Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

marianne
14. okt 2011

majulienka, na bolest v usku mam vyborny babsky recept, ktory mam odskusany a funguje, aspon teda u nas zabral viackrat. samozrejme treba ho davat len co ti dieta naznaci, ze nieco ma s uskami. nastruhany alebo pretlaceny cesnak zmiesat s olejom, dat do gazy a vsunut do uska. nechala som to u mojej dcery cez noc a vyhli sme sa zavaznejsim komplikaciam, podla potreby aj opakovat

marianne
14. okt 2011

manof vdaka za kontakt na detskeho pediatra, dnes sme jej volali a bola velmi ochotna a priatelska. som rada, ze nas vzala

halienka
14. okt 2011

@prevenar ďakujem za takéto videá, ešte som nestihla pozrieť ale už sa teším, veľmi rada by som tomu rozumela, presne taký pocit z toho mám ako píšeš, a pravdupovediac, fakt sa toho obávam, čo to prinesie. Ako vravela Ildikó: toto nem dopadne dobre! 😝 😖

anicka1981
14. okt 2011

potrebujem link na neakz clanok, v ktorom sa porovnava chorobnost pred a po zacati ockovania, viem, ze to tu uz bolo, ale som leniva to hladat,, alebo video,,, 😉 dakujem,

prevenar
14. okt 2011

@halienka v podstate sa to da opisat par slovami. "snazime sa vypozicat z dlhov dalsimi uvermi" + tym,ze sme pristupili k "eurovalu" sme sa zaviazali splacat nekonecny dlh ktory si vytvorili banky vlastnou nenazranostou a bezodnou chamtivostou. banka = sukromna firma bez kontroli statu. s tymto dlhom nemame absolutne nic spolocne a zaroven aj tak sa nic nevyriesi > vid veta v uvodzovkach.

anicka1981
14. okt 2011

@marianne a od kolko mesiacov sa to moze davat?

denduska
14. okt 2011

@prevenar priznam sa ze mna uz len tvoje slova vydesili...ja sa takym veciam nerozumiem vobec, ked som videla co sa deje v USA na Wall street dnes, tak som si povedala ze toto nemoze dobre skoncit...ja sa tak strasne bojim o deti, bojim sa ze bude vojna, ze nastupia zas nejake zverstva...alebo zeby sa fakt naplnal ten Maysky ci aky kalendar a tieto Vianoce budu nase posledne??? 😔 😔 strasne zly pocit mam, velmi velmi zly.... 😖 😖 Aj Radicku ked som videla rozpravat, strasne som sa zacala bat..ze sa nieco hrozne zle blizi ☹

halienka
14. okt 2011

@prevenar
@denduska presne ako píšete, tiež mám ten veľmi zlý pocit, pozrela som zatiaľ len to prvé animované video a už to stačilo, skutočne mne sa zdá že na to netreba až tak veľa inteligencie aby človeku nedošlo, že takto to nemôže ísť donekonečna a vážne neviem ako to môže skončiť. Ako ty píšeš denduska, tiež sa bojím vojen, revolúcií, zverstiev, ľudia vedia byť vtedy ako utrhnutí z reťaze, veď vieme čo sa dialo len keď Katrina zaliala jedno mesto, čoho tam tí ľudia boli schopní...viem, že sme mimo tému trochu, možno by bolo zaujímavé založiť aj tému s týmto...o tom mayskom proroctve sa vraví, že to neznamená koniec sveta, ale koniec sveta "ako ho poznáme"...čo si však pod tým predstaviť, to neviem...

anicka1981
14. okt 2011

jaj, nestraste, netreba mysiet hned na to najhorsie, aj ked je to tazke... tazko sa zije, ale snad sa to neako utrasie, americania taketo krizy vyvolavaju stale a umelo, sa na tom nabalia zase niektori.... a aj keby, ze sa nieco stane, tak my tym nepohneme, treba mysliet pozytivne, alebo aspon sa snazit,,, ked sa nieco naozaj stane, tak sa stane, to neovplyvnime,,, radujeme sa pokial mozeme 😉 ,

manof
14. okt 2011

@marianne
Za málo. Už som aj zabudol, ktorá si. Zrejme som si nepoznačil do adresára Tvoju prezývku na koni...

manof
14. okt 2011

@anicka1981
No tak chorobnosť na prenosné ochorenia sa v zásade znížila, otázkou však je, či to bolo vďaka očkovaniu, alebo vďaka niečomu inému, resp. do akej miery vďaka očkovaniu. Iné faktory, ktoré k tomu zníženiu prispeli, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/europsky-im...
(vrátane diskusie)

manof
14. okt 2011

@denduska
Ale no tak... Nebudeme snáď oplakávať ukričanú Ivetku...
Ja by som povedal, že určité veci (hlavne v hmotnej rovine) sa jednoducho musia zhoršiť, lebo to je proste zákon akcie a reakcie, alebo kto seje vietor, žne búrku. Na druhej strane určité hmotné straty sú jednoducho potrebné na dosiahnutie duchovného zisku. Väčšine ľudí totiž treba poriadne hmotné otrasy, aby sa duchovne zobudili.

Takže život možno nebude ľahší, ale to neznamená, že sa treba báť. Strach je práve to, čím nás chcú mocipáni držať na uzde. Keď sa budeme báť, oni vyhrajú a my prehráme.

Takže hlavu hore, život je dobrodružstvo, z ktorého človek nevyviazne živý, tak hor sa doň - odvážne i rozvážne. Len, prosím, nie ustráchane.

denduska
14. okt 2011

@manof no ja som sa uz vecer skoro rozplakala ked mm zavalasil - a co cakas, ved jasne ze bude vojna skor ci neskor, ved vojny sa viedli odjakziva pre milion dovodov.... to mi akoze nalial chut do zivota 😀
Chapes my nemame ani pivnicu, kam sa skryjeme...?? ☹ 😅 😅 😅
Diablov stroj ten pocitac aj s internetom, idem sa ja radsej popytat na na druzstvo ci im ma kto past ovce... 😀

martinba
14. okt 2011

@anicka1981 uplna klasika, vytahuju najtazsie kalibre, ludia sa prebudzaju a tak ich treba riadne zastrasit a ked uz nestacia letaciky a hrozby vo vecernych spravach, tak musia vytiahnut ocitych svedkov, no a navyse ked je to lekarka - infektologicka, idealne... :(

manof
14. okt 2011

@anicka1981
No však hej, po vojne to nebolo zas tak ľahké... Dva roky po vojne nastalo desné sucho (to tohtoročné je slabý odvar sucha z roku 1947):
http://cs.wikipedia.org/wiki/1947

Československo muselo dovážať obilie, čo bolo na ten čas niečo neslýchané. Pritom sa len pomaly zviechalo z druhej svetovej vojny. Komunisti ešte neboli pri plnej moci (to až o niekoľko mesiacov neskôr - vo februári 1948). Trvalo ešte hodnú chvíľu, kým sa ČSR postavila na nohy, navyše prvé roky "robotníckej" vlády, bez zastúpenia skutočnej inteligencie, schopnej ako-tak rozumne riadiť štát, boli poznačené veľmi zlými ekonomickými rozhodnutiami, čo nakoniec viedlo k nutnosti výmeny peňazí v roku 1953:
http://spravy.pravda.sk/vymena-penazi-v-r-1953-...

Citujem: "Menová reforma spôsobila pokles životnej úrovne v najširších vrstvách. Masové nepokoje mali aj trestnoprávne dôsledky, ale v závodoch, kde sa štrajkovalo či demonštrovalo, vznikli komisie a rozhodovali o iných postihoch."

Ten článok stojí za prečítanie, lebo to bola historicky nebývalá krádež, kde zlodejom bol štát (resp. KSČ) a okradnutými drvivá väčšina občanov.

Navyše nemocnice ešte neboli prioritou prvej päťročnice. Na zlepšenie zdravotníctva sa zamerali komunisti až o pekných pár rokov neskôr. Aký-taký ekonomický rozmach nastal až v 60. a 70. rokoch. V 50. rokoch ľudia ešte živorili dosť biedne (prinajmenšom na dnešné pomery).

Navyše na Východe v Michalovciach a pod. sa vtedy ešte o priemysle veľmi nedalo hovoriť. V zásade išlo o poľnohospodársku oblasť. Násilná kolektivizácia tiež nepriniesla pozitívne výsledky okamžite a pre mnohých znamenala spočiatku výrazné zníženie životnej úrovne. Nestála ani priehrada Zemplínska Šírava, Východoslovenské železiarne Košice sa začali stavať až v roku 1960 a prvá výroba v nich bola spustená až v roku 1964. A takto by sa dalo dlho pokračovať.

Dôležité je, že to bola chudoba na chudobe, bieda na biede a v tom čase ešte nemožno hovoriť o prijateľnej životnej úrovni väčšiny obyvateľov, ktorá prišla až o vyše 10 rokov neskôr. Napr. aj masová bytová výstavba, ktorá mala tiež výrazný vplyv na obmedzenie šírenia prenosných ochorení, nastala až v 60. rokoch, dovtedy ľudia žili typicky aj 3 rodiny (starí rodičia a dvojo mladých) vo vlhkej slabo vykúrenej chalúpke na nejakých 50 m2, spali 4 deti v jednej posteli a pod. O kanalizácii nechyrovať (to tak možno v Bratislave a snáď aj v Košiciach, ale na Zemplíne sotva), vodovod možno kde-tu ojedinele. Úschova a distribúcia potravín mala ďaleko do toho, čo je dnes. Chladničky síce vymysleli už v 19. storočí, avšak drvivá väčšina Zemplína ich v 50. rokoch ešte určite nemala. Prečo? Aj keby si ich mohli dovoliť (čo je otázne), nemali ich ešte kam napojiť. Elektrifikácia zaostalejších oblastí prebiehala až v 50. rokoch. O nejakom chladiacom reťazci v distribúcii potravín nemohla byť reč.

A ešte veľa by sa dalo napísať o živote v 50. rokoch 20. storočia na Zemplíne, ale jedno je isté: bola to taká nízka životná úroveň, že dnes si to ani predstaviť nevieme. Myslím, že aj priemerná domácnosť v drsnejšej rómskej osade je na tom dnes o poznanie lepšie, než väčšina ľudí vtedy.

Takže tá komunistická propaganda, ktorá nám vtĺkala do hlavy, že kým neprišli komunisti k moci, tak bolo zle, a potom, keď prišli, tak už bolo hneď všetko dobre, je samozrejme lživá. Ešte hodnú chvíľu po ich nástupe bolo dosť zle a miestami aj výrazne horšie než pred ich nástupom. Podmienky pre šírenie prenosných ochorení boli teda ešte pekných pár rokov po druhej svetovej vojne vynikajúce a len pomaličky sa to menilo.

Lenže to nám propagandistické komando Sprievodcu očkovaním nepovie, pretože by nás potom mohli napadnúť také kacírske myšlienky, ako napr. že za pokles výskytu prenosných ochorení nemôže ani tak očkovanie ako skôr zlepšenie hygieny a životnej úrovne.

anicka1981
14. okt 2011

@manof jaj, dakujem, si si dal roboty 😀 , ale pekne a zrozumitelne si to napisal... ja si myslim, ze na to ani nikto nic povedat nemoze,, len ze je to tak,, tento link mi dala jedna babenka, ktora zije na cypre, a pytala sa ma na fb, ze ci ja davam ockovat, ze ona dala 2 davky hexi, a ja ze nie, a dala som jej linky a tu na MK, aj na inicitivu a slobodu ockovania, ale ona potom prisla na fb s tymto, a ze radsej da ,pre istotu, aj ked mozno neake rizika ockovania su.. 😖 , ja som jej odpisala, ze rozhodnut sa musi kazdy sam.... 🤐

manof
14. okt 2011

@anicka1981
Však keď sa jej pozdáva hexa, tak si môže prečítať články, čo máme tuto:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

Možno si to potom rozmyslí.

manof
14. okt 2011

Reportáž z XVII. vakcinačného dňa SR v Žiline 8.X.2011 - 2. časť
http://www.slobodavockovani.sk/news/reportaz-z-...

anicka1981
15. okt 2011

@manof no poslala, som jej aj tento link, zase na nu nechcem tlacit, ona musi vediet, ked clovek nie je ochotny sa pozriet pravde do oci zo strachu tak tazko neako debatovat,

anicka1981
15. okt 2011

@manof No, ja nikdy jednostranny nazor nemam. Vzdy, ked idem nieco upravit, tak si zvazim za a proti. Tak to bolo aj s ockovanim. Ano, vsetky lieky su len svinstvo, ale zase mi neunikla pointa, ze ludia si LEN MYSLIA, ze to mohlo byt z ockovania. Nikto to nikdy nepodlozil ziadnym dokazom. Mozno ak by svoje dieta nedali zaockovat, objavili by sa tie iste symptomy, ale tym, ze dieta bolo zaockovane, tak si to okamzite davaju do suvisu s ockovanim. Na svete sa ockuju MILIONY deti kazdy den, preco potom kazde dieta nema problem? Ak by to tak bolo, to ockovanie by sa naozaj zastavilo. Je pravda, ze tu na Cypruse je zavedeny iny ockovaci kalendar ako na Sk. Tu sa v ziadnom pripade neockuju deti 4 dni po narodeni proti TBC, ani nas nebol. A uz vobec sa tu neockuje viacerymi vakcinami naraz. Ak sa tak deje na Sk, tak niet divu, ze deti maju neurologicke problemy. Ako sa ma take male telicko vysporiadat s roznymi druhmi vakcin naraz??? Vela ludi si hovori, odkial by sa uz moje dieta mohlo nakazit tak zabudnutymi chorobami ako je detska obrna, menengitida, alebo zltacka, tetanus, cierny kasel atd... A ked sa nakazi, tak ho dam preliecit. Z toho sa mozem iba smiat... V dnesnej dobe su tieto choroby prenasane ku nam takym sposbom, ze o tom ani nevieme. Kolko indov, africanov, arabov atd nieje ockovanych a prenasaju taketo choroby prave k nam do EU. Dneska sa narody miesaju, to nieje ako pred 29 rokmi, ked sme sa narodili my a nemuseli sme byt ockovani pred takymi chorobami, lebo tu proste neboli... A taka zltacka alebo hepatitida alebo meningitidas, detska obrna ak sa nou raz dieta nakazi, tak nenesie tiez nasledky na cely zivot? Ktovie aka epidemia tu prepukne o par rokov a moje dieta nebude chranene. lebo ja som ho zaockovat nedala. Inkubacna doba vytvorenia si protilatok trva dlhu dobu, ak prepukne epidemia a ja dam svoje dieta zaockovat az vtedy, tak to moze uz byt dost neskoro... Ja nechcem riskovat, ze niekto si neumyje ruky a prenesie na mojho zltacku. Alebo, ze sa poreze a nakazi sa tetanom. Vies ako vyzera otrava tetanom? Meningitida? Precitaj si dokladne aj o tychto vsetkych chorobach a pozri si videa deti, ktore sa tymi chorobami nakazili. A az POTOM si precitaj o ockovani... Aby si v tomto tiez nemala jednostranny nazor. V zivote by som si neodpustila to, ze moje dieta sa nakazilo chorobou, pred ktorou som ho mohla dat zaockovat a nedala som... Toto je moj nazor, ale samozrejme respektujem aj nazory inych

..................toto je jej reakcia na linky co som jej poslala 😒

marianne
15. okt 2011

@anicka1981 Neviem o tom, ze by cesnak v oleji ublizil hoc aj niekolko mesacnemu babatku, ale aj tak by som bola v takomto pripade opatrnejsia. Urcite by som sledovala co sa babom deje, ked bude mat cesnak v usku a dala by som ho na zaciatku len par hodin a potom vybrala. Okrem toho, take male dieta nevie povedat ze ho boli usko. Dcera ked chytila zapal stredneho ucha, vobec sa nestazovala, ze ju tam boli, len ked ju lekar chytil za ucho. Vtedy dostala prve antibiotia v zivote a druhykrat pri bolesti uska sme to riesili tym cesnakom a lekar po prezreti usiek antib. nedal.

alikaa
15. okt 2011

@denduska Maysky kalendar nie je o tom, ze sa nieco zle stane. Ich kalendar konci 21.12.2012 a podla astronomov alebo astrologov (sa mi to stale pletie) v tento den po tisicrociach prejde zem tusim do znamenia vodnara a podla googlu to znamena, ze z obdobia materializmu prejdeme do takeho duchovnejsieho obdobia. Co mi aj celkom sedi, ze moze padnut dolar, euro a ludia budu musiet trosku inak zacat rozmyslat.

denduska
15. okt 2011

@alikaa super, dakujem za vysvetlenie aj pozitivne info. Ja som to zachytila len ukosom ale vzdy to bolo nieco v tom zmysle ze konci kalendat tak skonci aj cely svet... 😒

anicka1981
15. okt 2011

@marianne no moj mal vytok z uska taky svelozlty, najprv z jedneho, a to som sa bala, ze zapal stredneho uska, ale ked som ho chytala za aj okolo, tak vovec neplaka, ani,ked som drep urobila, tak neplakal, a teplotu nemal ani len zvysenu,,, tak som myslala, ze to asi pri kupani sa mu dostalo neako,, ale o par dni mu zacalo tiect aj z duheho, tak to som uz isla do dokiho,,,poslali nas na krcne, a do takeho pajzlu, ze az, doki povedal, ze ma hnisavy zapal uska, co som bola prekvapena, lebo ani teplota ani plac, ani vrackanie a hnacka nebola,,, dal nam atb, ☹ , po dobrati sme isli k nemu na kontrolu, a ze vsetko ok, no a to nebol koniec o 2 dni mu zacalo tiect zase, tak som s nim isla rovno na krcne, ale uz k inej lekarke, ma moderne vybavenie, aj odsavacku, nemusela sa mu vrtat v usku ako ten stary komunista,,,, povedala, ze nevie ako to usko vyzeralo pred tym, ale ze zapal stredneho uska to nie je, ze je to zapal vonkajsieho zvukovodu a dala nam kvapky, a o tyzden na ko, zobrali ster, zistili, ze tam ma neake rezistentne bacily = dva, po poslednej kontrole ze je to ok,,, tak som rada, ale maleho od vtedy kupem vo vedierku, tak aby sa mu voda nedostala niako do uska,, a ten stary doktor ma nasral, poslal ma za pediatrom, a pediater vypisal recept ambulancie na atb ani nas nevydel, cakali sme na chodbe a kvapky do uska nedal vobec,, ktovie ci ten stary krciar videl, aj pochybujem, ze to bol zapal stresneho ucha, lebo ani teplotu, nemal,, neviem, ja ked mala zapal tak som vyskala o 106,, neviem no

manof
15. okt 2011

@anicka1981 ja som rozhodne za to, aby boli rodičia informovaní aj o chorobách, aj o očkovaní, aj o epidemiologickej situácii, aj o reálnom riziku nákazy a reálnom riziku ťažkého priebehu choroby, aj o alternatívnych možnostiach liečby a prevencie. Lenže z týchto slov mi vôbec nevyplýva, že by dotyčná bola ozaj dobre informovaná. Skôr by som povedal, že si prečítala o tých najhorších možných formách daných chorôb, nevie však ako často a za akých okolností sa vyskytujú a o alternatívnej liečbe a prevencii nevie zhola nič. Potom samozrejme očkovanie vyzerá ako menšie zlo. Ale to len v prípade, že je človek jednostranne informovaný. Napr. meningokoky má cca 20% ľudí - bez najmenších problémov. A dalo by sa pokračovať. Otázkou je, prečo je pre dotyčnú prijateľnejšie poškodenie zdravia očkovaním než poškodenie zdravia divokou chorobou. Toto naozaj nechápem.

anicka1981
15. okt 2011

@manof no to ani ja, a uz sa s nou o tom ani bavit nebudem, jednoducho, uz dala 2 davky, potom precitala nieco na nete ohladom vedlajsich reakcii po ockovani, a sa zlakla, mne napisala, asi preto, aby som jej ockovanie asi odobrila, co som ja jednoducho nemohla, a napisala som jej o mojich dovodoch neockovania a poslala som jej linky, kde sa moze docitat viacej, no a jednoducho sa boji priznat sama sebe, ze maly moze mat neake nasledky po ockovani, aj ked ako pisala, prve 2 davky zvladol bez horucky, alebo placu,,,, neviem, v kazdom pripade je to na nej, ale neda sa snou, stale svoje hudie,,, som jej pisala, ze kazdy sa musi rozhodnut sam za seba a za svoje dieta,, a tym som skoncila, uz sa na tuto temu bavit s nou nebudem, lebo vyzeram, ako feministka,co sa snazi o volebne pravo zien niekolko desatroci dozadu 😀 ,a nechce sa mi donekonecna vysvelovat a odrazat"utoky" na temu preco ty neockujes,,,, 😒

denduska
15. okt 2011

Este som chcela k tomu ACC - N-acetylcystein je vyborny antioxidant, a okrem bezneho pouzitia pri kasli sa pouziva ako antidotum pri otrave paracetamolom..Zhodou okolnosti prave do tejto molekuly trosku vidim, a viem ze v klinickych skuskach sa pouzivali aj dvojnasobne davky (1200mg) a to u rizikovych chronicky chorych pacientov s porusenou funkciou obliciek, a to s velmi dobrou znasanlivostou..takze si nemyslim ze prave tohto lieku sa treba nejak velmi bat 😉

petot
15. okt 2011

@denduska U nas ho tiez celkom bezne pouzivame a robim to s omnoho lepsim pocitom nez pri detskych aspartamovo sladuckych sirupcekoch konzervovanych benzoanom sodnym... a kedze ide o antioxidant, tak aspon viem, ze pracuje s, a nie proti, ostatnymi antioxidantami ktore pri chorobkach davame (C, A, selen,...) Este radsej by som mal uplne cisty NAC bez akychkolvek prisad, ale ten sa asi neda zohnat...

maroli
15. okt 2011

@alikaa Ja som velmi zvedava na ten datum 21.12 2012.Vobec sa nebojim ze sa naraz vsetko vypne a bude koniec sveta,ale ludstvo urcite prejde nejakym resetom.Dufam..Vsetko co sa dlho napina,raz praskne.Ti ludia,ktori potom nedokazu zmenit svoje myslenie a prisposobit sa situacii,to budu mat asi tazke.Tak nejak to vidim ja...sa tesim na eru vodnara,som vodnar 🙂