Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
5. dec 2011

@moira19

@barborka08 dakujem baby velmi velmi pekne 😵

blovitc120
5. dec 2011

@zuzana_m aj podla samotneho vyrobcu rozdiel v hladine protilatok po 2. a 3. Hexe je minimalny, takze zaskrt, cierny kasel a pod. jej hrozi taky isty ako teraz. Ako opisujes tu reakciu, pre mna osobne by to bol 5-metrovy cerveny napis Stop. Tretia moze byt horsia (samozrejme nemusi, ale moze). Posli mi do ip mail a poslem ti ak chces tu spravu vyrobcu z EMEA, mozes ukazat lekarke

zuzana_m
5. dec 2011

@blovitc120 Ďakujem,poslala som. No ved sme sa o tom rozpravali že ta tretia davka je booster,že len na predlženie učinku a uznala to,tak neviem ,preto som zaskočená,že teraz mi odkazuje,že jej to hrozí. A ešte som sa chcela opýtať,už mám hokej v tom naozaj, Prevenar sa kedy dáva? Len pri treťom očkovaní? Lebo sa bojim aj tych pneumokokov,ajked syn bol zaočkovany a ajtak mal pneumokoka (ved očkovanie chrani len pred par druhmi nie?) Idem to pohladať,lebo už fakt neviem ...Inak moj syn dostal autoimunne ochorenie, nikto mi doteraz nepovedal ako,z čoho, a ked som listovala v zaznamoch, a aj info ohladom očkovania, začinam si byť čim dalej tym viac ista,že to može mat suvis s očkovanim (len neviem či po tretej hexe alebo MMR-lebo sa mu choroba prejavila niekedy po oboch očkovaniach)

manof
5. dec 2011

Dievčence, čo ste si objednali u mňa Swanson Premium Vitamin D3 Liquid Drops 400 IU.
Dnes mi strhli z účtu 110,46 € za 10 ks, takže cena za kus bude 11,046 €, čo si dovolím zaokrúhliť na 11,05 €.
Vnútroslovenské poštovné je 0,60 € bez ohľadu na počet objednaných kusov. Koľko stojí bublinková obálka, ešte presne neviem, ale počítam 0,30 €, max 0,40 €. Dnes ich idem kúpiť. Mám nejakú zľavovú kartu v ŠEVTe, tak neviem, presne, koľko mi zľavia.

Zásielka ešte neprišla. Tipujem zajtra (utorok) alebo pozajtra (streda 7.XII.2011).

Keď príde, odpíšem všetkým, čo sa zmestili do prvej várky (10 ks), podľa toho, v akom časovom poradí prišli objednávky.

Zatiaľ sa nedá objednať druhá várka. Ešte zrejme nedoplnili zásoby. Je to zjavne malý obchod. Škoda, že nikde inde v EÚ tento vitD nedostať. Z USA je šialene drahé poštovné a navyše aj clo, takže odtiaľ sa to až tak veľmi neoplatí.

manof
5. dec 2011

Môže orálny sex naozaj spôsobiť rakovinu?
http://www.slobodavockovani.sk/news/moze-oralny...

Vedci vyvinuli nový kmeň vírusu vtáčej chrípky H5N1, ktorý môže zabiť milióny ľudí:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vedci-vyvin...

zajaciq
5. dec 2011

ahojte, mate niekto skusenosti s abortivnymi osypkami?
@manof uz nemusis reagovat na moju IP, som si nasla na primar.sk aku taku symptomatiku. 😀 samozrejme aj tam su profylakticke reci..

tin007
5. dec 2011

@manof ja si priplatim za doporucenu zasielku ok? ked budes mat cenu obalky daj vediet a poslem ti peniaze. vdaka

didulka85
5. dec 2011

@manof ze dievcence... 😀

hanca82
5. dec 2011

este k tym kozmetickym vyrobkom http://www.topky.sk/cl/11/1290321/

manof
5. dec 2011

Je to neuveriteľné, ale práve došli vitamíny.

Obálky som kúpil po 0,28 €.

Takže 1 ks:
11,05 € + 0,60 € + 0,28 € = 11,93 €

2 ks =
22,10 € + 0,60 € + 0,28 € = 22,98 €

Doporučene = 0,60 € navrch k tomu.

@didulka85
A čo som mal napísať? Ženušky? 😉

Idem hneď odpísať tým, čo sa zmestili do prvých 10 ks.

blovitc120
5. dec 2011

@manof mned sa nahodou paci oslovenie dievcence, znie to tak mladistvo 🙂. Ja som ti dnes odpisala na to druhe forum

prevenar
5. dec 2011

@zuzana_m

bohuzial na pevne rozhodnutie musis sama ovladat problematiku a to si vyzaduje cas. nie je mozne, aby tuto pracu za teba odviedol niekto iny. musis mat proste vlastnu vedomost. prebehni si aspon 400 poslednych stran, malo by to byt tak na hodinu. najdes dobre linky a vela skusenosti ludi co si uz niecim presli.

za mna ti mozem povedat, ze po takychto skusenostiach by som nad dalsim ockovanim uz ani neuvazoval. ziadnym. neexistuju "dobre" a "zle" ockovania .. to preco zrusili TBC plati aj na vsetky ostatne. mali by zrusit uplne vsetky (v ramci "povinnosti" ) zas len musim skonstatovat , ze vacsina ludi na tomto webe povazuje ockovanie za vacsiu hrozbu ako samotnu chorobu. vacsina ockovanych ochoreni sa nevyskytuje vobec, alebo sa vyskytuje v skupinach s kt. tvoje dieta neprichadza do styku, alebo su lahko prekonatelne a tvoje dieta ziska dozivotnu imunitu. co sa od ockovania ocakavat neda. (o vedlajsich efektoch uz ani nehovorym - totalne znicena prirodzena imunita a z toho vyplyvajuce ochorenia rozneho druhu. od alergii ..autizmus po rakovinu)

cize ja by som po a) poziadal lekarku o odklad ockovania (aby som ziskal cas na potrebne studium)
b) rovno by som ho odmietol . najlepsie je doma pripravene vyhlasenie , ze odmietas ockovat konkretmimi latkami (neodmietaj ockovanie ako take) koli neziaducim ucinkom .. dokazom su pribalove letaky samotnych vyrobcov . to sa zalozi do karty a hotovo. nejlepsie bude ked nebudes do karty nic podpisovat, mohlo by to byt neskor doplnene dalsim textom .. http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

..ale tvoje rozhodnutie je len na tebe. vela stastia 🙂

denduska
5. dec 2011
didulka85
5. dec 2011

@zuzana_m neberies to, co postihlo tvoje deti ako varovanie? Moje dieta malo neziaduci ucinok po ockovani a zobrala som to ako varovanie, ze sa moze stat nieco ovela horsie. K rozhodnutiu uz viac ziadne moje dieta neockovat som dospela na zaklade zlej skusenosti, komunikacii s farma firmou, po rozhovoroch s chemikmi, lekarmi. Lekari vedia o ockovani menej ako ja, co je na zaplakanie. Uz ma nikto nikdy nepresvedci, ze ockovanie je dobra vec. Tak ako pise prevenar, rozhodnutie je len na tebe a dosledky bude znasat tvoje dieta.

prevenar
5. dec 2011

@denduska jaj ..aka hroza 😎

blovitc120
5. dec 2011

@denduska no nemohlo to počkať, kým sa mi narodí malé 😀?

andreajakubska
5. dec 2011

@denduska Dúfam, že to tak aj naozaj bude. Hexa s prevenarom stoji cez 200 eur. Ak by si to mali objednávať pre všetky decká tak by museli točiť balík peňazí. Obávam sa však, že majú nejaké zásoby a aj tak sa to nejak vyrieši.

prevenar
5. dec 2011

@blovitc120 no ..ja si myslim, ze to aj mozno pocka 😀 nezabudaj ,ze idu volby ..to znamena,ze do volieb sa nic nezmeni , kazdy sa snazi ako si udrzat koryto aj na dalsie obdobie. takymito "somarinami" sa teraz nebude nikto zaoberat. potom bude skladanie vlady ..to moze trvat dlho .. no a potom zaciatok vladnutia ..koalicne zmluvy ..to tiez potrva , to sa tiez dlho nebude niec diat. aspon to je moj odhad situacie 😎 ved uvidime ..

prevenar
5. dec 2011

@andreajakubska ..no podla mna lekari nejake extra zasoby nemaju. myslim,ze sa objednavalo viac menej presne na kus .. koli financnej narocnosti aj koli skladovaniu. aspon si myslim, podla toho co citam v spravach , dost lekarov neockuje vobec. za svoje kupovat nechcu tak neockuju ...lebo ziadne zasoby nemaju.

andreajakubska
5. dec 2011

@prevenar Tak preto sa nás bývala dr, pýtala " a čo ja teraz stým keď som to objednala?!" a môj manžel : "ja som pre dcéru nič neobjednával".
Manžel ide v stredu na ďalšie priestupkové konanie tak som vedavá ako sa k tomu vyjadria.

blovitc120
5. dec 2011

@prevenar tak u nas je dost jedno, ci pocka ci nie, mame svoj nazor a ten nemenime 😉. Len to mohlo byt bez prietahov

prevenar
5. dec 2011

@andreajakubska vidim,ze to mate vesele 🙂 ..nas este nepredvolali, uz to bude pomali rok co sme odmietli. lekarke som sa vyhrazal sudom ^^ ..tak nas mozno nenahlasila. daj vediet ako to prebiehalo , spravte si zvukovy zaznam 🙂 ..mate na to pravo a moc poteseny z toho asi nebudu. hlavne neodmietajte ockovanie ako take ..ale len konkretne latky. ..a neargumentujde po stranke medicinskej, je to uplne zbytocne , ziadne vase studie kt. donesiete aj tak nikto neuzna ..resp. to nebude nikoho zaujimat. ..drzim palce 😀

prevenar
5. dec 2011

@blovitc120 heh, ved hej ..nas si tiez uz vyskrtli z buducich ziskov 😉

petot
5. dec 2011

@prevenar @denduska IV vitamin C sa da namiesat z praskoveho sodneho askorbatu a infuzneho roztoku. Postup aj s pomermi riedenia mam v knihe v kap. IV Postup nasadenia pri liečbe. Ak je askorbat farmaceutickej kvality, tak by podla Cathcarta aj "na kolene" vyroba infuzie mala byt OK, sterilita samotneho askorbatu nie je problem, lebo koncentrovany vitamin C je extremne baktericidny aj virucidny. Samozrejme infuzny roztok musi byt v poriadku! A riedit by to mal radsej farmaceut alebo lekar a podavat pouceny lekar.

Postup podavania pri rakovine a dalsie info najdete v kap. Rakovina.

petot
5. dec 2011

@prevenar @denduska Este dodam, ze pri rakovine, ak sa uziva intravenozny vitamin C, musi sa zacinat od mensich davok, napr. do 30g denne, a len postupne dvihat, aby nedoslo k nahlemu odumretiu nadoru.

petot
5. dec 2011

@zuzana_m Reakcia, aku opisujes, rozhodne nie je OK. Vyzera to na nejaku vaznu poruchu zrazanlivosti alebo silnu autoimunnu reakciu. Ja by som to uz neriskoval. Zapisala to doktorka do dokumentacie? Ma vobec potuchy, co to bolo? Ohlasila to ako neziaduci ucinok ockovania?

petot
5. dec 2011

@miliharmi Teba ten Petrasov clanok tak rozladil... Snad Ta potesi odpoved 🙂
http://rizikaockovania.sk/spravy/petras_hlinik_...

zuzana_m
5. dec 2011

@petot No ved som sa nenormalne bála ked to tam zrazu mala,trvalo niekolko dni,kym jej to zmizlo. Ja som to Dr. povedala,a hned som aj nastojila na tom,že to ma po očkovaní, podla nej to nemusí byť z toho, vraj o takej reakcii ešte nepočula 😖 Tak s jej odpovedou som vobec nebola spokojná. Preto som odvtedy začala pátrať a nakoniec som sa viac menej rozhodla,že nedam ju už viac pichnúť. Určite to nezapísala nikam a podla jej reakcie nema potuchy.

zuzana_m
5. dec 2011

@prevenar Ďakujem za prispevok. No ved ja som tieto diskusie už prešla,niekolko desiatok strán,tak isto aj inde. Ja som bola pevne rozhodnutá nedať už viac očkovať,vlastne aj som,len proste vo mne nahlodala pocit neistoty posledna reakcia Dr.,pretože jej doverujem a nie je ztych,čo za každú cenu idú svoje.Nedava ATB ak nemusí,radšej dáva prednosť prirodnym liečivam,homeopatii... Ja tam idem v stredu a chcem osobne odmietnuť,len potrebujem radu od skusenych, ako reagovať, ake argumenty a tak.-vzor toho vyhlasenia čo spomínaš,je na tej stranke? Lebo vobec neviem ako to spísať. Dakujem za link, prejdem si tam čo najviac veci.

zuzana_m
5. dec 2011

@didulka85 Práveže beriem, práve preto som odmietla a začala sa o to viac zaujímať. Len proste aj napriek mojmu rozhodnutiu som potrebovala dostať aj radu od niekoho zbehlého, kto sa tomu venuje dlhšie, chápeš,taká morálna podpora.