj ja aj brat, aj kopec inych deti 😉

anicka1981
12. okt 2011

@silente no my sme zatial horucku neriesili, ale budeme to riesit podobne 😉 , ako sa vravi vsetko s mierou 🙂
Moj drobec asi 2 tyzne dozadu troska soplil aj kychal,kaslal a nasadila som mu vit c, vatsie davky, aj teraz mu ho davam, ale uz iba odporucane mnozstvo, ako prevenciu,, som naozaj rada, ze mu to preslo a nezaslo to do akutnejsieho stavu, a pritom ja som bola teraz posledne 3 dni dost chora,,, nachladila som sa na svadbe, bala som sa, ze to chyti,, ale uz som ok, a aj maly je ok, takze som naozaj rada,,,,a tiez som jedla konske davky vit c,,, a preslo bez paralenov( kym kojim urcite by som niaky nezobrala) a pod. a maly dostava moje protilatky v mlieku, 😉

miliharmi
12. okt 2011

Taak nám očkování prý selhalo 😉 , jenže se trochu bojím, že místo opravdu důkladného zamyšlení se nad účinností vakcíny i celého očkování se vina hodí na nepřispůsobivé obyvatele (soudím podle diskuse pod článkem), je prostě nemyslitelné pro běžného Čecha, aby dokázal obvinit svou "svatou krávu" z neúčinnosti, je třeba najít viníka jinde a hlavně přidat v očkování, nejlépe každých 10 let přeočkovat i všechny dospělé proti všem dětským nemocem.

halienka
12. okt 2011

No dnes dom bola s malou na kontrole na ORL, mali sme zápal str. ucha, tak som sa trošku zahrala na hlúpu, len ma zaujímalo akú odpoveď dostanem, tak som sa nahlúplo opýtala: Ja som si myslela, že jedno z tých očkovaní čo malá dostala je aj proti týmto zápalom uška, aspoň tak bolo v letáku nejakom, či nie je to tak? Tak dr. odpovedala, že to je len proti tým streptokokovým, ale že ani na tie to moc nezaberá, že má dosť pacientov plne očkovaných a majú streptokokové nakázy aj tak a opakované, furt sa ich nevedia zbaviť...ale že aspoň to zabráni zápalom mozgových blán, ktoré vznikajú zo zápalu uška. Tak predsa, našiel sa niekto, kto priznal, že účinok očkovania prevenarom nie je až taký 100%-ný. Ktovie však, či by to povedala aj pred odbornou verejnosťou 😒

miliharmi
12. okt 2011

Jej nepřizpůsobivé, tak mě to rozhodilo, že píšu jako prvňáček 😀

miliharmi
12. okt 2011

@halienka Asi si měla na mysli pneumokokové nákazy? No odborníci na očkování by ti řekli, že prevenar není prioritně aplikován kvůli zánětům středouší, ty nakonec mohou způsobovat mnohé další patogeny, ale hlavně aby nevznikala závažná invazivní onemocnění např. záněty mozkových blan vyvolané pneumokoky. Jenže já jsem myslím u MUDr. Elekové četla, že právě v tomto směru to také moc nefunguje, že totiž celkové množství těchto závažných invazivních onemocnení neklesá, pneumokokových je asi méně, ale zase je více těch způsobených jinými patogeny, takže zápalů mozkových blan u dětí neubylo, pouze se mění původce. Takže to očkování celkově příliš nepomáhá, jen ještě zvyšuje už tak velkou zátěž organismu malých dětí. Určitě tady ostatní k tomu mohou říct ještě více informací případně i s odkazy.

tin007
12. okt 2011

@miliharmi aspon, ze je tam citovany Vavrecka: "Buď protilátky v těle očkovaných ani nezačaly dostatečně fungovat, nebo příliš brzy fungovat přestaly, nebo se vyskytl nový sérotyp původce nemoci, proti kterému vakcína zkrátka vůbec nechrání"

halienka
12. okt 2011

@miliharmi no tiež ma zaskočilo, prečo spomenula streptokoky, keď viem že v prevenari sú pneumokoky, ale zas nie som až taký odborník, som si len v duchu pomyslela, že možno je to nejaká "podskupina" alebo tak, a ke´dže som sa hrala na hlúpu, tak som nešla vyťahovať viac podrobností bo už by jej došlo že rýpem 😀 no v konečnom dôsledku výsledok ten istý...ja ako decko som mala často zápaly str. ucha, a moja malá sa tomu asi tiež nevyhne 😖

miliharmi
12. okt 2011

@halienka JJ, někdo na to trpí, mě na to hodně trpěl nejstarší syn, hrozně to bolí. 😖
Doktorka se nejspíš spletla, to se může stát. Určitě měla na mysli pneumokoky.

halienka
12. okt 2011

@miliharmi veru, no vytrpela som si ako kôň, posledný som mala v 15-tich na intráku na str. škole, a to taký, že som mala aj perforáciu na bubienku, doteraz mi v uchu piští 😀 😀 akurát v mojej dobe som od bolesti nedostala nič, akurát knôty do ucha, ktoré stiahli opuch a potom to bolelo menej, aj to až u doktorky...Malej som dala nurofen sirup, je aj od bolesti a celkom jej zabral, tak som bola rada, bo hrozne revala od bolesti...no ale už som mimo tému 😝 😀

manof
12. okt 2011

@tin007
Ten Vavrečka si koleduje o jednu po hube od Prymulu.
😀 😀 😀

manof
12. okt 2011

@miliharmi
Nesplietla sa. lebo pneumokoky sú špeciálnym typom streptokokov.
Konkrétne pneumokok je druh Streptococcus pneumoniae

martinba
12. okt 2011

@miliharmi
@halienka nie som tiez odbornik ale ak sa nemylim, tak streptokok pneumonie (neviem ako sa to pise) je vlastne pneumokok. mozno nam to objasni @denduska

halienka
12. okt 2011

@martinba
@manof
jéj, díky chlapci, tak som zas o trochu múdrejšia 🙂 predsa len som mala dobrého tušáka, že to bude nejaká podskupina 😀 tak bomba, že máme tak skvelé a účinné očkovanie 😝

sirinka
12. okt 2011

@manof
@martinba no teraz si az uvedomujem, ze moje dve zaockovane princezne mali tohto streptokoka takto pred rokom vo vyteroch 😠

didulka85
12. okt 2011

Sare na koznom zistili nejakeho streptokoka pod pazuchou. Sa velmi cudovali, ze to este nikdy nezazili. 😀 Ze taky druh streptokoka a na kozi.
My musime byt vzdy nieco extra. 😀 😀 😀

halienka
12. okt 2011

@sirinka vidíš, ono to trošku môže byť aj zavádzanie, všade sa píše proti pneumokokom a tak a potom vy máte streptokoka a ani ťa nenapadne, že to je to isté, respektíve, nehrozí aby na toto prišiel bežný človek, ktorý sa v tom trošku nerýpe...a tak si všetci pekne myslíme ako sa nám len tie pneumokoky krásne po tom očkovaní vyhýbajú 😀 😀

denduska
12. okt 2011

suhlasim s @martinba a doplnim ze aj enterokoky su streptokoky 😉 a aj my sme mali Str.pneumoniae vo vytere z nosa.

manof
12. okt 2011

@sirinka
Ale to mohol byť aj iný streptokok. Je ich viacero druhov, viď http://en.wikipedia.org/wiki/Streptococcus :
S. agalactiae
S. anginosus
S. bovis
S. canis
S. constellatus
S. dysgalactiae
S. equi
S. equinus
S. iniae
S. intermedius
S. mitis
S. mutans
S. oralis
S. parasanguinis
S. peroris
S. pneumoniae
S. pyogenes
S. ratti
S. salivarius
S. salivarius ssp. thermophilus
S. sanguinis
S. sobrinus
S. suis
S. uberis
S. vestibularis
S. viridans
S. zooepidemicus

Napr. ten Streptococcus mutans nám vyrába zubné kazy, viď:
http://www.equark.sk/index.php?cl=article&iid=1...

Takže minimálne ten S. mutans má drvivá väčšina z nás v ústach. A tipujem, že väčšina z nás aj niektoré ďalšie typy (S. pneumoniae nevynímajúc).

manof
12. okt 2011

@halienka
No moment, ono to, že každý pneumokok je streptokokom, ešte neznamená, že každý streptokok je pneumokokom.

halienka
12. okt 2011

@manof to chápem, ale obyč. človek sa to zrejme ani nedozvie, že mal zrovna toho pneumokového, pokiaľ nekukne do karty a nevie o tom tak ako ty... 😉 🙂

moira19
12. okt 2011

Pytala som sa v lekarni, ci sa da na SR zohnat c-cko injekcne, odpoved znela, ze nie. Mate nejaky typ, kde sa da zohnat?

manof
12. okt 2011

@moira19 USA. Ale kto vie, ako dlho ešte?
Alebo možno Nový Zéland.

manof
12. okt 2011

Farmaceutické firmy odtajnily, kam vzaly lékaře na kongresy. Ceny a jména neřeknou

Kongresová turistika pro doktory už vyvolala sérii skandálů. Ukázalo se, že zahraniční cesta měla doktorovi sloužit jako motivace k předepsání "správného léku". Farmaceutické firmy letos vzaly lékaře na 188 kongresů. Podívejte se, kam se cestovalo.

Viac tu:
http://zpravy.ihned.cz/cesko-zdravotnictvi/c1-5...

manof
12. okt 2011

Prezentácia o hliníku vo vakcínach od priemyslového toxikológa z Pardubickej univerzity:
http://www.mpouzar.net/prednasky/aluminium_adju...

manof
12. okt 2011

Gardasil/Silgard-killer a Cervarix-killer v jednom - lacné, jednoduché, účinné, minimálne nežiaduce účinky:

"Technika octu a kysličníka uhličitého, používaná vo vidieckych oblastiach, pomáha predchádzať rakovine krčka maternice"
http://www.slobodavockovani.sk/news/technika-oc...

sirinka
12. okt 2011

@manof bol to presne tento s. pneumonie, lebo mali lokalne ATB, ktore nezaberali, tak im robila ster a vyslo nam toto...
pediatricka mi vzdy povie, ake su vysledky a aj mi ich ukaze....