Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
30. okt 2011

@manof 😢 ja neviem po anglicky 😢 nechystá sa niekto urobiť slov. titulky? BugTom? 😅 Mala by som sa už do tej angličtiny pustiť, v takýchto momentoch ma to tak štve, že ju neovládam...

halienka
30. okt 2011

@manof @barcabejby ja som mala zaplatený nadštandard a bola som v pôrodnici s manželom, no aj tak mi malú zaočkovali nevedomky, a to preto, lebo mi to jednoducho dopredu neoznámili. Oni zo začiatku berú deti na kadejaké štandartné vyšetrenia, tak mi ju raz zobrali s tým, že idú jej robiť skríning očí a uší a vrátili mi ju s tým, že už sme vám ju aj zaočkovali 😠 Ja som bola pripravená, že keď mi oznámia, že idú očkovať, tak odmietam, vôbec ma nenapadlo, že oni mi to proste dopredu neoznámia - no naivná som bola 😖 . Takže treba radšej dopredu a každej jednej sestričke hovoriť, že očkovať nechcete.

denduska
30. okt 2011

@manof ak nahodou "mas v kompetencii" 😀 aj rodicov co nechcu ockovanie odmietnut len rozlozit na monovakciny - vcera som trosku brazdila net a vsimla som si ze monovakcina na Hib v CR uz nie je dostupna, u nas este je, ale myslim ze ju stiahnu o nejaky cas, aby tlacili len kombinovane 😒 A este som ta chcela poprosit ci niekde je dostupne info o vyskyte hemofilovych invaz. infekcii pred zavedenim ockovania - ale na Slovensku.

anicka1981
30. okt 2011

@manof no a ze neockovane deti ohrozuju ockovane,,,,

barcabejby
30. okt 2011

@halienka Ďakujem za radu. Dúfam, že si malú ustrážim. To mi je fakt ľúto, že ti to nevyšlo hneď v pôrodnici. Ja sa tiež chystám na nadštandard. Pevne dúfam, že tá izba bude voľná.
@manof
@prevenar
Vo vyhlásení mám spomenuté, že požiadavkou vyhlášky MZ SR tej a tej ohľadom toho a toho sa budem zaoberať v lehote stanovenej menovanou vyhláškou. Nebudem to hneď vyťahovať, ale pre istotu to mám pripravené.
Budem študovať sloboda v očkovaní a túto tému. Zatiaľ vám ďakujem...určite sa neskôr budem aj vypytovať. No najprv musím prežiť pôrod 😀

manof
30. okt 2011

@halienka
Treba všade chodiť s dieťaťom a nespúšťať ho z očí. To je pravidlo č. 1.

manof
30. okt 2011

@denduska
Jo, tuto je aj o výskyte HiB ochorení:
http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...
sú to rádovo kusy (spočítaš na prstoch) ročne.

manof
30. okt 2011

@barcabejby
Prajem veľa zdaru pri i po pôrode

prevenar
30. okt 2011

@manof bohuzial, neviem posudit ako to funguje v tomto pripade. ale znie to ako dobre riesenie.

prevenar
30. okt 2011

@barcabejby vela stastia 🙂 urctite to prezijete v zdravy vsetci. drzim palce 😀

anicka1981
30. okt 2011

@manof no super film, az som mala zimomriavky, velmi pekne a zrozumitelne urobene a povedane,,,, a vsetko to davalo zmysel.......

anicka1981
30. okt 2011

a vrchol nevkusu,co sa tyka autizmu je to, ze sa snazia presvedcit matku autistickeho dietata, ze je na vine ona, lebo, ze dieta bolo nechcene pocas tehotenstva, a preto vlatne sa po narodeni utiahne do svojeho sveta,,, uz som pocula aj taketo vysvetlenie tejto choroby,,,, ako tehotna som citala o neakych chorobach a pravdu povediac bala som sa, tejto choroby, asi preto, ze vlastne vo vsetkych clankoch co som citala, nebolo napisane vobec nic, ze to ma suvislost s ockovanim a hlinikom, vsetko sa tocilo okolo genetickej predispozicie, a podobne,,, ,, a ono pravda je vlastne niekde inde,,, 😒 ked si zoberiem, koko deti ockovanim poskodili je mi zle, kedy pred tym bolo tolko autistov, a z ameriky stale vo sparavach, ze ziak vystrielal tiedu, zastreli ucitela a podobne, ani sa necudujem, po tom co do nich napichaju 36 vakcin,,,,,,

manof
30. okt 2011

Revolúcia za slobodu v zdravotníctve kontra povinné očkovanie
http://www.slobodavockovani.sk/news/revolucia-z...

anicka1981
30. okt 2011

@barcabejby neboj, bude to dobre, ja som sa bala neskutocne, a nakoniec bol z toho krasny zazitok, emocne strasne silny,,, 😉 drzim palce 😉

barcabejby
30. okt 2011

@manof
@prevenar
@anicka1981 Ďakujem vám 🙂

prevenar
30. okt 2011

@tin007 haha ..hned prva veta ma dostala do kolien 😀 "Vakcíny sú jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť dieťaťu, že zostane zdravé. " no comment ^^ nastastie mam pre nich opravu. "Mate doma zdrave dieta ? Chcete to zmenit ? nie je problem , dieta zaockujte a mozno vam aj zomrie ..ale to nevadi opakujte pri dalsom dietati, snad budete mat viac stastia na dhruhy pokus"

hajanka
31. okt 2011

Pred par dnami som tu narazila vo fotoblogoch na spravu, skoda, ze som si ju neulozila, ale znela takto nejako:
huraaaaa, po ockovani moja mala (3 mes) spinkala celu noc az do rana, ani raz sa nezobudila, mohli by sme na ockovanie chodit aj kazdy den 😉

😖 😖 😖 😖 😖 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
tak aspon vidime, kvoli comu vsetkemu su niektori rodicia schopny tymto svinstvom napichat dieta.

anicka1981
31. okt 2011

poculi ste o umelej krvi,?, co na to hovorite, ja si myslim, ze nic dobre z toho nebude, som zvadava co vstko do toho popridavaju a co vlastne namiesaju..... 😒 a este, ze preco su dievcata hyperaktivne, lebo matka pocas tehu prichadza do styku s plastom z ktoreho s vyparuje neaka chemia...(plast z cd napr ), tak to je sila, ale to pichaju rovno do tela formaldehyd, a ine svinstva, to do sprav nedaju,,,, ja som neako celkovo zanevrela na cely system zravotnictva ako taky,,,, som sklamana z toho v akom blude zijeme....

anicka1981
31. okt 2011

@hajanka no vyborne, to len dokazuje, ze dietatko bolo unavene z toho svinstva co jej pichli natolko, ze ju nezobudil ani hlad,,,, moj je tiez betar a v noci 3x vstavame na papanie, ale pichat koli tomu by som ho urcite nedala, skor by som si robila starosti, ze nieco nie je v poriaku,,, 😒 a ta maminka urcite netusila, ze co vlastne malej pichli, inac by nebola taka nadsena.....

kilecko
31. okt 2011

@anicka1981 myslim, ze je este veeeelmi vela maminiek, co netusia, co pichaju ich detickam.... a pridavam sa k vam neockovacom. Zatial sme absolvovali len nedobrovolnu BCG vakcinu v porodnici. Hexu a prevenar sme odmietli hned prvu davku, tak teraz v oktobri nas caka pohovor na RUVZ v TT. Mate niekto s nimi skusenost?

tin007
31. okt 2011

Hadzem tyku: http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/562/sut... pozrite sa, o com je sutaz! 😝

mariynka
31. okt 2011

ahojte, ja deticky zatial nemam, ale konzultujem ockovanie/neockovanie so znamymi.. a ako som pochopila, vsetci zdravotnici v mojom okoli su ZA ockovanie.. dost si o tom citam, zistujem.. ale chcem sa spytat, ake problemy cakaju rodicov, ak svoje dieta nedaju zaockovat?da sa v kazdom meste najst lekar, ktory s tym suhlasi?aka je vyska pokuty?zoberu dieta do skolky?nie je viac ohrozene, ked je medzi samymi zaockovanymi detmi?a co pri stretnuti so zahranicnymi detmi/ludmi s inymi chorobami.. mam milion otazok v hlave 😀 a aj ked si myslim, ze to nie je dobre-ockovanie- neviem, ci by som dokazala bojovat proti vsetkym 😒 😒 😒

mariynka
31. okt 2011

kamoska mi poslala tento link: http://astro-tabu.sk/vitalita34.html a odvtedy o ne/ockovani zistujem viac... 😉

jankub
31. okt 2011

ahojte, neviete či náhodou nie je v okolí Kysuckého Nového Mesta nejaký lekár, ktorý by rozumne zobral, že nechceme očkovať?

anicka1981
31. okt 2011

@kilecko a kedy ste to odmietli?, respektive, ako dlho trvalo, kym vas predvolali,,,

anicka1981
31. okt 2011

@tin007 no tak to hej, je to na grc, co si myslia, ze sme ledva dokoncili zakladnu skolu ci co, myslim, ten sposob akym je to napisane, akoby nas chceli opit rozkom,,,huhu pneumokoky utocia, papal mozgovych blan huhuhu, 😀

sisi08
31. okt 2011

@tin007 No to je sila 😝 , ale u Mama a ja ma to neprekvapuje.

prevenar
1. nov 2011

@mariynka ahoj, poznas stranky ako : http://www.slobodavockovani.sk/ a http://ockovanie.org/ a dalsie ? najdes tam cenne informacie zbierane roky. zaroven mi neda pripomenut ,ze odpovede na vsetky otazky ktore mas su zodpovedane niekolko krat v tejto diskusii. staci si ju precitat ^^ ako bonus by si zistila odpovede na otazky o ktorych este ani sama netusis 🙂

1) v najhorsom pripade mozes dostat pokutu, maximalna horna hranica 300e (+/- nie som si isty na haliere)
2) lekar je v celom procese viac menej nepodstatny. a) ked na nahlasi tak sa RUVZ dozvie o tebe skor b) ak ta nenahlasi dozvedia sa o tebe neskor. lebo raz rocne kontroluju zaznami o ockovani. cize "uniknut" sa neda 🙂 ..lekara ktory by falosne vyplnal zaznami asi tazko najdes.
3) dieta do skolky zoberu. (podla zakona musia, ale niekde mozu robit "problemi")
4) nemyslim si,ze by bolo neockovane dieta nejak specialne ohrozene ockovanymi ..az na rozdiel,ze kratko po ockovani zivou vakcinou moze byt ockovane dieta infekcne. takze presnu odpoved nepoznam 🙂
5) akymi zahranicnymi detmi ? z afganistanu , nigerie , zambie ? zalezi ci casto cestujes do podobnych krajin , lebo oni moc casto necestuju k nam.
6) vacsina vakcin je vo vyraznej miere, alebo uplne nefunkcna z hladiska ochrany pred chorobami proti ktorym maju chranit , takze tak.

manof
1. nov 2011

@kilecko
Skúsenosť s RÚVZ TT mám, viac e-mailom: sloboda.v.ockovani@gmail.com