Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

andreajakubska
17. okt 2011

odpoveď na moju otázku, teda na 1 z 2: http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-vse...

vavrenka
17. okt 2011

@sana15 netusim ako to je. do ockovania ho uz mala stabilizovany - mala tichy reflux a po ockovani (pred dvomi tyzdnami) uz zacina grckat po kazdom jedle, place a ma akoby koliky, co uz davno nebolo a pomaly to mama na dennom programe. ale nedala by som ruku do ohna, ze za to moze hexa, len nerozumiem tomu vyvoju - reflux by mal po tretom mesiaci bud ustupovat alebo sa stabilizovat nie sa pomaly zhrosovat. dnes uz mala zvracala 4x a to fakt nebolo. gastrotuss pozanem tiez doverne a polohujeme bezne + nepouzivame koci, ale hanku nosime, takze vsetko by malo byt dodrzane..

charlize
17. okt 2011

@sana15 mne Dr povedala, ze si mozem robit co chcem, ked jej podpisem...resp. napisem stanovisko. Myslim, ze ma nahlasi, uvidime, co bude potom, mozno sa mi podari to aspon nejaku dobu neriesit, ked vsade poviem, ze ockovat chcem, ale az potom...uvidime.

sana15
17. okt 2011

@vavrenka aj my sme mali tichy reflux, ale nam sa to zlepsovalo,najma po tom 7mesiaci ked uz papal aj nieco ine ako MM,ale mal ho asi do 15tich mesiacov. Dufajme,ze je to u vas len prechodne a ze sa to opat zacne zlepsovat 😉

vavrenka
17. okt 2011

@manof dik

sana15
17. okt 2011

@manof Mne skor islo o to,ako predlzit tu dobu na viac ako 3. mesiac kedy ma byt podana prva davka, dajme tomu ze aspon v polroku zivota zaockovat 1.davkou Hexy. Pneumokoky by som chcela obist uplne. S hexou tiez nie som stotoznena,ale neviem ci sa daju nejak vybojovat monovakciny a taktiez ci ked si zratam tie podiely hlinika a formaldehydu v monovakcinach,ci to nebude vacsia zataz ako hexa. Toto nemam este prestudovane 😒

manof
17. okt 2011

@sana15
No tak mono sa dá u tetanu, HiB, detskej obrny a HepB. U záškrtu a čierneho kašľa monovakcíny na Slovensku nie sú. Ani MMR sa u nás nedá rozložiť na drobné (tzn. zvlášť osýpky, zvlášť mumps a zvlášť ružienku).

A posunieš jednoducho tak, že povieš lekárke, že žiadne očkovanie nebude, kým dcérka nebude mať toľko a toľko mesiacov.

Ty si zákazník, Ty rozkazuješ. Toto si treba pri návštevách lekárov uvedomiť. Mnohí lekári totiž žijú v mylnom presvedčení, že rozkazovať môžu len oni.

anicka1981
17. okt 2011

@vavrenka a kojis este?, ked hej, moze to byt tvojou stravou, nezacala si jest neake nove potraviny, moj mal strasny reflux, upravilo sa to ked som vylucila niektore potraviny, od vtedy je to ok, na tu dietu som zacaa dodrziavat od jedneho mesiaca, a bol pokoj, dovtedy z neho tieklo ako z polievacky, aj hodinu po krmeni..teraz je uplne ok, aj ked postupne po2 mesiacoh som pomaly zacala pridavat potraviny do svohho jedalnicka, hned to zaznamenal a zase vrackal,,, ale uz sme sa s tym popasovali 😉

vavrenka
17. okt 2011

@anicka1981 kojim a stravu som nezmenila, dam tomu este nejaky cas, uz som sa spojila s laktacnou poradkynou, tak mi hadam nieco mudre povie 😉, ale ak by som zistila, ze je to z ockovania, tak to nenecham tak.

anicka1981
17. okt 2011

@vavrenka no ja so sa stou dietou natrapila, ti poviem, ale som rada, ze malemu bolo dobre, lebo to vrackanie bolo strasne 😒 ☹ , drrzim vam palceky, aby sa to upravilo a bolo dobre 😉

marianne
17. okt 2011

@anicka1981 prejavy zapalu stredneho ucha sa u nas objavili spolu s teplotami, vracanim a malatnostou. Je to divne, ze aj bez tychto priznakov vam diagnostikovali zapal uska, ale ktovie aky zapal mal lekar na mysli. Ved tych zapalov v uchu je viac. Kazdopadne pri zapale stredneho ucha by dieta reagovalo na dotyk ucha negativne, podrazdene. Tiez davam pozor pri umyvani hlavy, nech sa voda nedostane do ucha, ale u nas ten zapal vznikol z nedostatocne vyfukaneho nosa 😒 Takze drzim palce, nech sa to vam ani nam viac neopakuje

susisus
17. okt 2011

@manof

sana15 "a taktiez ci ked si zratam tie podiely hlinika a formaldehydu v monovakcinach,ci to nebude vacsia zataz ako hexa."

to by aj mna zaujímalo 🙂 Teda ja uvazujem o mono tetanus a polio, ci nebude toho viac v tych dvoch, ako v DTaP jednej ?

manof
17. okt 2011

@susisus
No však si vytipuj podľa http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock... konkrétne vakcíny, ktoré by Ťa zaujímali a potom si na http://adcc.sk nájdi v príbalových letákoch, ktorá má koľko hliníka.

I keď teda hliník by nemal byť jediným kritériom výberu, lebo aj iné zložky môžu zamiešať kartami.

sana15
17. okt 2011

@manof Tak z tych mono je na vyber co by som bola este schopna prijat, tak ako susisus, tetanus,obrna,+hepatitida. A aky je postup? Povedat dr.ze chcem mono asi stacit nebude? netreba mat k tomu aj nejaku diagnozu? Objedna ona vakciny,alebo si to musim pozhanat sama? Prípadne replacanie poistovnou ma netrapi,radsej zaplatim za (mozno) mensie zlo. A co potom predvolanie a pokuta od RUVZ? mozno ju dostat aj za to,ze sice dieta dam zaockovat mono vakcinami,ale nebude zaockovane proti vsetkych chorobam,ktore vyhlaska ustanovuje? plus musim ratat s moznou pokutou za odmietnutie pneumokokov, a dalsiu za MMR 😝

kedicik
17. okt 2011

Ahoite, trochu odveci otazka... ale mate niekto skusenosti s uzivanim imunoglukanu?... vy, alebo vase deti? Mala je od leta takmer neprestajne chora, ja logicky tiez, a nejako by sme potrebovali zlepsit imunitu... ockovat uz nedavam, minimalne do dvoch rokov (mame dve hexy + prevenar), a neviem, ci treba nieco na imunitu davat, alebo sa spamata sama...

sana15
17. okt 2011

Manof,dik za linky, prezeram,pocitam a miesam 😅 Nech vyberam,ako vyberam, tak ktovieco to ani s tymi mono nebude... "najlepsie" z najhorsieho mi vychadza Infarix Polio + EngerixB (hep.B) co sa tyka aspon toho hlinika tak 750 mikrogramov versus Hexa 820. Ale podla odkazu sa aspon vyhnem napr.aj formaldehydu.

manof
18. okt 2011

@sana15 to je v zásade vec dohody medzi Tebou a lekárkou. Pokutu môžeš dostať aj tak. Inak: čo si sľubuješ od hepB? Máte na pieskoviskách veľa ihiel od narkomanov alebo hrozí Tvojmu dieťaťu transfuzia nakazenou krvou?

anicka1981
18. okt 2011

@marianne ved to je zvlastne, on vobec pred tym nebol chory, ani nachladeny, ani sopliky nemal vobec, len taky svetlozltkasty vytok z uska, ale ten kciar bol dost nedoverihodny,,, najlepsie predpisat atb, a nepredpisal ich ani on, ale sme museli naspat ku nasemu pediatrovi a ten nam dal amoksiklav,ani v ambulancii sme neboli, len nam recept sestricka vyniesla, nedal ani niake kvapky do uska nic,,,, o 2 dni po dobrati atb sa vytok obiavil zase, tak sme isli na pohotovost, lebo to uz aj strasne plakal, ale teplotu nemal, ani horucku, aba sa mu vratil vytok, a dr vravel, ze je to zapa vonkajsieho uska, ze zapal stredneho to urcite nie je, tak preto rozmyslam ze aj pred tym to bol len zapal vonkajsie uska, teraz sme uz dufam ok, chodili sme cely mesiac kazdy tyzden na kontrolu na orl, ale uz k inej dr na cistenie mazu,,robili nam stery a posledny ste je uz ok, vybrali sme 3 druhy kvapiek usnych,lebo ze ten bacil co mal je dost rezistentny,,, ako si myslim, ze aj ten prvy mohol dat iba kvapky, lepsie liecit lokalne ako zatazit aj pecen a oblicku atb,, ten doki bol stary komunistucky, niake vybavenie, nic, to na stanici by mohol ordinovat, aj ruky mal tak akoby zemiaky okopaval, hrube mozolnate, a pofarbene od niecoho, teraz by som sa otocila na opetku a nedala by som tam uz maleho osetrit, ale nemali sme na vyber, lebo bolo dovolenkove obdobie a nikto iny nerobil,,, ale aj tak to hnisavy zapal stredneho uska urcite nebol, lebo ako som pisala, vobec ho to nebolelo ani na dotyk, ani neplakal, normalny bol,akurat mal vytok,,, a tie atb boli naprd, kedze to mal zapal vonkajsieho uska, a na kozu sa mu antibiotika , ktore uzival vnutorne nedostali, preto potom plakal a sme museli na pohotovost,,,, davame pozor aj my pri kupani, kupeme uz len vo vedierku, a ciapocku ma stale,, dufame, ze sa to uz nevrati..... 😉

marianne
18. okt 2011

@kedicik tak dcera ho uziva na podporu imunity, teraz doberame tretiu flasku. Nasadila som jej to, lebo minuly rok bola prvy rok v skolke a pochytala tam kadeco, takze sme to zacali uzivat niekedy v lete a musim povedat ze jej to pomohlo. Obsahuje hlivu ustricovitu o ktorej som sa docitala vela pozitivneho, len sa mi nepaci ze je v nej aj kyselina benzoova-manof by vedel objasnit co je to zac, tiez male mnozstvo vit C. Toto je ale posledna flasa a ked ju dopijeme, prejdeme na zvysene davnky C cka, mam na mysli v prirodnych sirupoch v kombinacii s Jamieson cmulacimi tabletami.

marianne
18. okt 2011

@anicka1981 s mnohymi lekarmi je to dnes bohuzial tak, ze predpisu antib. a dovidenia. zrejme mu boli nanic ked sa malemu o dva dni objavil znovu ten vytok. ak by sa to opakovalo, skus opatrne ten pretlaceny cesnak zmiesany v lyzicke oleja, daj do malinkej gazy, vytlac olej a daj do uska. ze to bude ucinnejsie od tych tabletiek , to som si ista. alebo mu aspon pretieraj s tym uska.

anicka1981
18. okt 2011

@marianne no dam, aj ked teraz uz vytok nemal asi 3 mesiace, iba normalny usny maz, ale urcite pouzijem radsej to, ako dalsie atb, to, ze clovel sa boji, a vlastne pri takom malom babetku ani clovek nevie co mu vlastne je, tak sme nechceli nieco zanedbat,,, predsa su to uska, ale fakt, ten prvy dr bol otrasny, a asi aj zbytocny,,,, nevadi, naucili sme sa nieco nove, aj ked ma strasne mrzelo davat abt takemu malemu drobcov ☹ i... dakujem za radu,, urcite vyuzijeme 😉 a myslis, ze by sa dalo aj preventivne teraz popotierat, ci radsej nie, ked nema niake potiaze teraz ?

marianne
18. okt 2011

@anicka1981 cesnak ako je zname ma protizapalove ucinky, takze tym nic nepokazis ked mu uska popretieras.totiz tym, ze je cesnak v oleji, tak uz nestipe. ak by si nedala olej ,to by mal s tym problem vydrzat aj dospely. ak by mu to vadilo, treba cesnak nechat v oleji dlhsie

sana15
18. okt 2011

@manof Zatial som na pieskovisku nic take nevidela,kym sa da,tak sa k tym verejnym velmi netlacim,mne staci pomysliet si kolko tam mohlo byt maciek 😀 Ale pojdu do skolky a tam sa uz nemozem spolahnut takmer na nic ☹ A tiez som uz uplne hotova z nasho zdravotnictva,zial v tom negativnom zmysle,takze neviem ako su kontrolovane krvne trasfuzie. Staci mi,ze manzel je dlhorocny darca krvi a ma vydane dve karticky,kde na jednej ma kr.skupinu A minus a na druhej A plus. Takze toto je aka zodpovednost? 😕

manof
18. okt 2011

@marianne
Kyselina benzoová je konzervant, typicky napr. v horčici.
Je pomerne nebezpečná, nevhodná pre deti a spôsobuje alergie.

Viac napr. tu:
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E210

manof
18. okt 2011

@sana15
Ono očkovanie proti HepB nie je žiadna spása, lebo dnes už neviem či nie je viac HepC než HepB a proti HepC žiadne očkovanie zatiaľ nie je.

A akú krvnú skupinu to v skutočnosti má manžel? Či nejakú tretiu?
😀 😀 😀

denduska
18. okt 2011

tomuto sa vravi ockujme za kazdu cenu 😖 😖 😖
http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

anicka1981
18. okt 2011

@marianne ako prevencia, nerada som zase behala s takym drobcom po krcnom zase, dakujem

tin007
18. okt 2011

@denduska jasnacka, treba dieta nadopovat chemikaliami, aby bolo tak utlmene, ze ani hlaska nevyda! grciam

kaktus80
18. okt 2011

len pridam do ohnika.... na poslednej kontrole u krcnej som sa dozvedel ze drobec (2,5roka) co mal 2x behom 12 dni zapal stredneho ucha, raz lave, potom prave...tak ja som mal zapal hrdla - rozbor vyteru - "streptococcus pneumoniae". Doki povedala no sak to mate od maleho.. a ja ze super... a ona nato ze on nieje ockovany... Ja jej nato... praveze bol ockovany ...🙂 ironia osudu... ale je to svinstvo...dalsi dokaz toho, ze to ockovanie proti pneumokokom je k certu@! HEXA rules..

irenkask
18. okt 2011

@denduska Stačilo by keby tá kapustná hlava čo tak " odborne a fundovane" odpovedala že vaše dieťa nám je ukradnuté a bolo by to aspoň úprimné a od srdca. A že vraj po druhom preočkovaní sa to už nezopakuje no to je riadna doktorka MÚ. Zo dňa na deň stále lepšie výroky.